Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 09:58

E-STAR  

.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Armyllosz 2012. 08. 16. 09:12
Előzmény: #8799  Armyllosz
#8800
Én ennek jobban hiszek, mint a fórumokon telitorokból csődöt üvöltöző megmondóknak.
Armyllosz 2012. 08. 16. 09:11
Előzmény: #8796  stock33
#8799
/A feladót és a címzettet kipontoztam/

........@e-star.hu
aug. 9. (7 napja)

címzett: saját magam; E-Star
Tisztelt ..............!

Köszönettel vettük kérdését. Az E-Star részvényeinek jelenlegi árfolyama valóban sok befektetőnknek okoz nehéz pillanatokat.
Ugyanakkor Ön is láthatja, hogy a piac megítélése rengeteg tényezőből áll össze, amelynek csak egy részét adják a fundamentális adatok.
Ennek kapcsán megemlíteném, hogy a Társaságról alkotott jelenlegi piaci vélemények szerint a legnagyobb félelmek a magyarországi önkormányzati ügyfelek nemfizetése miatt alakultak ki. Ugyanakkor a Társaság árbevétele nagyobb részben nem innen, hanem a lengyelországi, Magyarországon pedig a győri, ipari ügyfelekkel kapcsolatos operációból származik: ezeknél pedig a fizetési morállal nem mutatkoznak problémák.
A cég menedzsmentje folyamatosan keményen dolgozik, hogy az E-Star helyzete és megítélése megerősödjön. Az eredményekről a tőzsdei tájékoztatás keretében folyamatosan be is számol a cég a befektetőnek. Erről egy rövid áttekintést szeretnék adni:

A legfontosabb lépések a közelmúltban:
· A veszteségtermelő romániai projektek (Marosvásárhely, Zilah) bezárása:
link

Ennek révén csak a nyereséges gyergyószentmiklósi projekt kerül megtartásra.

· A legproblémásabb magyarországi önkormányzati ügyféllel, Hódmezővásárhellyel való szerződés felmondása:
link

· Az EETEK-akvizíció lengyelországi részének refinanszírozása lengyel banki forrásból a likviditás megerősítése érdekében:
link

link



A közeljövőben megoldandó kérdések:
· A magyarországi nemfizető önkormányzati ügyfelekkel kapcsolatos komplex megoldások keresése

· További külső források bevonása a jelenlegi hitelállomány megújítása érdekében (elsősorban Magyarországon).


Amennyiben további kérdése merülne, forduljon hozzánk bizalommal.
(Telefonon vagy az ir@e-star.hu email-címen is).

Üdvözlettel:
.............

...........
Treasury és Befektetői kapcsolatok menedzser/
Treasury & IR Manager

E-Star Alternatív Nyrt.
Telefon: +36-1-279-3550
Fax: +36-1-279-3551
1122 Budapest, Székács utca 29.

Törölt felhasználó 2012. 08. 16. 09:10
Előzmény: #8795  Törölt felhasználó
#8798
az idő nagy Úr, ő a megmondóember, nem Te...
dexter 2012. 08. 16. 09:08
Előzmény: #8794  Törölt felhasználó
#8797
és mennyivel józanabbul látják a dolgokat azok, akik nem rendelkeznek pozícióval...
stock33
stock33 2012. 08. 16. 09:03
Előzmény: #8792  -bubu-
#8796
"Fontos fejlemény, hogy már augusztusban elkészülhet a 2011-es éves jelentés. "

hacsak nem a 2. negyedéves jelentére gondoltak a flash-ben :)
Törölt felhasználó 2012. 08. 16. 08:59
Előzmény: #8793  Törölt felhasználó
#8795
Tuti bukó..
Törölt felhasználó 2012. 08. 16. 08:58
Előzmény: #8792  -bubu-
#8794
A lényeg, hogy szó sincs csődről, ez eddig kizárólag a spekák és a pozival nem rendelkező megmondók szájából hangzott el. A Portoliósoknak meg a vak is látja, hogy a minél olcsóbb vásárlás reménye mozgatja a tollukat. Különben miért foglalkoznának ennyire aránytalanul sok cikkben a céggel. De a csőd felvetéséig azért ők sem merészkednek.

Itt viszont már egy ideje valóban a csődöt árazza a piac, ami egyelőre nem fenyeget. Átmeneti likviditási problémák léptek fel, amit a vezetők folyamatosan próbálnak orvosolni. (és nem a Bahamákon bújkálnak a lenyúlt pénzekkel, ahogyan itt sokan próbálják beállítani a helyzetet.) Adódott egy jó lehetőség a részvény életében a beszállóra, akinek van esze él vele.
Törölt felhasználó 2012. 08. 16. 08:51
Előzmény: #8792  -bubu-
#8793
az auditáltra várnak inkább
re kecsegtetős
-bubu-
-bubu- 2012. 08. 16. 08:49
Előzmény: #8791  Törölt felhasználó
#8792
113 ezer eurós veszteséggel zárt EBITDA szinten az E-Star júliusban, miután a hazai eredmény nem tudta ellensúlyozni a Lengyelországban és Romániában keletkező veszteséget. Továbbra is gondot okoz a vállalatnak, hogy a problémás fizetési morállal rendelkező ügyfelek szemben nem csökkent a követelésállománya. A félév végén 2,1 millió eurónyi pénzeszközzel rendelkezett az E-Star, míg egy hónappal korábban még 3,8 millióval. Fontos fejlemény, hogy már augusztusban elkészülhet a 2011-es éves jelentés.
Törölt felhasználó 2012. 08. 16. 08:42
Előzmény: #8788  Törölt felhasználó
#8791
kíváncsi vagyok a mai napra... hogy hogyan értékelik a készpénzállományt, és a stabil tőketermelést... persze itt most spekik vannak, kisbefektetők nem mozgatják az árfolyamot.
Törölt felhasználó 2012. 08. 16. 07:23
Előzmény: #8787  Törölt felhasználó
#8790
Legrosszabb forgatókönyv: nem fizetnek az önkormányzatok, sőt erőszakkal visszaszereznek egy két fűtőközpontot az E-Star-tól és soha többet állami fejlesztés, miközben az államnak ez az egyik leghatékonytalanabb kiadása. Ez összesen kb 2mrd leírást jelenthet. Saját tőke lefeleződik.
A maradék viszont termel, vastagon.
Lóvé októberig nem lesz refinanszírozás nélkül, jöhet a csődvédelem azzal nyernek pár hónapot 2013-ig, majd pengetnek és túl is élte a cég. Ez az én legrosszabb forgatókönyvem, persze egyéb nem beszámítható katasztrófák nincsenek benne.
A fentiekből egy 1000 feletti árfolyam is jöhet jövőre.
stock33
stock33 2012. 08. 16. 07:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#8789
lehet, hogy nem ledumálni akarod (hidegen hagy, nem vagyok benne a cégben), de az, hogy valaki a névértéket hozza fel, az már megbocsáss, de elárulja, hogy nagyjából fogalmad sincs a tőkepiacról... a névérték 0 jelentőséggel bír. alen topictárs ugyan próbált valami értelmet mögé tenni, de... ezek szerint ő most látna először olyat, hogy az alaptőkét leszállítják vagy megemelik :)

a névértéknek és a cégértéknek 0 köze van egymáshoz.
Törölt felhasználó 2012. 08. 16. 07:12
Előzmény: #8787  Törölt felhasználó
#8788
A kisbüfiken kívül itt komoly piaci szereplő szájából elhangzott a csőd szó?...Nem hinném....
Törölt felhasználó 2012. 08. 16. 07:10
Előzmény: #8784  Törölt felhasználó
#8787
Ezt annyi egy lapon említeni az Esttel mint az OTP-t a Philaxiával. Az ő gagyi névértékes és egyéb mutyijaikat pedig idecitálni szintén komolytalan. Ahhoz már egy ideje nagyon kicsi forgalommal forog, hogy a chart releváns legyen. Azt min. OTP, MOL forgalmú papírokra találták ki, ilyeneknél nevetséges használni. Persze mindenkinek szíve joga hozzá. Néhány 10 millióval olyat rajzolhat bárki "mostanában", amilyet csak akar. A cég túl gyorsan kezdett el terjeszkedni és rossz felé. (Románia) (...és persze a nemzetközi válság is begyűrűzött) Mindezt elég hamar felismerték és most korrigálnak. Lehet, hogy most tőkét kell bevonniuk ehhez de, hogy azt milyen formában fogják megtenni azt még senki sem tudhatja közülünk. Valószínű nem részvényjegyzéssel és nem 10 Ft-on. Ebben nagyok vannak nagy pézzel akik nem fogják azt veszni hagyni. Szerintem amióta kiderült, hogy kissé elvétették az irányt és a mértéket, azóta elég jó és hatásos intézkedéseket hoztak és hoznak folyamatosan, hogy a cég ismét optimális mederbe kerüljön.

Itt már egy ideje csődöt áraznak a kisbüfik és egymást hergelik, holott erről szó sincs. Az utóbbi napokban, hetekben kizárólag kicsik kereskednek, illetve egy két nagy spekulatív eladásokat végzett, hogy olcsóbban tudjon belőle venni.
bereczarpad 2012. 08. 16. 07:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#8786
Szia ritkán írok és csak oda ahol jobban bele veszek az átlagosnál, azért reagáltam rád, mert tőled megszoktam, hogy nyugodt és korrekt hozzászólásaid vannak, ez az 5 ft-os beszólás nem az volt. Itt sincs nagyobb csődveszély, mint a kreditben, kegben, philben, nutexbe, estben......ez a magyar tőzsde, de vettem matávot is 400 fölött kevéssel és alatta olyan stílus alakult ki a fórumában, ami a leggagyibb részvényeknél, itt senki sem lát tisztán, de ezt a céget komoly hazai bankok, alapok, és külföldiek vizsgálták, minősítették, és vásároltak bele a közel múltban is, ha előállnak valami korrekt mérleggel, megoldással, akkor nagy emelkedés lesz, nem fognak szólni előre, elég ha csak egy tervvel állnak elő, nem hiszem, hogy az otp, az AEGON, a lengyelek....mindent bukni akarnának, vagy hogy hígítás után ne érjen semmit a részvényük, a semmire is lehet korrekció, és persze vannak nagy kockázatok, azért ennyi az árfolyam, de ide csak konkrétumot kéne beírni, meg megérzéseket, olyan hozzászólásra nincs szükség, hogy 5ft a névérték, ami nem igaz. Én remélem minden rendbe jön, mert itt emberek munkája, fűtése a tét, de persze én sem hosszú befektetésnek szánom, közben várom a daxot 7000 fölé, abba szeretek beleugrani
evazeller 2012. 08. 15. 23:51
Törölt hozzászólás
#8785
Törölt felhasználó 2012. 08. 15. 23:38
Előzmény: #8781  bereczarpad
#8784
nem mintha védelmembe kéne vennem Évát, de a névértéknek azért annyi jelentősége van, hogy tőkét emelni egy cégben ez alatt nem lehet... és miután tudjuk, hogy az e-star bajban van (amit, ki tudja, hogy orvosolnak majd), de benne van a pakliban, hogy tőkét kell, majd emelniük, amit minimum 10 Ft-on megtehetnek... (és ezzel nem azt mondtam, hogy 10 ft-on fog részvényt piacra vinni, de mennyivel faszább lenne a helyzet, ha 1000 Ft lenne a névérték... legalább ez tartaná...)

más: sokan vannak itt, akik nagy hangon hirdették hány éve tőzsdéznek, meg hogy technika, stb...(akkoriban 2000 körül volt, most 400...) és csak azért nem lépnek, mert már nagy a bukó rajta, és most már azért sem (ha innen lefelez, mennyivel lesz több pénze??? teljesen egyértelmű a chart, mindenki aki belevesz, az csak találgatja az alját,és vagy beragad, vagy kiszáll még időben.... lesznek benne felfelé korrekciók, de attól még ez eső trend, és senki nem tudhatja meddig fog tartani... és ha tényleg csődbe mennek, akkor mi lesz??? a cég konszolidálja majd a helyzetet, tőkét emel picsa fing áron, ki hígít minden eddigi tulajdonost...és lesz a mostani részvényszám többszöröse, ugyanúgy működnek, majd lehet eredmény is lesz, de ti már akkor sosem látjátok viszont a pénzeteket.... mint tette azt az est média...
nekünk kis büfiknek, vagy az osztalékból, vagy az árf. nyereségből lehet pénzünk, hát kérem szépen ez itt nem osztalék papír, a chartja pedig magáért beszél...
sok sikert mindenkinek!
és szép álmokat...
evazeller 2012. 08. 15. 23:25
Törölt hozzászólás
#8783
Törölt felhasználó 2012. 08. 15. 23:17
#8782
Honnan szedtétek, hogy holnap hajnalban jelent?
bereczarpad 2012. 08. 15. 23:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#8781
Légyszíves ne gúnyolódj egy olyan fórumon, ahol nem vagy érdekelt, neked sem esett jól amikor a krediteddel tették ezt szájhősök, én vettem azt is, és amikor eladtam nem kezdtem szidni, hogy essen, pedig abban a cégben még a munka szaga sincs, most belevettem ebbe is, de nem szidtam előzőleg, hogy essen, ha azért teszed, hogy olcsóbban vehess ......nem 5, hanem tíz, és mivel lenne jobb, ha 1000 lenne, de század annyi részvény... mindenkinek szép estét /a hazug feldumáló olyan, mint a hazug ledumáló...itt is, a kreditben is, és a matávban is elég visszaolvasni a matáv fórumba beírókat 390-nél/

Topik gazda

gyakornok1
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek