Topiknyitó: Portfolio 2011. 09. 10. 18:43

Lázár János: mindenkinek jó a fix árfolyamon való végtörlesztés  

Ugrás a cikkhez
A Fidesz-frakció által javasolt megoldással jól járhatnak az emberek, mert kiléphetnek az adósságcsapdából, és jól járhatnak a bankok is, hiszen pénzhez juthatnak fizetésképtelen adósok helyett, és jó Magyarországnak is, hiszen minden egyes...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=155148
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 19:04
Előzmény: #317  Törölt felhasználó
#340
Ez lefordítva annyit jelent, hogy van mondjuk 10 milla jelzáloghiteled.
Ebből az tűnik ki, hogy az önerődből nem futotta az álmaid megvalósítása és rosszul spekulálva chf hitelt vettél fel és jelenleg búsás bukóban ülsz.
Ellenben a szomszédod, aki megtakarította a múltját és azon OTP részvényeket vásárolt 10 milla értékben, akár nyugdíjelőtakarékosságnakis nevezhetnénk a befektetését.
Most arról szól a történet, hogy jön egy lézer nevű igazságosztó, aki aszondja az takarékoskodónak, hogy az otp részvényeid 20%-át transzferáld a szomszédod számlájára (no és persze a transzfer díj is a tied), mert szerencsétlen nagyobbat álmodott, mint amire a lehetőségei futották.
Persze lehet, hogy a hitelfelvevőnek is vannak befektetései, de az kölcsönzött otp részvény melyre short pozit nyitott és mellette lehet, hogy soxorosa a vagyona a szomszédjánál. Na ilyenek pl. a politikusok, akik kb 1,5 mrd hitelbombán ücsörögnek.
Hát persze, hogy populistán megmentik a devizahiteleseket címszó alatt. Ez megint nekik kedvez elsősorban, mert tudnak és persze akarnak is 180-on
törleszteni, a szomszéd mari néni, jancsi bácsi kontójára.

stock33
stock33 2011. 09. 11. 18:59
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#339
és hogy fog az átlagpolgáron segíteni a befagyó hitelpiac, az összeomló forint (figyeld majd csak hétfő, az előszelét a viharnak), stb.

a kormány nem a bankoktól veszi el a pénzt, hanem a részvényesek magántulajdonára hajt (lévén a részvények fognak leértékelődni, tulajdonvesztés esete forog fent, egy eu "alkotmányba" ütköző törvény miatt). itt egyértelműen az történne, hogy a részvényesi tulajdont ellenérték nélkül átadják a hitelfelvevőknek. mindezt egy harmadik fél, az állam kényszere alatt. mivel alapokmányba ütközik, ezért szinte biztos, hogy az eu bíróság a szerződések eredeti állapotának visszaállítására fogja kötelezni az akkori kormányt (vagy kártérítésre).
watson
watson 2011. 09. 11. 18:56
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#338
Ez marhaság. Mondhatnám bűnpártolás.

Nem áll messze attól hogy vegyük el a betétesek pénzét, mert nekik úgyis több van, és fizessük ki belőle a hiteleket ;)

Végülis a középosztály milyen jól járhatna...
Nem számít itt se törvény se Isten.

Ja és a parasztnak is söpörjük már le a padlását, mert neki meg kajából van több mint kellene és adjuk már oda a középosztálynak, hát had legyen már jó nekik...

A legjobb az lenne ha a törvények betartásával mutatna példát egy kormányzat nem pedig a bűnözésben járna az élen!

De ha így sikerül csaholni egyeseknek a törvények áthágásáért, akkor ideje valami fegyvert és ásót is beszereznem hogy meg lehessen trágyázni velük a kertet ha esetleg megpróbálnának hivatlanul mások otthonába ellátogatni...

Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 18:41
Előzmény: #330  Törölt felhasználó
#337
én a bankokat annyira nem siratnám, simán kiköhögték a bankadót, és még nem csekély profitot is tudtak termelni....

az országnak meg miért lesz rossz, ha nem lesz annyi bedőlt lakáshitel? Szerinted, ha az ingatlanpiacra ömlene egy csomó árverezésre váró ingatlan az mennyre verné be az árakat? mennyivel kevesebbet kapna vissza a bank a nyomott áron értékesített ingatlan után?? lehet hogy rosszabbul járna mint -50HUF/CHF!

nem egyszerűen fekete-fehér dolog ez. vannak érvek ellene is és mellette is bőven, de tén, hogy ezzel a lépéssel talán az átlag polgárnak (középosztály) helyzetét könnyítenék meg nem kis mértékben,, amivel viszont a belső fogyasztás növeked(het)ne meg...

Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 18:15
Előzmény: #335  neomodel
#336
már a 250 %-os hitel/betét arány is kirívóan magasnak számít a banküzemben. az 1700 %-os arány csúsztatás. a multiplikátorhatás ezernyi betét-hitel-betét-hitel egymásra épülő láncolatából épül fel, nem adott bank 17-szeres betét/hitel arányából
neomodel 2011. 09. 11. 18:07
Előzmény: #333  Törölt felhasználó
#335
pénznyelő beírtam neked egy feketepontot.

Tényszerűen megnézheted, hogy mennyi lakossági megtakarítás van a bankokban, ehhez képest pedig mennyi a kihelyezett hitelállomány, na a kettő különbsége a multiplikátorhatás eredménye, levegőből teremtett pénzek, amelyek viszont ténylegesen mérgezik a gazdaságot. Hogy melyik bank mennyivel járult ehhez hozzá, az is kikalkulálható hozzávetőlegesen. Az meg, hogy milyen mutatószámokkal, meg statisztikai kimutatásokkal vakítják a bankok a népeket különösebben nem számít, ha mindenki rendesen végezte volna a dolgát, nem alakult volna ki ez a csak kis hazánkra jellemző állapot.
Ezt a vitát a magam részéről berekesztem.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 17:58
Előzmény: #331  neomodel
#334
Persze tudom neomodel, hogy választ nem fogok kapni, mert a legutolsó hozzászólásodból is kiderül, hogy a szakmaiságot és az érdemi válaszokat inkább sértegetéssel és agresszióval próbálod kompenzálni. Nevetséges:)
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 17:49
Előzmény: #327  Törölt felhasználó
#333
És a kérdésem neomodel:

"soha nem létező pénzeket helyeznek ki a gazdaságba, nem igaz, hogy csak a náluk elhelyezett betéteket, hanem annak többszörösét, 10x vagy akár 17x is"

1. Igaz ez az álltás vagy nem? (én lertam, hogy nem, igazoltam)
2. Ha szerinted igaz, várom ennek igazolását.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 17:48
Előzmény: #331  neomodel
#332
Ez megy neked és még te vagy felháborodva:

"Ma, 01:13
Csúsztat az öreganyád.
...
neomodel"

Van bőr az arcodon rendesen...
neomodel 2011. 09. 11. 17:45
Előzmény: #327  Törölt felhasználó
#331
pénznyelő

no komment, a postodból sugárzik a bunkóság, a mindent mindenkinél jobban tudom szemlélet, és szokás szerint a gyepálásig fajul.
Anyázott kisfiam téged aki pelenkázott anno, kicsit kapjál már a fejedhez kivel hogyan kommunikálsz, tejfelesszájú vagy még nem kicsit. Érthető? Nem fogok lemenni a szintedre, és tartsd magad ahhoz, jobban teszed, hogy nem társalogsz velem, nem is igénylem.
Láthatóan a multiplikátor hatás nem megy sem neked sem watsonnak, idézgeted ez az egyébként teljesen fals mutatószámot, nem jó semmire. Kompenzálni meg szerintem te kompenzálsz, maradjunk annyiban ne reagálj, ne válaszolj, fölösleges, egy szakmai fórumhoz meg méltatlan.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 17:45
Előzmény: #318  Törölt felhasználó
#330
Kedves royalflush és joe, nem az a kérdés itt, hogy azoknak a devizahiteleseknek, akik ki tudnak szállni, azoknak jó-e a 180-as árfolyam a 230 helyett. Mert azt a hülye is tudja, hogy a 180 kevesebb a 230-nál, tehát jó. Rövid távon legalábbis.

A kérdés az, hogy jó-e mindenkinek, ill, hogy jó-e az országnak. És nem rövid távon, hanem következményeit tekintve is (1000 mrd-al megterhelt bankrendszer, bizalmatlanság növekedése, Ft esés, hozamugrás, stb. stb.).

Ez egy gazdasági fórum, persze hogy leirhatod, hogy te tapsikolsz ennek, mert neked jó. Képzeld, nekem is jó lesz. Itt néhányan arról próbálnánk meg értelmesen vitázni, hogy országos szinten és hosszútávon jó-e ez. Csak a hőbörgő hozzá nem értők és csak saját maguk rövid távú hasznát nézők miatt nem megy ez a vita.

Szerintem legyen inkább az, hogy engedjék el az egészet és akkor neked joe, meg royal mégjobb lesz. Ilyen egyszerű, nem igaz?
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 17:39
Előzmény: #312  neomodel
#329

"Nettó hitel/(betét+retail kötvény) arány 102%"

link
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 17:39
Előzmény: #312  neomodel
#328

"Nettó hitel/(betét+retail kötvény) arány 102%"

link
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 17:36
Előzmény: #301  neomodel
#327
Neomodel, mivel még mindig nem láttad be saját hülyeséged, igy leirom, ahogy watson is, ezt irtad:

"soha nem létező pénzeket helyeznek ki a gazdaságba, nem igaz, hogy csak a náluk elhelyezett betéteket, hanem annak többszörösét, 10x vagy akár 17x is"

Igazold az állitásod helyességét. Én leirtam, hogy az OTP-nél idén Q2-kor 102%-on állt ez a mutató, azaz állitásoddal ellentétben a tényszám nem 10x-es, meg 17x-es, hanem 1,02-szeres.

A multiplikátor egy más fogalom. De az a baj, hogy ha már a fogalmakkal sem vagy tisztában, úgy lehetetlenség veled érdemben vitázni. Igy persze érthető, hogy a szakmaiság helyett anyázással kompenzálsz, ezt egy kocsmában még sikerrel alkalmazhatod is, egészen addig, amig valaki jól el nem gyepál, de egy szakmai fórumon nagyon ciki.
martin36
martin36 2011. 09. 11. 17:33
Előzmény: #323  Törölt felhasználó
#326
Na ettől az egytől semmiképp sem félnék.
Soa,sehol ilyen mértékű szabadrablást nem engedtek meg bankoknak,mint szeretett kis hanzánkban.
Egyik síró-rívó sem fogja önkánt itt hagyni a Kánaánt.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 17:32
Előzmény: #301  neomodel
#325
Neomodel:

"nem társalgok veled ameddig a felajánlott elsőséget nem használod ki"

1. Nekem NINCS miért elnézést kérjek tőled. Én anyit irtam neked, hogy csúsztattál. Igen, csúsztattál. Sőt, ahogy mások is megjegyezték, tájékozatlan is vagy. Ezt igazoltuk. Te öreganyáztál. Ilyet kultúrember eleve nem tesz, vagy ha igen, elnézést kér. Nem tetted meg. Magadat minősited ezzel.

2. Megint kevered a fogalmakat. A hitel/betét arány és a pénzügyi multiplikátor 2 külön dolog. Az a baj, hogy te tényleg nem vagy tisztában az alapokkal és úgy szövegelsz itt kamu számokkal dobálózva. És még te sértegetsz is. (azon nem lepődtem meg, hogy érdemben nem reagáltál a szövegemre - mert nem tudnál a tényekkel vitázni).
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 17:32
Előzmény: #323  Törölt felhasználó
#324
Akciótervet jelent be Orbán Viktor

Az euróválság magyarországi hatásainak kivédését és a legnehezebb helyzetben lévő családoknak szóló megoldásokat tartalmazó akciótervet jelent be Orbán Viktor kormányfő a parlament hétfői ülésén – közölte Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője újságírók előtt vasárnap délután, a kormányülés szünetében.

A tanácskozás egyik kiemelt napirendi pontja a devizahitelesek megsegítésének kérdése. (pr)
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 17:29
Előzmény: #321  Törölt felhasználó
#323
Szerintem ha most azt "be kell nyelniük", akkor az erősen a hitelezés terhére megy, hisz a saját tőkéjükből fizetik, abból amit kihelyeznének.
ÉS nem számoltunk azzal hogy melyik banknak lesz elege belőlünk.
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 17:28
Előzmény: #319  Törölt felhasználó
#322
"Egyes bankokat kedvezőtlen helyzetbe hoz más pénzügyi szervezetekkel szemben, tehát a versenysemleges magatartást, az egyenlő elbánás jogi alapelvét megsérti. A szerződés szabadságról már nem is beszélek...."

és eddig mit csináltak????? szerződés szabadsága eddig csak a bankokat illette meg, amit módosítottak azt le kellett nyelni...most talán kicsit visszanyal a fagylalt. Egyébként én a bankadóbol befolyt összeget (ami tul képp az extraprofit megadóztatása lenne)fordítottam volna a dev.hitelesek megsegítésére, nem pedig a közösbe raktam volna és akkor talán a bankoknak sem esne ilyen rosszul....
Törölt felhasználó 2011. 09. 11. 17:22
Előzmény: #320  Törölt felhasználó
#321
a hitelezés nem, legfeljebb a devizahitelezés megszűnését elősegítheti...azért a bankok lényegesen jobban járnak a hitelkihelyezéssel, mint hogy e miatt abba hagyják

jóker:
nem ez lenne az első eddig még "törvénytelen, alkotmányellenes stb" akciójuk, de ez az első amivel személy szerint én jól járnék :o)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek