Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 08:40

Forex és sokminden más is  

na megszüntettem a kirekesztő topicot itt a másik ..



ez csak egy biztonsági topic , ami arra szolgál hogy ne érje szó a ház elejét ha a kerekedők a kereskedés közben mellet más is eszükbe jut - nyugodtan megírhatják.



mindent az éppen kialakultért a spontenaitásért , és nem a merev szabályok szerintiekért .. /abból úgy is van annyi de annyi az életünkben és a kereskedésben is



az ember nemcsak gyúr, hanem levegőt is vesz lazít is ..



"akkor jutsz el a csúcsra , ha azt könnyedén is teszed "



szóval senki ellen nem létesült ez a cucc .. ezt leszögezem, és elnézést kérek mike-tól az előbbi megszüntetett topicnak a címéért .



átjárható nyugodtan az egyikből a másikba


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 12:58
Előzmény: #5295  Törölt felhasználó
#5300
Látom, sikerült a lényegre koncentrálni... :)))

Képzeld, nem tartok titkárnőt, azt meghagyom a férfiaknak. :))

Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 12:56
Előzmény: #5297  Törölt felhasználó
#5299
sose adod fel? :))))
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 12:56
Előzmény: #5293  Törölt felhasználó
#5298
Hú! Ezt is kösz! Ezen még elmolyolgatok!
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 12:52
Előzmény: #5289  Törölt felhasználó
#5297
De, longoltam , szűk stoppal ami ki is vágott, most egy újabb próba 5456-ról :)
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 12:52
Előzmény: #5289  Törölt felhasználó
#5296
De, longoltam , szűk stoppal ami ki is vágott, most egy újabb próba 5456-ról :)
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 12:52
Előzmény: #5293  Törölt felhasználó
#5295
te figyi, ezt mind egyedül gépelted be, vagy felhasználtál külső segítséget?! :))))
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 12:51
Előzmény: #5291  Törölt felhasználó
#5294
nevetsz magadon?! :))
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 12:50
Előzmény: #5281  Törölt felhasználó
#5293
Szia :)

Én a következőt tenném. Első körben nem vonnék le messzemenő következtetéseket 10 napból. De ha már megteszem, akkor:
Fele pénz ki forexről, be valami "biztonságos" kis kamatozású dologba, mondjuk kincstárjegybe, most 5,5%(legalábbis 1 hónapja még annyi volt)
Adnék magamnak 1 évet a forexen. Az egy év alatt minden hónapban betenném valami ugyancsak kis kamatozású valamibe azt a pénzt, amit a motorcsónak fenntartása jelentene.
A forexen lévő pénzt ugyancsak osztanám. Mivel nincs "rendes" bevált stratid, vagyis még keresed azt.
Tehát fele hedges, fele MM es számlára.
Ebben az esetben, ha a hedgesek megkötik a kezem, az mm essel még mindig tudok dolgozni. (jelzem az mm el is lehet 50-60 tradenként 15% okat csinálni, tehát ott valamit tuti nem jól csinálsz a 3% kal.)
Feltételezve, hogy mindkét esetben a számlák szabályai betartásra kerülnek elég nehéz megoldani a teljes tőke vesztést. De persze nem lehetetlen.
Én mindenesetre a tőke felénél hagynám a forexet.
A nyerőt minden esetben fix összegenként kiutalnám és ugyancsak bekötném.
Így szerintem egy év alatt el lehet jutni oda, hogy megvan a motorcsónak, gyakorlod az mm et és a hedgeket, élesben, tanulod közben az elliottot és valóban meg tudod azt állapítani, hogy neked való e az mm es vagy a hedges technika. Vagy valóban az elliott a te utad. Lehet, hogy közben mindháromból összegyúrsz valamit, ami a Te stratégiád lesz. A lényeg, hogy a sajátodnak érezd és teljesen mindegy hogy hívják. Szvsz.
És ha nem mennek jól a dolgok, és csak a tőkénél maradsz forexen az egy év alatt, akkor tiéd a motorcsónak és még tőkéd is lesz a további kísérletezésre, hiszen egy év múlva ott lesz az alaptőke (ez ugye a motorcsónakra elmegy), a lekötött pénz kamata és az amit minden hónapban hozzá tettél ahhoz+annak a kamata.
Ha pedig pluszos leszel akkor még ott lesz a nyerő és annak a kamata is.
Rossz esetben pedig marad a mostani fele tőkéd+a kamata+ az eredeti tőke 25% a (mert ugye tőkevesztés felénél én kiszállnék mindkét számlából)+ az a pénz amit minden hónapban félre tettél amit a motorcsónak fenntartása elvitt volna+annak a kamata.
Szóval szerintem legrosszabb esetben is ott lennél, hogy vehetsz egy motorcsónakot. De közben megadtad az esélyt magadnak a tanulásra és arra, hogy rájöjj, mi is az ami hozzád közel áll.:)
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 12:48
Előzmény: #5287  szarvasvadasz
#5292
Kösz. Rajta vagyok. Annyit szeretnék Tőled kérdezni, hogy forex piacokon mennyire szigorúak az "át nem fedési szabályok" (ld. pl 4 hullám nem mehet az egyes, kettes területére vissza)?
Kösz
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 12:33
Előzmény: #5285  Törölt felhasználó
#5291
:)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 09. 30. 12:30
Előzmény: #5288  Törölt felhasználó
#5290
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 12:29
Előzmény: #5288  Törölt felhasználó
#5289
na várj, te nem longolsz épp bukóban?! :))
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 12:26
Előzmény: #5285  Törölt felhasználó
#5288
Benézett a résbe
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 09. 30. 12:25
Előzmény: #5281  Törölt felhasználó
#5287
Szerintem jó úton jársz ezzel a megfigyeléssel, a tradelés nem a TA miatt fog működni. Ezt nem úgy értem, hogy akkor bizonyára "az Elliott" kell hozzá, nem. Bár a nagyon merev dolgok - a hálószoba kivételével - sokszor akadályt jelentenek az életben, ezen a piacon az a feladatod, hogy a rögzített szabályok és a "megérzéseid" között olyan szimbiózist teremts, amivel harmonikusan együtt tudsz te is "rezegni". Ez idő, amíg kialakul és természetessé válik a tradelés, de napról napra alakul. Az Elliott elmélet számomra kétségtelenül a legjobb segéd ehhez, de nem feltétlen szükséges hozzá. Minden egyes piacon töltött nap csiszol rajtad valamennyit, és egy idő után kezded magad komfortosan érzeni majd. Na ez lesz az az állapot, amikortól más megvilágításba kerül a kereskedés és a stopkezelés.

Járd az utad és sose add fel!
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 12:23
Törölt hozzászólás
#5286
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 12:14
Előzmény: #5284  Törölt felhasználó
#5285
ha neztek egy h4 gyertyat daxnal...hm...gondolkodom h bovitsem a shortjaimat....
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 12:06
Előzmény: #5282  Törölt felhasználó
#5284
én már hetek óta shortban vagyok.. várva a nagy bada bada bummra.. persze ha nekiálltam volna sávozni már szarrá kerestem volna magam.. voltaképp nem is tudom melyik stratégia lett volna jobb.. de ha látom hogy nagy zakó indul tuti ráadok még..
myrath 2011. 09. 30. 12:03
Előzmény: #5280  myrath
#5283
snp H1 csökkenő 3szög...ha letörik zakó lesz?
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 12:03
Előzmény: #5278  Törölt felhasználó
#5282
dax bezart h1-en 5500 ala, nem sok jot sejtet a longoknak....
Törölt felhasználó 2011. 09. 30. 11:52
Előzmény: #5280  myrath
#5281
Üdv Mindenkinek!
Problémám akadt a TA-ba vetett hitemmel. Kb 10 napja nyitottam két demó számlát. Az egyiken szigorúan R/S trendvonal stb alapján kijelölt stoppokkal, szigorú MM és kockázatkezeléssel nyitok-zárok, szabályok szerint. Pici plusszban van (3%), hasonlóan az éles számlámhoz. Azon skalpolok, és a gyakori felesleges kiütések nyittatták a másik demót (ő a Random Walk számla). Itt érzésre nyitok, lehetőleg a főtrend irányába, (de ez nem szigorú szabály)5-10 pipes célárral, stop nélkül, vállalva a beragadást. 5%-os mínuszban hedgelem a pozit, aztán vagy nyitok még, vagy várok. Ezen a számlán két szabály van: a tőkeáttét nem mehet 10 fölé, és egyszerre max 3 pozi lehet nyitva, de nem egy oldalon. Ez a számla 20% pluszban van most.
Ezek után több lehetőségem is van:
- hagyom a fenébe az egész forexet, kiveszem a pénzt, és veszek belőle egy motorcsónakot,
- „5 pipes módszer”, merthogy hosszab távon egyedül ez látszik működni, kockázat kezelés csak hedge módon
- nekiállok rendesen tanulni Elliot szerint, ami ugyan sok meló, de még ez áll a legközelebb ahhoz, amit el tudok fogadni a TA módszerei közül.
(Határidőn (BUX) eddig ez jött be, de elég amatőr módon.)
Hogy miért is írtam ezt le? Tudja fene.

Topik gazda

szoda
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek