Topiknyitó: Portfolio 2011. 09. 09. 14:07

"A bankok ne rinyáljanak" - Így vitatkoztak a Fidesz frakcióban  

Ugrás a cikkhez
A rögzített árfolyamon történő végtörlesztéssel kapcsolatos javaslatot a frakcióülés péntek hajnali vitájában döntötték el - írja az origo. A portál szerint a vita során egyesek a bankrendszer bedőlését jósolták, mások viszont azzal érveltek, hogy...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=155122
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 09. 09. 21:39
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#40
persze, de a hitelfelvevők döntő többsége még ma sem érti a hitel mögötti termékeket, így könnyen félre tudják őket vezetni, illúziókkal etetni, stb.
ők csak elhiszik azt, amit szívesen elhisznek (wishful thinking)
tokos. 2011. 09. 09. 21:38
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#39
Ha elolvastad a beírását, nem az árfolyamváltozással van a baja.

Azt egyébként elmondták, mint ahogy azt is elmondták, hogy függ a CHF alapkamatától a kamat.

Aztán Kb. annyi is volt. Most érdemes összehasonlítani a a CHF alapkamatot, meg a banki kamatokat, és ezzel foglalkozni a kormányzatnak, nem a 180-as árfolyammal.

Én legalábbis ezt gondolom.
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 21:37
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#38
Szerintem is kell valamilyen megoldást keresni a devizahitelesek problémájára, csak azzal nem értek egyet hogy ez lenne a jó megoldás.
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 21:35
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
Ebben igazad van. Szerintem természetes hogy mindenki a legolcsóbb hitelt vette fel.
De kalkulálni kellet volna az árfolyamváltozással is.
Ugyan olyan mint az építkezőknek az áremelkedés.
Senki nem jut eszébe a kereskedőktől kérni az árváltozást.
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 21:29
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#36
Amikor Te építkeztél, és nagyon ügyesnek érezted magad, mert 10 fillérrel olcsóban vettél meg valamit, mint ha máshol vetted volna meg, senki nem mondta Neked, hogy egy kapzsi haszonleső könnyelmű alak vagy. Ettől nem mondtam , hogy a hitelt fel nem vevőre kéne hárítani a hiteles baját, csak a rosszindulatú dumáktól hányok.
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 21:12
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
Képzeld én is elkezdtem építkezni és közben felment az építőanyag ára.
Szerinted én is kérhetem hogy más fizesse ki a különbséget ?
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 21:07
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#34
Te vagy itt az "agresszív kismalac" ? 2004-ben vettem fel kölcsönt 3,8 % THM-re, két év múlva 8% volt. Forint hitel 2004 -ben 10 % felett volt. A tudásoddal, a szövegértelmezéseddel, vagy a " jóindulatoddal " van baj? Amennyiben egyikkel sem, üsd be " irónia"
exmnbs1 2011. 09. 09. 21:02
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
a magas huffal és a kormány furkálással akarta kicsinálni a szoci-szdsz vezetést, és az sem kizárt, hogy volt aki megrendelte
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 20:59
Előzmény: #23  stock33
#32
Stock:

"Járai szerint Simor a hibás, mert engedte a devizás hitelezést (mintha beleszólhatott volna). Simor szerint az akkori kormányok a hibásak, mert náluk volt a törvénykezés lehetősége. stb. stb. stb."

Járai szimpla hazudozó, ugyanis 2007 tavaszáig ő volt a jegybankelnök. A devizahitelezés kb. 2002 óta létezett, 2005-ben már olyan felfutásnak indult, hogy ekkor az új hiteleknél már több volt a devizás, mint a Ft-os...
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 20:56
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#31
Antiguru, hű voltál a nevedhez, jó nagy baromságot írtál:

"Ez egy iszonyú rossz duma. Elment x Béla, mohó nyereségvágyból otthont akart teremteni a kis családjának. Forint volt több mint 10 % THM -re, Euro volt 4 % ra . A felelőtlen mohó állatja a 4% - ot választotta. Aztán az első év leteltével a 4% helyet 8% lett."

1. Nem emelkedtek ennyit a banki kamatok.
2. Tudod, közben volt (ill. tart most is) egy világválság.
3. A mostani javaslat nem azt tartalmazza, hogy a bankok az alkalmazott CHF vagy EUR kamatukon csökkentsenek, hanem arra kényszerítené őket, hogy a piaci helyett egy bő 20%-al a nekik kedvezőtlenebb fiktív áron számolják a frankot. (aki mondjuk 200-nál vette fel, az állami kényszerrel tegyen el 10% nyerőt pl.?)

Szerintwm ez nincs rendben. De ahogy láthattad ma a tőzsdén, meg a Ft-on, meg előbb-utóbb majd a kötvénypiacon is: mások szerint sincs ez rendben.

Hozzáteszem: van és kellene mit szigorítani szabályozásilag a bankokon. De a ma megjelent terv ostoba agyatlanság.
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 20:43
Előzmény: #29  exmnbs1
#30
Különös tekintettel arra, hogy ha a nem informált lányos anyákat anyagilag tönkreteszi a nemzet ellenes baromságaival.
exmnbs1 2011. 09. 09. 20:38
Előzmény: #28  exmnbs1
#29
"A polgármester ezt követően még ecsetelte, hogy aki ügyesen manőverezett az elmúlt évek árfolyamingadozásai közepette, az jól is járhatott - egyben reményét fejezte ki, hogy a családfő ügyessége következtében kisfia húsz év múlva "jó partinak" fog számítani a hódmezővásárhelyi lányos anyák körében."
exmnbs1 2011. 09. 09. 20:38
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#28
exmnbs1 2011. 09. 09. 20:37
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 19:23
Előzmény: #21  exmnbs1
#26
Ma meg a fő hibás az a büdös paraszt, ( nem vidéki értendő ez alatt) akinek a nép érdekeinek bölcs szolgálata helyet a zsigeri primitív gyűlölet a vezér fonala. " dögöljön meg a simlis bank" Annyira primitív egysejtű, azt sem fogja fel, hogy a saját atyafija sokkal hamarabb megszívja, mint az általa gyűlölt bank.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2011. 09. 09. 19:20
Előzmény: #22  nemoland
#25
ez az EUR alapú hitelekre igaz lehet, mert az EUR bevezetését régóta szajkózzák a tetvek (értsd: politikusok), miközben tudják nagyon jól, hogy nincs realitása

de a CHF alapúaknál nincs mire hivatkozni, hiszen igenis utána kellett volna járnia a majdani adósnak, hogy mibe vágja a fejszéjét

sokan írnak alá könnyelműen bármit, amit elé raknak, még csak el sem olvassák

a sazbályozóknak maximalizálniuk kellett volna az oldalszámot pl.
Törölt felhasználó 2011. 09. 09. 19:17
Előzmény: #23  stock33
#24
"én meg azt mondom, hogy az a hibás, aki Magyarországon bevezette az "élj hitelből" népmozgalmat"
Amúgy, teljesen jogos.
- szereztek pénzt az ország eladásából
- offshore tevékenységekből
- hitelek felfuttatásából
- kötvényekből
Más kérdés, hogy ezeknek egyszer meglett/meglesz az áruk. Hasznuk meg nem volt, mert nem volt olyan látványos haszna, mint költsége. Ezek a pénzek elfolytak és folynak.
Az meg, hogy hitelből van nyóc tv-d nem old meg semmi problémát, mert a fizetések meg a 70-80-as évek szintjén vannak. Szóval nincs valódi életszínvonal emelkedés, az ipar gyakorlatilag meg visszafejlődött, a válalkozásokat meg megölették a multikkal, akiknek egyébként is előnyük van, de még nyomatták nekik a kedvezményeket.
stock33
stock33 2011. 09. 09. 19:07
Előzmény: #21  exmnbs1
#23
á, dehogy is :)

és szerinted ezt itt hányan értenék meg?
Járai szerint Simor a hibás, mert engedte a devizás hitelezést (mintha beleszólhatott volna). Simor szerint az akkori kormányok a hibásak, mert náluk volt a törvénykezés lehetősége. stb. stb. stb.

én meg azt mondom, hogy az a hibás, aki Magyarországon bevezette az "élj hitelből" népmozgalmat. 2000 óta a lakossági hitelállomány több, mint 12x-esére nőt. érdekes, de előtte stagnálás volt, 2000-től meredek felfutás, egészen 2008-ig. vajon mi történt 2000-ben, aminek hatására mindenki hitelt akart felvenni?
nemoland 2011. 09. 09. 19:00
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#22
Igazad van.
Csak az 1-es pontnál lévő ügyfélkockázat megállapítása összetett, így pl. ha a pénzügyminiszter és a minisztérium lead adatokat az EU-nak és azzal számolnak a bankok (amelyek +2-3% extra felárat még beleszámítottak a válság előtt is a hitelekbe)avagy kiderül öszödön, hogy nem minden úgy volt ahogy azt a gazdaság és a világ tudja, mert átverték szándékosan, akkor joggal mondhatja azt bármely hiteles, hogy nem volt megfelelő információ birtokában és mivel a kormányzati felelősség megállapítható, így részben az államnak (avagy az akkori politikusoknak+MNB+PSZÁF) viselnie kell valamilyen mértékben a felelősséget...
tehát az 1. pontban sem egyedül az adósé a felelősség...
exmnbs1 2011. 09. 09. 18:59
Előzmény: #4  stock33
#21
Járai a hibás a magas kamataival

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek