Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 14:40

500Ft benzin, 1000Ft cukor, 2000Ft párizsi.  

Minden idők legpocsékabb kormányzati teljesítménye miatt elszabadultak az árak, nő a munkanélküliség.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
stolz
stolz 2020. 04. 02. 12:39
Előzmény: #679  _Macika_
#680
én nem ezt érzékeltem...
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 03. 28. 10:11
Előzmény: #677  Törölt felhasználó
#678
Ez nálatok valami helyi megtorpanás?
 
Én azt látom, hogy az ultra drága euró az ami most villámgyorsan épül be az árakba, pl. a dm-ben ami 990 volt egy hónapja az most 1150, nem piskóta. Aztán nekem még nehézségeim vannak a zöldségek árának az ugrásával a diszkont láncoknál (Aldi Lidl penny), ami 700 volt egy hónapja az 900 és ilyenek. Felvágott fronton is látok egyharmados emelkedést. A többit most nem néztem. Az ESL tej egész jól tartja magát, tegnap még csak húsz százalékkal volt drágább mint fél éve.  Ma is be kell szereznem egy-két dolgot, megnézem, tartja-e még magát, egész valószínűtlen hogy így maradjon.
 
Arra is kiváncsi vagyok, hogy jönnek-e majd a cikkek áprilisban, hogy meglódult az infláció, éves szinten 4,75 százalékra. Vagy hasonló röhejes mértékben.
Törölt felhasználó 2020. 03. 28. 09:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#677
marhaság ,alig van kereslet
kínaidr 2020. 03. 28. 09:20
Törölt hozzászólás
#676
_Macika_
_Macika_ 2020. 02. 13. 07:53
#674
Elképesztő mértékben drágult a sertéspárizsi
.
Soha annyit nem kellett még fizetni a nagybevásárlás végén, mint most – ezt tapasztalták a Privátbankár munkatársai, akik 13 éve, hónapról hónapra ellátogatnak három szuper- vagy hipermarket (Interspar, Tesco, Auchan) egy-egy üzletébe, megveszik ugyanazokat a termékeket.Most már 21 ezer forintot kellett fizetni a 30 élelmiszert tartalmazó árukosárért a kasszánál. Egyébként a három áruház között nincs nagy különbség a végösszeg tekintetében.Ami mellbevágó lehet, az az, hogy egy év alatt mi drágult a legnagyobb mértékben: a sertéspárizsi.Közel 40 százalékkal drágább most a sertéspárizsi, mint tavaly februárban, már rég nem számít olcsó felvágottnak – kilónként jó 2100-2200 forintot elkérnek érte.(Ennek csak részben oka a sertéspestis miatti para.26 százalékkal drágult egy év alatt a rizs, 20 fölött a tojás, a sajt és egyes üdítők. 10 százalékot meghaladó éves áremelést mértünk a cukornál, a száraztésztánál és a tejfölnél, de dübörög a kenyéráremelés is, egy év alatt 14 százalékkal került nagyobb szám az árcímkére. Jelentősebb, 10 százalékot meghaladó éves árcsökkenést csak a margarinnál, a csirkemellnél és a kávénál mértünk – konstatálták.Az előző hónaphoz képest nagyot drágult a tej, a sajt és a narancslé, mindhárom termék 14 százalékkal kerül többe. 19 százalékkal olcsóbb lett viszont az alma, 13-mal a csirkemellfilé és a liszt, 10-zel a kávé és a tea, mint januárban.
Stiv
Stiv 2020. 01. 30. 11:01
#673
A madárinfluenza miatt tíz ország tiltólistára tette Magyarországot
.
Már tíz ország korlátozta részben vagy teljes egészében a Magyarországról érkező baromfitermékeket, élő madarakat vagy a kapcsolódó termékeket - szúrta ki az Index a Nébih honlapján.
.
Már Dél-Korea, az Egyesült Arab Emírségek, a Fülöp-szigetek, Hongkong, Izrael, Japán, Kína, Kuvait és Szingapúr sem fogad Magyarországról, vagy egyes magyar megyékből baromfitermékeket vagy élőállatokat - derül ki a portál cikkéből.
https://www.napi.hu/magyar_gazdasag/madarak-h5n8-madarinfluenza-baromfi-korlatozas.699366.html
Stiv
Stiv 2020. 01. 30. 10:51
#672
Padlizsánt és paradicsomot pusztítva tüntettek a kertészek
.
Demonstrációt tartottak az almeríai La Cañada település közelében a Független Spanyol Gazdálkodók Szövetségének tagjai. A spanyol kertészek padlizsán és paradicsom megsemmisítésével tiltakoztak. A szervezet elnöke szerint a két növény értéke folyamatosan csökken az európai piacokon a Marokkóból származó import áru hatására. Joaquín Lopez elmondta, hogy korábban Németországból olyan visszajelzést kaptak, miszerint a spanyol áruként feltüntetett import paradicsom vizsgálatakor kiderült, hogy az Észak-Afrikából, Marokkóból származik.
.
Jól tudjuk, hogy a kereskedők egy része Marokkóból vásárol, majd átcímkézés után spanyol termékként értékesíti a terméseket.Ezt az Európai Unió nem engedheti meg.
https://www.magro.hu/agrarhirek/padlizsant-es-paradicsomot-pusztitva-tuntettek-a-kerteszek/?source=hirkereso
Stiv
Stiv 2020. 01. 30. 10:42
#671
Miért éppen Afrikát választotta mintafarm-partnernek Magyarország?
.
Több afrikai országban hoz létre mintafarmokat Magyarország, valamint helyi képzéssel és ösztöndíjakkal segíti a diákokat. Az Agrárminisztérium tájékoztatása szerint a kisméretű, néhány hektáros parcellákon megmutathatja és kipróbálhatja magát a magyar mezőgazdaság. Többek között búza, kukorica, rizs, paradicsom és uborka, fűszernövények, valamint talaj- és növényvédelmi mezőgazdasági fejlesztések érkeznek Afrikába. Ugyanakkor a táblák gondozását a helyi munkaerő végzi, az adminisztrációs feladatokban számíthatnak a nagykövetségek segítségére, így a magyar szakemberek munkájára csak a rövid kiutazások alkalmával van szükség.
https://www.magro.hu/agrarhirek/miert-eppen-afrikat-valasztotta-mintafarm-partnernek-magyarorszag/?source=hirkereso
Stiv
Stiv 2020. 01. 30. 10:39
Előzmény: #669  gombócból_is_sok
#670
Nagyon szomorú, hogy nem tudjuk ellátni magunkat
.
A krumpli is Holland meg Francia meg ki tudja honnan hozzák még
.
Hogy miért nem lehet ezeket helyben termelni azt nem értem?
.
Több ezer kilométerről kell a paradicsomot is hozni,ami ráadásul ízetlen és zöld a magja...
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 01. 30. 10:09
Előzmény: #668  Stiv
#669

akkor marokkó és egyiptom felkészül
 
szerintem ez csak spekulációs duma mint mindig
Stiv
Stiv 2020. 01. 30. 10:07
#668
Komoly drágulás jöhet a korai zöldségeknél
.
Spanyolországban a múlt héten ítéletidő tombolt, amely halálos áldozatokkal is járt. Emellett óriási területen semmisültek meg mezőgazdasági berendezések, ami előrevetíti, hogy a kora tavaszi időszakban nem fogják tudni ellátni Európát zöldséggel. Ez pedig vélhetőleg az árakban is meg fog mutatkozni.
https://privatbankar.hu/szemelyes_penzugyek/komoly-dragulas-johet-a-korai-zoldsegeknel-330681
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 01. 02. 13:18
Előzmény: #665  gombócból_is_sok
#666
Párizsi ám >> párizsinak
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 01. 02. 13:17
Előzmény: #659  novotrade
#665
Itt egy termék van 1000 alatt de azt az élelmiszer törvény nem engedi párizsi ám nevezni https://bevasarlas.tesco.hu/groceries/hu-HU/shop/hus-hal-felvagott/csemege-huskeszitmenyek/parizsi. Az átlag párizsi ár bőven 2000 fölött van viszont.
Stiv
Stiv 2020. 01. 02. 13:10
Előzmény: #663  gombócból_is_sok
#664
Újévi ajándék az emelés a kapzsi mol hamar visszahúzta 400-ra.
Aki közel lakik a határhoz az majd átmegy olcsóbban tankolni.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 01. 02. 12:37
Előzmény: #662  Stiv
#663
Nálunk pont fél órája néztem a megszokott benzinkutam totemoszlopán hogy egy kb 10 forintos drágulást hozott a boldog újév.
Stiv
Stiv 2020. 01. 02. 12:04
#662
Nagyot estek az üzemanyagárak Romániában
.
Romániában átlagosan 32 banival (22 forinttal) csökkent január elsejétől az üzemanyagok literenkénti ára, miután január elsejétől eltörölték az üzemanyagokra 2014-ben kivetett többletadót. Így a Petrom román nemzeti kőolajtársaság töltőállomásainál jelenleg átlagosan 5,26 lejt (363 forint) kell fizetni egy liter benzinért, és 5,45 lejt (377 forint) egy liter gázolajért. Hasonlóak az árak a többi kőolajtársaság kútjainál is.
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200102/nagyot-estek-az-uzemanyagarak-romaniaban-411395
goldi 2019. 12. 10. 12:59
Törölt hozzászólás
#661

Topik gazda

yoda-
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek