Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 07. 18. 08:40

Forex és sokminden más is  

na megszüntettem a kirekesztő topicot itt a másik ..



ez csak egy biztonsági topic , ami arra szolgál hogy ne érje szó a ház elejét ha a kerekedők a kereskedés közben mellet más is eszükbe jut - nyugodtan megírhatják.



mindent az éppen kialakultért a spontenaitásért , és nem a merev szabályok szerintiekért .. /abból úgy is van annyi de annyi az életünkben és a kereskedésben is



az ember nemcsak gyúr, hanem levegőt is vesz lazít is ..



"akkor jutsz el a csúcsra , ha azt könnyedén is teszed "



szóval senki ellen nem létesült ez a cucc .. ezt leszögezem, és elnézést kérek mike-tól az előbbi megszüntetett topicnak a címéért .



átjárható nyugodtan az egyikből a másikba


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 12:07
Előzmény: #4610  Törölt felhasználó
#4620
Köszönöm!:)

Hááát ez a kérdés nálam összetett. Ha a gyakorlat érdekel, akkor a következő a helyzet.
A történet nálam több lépcsős és erőteljesen vannak benne szerintem javítani való dolgok.
Az összes margin foglalásom tehát az ÖSSZES pozim jelenleg nem haladja meg a tőke 10% át. Ebből kifolyólag ugye irgalmatlan nagy elmozdulásokat tudok most elviselni. Viszont nem nyitok be több pozit, mert rendetlenül viselkedem és nem vagyok képes összeszedetten koordináltan kereskedni mostanság. A számlát pedig csak nem kellene ledarálni.
Alapvetően a tőke 25% ánál többet összességében sosem kötök be. És ezek mindig mini lotok. Sosem kötök be 0,3 lotnál többet egyszerre egy poziban. Az általános 0,1 és 0,2 amit bekötök egy poziba.
Vagyis jelenleg a 10%-kal meglehetősen alul kötök a számlához képest, de mindaddig, amíg úgy gondolom, hogy nem tudok megfelelő önfegyelemmel kereskedni addig ez így marad.
Belépési signál... fúúú ezt tényleg soroljam fel? Rengeteg van.
Nekem belépési signál mondjuk:
tegyük fel óráson kereskedek
Akkor a következő a helyzet:
H4 hipotézis időtáv
H1 eredeti időtáv
m15 finomított időtáv
Ha h4 longos, akkor felvehetek pozit H1 en előző csúcs felülhaladására, a finomított időtáv első fölé záró gyertyáját követő gyertya nyitójában. Induló Sl pedig megy eredeti időtáv vagyis H1 előző bizonyított völgyére(-1pip-legkisebb elmozdulási egység).
Ez egy trend követő móka.
Vagy, felveszek mondjuk long pozit a következő szerint:
H4 hipotézis: longos
H1 eredeti: longos
H15 finomított
A pozit a M15 ös völgy bizonyítottá válását követő gyertya nyitójában veszem fel, kezdő sl m15 előző völgyre megy. És amint tudom áthúzom a pozit H1 re.
Ez csak abban az esetben lehetséges, ha m15 és h1 is éppen új csúcsot épít. Tehát itt nagyon fontos, hogy egyfelé álljanak az időtávok és mindegyik éppen csúcsot építsen.
Ugyanezt meg lehet csinálni lefelé menet is, de csak korrekciós kötésnek.
Jessszus be ne kösse így ezeket valaki, mert azért ez ennél lényegesen összetettebb.
Akkor ami nekem még belépési signál:
Bolli, alja, teteje kívűl zárás+adx adott értéke. Ez sorozatos kötés és sl nélküli kis tp s stratégia.
Aztán ema5, 20 kereszteződése, csúcs völgy logika megerősítésével W1 időtávon. Illetve rövidtávra m15 ön.
Aztán, Rsi 30alatti vagy 70 feletti fordulása+adx 40 feletti vagy 10 alatti fordulása ha ehhez is van csúcs völgy mégjobb. Ez szintén lehet csak korrekciós kötés.
Adx értékét alapvetően a legtöbb beszállónál figyelembe veszem.
Aztán vannak m1 m5 skalpok. Ha megvan a csúcs akkor Bolli teteje - bolli közepe, majd bolli közepe-bolli teteje, majd megint. Aztán közepe alja, alja közepe.... és így tovább és így tovább. Itt fontos figyelni, hogy hol helyezkedik el ema60-80-100. Ezek kis ujjgyakorlatos dolgok 10-20 pipesek általában.
Akkor mondjuk kötök (forexen még nem is kötöttem azt hiszem csak béten) hipotézis váltást.
Mondjuk H4 shortos ez a hipotézis időtávom
H1 longos ez az eredeti
m15 a finomított
Ebben az esetben H4 csökkenőtrendjének elesését kötöm meg. Vagyis az előző csúcs felülhaladását finomított időtávon első fölé záró gyertyát követő gyertya nyitójában. Sl és minden további történet H1 en vagyis az eredeti időtávon megy.
Mit szoktam még jahhh hát a rangek. Ők a kedvenceim, mert célárasak és kiszámíthatók. Nagyon kevés esetben kötöm be a range kitörést, inkább a vissza teszt bekötésének vagyok a híve. Persze így van, amikor kimaradok a történetből. De mondjuk ha range kitörés után bármely csúcs völgyre alapuló beszálló kialakul akkor kötöm és tp zem range kitörés szerinti célárra.
Atr erre is volt már példa, ez skalpra jó, kis céláras történet.
Assszem nagy hirtelen, hogy ennyit használok leginkább.
Alapvetően ami minden kötésemnél fontos szerepet játszik az a csúcs völgy logika és a 3 időtáv használata. Skalpok esetében 2 időtáv.
Sl... nekem nagy rákfenéje ez a történetnek. Van amikor használom és van amikor nem. Van stratégia amihez nem is lehet alkalmazni. Mindamellett a látszat ellenére én az sl híve vagyok. Bár a tűrés határom elég nagynak mondható.
A mostani pozik be lettek hedgelve. Ebben volt ami megfontoltan történt így és volt amit a kényszer szült.
Jó móka a hedgelés, csak én már meguntam és inkább bezárom amit csak tudok. Cáfoljanak meg a régiek, de szerintem a látszat ellenére sokkal de sokkal nagyobb önfegyelmet és türelmet igényel, mint az sl es kereskedés.
Van, amikor elengedek pozit... hogy jó e vagy nem, döntse el mindenki maga. Mindaddig amíg pánikból nem kerül rá hedge pozi addig szerintem az ember tűrés határának kérdése. Meg annak, hogy éppen mennyire játszik vagy kezeli valódi pénzkeresetként ezt a történetet.
Tehát mondjuk összességében ebből a hedgelős történetből megtanultam azt, hogy ezzel a tűrés határral ami nekem van, nem szabad hedgelni. A pozi elengedést is korlátoznom kell. Vagyis akkor be kell tennem egy nagyobb sl t. Még mindig jobb, mint tartogatni a pozikat. És az örök igazság: A bukót mindig el kell vágni! Ezt egyszer megtanulnám, nem lenne bajom. :)
Az sl húzásnak megint csak ezer változata van. Kezdő sl mindig a csúcs völgy szerinti nálam. Utána már húzom más szerint is, a lényeg, hogy visszafelé nem kerülhet, ha már behúztam akkor nem lehet nagyobb soha!
Ez az egyetlen szabály amit mindig betartottam. (persze, ha volt sl):))
Huhhhh...
Jesszus... H1 en reggel kivettek fél shortot, most mindjárt kivesznek még 1 shortomat...
Most mennem kell főzni, mert délután a hatévessel leszek. De ha valamit nem értesz kérdezz csak, két kavarás közben válaszolok. :)
Ja, és nem vagyok követendő példa, ami a kockázat kezelést illeti, mint mondtam, extrém tűrés határral rendelkezem, ami nem normális.
Atyesz 2011. 09. 20. 12:04
Előzmény: #4617  szarvasvadasz
#4619
Sajnos nekem már nem nyilt meg.
De azért köszi.
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 11:59
Előzmény: #4611  szarvasvadasz
#4618
Köszönöm szépen! :)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 09. 20. 11:52
Előzmény: #4616  Atyesz
#4617
Pár percig elérhető, déltől már én sem vagyok.
Atyesz 2011. 09. 20. 11:48
Előzmény: #4614  szarvasvadasz
#4616
Szia Szarvasvadász!
Fel tudnád tenni még egy pillanatra a két kéiet, mert lemaradtam róla és nagyon érdekelne.
Köszi, Atyesz
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 10:50
Előzmény: #4614  szarvasvadasz
#4615
Kösz
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 09. 20. 10:48
Előzmény: #4610  Törölt felhasználó
#4614
Induló stop: normális esetben a szisztémád szerint a set-up kialakulásakor ismert kellene legyen a stop helye (szisztéma függvényében mindjárt kettő is), része a hozam/kockázat kalkulációdnak, ami alapján minősíted a set-upot (megéri/nem éri meg). Belinkelek két képet egy szisztémáról, a másodikon lépésről lépésre bemutatva, amelyen ez érthetőbbé válik (pár percig elérhető lesz). A zöld set-up jobb, mint a piros, de mindkettő eredményes. Kommentek a képeken.

link
link
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 10:48
Előzmény: #4609  szarvasvadasz
#4613
Tökéletes lenne amit írsz.
1 short kivesz 13723 on 1 long kidob 1.38 körül. :)
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 10:46
Előzmény: #4607  Törölt felhasználó
#4612
Hát naná! :)
Fel fel fel, ha elcsapja h4 csúcsát, addig meg várunk.
Ennél én sokkal jobb boszi vagyok, ma találtam 4 db kockát, a hasamon... széééép :))
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 09. 20. 10:20
Előzmény: #4605  Törölt felhasználó
#4611
Utólag is boldog szülinapot señorita Molnta!

link
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 10:07
Előzmény: #4602  Törölt felhasználó
#4610
Üdv Mindenkinek! Ritkán írok, (akkor is minek), de most lenne Molntához egy kérdésem, már azután, hogy Boldog Szülinapot! (1 nap még belefér)Nézegetem, ki hogy játszik itt, keresem az utam, de a jó múltkor csodálkozva olvastam Tőled, hogy a tőke 10 %-ával veszel fel pozit. Jól értettem, vagy elértettem valamit? Ugyanakkor látom, hogy egyszerre van nyitott longod és shortod. Tuképpen csak annyit szeretnék kérdezni, hogy mi a belépési szignálod, és hogy használsz-e induló stoppot, vagy rugalmasan kezeled a pozit, és ha úgy adódik inkább hedge pozival kezeled a kockázatot? Ez az induló stop kérdés egyébként másoknak is szólna. Köszönöm.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 09. 20. 09:55
Előzmény: #4608  szarvasvadasz
#4609
Jav: 1.3720 fölé...
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2011. 09. 20. 09:51
Előzmény: #4604  Törölt felhasználó
#4608
Lehetséges, hogy elkezdődött a "résbetöltés" 1.376x - 1.380x célárakkal -> az első le korrekció nem mehet új aljra és 1.3702 fölé kell majd mennie.
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 09:45
Előzmény: #4605  Törölt felhasználó
#4607
az jó lesz, az kéne nekik!

merre lesz az irány? link
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 09:39
Előzmény: #4604  Törölt felhasználó
#4606
szia

hát nem egyszerű link
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 09:00
Előzmény: #4603  Törölt felhasználó
#4605
Ja, valamire legalább jó volt az a sok ujjgyakorlat :))

Berlusconi majd szól a szicíliaiaknak aztán elrendeznek mindent :)
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 08:55
Előzmény: #4603  Törölt felhasználó
#4604
Sziasztok!

Hát ma nem tudnék dönteni..
Így ma nekem marad a partvonal.
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 08:29
Előzmény: #4602  Törölt felhasználó
#4603
Jó reggelt link

Ha a nyerő terhére tudod, az még a jobbik eset, bár így is fájdalmas. Ráadásul S&P megint minősítget, de majd Berlusconi odacsap.
Törölt felhasználó 2011. 09. 20. 07:57
Előzmény: #4601  Törölt felhasználó
#4602
Jó reggelt! :)

Látom este megint sakkot kaptunk. Megint fél úton vagyunk erre is meg arra is.
Részemről short sl ek h1-H4-D1 re húzva, és longok is várják a zárást.
Letisztítom a számlát. Régen meg kellett volna már tennem. Behúzom a long bukókat az eddigi nyerő terhére. Ha jól számoltam, és elmegyünk 1.4 környékéig, akkor 2 longom marad így a 6 ból. És ha kimarad most a lefelé kör, akkor 1 short. Ha még megyünk le, akkor az összes shortot kilövöm és csak 1 long marad összesen.
Valószínűnek tartom, hogy pár napig nem lesz őszinte a mosolyom, de a tőke teljesen megmarad.
Utána pedig lehet gondolkodni. Van min. :)
Ennyit erről, szép napot Mindenkinek! :)
link
Törölt felhasználó 2011. 09. 19. 22:48
Előzmény: #4599  Törölt felhasználó
#4601
jaja, mint pl a chfhuf short.
Ezt játszák a chf devizahitelesek, csak a bank lenyúlja a lényeget.

AM-nél, ha a számláid között (huf, eur,usd) váltasz legalább kétszer, akkor ott is keletkezik árf. nyereségadó. Érdemes vele foglakozni, mert azon is el lehet érni kb. 20-30% (kockázat nélküli) nyereséget. évente:-)

Topik gazda

szoda
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek