Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 03. 10. 19:28

Izlandon kamatmentes pénzt bocsájtanak ki!  

A nemzetközi sajtó erről semmit nem beszél. A teljes

pénzügyi csőd után a lakosság - bár békés tüntetésekkel - a jobboldali

liberális kormányt eltávolította. Amikor a helyébe lépett baloldali

kormány meghirdette az államadósság kifizetését, azt a kormányt is a

tömeg azonnal menesztette. Népszavazás történt a bankok

államosításáról és az államot terhel adósságok egyszerű törléséről.

Kiderült ugyanis, hogy Izland lakossága a kapott kölcsönök

többszörösét a nemzetközi bankoknak már régen kifizette. Azok viszont

ennek ellenére még, a kifizetett összegek többszörösének a

folyósítását követelik. A lakosság 93%-a a népszavazásnál az "ebből

elég volt!" jelszóra szavazott. A bankok tehát állami kézbe kerülnek

és a tervezet szerint az új Nemzeti Bank, belföldi használatra,

kamatmentes pénzt fog forgalomba hozni. A jelzések szerint, a kormány

ezzel a rendelkezéssel a költségvetését megduplázza, ugyanis eddig az

adóbevételek felét az államadósság kamatterheinek a kifizetése vitte

el minden évben. Ezért volt szükség az igen kegyetlen

"megszorításokra", amit most a nép megelégelt."



Íme a jövő
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
stock33
stock33 2011. 03. 15. 07:25
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#40
látom nem esett le a tantusz...

akkor cseréld ki a cigány szót mondjuk tökmindegymire....
Törölt felhasználó 2011. 03. 14. 22:30
Előzmény: #31  stock33
#39
"röviden: beteg vagy.... értelmileg. ami végül is nem baj, ilyenekre is szükség van a társadalomban, mert így látszik csak, hogy mi a helyes út.
"

Látom nagyon begerjedt zsiráf úr.
Elmehetne Ön egy "helyes" útra, de annyira messzire, hogy soha vissza ne tudjon jönni többé ide rontani a Kárpát - medence levegőjét.
Törölt felhasználó 2011. 03. 14. 22:26
Előzmény: #31  stock33
#38
A magyarországi cigányokat nem hasonlítanám egy északi germán néphez. A kettő között kb. akkora távolság van, mint a Föld bolygó és az Androméda-galaxis között szorozva ezerrel.
stock33
stock33 2011. 03. 14. 08:45
Előzmény: #36  stock33
#37
ugye az nem gond, hogy mondjuk már most is van rajta két jelzálog, a jelenlegi piaci érték 500%-án (sajnos eladhatatlan helyen van, és tudod, ez a hitelfelvételkor nem számított....) csak úgy érdekességképp kérdezem.

ui: persze nem így van, csak a hülyék így értik meg a lényeget
stock33
stock33 2011. 03. 14. 08:42
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#36
"Legyen a fedezet a szüleid lakása kiköltözési opcióval..."

rendben, 100 millióra lenne szükségem. a tőkét nem fizetem vissza. kamatot se fizetek, de amúgy 18% lenne. mindezt te tudomásul veszed, aláírod.

ui: euróban 100 millió. és viheted a családi házat. amit persze mielőtt elvinnéd, "kicsit" átalakítunk. de majd küldök róla fényképet, hogy emlékezz rá, milyen volt.
stock33
stock33 2011. 03. 14. 08:39
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
csillagom, az izlandiak hiába fizetnek vissza bármit is, ha ugyanakkor a korábbi kölcsönt 10%-kal meghaladó újat vesznek fel. érted-e, vagy magyarázni kell?
Törölt felhasználó 2011. 03. 14. 08:33
Előzmény: #33  stock33
#34
Csillagom, ha annyit visszafizetsz mint amennyit a szorgos izlandiak az utóbbi 10 évben visszafizettek kapsz pénzt itt szerintem.
Legyen a fedezet a szüleid lakása kiköltözési opcióval...
stock33
stock33 2011. 03. 14. 08:26
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
én 18%-ot fizetek, de nem fizetem vissza a tőkét. meg a kamatot se. és ezt előre megnépszavaztam. 26. oldal, középen, a kisbetűs rész.
Törölt felhasználó 2011. 03. 14. 08:23
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#32
1% százalék kamatot fizetek!
buxer@freemail.hu.
stock33
stock33 2011. 03. 14. 08:20
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#31
jól értem azt, hogy ha az utcádban lakó cigánycsalád felkeres téged kölcsönért, akkor te szó nélkül odatolsz eléjük mondjuk 10 millát? amiből ők vesznek szép autót, leugranak a horvát tengerpartra, rendeznek heti egy bulit, kocsmáznak belőle, kis szerencsejáték, stb. majd amikor a törlesztésre kerülne a sor, akkor közlik, hogy a családban szavazást tartottak, 27-en a mellett szavaztak, hogy inkább nem fizetnek neked semmit se vissza, egyedül a 3x hülyére vert, értelmi fogyatékos üknagyapa szavazott igennel, de ő amúgy is mindenre igennel szavaz.

errefel te nemhogy felháborodnál, ezt teljesen természetesnek kezeled, és már írod is alá a következő 5 millás "kölcsönt"?

röviden: beteg vagy.... értelmileg. ami végül is nem baj, ilyenekre is szükség van a társadalomban, mert így látszik csak, hogy mi a helyes út.
Törölt felhasználó 2011. 03. 14. 00:58
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
Természetesen, pénzről lévén szó, megértem, ha valaki fokozottabb diszkréciót igényel. Privátban is várom az ajánlatokat: penznyelo@freemail.hu
Törölt felhasználó 2011. 03. 14. 00:52
#29
Bárkivel, aki hisz abban, hogy a pénznek nincsen időértéke, szívesen teszek egy kísérletet: adjon kölcsön nekem BÁRMEKKORA összeget kamatmentesen. Természetesen a visszafizetésre minden garanciát vállalok.

Nos? Várom a jelentkezőket.
Törölt felhasználó 2011. 03. 14. 00:48
Előzmény: #27  pale
#28
A javaslatcsomag egyik eleme:

We propose full disclosure and the following limitations on ownership:

Companies should not own other companies.

Only individuals and holding companies should own companies.

Only individuals should own holding companies.

Within this framework there would never be more than three layers of ownership.
pale 2011. 03. 13. 22:26
#27
link
Csak ezt találtam ,talán erről van szó, de ez csak egy KEZDEMÉNYEZÉS, nem valószínű hogy Izland megszabadulna az adósságtól, mindenesetre az izlandi bankok adósságát nem kéne átvállalni a lakosságnak, szívták a vérüket már eleget.
Törölt felhasználó 2011. 03. 13. 18:51
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
Csak ket laikus kerdest tennek fel:

1, Izland mennyire szorul importra? (Legfokepp elelmezes tekinteteben)

2, Amennyiben uj penznemet vezet be es nem honoralja a regi tartozasait, akkor az uj penznemet milyen kulfoldi entitas fogja elfogadni es milyen "aron"? Azaz az egyszeruseg kedveert nevezzuk uj izlandi koronanak (UIK). 1 UIK-ert hany kilo buzat fog adni egy nem izlandi, hogy tovabbra is mukodjon az import?

Persze amennyiben az export-import merleg egyenlo, ugy biztos valamilyen formaban penzze tudja tenni (pl dollar, euro) az exportalando termekeket, majd abbol a penzbol kifizetheti az importot.
Törölt felhasználó 2011. 03. 13. 12:02
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
Ilyen nem történt Izlandon, továbbra is az izlandi korona a pénznem. Tehát akkor mi a forrás és mi történt egyáltalán Izlandon? Gyanítom hogy az amit leírtam, azaz semmi érdekes.

(mondjuk megérdemelnék a kamatmentes életet, mert elég komoly ön****ás ott lakni, nyáron ha olyan idő van most mint nálunk akkor már nagyon örülnek :) De nem kapják meg ezt a kedvezményt
Törölt felhasználó 2011. 03. 13. 11:53
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#24
Pongyolan fogalmaz a cikk (vagy akarmi is az), a gondolat mindenesetre erdekes.

Kamatmentes penz = adossagmentes penz, magyaran egy uj penznem, amihez nem kotodik adossag, mivel nem vallalja a "kozosseget" a korabbi penznemmel. Ha forintban all fent az adossagunk, akkor mostantol minden uj tranzakciot pengoben bonyolitunk, az adosok meg gondolkozhatnak, hogy honnan kapjak vissza a piacrol kivezetett forintban adott kolcsoneiket.

De feltetelezem, hogy ezt Te is ertetted, nem?
Törölt felhasználó 2011. 03. 13. 10:20
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
A tények nem szokták zavarni a radikális fröcsögőket. Ha egy parlamenti pártnak teljesen komolyan az az egyik sarkallatos gazdaságpolitikai programpontja, hogy az MNB nyomjon pénzt az államnak, akkor nincs azon min csodálkozni, ha a kizárólag az ő sajtó- és kampánytermékeiből (alul- és félre-) informálódó szavazóbázisa pénzügyileg analfabéta.
Törölt felhasználó 2011. 03. 13. 08:37
#22
Bocs, de mi a rosseb az a kamatmentes pénz? A jelenlegi pénz (papírpénz) az államok kamatmentes hitelígérvénye, így minden pénz, a forint is kamatmentes.
Egyébként nyáron voltam Izlandon, van bank, van betéti kamat és a hitelt felvevőknek vissza kell fizetniük a tőkét meg a kamatot is.

Mindössze annyi történt, hogy az állam az Icesave online bank összeomlásából fennálló Hollandia és UK felé történő kötelezettségét nem hajlandó fizetni.

Úgyhogy ez a hír, ami ki tudja honnan van egy igen erős csúsztatás...
Törölt felhasználó 2011. 03. 13. 07:15
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#21
A fidesz vezetői , gegmenjei is zsidók jellemzően. Mi a baj a Jesus származásával?

Topik gazda

kormanyzo
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek