Topiknyitó: Portfolio 2011. 04. 20. 08:53

Lázár János: segélyt csak annak, aki dolgozik  

Ugrás a cikkhez
A mindennapokra is számos hatása lesz az új alkotmánynak, mondta Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője az InfoRádió Aréna című műsorában. Példaként említette, hogy szociális segélyt csak az kaphat, aki dolgozik. Lázár János az új alaptörvény...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=148309
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 04. 20. 10:31
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#20
minek mutassak példát, okostojás, kértem én segélyt? te kuncsorogsz itt segélyért, nem én.
qpec 2011. 04. 20. 10:30
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#19
Tudod mennyi a földbérleti díj? mi kell a megmunkáláshoz?mennyibe kerül a vetőmag,tápanyag,növényvédőszer? A jó isten meg az utolsó pillanatban azt mondja NE örülj,és elveri a jég a termést.
Fogalmad sincs a mezőgazdaságról.
akpo 2011. 04. 20. 10:26
Előzmény: #10  bronz
#18
Nem kellene pl. sok ezer kozgazdasagi diplomat kiosztani csak azert, h. eggyel tobb munkanelkuli alljon sorba valamilyen gazdasagi teruleten leeso allasert. Ugyanez igaz mas teruletekre is.
Tehat sztem a kepzesi rendszer sem er loszart sem.
Hosszu tavu folyamat lesz az elmult XX ev alatt letrehozott kaoszat megszuntetni, de legalabb vkik elkezdtek. Nem minden dontesukkel ertek egyet, de a segelyosztogatas megallitasaval pl. igen. Mondjuk lehet, en inkabb tobb lepcsoben szerveztem volna ezt le, mert jelenleg meg nem all jol Mo. munkaval es sok korabban becsuletes munkavallalot hoznak ezzel kemeny helyzetbe.
qpec 2011. 04. 20. 10:25
Előzmény: #10  bronz
#17
Alapvető tézis,hogy érteni kellene ahoz amit csinál az emberfia.Ezt ezen a fórumon naponta tapasztaljuk,pedig itt sok a szakértelem.
Gyakran mégis a jajongás az égig ér és fordítva.
A munka akkor értelmes,ha haszna kézzelfogható. A földből kisüzemi módszerrel megélni,de éhenhalni sem lehet. Szét kell nézni a piacon és meg kell kérdezni Jani bácsit miért nincs malac az óljában ,tyúk az udvarban és miért a füvet nyírja az udvarban? Jól kitakarította aki ért hozzá.
Árokparti közmunkából nem termelhető GDP.
Felülvizsgálat lehet,de attól hogy visszavágják a kevésbé munkabírókat,nem változik,csak a közvéleménykutatás eredménye.
watson
watson 2011. 04. 20. 10:25
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
Csatlakozom az előttem szólókhoz, munka az van amennyit nem szégyel az ember ;)

Én az állami nyugdíjrendszert is megszüntetném a járulékok eltörölése mellett ;))
Na jó valami szerény szolidaritásit meghagynék, mondjuk a 24+10%-ból 2%-ot.

A tűzoltó meg rendőr nyugdíjat fizesse akinek 6 anyja van! :)
Törölt felhasználó 2011. 04. 20. 10:24
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
Akkor menj és mutass példát!
Gondolom te is agyondolgoztad magad a földeken, azért írsz ökörségeket ilyen vehemenciával.

De tudod mit Orbán barátunk emelje fel a fizetéseket uniós szintre, na majd akkor lesz csak változás, addig csak kizsákmányolás folyik.
Törölt felhasználó 2011. 04. 20. 10:15
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#14
Lehet bérelni is, van föld parlagon.
Zöldséget, krumplit, virágot, el lehet adni a városban. Állatot lehet nevelni abból, hogy lekaszálod a füvet az árokparton.
Elég már ebből a béna nyavalygásból. Kurvára elegem van abból, hogy mindenki meg tudja magyarázni, hogy mit miért nem lehet megcsinálni. A magyarok másra se képesek, csak arra, hogy kifogást találjanak. Dolgozni, tanulni kell bazmeg, nem nyávogni, meg segélyért kuncsorogni.
Ebben az országban 15000 dollár/fő/év a nemtzeti jövedelem, aki itt nem tud semmi hasznosat szolgátlatatni a másiknak, az mehet a szomszédos gazdasági nagyhatalomba dolgozni. (Európai Unió, 30000 dollár per év per fő jövedelem , 400 millió lakos)
BudFox
BudFox 2011. 04. 20. 10:14
Előzmény: #10  bronz
#13
nem viccelj..rengeteg munka van...csak észre kell venni.

És az árokpartokon is lehet szemetet gyűjteni..legalább ha szegény ország is vagyunk...legyünk tiszta ország.

Én mondjuk egy komplett autópályának az alapját kiásatnám a közmunkásokkal, kubikusként...olcsó lenne viszonylag.
Törölt felhasználó 2011. 04. 20. 10:09
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
Végül is egészen visszamehetünk Etiópiáig is ha úgy nézzük, de ha a fejlődést nézzük aminek előre kellene haladnia, az éppen visszafelé halad! És ha a fejlődés nem előre hanem hátrafelé megy merész kijelentés az, hogy aki nem dolgozik ne is egyék.
Ám a földműveléshez is kell nem kis pénz és természetesen saját föld, de felteszem a kérdést neked. A mai 20-30 évesek között százalékosan szerinted hány embernek van földje vagy saját háza lakása?
Törölt felhasználó 2011. 04. 20. 10:02
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#11
Nincs munka? Na ne röhögtess. Indiában egy ember 0.07 hektáron él meg. Ez 700 nm.
bronz 2011. 04. 20. 10:00
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Itt a lényeg, hogy nincsenek munkahelyek!
Sokan dolgoznának, ha lenne hol?
A kertészkedés, utcaseprés tuti fellendíti majd a gazdaságot, ahogy azt MSZMP-s Matolcsy elvtárs elképzeli...
Törölt felhasználó 2011. 04. 20. 09:58
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#9
6 éves korodban még volt munka akkor állt ez a kijelentés, most nincs munka! Sokan szeretnének dolgozni, de egyszerűen nincs!
Vezetőink enyhén szólva nem földön járnak!
bronz 2011. 04. 20. 09:57
Előzmény: #1  Portfolio
#8
Pont Lázár János pofázik, aki az életben nem dolgozott a magán és versenyszférában, csak az adófizetők pénzén élősködött...
Törölt felhasználó 2011. 04. 20. 09:54
Előzmény: #1  Portfolio
#7
Na végre már. Aki nem dolgozik, ne is egyék. Én ezt már kb 6 évesen megtanultam.
Ideje a putriban is megtanulni.
Kolyok
Kolyok 2011. 04. 20. 09:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#6
Brumimedve kicsit leesett a vércukrod, szopogass egy kis mézet...
Törölt felhasználó 2011. 04. 20. 09:46
Törölt hozzászólás
#5
Kolyok
Kolyok 2011. 04. 20. 09:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#4
úgy - úgy
Törölt felhasználó 2011. 04. 20. 09:31
Törölt hozzászólás
#3
Törölt felhasználó 2011. 04. 20. 09:26
Előzmény: #1  portfolio
#2
na, alakul ez...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek