Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 05. 15. 15:27

EUROVISION: avagy szégyenteljes, szakmaiságot nélkülöző politikai \"show\". NE INDULJUNK TÖBBÉ!  

EUROVISION: avagy szégyenteljes, szakmaiságot nélkülöző politikai "show". NE INDULJUNK TÖBBÉ!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kassziopeia 2011. 05. 16. 19:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#117
köszi a kommenteket,
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 19:23
Törölt hozzászólás
#116
martin36
martin36 2011. 05. 16. 19:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#115
Én a moldáv előadók jó pozícióján is meglepődtem.
Gyengébb nyarakon,nálunk a Bujtoson szoktak fellépni ilyen hatodosztály vonalbeli cirkuszi bohócok.
martin36
martin36 2011. 05. 16. 19:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#114
Én a moldáv előadók jó pozícióján is meglepődtem.
Gyengébb nyarakon,nálunk a Bujtoson szoktak fellépni ilyen hatodosztály vonalbeli cirkuszi bohócok.
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 19:08
Törölt hozzászólás
#113
szivacs
szivacs 2011. 05. 16. 19:03
Előzmény: #111  martin36
#112
Nem egy észak- és délamerikai ország is jócskán rendelkezik európai gyökerekkel, európai származású lakossággal és kulturális, zenei hagyományokkal, keresztény vallással. Igaz ez éppenséggel Ausztráliára és Új-Zélandra is. Növelné a multikulturális sokszínűséget az ő versenyzőik részvétele is!
martin36
martin36 2011. 05. 16. 18:51
Előzmény: #109  kassziopeia
#111
Izrael identitásban mindig is az európai kultúrkörhöz tartozónak számította magát.
Ennek megfelelően indítanak csapatokat az európai focidöntőkben (EL,BEK) és minden más hasonló sporteseményen is,noha földrajzilag persze közük sincs Európához.
Ennek fényében semmi meglepő sincs már abban,hogy itt is indultak.
kispangit 2011. 05. 16. 18:16
Előzmény: #108  kassziopeia
#110
Izraeli szinte mindig volt, nem is rossz. Ennek kevés köze van a földrajzhoz, ez az egész 1 politikai barométer, hogy ki kivel van, mármint úgy "népileg".
Így elég sok dolgot lehetne feszegetni, hogy Azerbajdzsán mire fel indul az európa bajnokságon, Skócia meg Észak-Írország mire indít nemzeti csapatot, mikor nem is önálló állam, a Feröer-szigetekről nem is beszélve. No meg amikor a szovjetek 45-ben felvetették Ukrajnát meg Belorussziát is ENSZ-tagállamnak, mondván, mennyit szenvedtek..
kassziopeia 2011. 05. 16. 17:57
Előzmény: #108  kassziopeia
#109
bocs ?-jel lemaradt
kassziopeia 2011. 05. 16. 17:56
Előzmény: #107  szivacs
#108
Üdvözlet!

Kérdés?
- a selejtezőn látható volt a műsorvezetők mögött e k.......tt nagy izraeli zászló ill. volt versenyzőjük is, de hogy kerültek erre a fesztiválra.
Hiányoztam földrajzórán?
szivacs
szivacs 2011. 05. 16. 17:50
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#107
Lehet, hogy ez is benne van, ki tudja:-)
Az izlandi szám elsőre elég fura, de többször meghallgatva meg lehet érezni a kedélyes stílusát. Nem ez volt a nyerő szerintem sem, de aki zeneileg nyitott (nem csak egy stílust szeret), az tudta élvezni.
Nem mellesleg az egyik olyan szám, aminek van dallama, amit fel tudsz idézni magadban még néhány nap múlva is. Nem volt túl sok ilyen.
szivacs
szivacs 2011. 05. 16. 17:45
Előzmény: #101  pandatag
#106
Elég nyomott egy cikk, de ezt a részét végképp nem tudom mire vélni:
"Ha nem is nyertünk a What about my dreams?-szel, azt kijelenthetem, egy új meleghimnusz született, ezzel kell majd valamit kezdeniük. Hiába mentek rá sokan a fellépők közül a melegek szimpátiájára, se a svéd szépfiú, se az angol Blue nem tudott olyan forró életérzést kiváltani a közönségből, mint a Wolf Kati-dal."
Mitől lett ez buzihimnusz?

Mindenesetre a "magyar nők a legszebbek Európában" mítoszt sikerült lerombolnunk a "szépségverseny" utolsó helyének megszerzésével. Sajna Katinak még a férfiak mezőnyében sem lett volna túl sok esélye :-( A sminkeseknek nehéz dolga volt, hogy kihozzák a már-már ijesztő kategóriából: link
link
link
A hang pedig most nem sokat nyomott a latba.
prmiklos 2011. 05. 16. 17:38
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#105
Ez az Euroviziós "izé" nagyon nem az én stílusom, nem is követtem, de így utólag megnéztem a dobogós produkciókat, no meg Katit is. Döbbenet! Az első 3 egy kalap ....., Kati klasszisokkal jobb volt! Sz@r az a világ, ahol ennyire nem a tényleges produkció számít :-(
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 17:30
Előzmény: #96  szivacs
#104
Én még nem találkoztam élő emberrel, akinek az izlandiak lettek volna a kedvence. Umbulda gyanús a dolog. Lehet hogy direkt nem akartunk esélyesre szavazni, gyengítve a - akkor még azt hittük - konkurrenciát?
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 17:27
Törölt hozzászólás
#103
pandatag 2011. 05. 16. 17:23
Előzmény: #101  pandatag
#102

"A szponzoromtól, a Lufthansától kapott közepes méretű magyar zászlót a végén nem akartam otthagyni, ezért kifelé menet a vállamon vittem összecsavarva, és a legkülönfélébb országokból származó emberek jöttek oda hozzám azzal, hogy “Magyar vagy? Budapest? A ti dalotok volt a legjobb, nektek kellett volna nyerni”. Volt, akinek próbáltam elmagyarázni, hogy láthatóan nem úgy működik, ez inkább politika, de a végén már tényleg szomorú lettem, hiába jött oda hozzám egy gyönyörű svéd nő, hogy ne legyek. Ha nem is nyerhettünk, ennyi pontot aránytalanul kevésnek tartok."
pandatag 2011. 05. 16. 17:20
Előzmény: #95  szivacs
#101
Igen láttam és nekem semmi bajom a küllemével. Bírom a hosszú combú szőkéket. További plusz, hogy 2 gyermekes családanyaként igazán jól néz ki, se plasztikcici, se feltöltött szilikonos száj. Bocs,de a ruháját nem igazán néztem. Összességében nekem bejön. 100 szónak is egy vége, sokszorosan , és méltatlanul alulértékelték, persze nem ő volt az egyetlen, az osztrák , a holland előadó is nagyon jó volt, ők is a fasorban végezték, ennyi- ez a fasztivál nem az énekhangról szól.Ennyi. De reklámnak Katinak is jó volt, még az Index is együtt sír vele.

link
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 16:52
#100
A jól felosztott Euróbában ennyi jut a megbecsülésből,ne várjatok többet.A german-latin-szláv nyelvcsaládok rokoni köteléke,az összetartozás és kötelesség érzése mindezt meghatározta és meg is fogja.Kati nagyon jó volt,mégis látni kell azt,hogy egyedül a FINN rokonok akrták ezt látni,míg a Türk rokonoktól,a Lengyel barátainktól 1 pontot sem kapott,Szlovákia "cenzúrája" pedig önmagáért beszél!Becsüljük meg jóakaróinkat,mert azt is látni kell:ÁRVA A MAGYAROK ORSZÁGA EURÓPÁBAN!
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 15:56
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#99
Az ausztráliai szavazás alapján Kati a 6. !!!!

link

Azeriek ezen az UTOLSÓK !!!!!!!!!

Hát igen, ők azért kicsivel függetlenebbül szavaztak !

Ezüstróka beírása egy másik fórumon: EZ IGAZ!:

"Az tuti, hogy reális eredmények akkor fognak csak születni, ha nem Európa szavaz, hanem mondjuk Amerika, Dél-Amerika, Ausztrália stb. Akkor aztán nehéz lenne elfogultságról, meg rokoni kapcsolatokról beszélni :D Nekem tetszene a rendszer, az tuti, bár igaz, hogy a megvalósítás nem lenne túl egyszerű."
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 15:48
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#98
Baromira érdekes, hogy miközben Európa szerte a toplisták élén van a What about ny dreams, a döntőben mégis majdnem az utolsó lett.... :(

Hamarosan küldök egy pár linket, aki gondolja csatlakozzon az ANTI-EUROVISION táborba......

"However, Hungary came 22nd in the final on Eurovision Song Contest 2011, Kati Wolf’s song has reached the ears of experts of international music industry. The song What about my dreams is going to be released in Denmark and UK soon, according to the announcement of Attila Várkonyi Hungarian Eurovision project manager in the morning programme of MTV today. Good luck Kati!"
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 15:46
Előzmény: #96  szivacs
#97
Brumimedve,

Látom nagyon haragszol Orbánra.

Valamelyik családtagod, vagy te esetleg komolyabban benne van a politikában, nem ?

Esetleg valamelyik közeli ismerősöd MSZP-s, aki most a FIDESZ-es számonkéréstől tart ?

Hétköznapi ember nem utál annyira alapból egy pártot, hogy napról napra politikai megnyilvánulásokkal van jelen ezen a tőzsdei oldalon......

szivacs
szivacs 2011. 05. 16. 15:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#96
Izlandnál lehet, hogy nálunk is a politikai szempontok érvényesültek? Megláttuk velük a sorsközösségünket?
szivacs
szivacs 2011. 05. 16. 15:14
Előzmény: #94  pandatag
#95
"a német rádió szavazásán az ő dalát találták a legjobbnak" - rádiót írtál, nem tévét ugye? Persze ott csak hallani lehet a hangját, ami jó. A képernyőn viszont más látták is szegényt. :-(
Nem lehet mindenki szép, akinek jó hangja van, de úgy látszik a szavazók ezúttal mégis fontosabbnak tartották.
Végül is operába is sokkal kevesebben járnak, mint popkoncertekre.
pandatag 2011. 05. 16. 14:46
#94
Tényszerűen meg kell állapítani, hogy ez a verseny nem a tehetségekről szólt. Ami Wolf Katit illeti megjegyzem, Düsseldorfban a gála előtt, a német rádió szavazásán az ő dalát találták a legjobbnak az összes indulóé közül, egy svéd televízióműsorban pedig az ottani zenész szakemberekből álló zsűri is a magyar versenydalt választotta a legjobbnak. A közönség előadás közben tombolt, éljenzett! A fogadó irodákban az első 3-5 közé sorolták. Van kérdés?Az , hogy ez területi szavazás a korábbi részvevőktől régóta tudjuk, másrészt meg Azerbajdzsán fullig van kőolajjal:))) ez most elég terndi, meg ruszkikkal való kapcsolat is nyomhat némileg a latban. Sebaj, majd az Ázsiavizión másképp szavaznak.
AZERB: Baku-Tbiliszi-Ceyhan kőolajvezeték, amely összeköti a Kaszpi-tengert a Földközi-tengerrel." Európa és Ázsia határán fekszik, és napjainkban egy természetes híd szerepét tölti be. Azerbajdzsánból Európába, és ugyanúgy Közép-Ázsiából Azerbajdzsánon keresztül történő szállítmányozási projektek fontossága folyamatosan növekszik. A terveik között szerepel a történelmi Selyem út visszaállítása, a TRECECA program, a Közép-Ázsiát Európával összekötő Karsz-Tbiliszi-Baku vasútvonal nem csak ötlet és vágy. " Igen a politika pöcse mindebe belelóg. Ez van.
szivacs
szivacs 2011. 05. 16. 14:40
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#93
A szavazás tárgyát tényleg nem jól hirdették meg.
Az ugyanis az volt, hogy kinek adják a következő verseny rendezési jogát!
szivacs
szivacs 2011. 05. 16. 14:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#92
Határozott brummogásod tudatlanságon alapszik.
"briteket sem szeretik, ezért nem nyernek soha" - nem igaz, amit írsz, ugyanis eddig már ötször is nyertek:
Dublin 1997 Katrina and The Waves | Love Shine A Light
Dublin 1981 Bucks Fizz | Making Your Mind Up
The Hague 1976 Brotherhood of Man | Save Your Kisses For Me
Madrid 1969 Lulu | Boom Bang-a-bang
Vienna 1967 Sandie Shaw | Puppet On A String
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 13:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#91
Én nem utállak Brumimedve, mert a nicknevedről mindig egy helyes macika jut eszembe ! :-)
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 13:55
Törölt hozzászólás
#90
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 13:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#89
"még orbán is beleköpött európa arcába, és utálják emiatt a nagyképű, pökhendi zsebhitler miatt a magyarokat!"

Téged még Orbánnál is többen és jobban utálnak...
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 13:45
Törölt hozzászólás
#88
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 13:14
Törölt hozzászólás
#87
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 13:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#86
nem miatta vagyunk, hagyd már abba. böszme Ferenc vagy dadogós Péter se volt jobb, sőt! ne keverd bele a politikát.
ki az azeri miniszterelnök? fogalmunk sincs. de a norvégról, finnről, svédről se tudom ki. érdekes, azok a szomszédok miért nem rühellik egymást, mint mi a környezőekkel? mert nem uszításban nevelték a gyerekeiket, talán azért.
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 13:04
Törölt hozzászólás
#85
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 12:56
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#84
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 12:51
Előzmény: #82  mondoka
#83
budai nagy antal fidesz kuruc rövid brigadéros

....szép selymes lódingja, dali pár pisztolya.
mondoka 2011. 05. 16. 12:36
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#82
Európai telefonos szavazók azt sem tudják, hogy ki az az Orbán !-szerintem.
Mi persze egyre inkább megtudjuk...
Törölt felhasználó 2011. 05. 16. 12:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#81
lehet, de sztem ez se nem orbán se nem gyurcsány műve ..

berlusconi sem éppen egy böszme nagy demokrata és népszerűnek sem mondható a digókon kívül , oszt azzal az óbégatással 2. helyezett.

/sztem ha kadhafi indult volna egy találomra kiszúrt albán népdallal - még ő is simán lehetett volna 3. helyezet /

fingja nincs/nem lehet az embernek arról hogy ez miképpen és hogyan történt ...

/estéleg utána nézethetne a budai pol pot péter által ../

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek