Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 02. 17. 17:29

NUTEX: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Civinjanos 2011. 07. 16. 08:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#3040
Tisztelt Watson,

ha megengedi ismét kifejezem elismerésemet az Ön Genesis ügyben folytatott munkájával kapcsolatban. Erre később visszatérek.

A Nutex esetében az a borzasztó, hogy az ellenállás több esetben azért jól megfigyelhető, mivel a tényekre én (CJ) hivatkozom. A legszebb példa erre a BÉT, amelyet többször írásban kértem, hogy függesszék fel a kereskedést mindaddig, amíg értelmes válaszokat nem kapunk azokra a kérdésekre, amelyek automatikusan, maguktól értetődően a Nutex esetében felmerülnek. (Ide vág az az információ, hogy pl.: tértivevényes leveleim jöttek vissza a Telepes utcai címről azzal, hogy a címzett Nutex Nyrt „ismeretlen”, meg az osztalék kifizetésével kapcsolatos bizonytalanság is.)
Amióta ezt (a felfüggesztést) kérem, azóta a részvényár a tizedére-huszadára csökkent, elképzelem micsoda veszteséget okozva ezzel.

A Genesis esetében a probléma valóban az apportértékeléssel és annak horribilis méretével van. Én azt javasoltam (volna), hogy az apport értékét csökkentsék azzal a finanszírozási igénnyel, amelyet a „sittkupacok”-ból kinyerhető valóban értékes és hasznos bányászati anyagok diszkontált piaci értéke jelent(het). Ez az első hiba.
A másik hiba annyi volt, hogy, ha már 28 milliárdra értékelik a kitermelhető vagyont, akkor azt ne ezen az értéken apportálják, hanem az egytizedén-, huszadán, hogy ne hozzák saját magukat ebbe a teljesen értelmetlen és kezelhetetlen helyzetbe.
Azt, hogy a felszámoló álláspontját Hasid (Hasit?) ügyben pedig nem vették figyelembe, az egy olyan tárgyalástechnikai hiba volt, amelyre a legenyhébb szó az, hogy „amatőr”.
Az urak annak idején egyébként két alkalommal nekem is elmondták, mit tesznek és tettek, de meglepő módon nem kérdeztek sem előtte, sem közben, aztán utóbb sem. A helyzet egyébként a Rényi féle simli leválasztásával nem lenne reménytelen, valóban értékek vannak a bányában, de a profizmus ekkora üzlethez elengedhetetlen.

Őszinte híve
Civinjanos 2011. 07. 16. 07:46
Előzmény: #3035  bereczarpad
#3039
Tisztelt Árpád,

ha megengedi, menjünk sorjában (az Ön szövege nagybetűkkel).

KÖSZÖNÖM, HOGY NEKEM IS MÉLTÓZTATOTT VÁLASZÓLNI,

Azt hiszem, kijelenthetem, hogy nem nagyon akad olyan értelmes hozzászólás, amire nem adnék választ. Néha elfelejtek ezt-azt, de erre mindig emlékeztetnek. Például a t. Zanzibár írja, hogy nem válaszoltam meg, hogy kik ellen nyomoznak.
Nos, erre itt adok választ.

Az ügyésznő határozata nem tartalmaz neveket, sem azt, hogy ismeretlen tettes ellen rendeli el a nyomozást. Ebből talán arra lehet következtetni, hogy azok ellen indíttatta el újra az eljárást, akik ellen a beadvány szól.

HA ÖNT JÓ SZÁNDÉK VEZÉRLI NAGYON PONTOSAN KÉNE FOGALMAZNI,

Nincs „ha”. A legutóbbi hozzászólásaim tényekre és adatokra hívják fel a figyelmet, amelyek egy nem igazán hozzáértő, vakmerő spekulánst tartanak távol attól, hogy túl nagyot bukjon.

A HIBÁKAT RÖGTÖN BE KELL ISMERNI,

Én abban az esetben, ha hibázom, beismerem. A legutóbbi hiba annyi volt, hogy két fogalmat összekevertem, amint leírták ezt elismertem. Egy biztos, hogy amit írtam – ettől a hibától eltekintve – értelmes, összefogott, világos, a Nutex által közölt adatokból levezetett volt. Kiindulási alap egy részvény értékének megállapítása során a mérleg és az osztalék lehet. A két mérlegadat nem releváns (ismerve az előzményeket és magát a mérleget), az osztalékból kiindulva a Nutex árfolyama valahol 50 forint körül van a helyén.

PERSZE JÓ LENNE EGY BECSÜLETES MULT IS.

Ehhez két dolog. Az első annyi, hogy felteszem a kérdést, miből meríti a bátorságot, hogy sértegetni merészel?
A második: engem és a cégeimet a közel harmincéves vállalkozói múltam során többször, több hatóság ellenőrzött. Én semmiféle olyan bírságot, büntetést soha nem kaptam, amit ki kellett volna fizetni; vagy bármiféle más szankció illetett volna (kivételek a közlekedési szabálysértéseim). Hogy a kép teljes legyen (rólam), törvényszegésen hatóság engem (CJ) legutóbb 1984-ben (ide ’s tova 27 éve ért, akkor megúsztam egy ügyészi figyelmeztetéssel.
Egyébként, ha bármely hatóság szankcióval élt volna ellenem, azt megfellebbeztem és a vége felmentés lett. Ilymódon zárult a Humet Nyrt élén töltött tíz és fél évem is.

ÉN AZÉRT ÖNNEK ÉS PÉNZNYELŐNEK IS KÖSZÖNÖM, HOGY NEM SZÁLTAM BE EBBE HAMAR, ÉS HA KICSIT DE NYERŐBEN VAGYOK. LEGUTÓLJÁRA 101-NÉL ÍRTAM, HOGY MINDENT FELTESZEK ERRE A....MA NEM VOLT TÖMÉS, AZ ÉN TÉTELEIM SORAKOZTAK 142-150 KÖZÖTT MIND ELADTAM, MIVEL PÁR NAP LEFORGÁSA ALATT50%-OT EMELKEDETT /12000DB-OT ADTAM EL/, TEHÁT MA SEM A TULAJ ÖNTÖTT,

Köszönöm az elismerését és gratulálok a több százezer forintot hozó sikeres akciójához.

NEM VÉLETLEN, HOGY NEKEM AZ OSZTALÉK IS FONTOS. LASSAN KOMOLYABB CÉGEK IS VEHETŐEK PL MATÁV, MIVEL MAGUK ANNYIRA NEGATÍVAK 110-IG EZT NEM VESZEM, AKKOR IS CSAK, HA MEGKAPOM AZ OSZTALÉKOT, AMIBEN CSAK AZ DÜHÍT, HOGY SEM AZ ÉN, SEM A BANKOM MEGKERESÉSÉRE SEM VÁLASZÓLNAK......

Ezt igazán nem értem, de talán nem is fontos. Ha az osztalék a fontos, miért adta el a részvényeit? Mire következtet abból, hogy nem válaszol egy nyilvános cég befektetési kapcsolattartója?

A végül a helyesírásról és a pontos fogalmazásról. Én igyekszem nagyon pontosan fogalmazni és érthetően írni. Ha valami pontatlannak, vagy zavarosnak tűnik, általában visszakérdeznek, de a tapasztalatom az, hogy ebben a topikban inkább olyanok a résztvevők, akik nem képesek értő módon olvasni és helyesen írni.

Javaslom a számítógép spellckecker (helyesírás-ellenőrzés) funkciójának alkalmazását, mivel néhány apró hiba fellehető az Ön szövegében Ezek közül fontos ismeret lehet, hogy pl.: a „válaszol” szóban az „o” rövid, csakúgy, mint a „legutoljára” szóban is. Ez utóbbi esetében a „legutoljára” kifejezés helyett alkalmasabb lenne a „legutóbb”, ugyanis az utóbbi jelzi azt, amit szándékolt írni, a másik szó azt jelenti, hogy „legutoljára”, azaz soha többé.

Őszinte híve
Civinjanos 2011. 07. 16. 07:46
Előzmény: #3035  bereczarpad
#3038
Tisztelt Árpád,

ha megengedi, menjünk sorjában (az Ön szövege nagybetűkkel).

KÖSZÖNÖM, HOGY NEKEM IS MÉLTÓZTATOTT VÁLASZÓLNI,

Azt hiszem, kijelenthetem, hogy nem nagyon akad olyan értelmes hozzászólás, amire nem adnék választ. Néha elfelejtek ezt-azt, de erre mindig emlékeztetnek. Például a t. Zanzibár írja, hogy nem válaszoltam meg, hogy kik ellen nyomoznak.
Nos, erre itt adok választ.

Az ügyésznő határozata nem tartalmaz neveket, sem azt, hogy ismeretlen tettes ellen rendeli el a nyomozást. Ebből talán arra lehet következtetni, hogy azok ellen indíttatta el újra az eljárást, akik ellen a beadvány szól.

HA ÖNT JÓ SZÁNDÉK VEZÉRLI NAGYON PONTOSAN KÉNE FOGALMAZNI,

Nincs „ha”. A legutóbbi hozzászólásaim tényekre és adatokra hívják fel a figyelmet, amelyek egy nem igazán hozzáértő, vakmerő spekulánst tartanak távol attól, hogy túl nagyot bukjon.

A HIBÁKAT RÖGTÖN BE KELL ISMERNI,

Én abban az esetben, ha hibázom, beismerem. A legutóbbi hiba annyi volt, hogy két fogalmat összekevertem, amint leírták ezt elismertem. Egy biztos, hogy amit írtam – ettől a hibától eltekintve – értelmes, összefogott, világos, a Nutex által közölt adatokból levezetett volt. Kiindulási alap egy részvény értékének megállapítása során a mérleg és az osztalék lehet. A két mérlegadat nem releváns (ismerve az előzményeket és magát a mérleget), az osztalékból kiindulva a Nutex árfolyama valahol 50 forint körül van a helyén.

PERSZE JÓ LENNE EGY BECSÜLETES MULT IS.

Ehhez két dolog. Az első annyi, hogy felteszem a kérdést, miből meríti a bátorságot, hogy sértegetni merészel?
A második: engem és a cégeimet a közel harmincéves vállalkozói múltam során többször, több hatóság ellenőrzött. Én semmiféle olyan bírságot, büntetést soha nem kaptam, amit ki kellett volna fizetni; vagy bármiféle más szankció illetett volna (kivételek a közlekedési szabálysértéseim). Hogy a kép teljes legyen (rólam), törvényszegésen hatóság engem (CJ) legutóbb 1984-ben (ide ’s tova 27 éve ért, akkor megúsztam egy ügyészi figyelmeztetéssel.
Egyébként, ha bármely hatóság szankcióval élt volna ellenem, azt megfellebbeztem és a vége felmentés lett. Ilymódon zárult a Humet Nyrt élén töltött tíz és fél évem is.

ÉN AZÉRT ÖNNEK ÉS PÉNZNYELŐNEK IS KÖSZÖNÖM, HOGY NEM SZÁLTAM BE EBBE HAMAR, ÉS HA KICSIT DE NYERŐBEN VAGYOK. LEGUTÓLJÁRA 101-NÉL ÍRTAM, HOGY MINDENT FELTESZEK ERRE A....MA NEM VOLT TÖMÉS, AZ ÉN TÉTELEIM SORAKOZTAK 142-150 KÖZÖTT MIND ELADTAM, MIVEL PÁR NAP LEFORGÁSA ALATT50%-OT EMELKEDETT /12000DB-OT ADTAM EL/, TEHÁT MA SEM A TULAJ ÖNTÖTT,

Köszönöm az elismerését és gratulálok a több százezer forintot hozó sikeres akciójához.

NEM VÉLETLEN, HOGY NEKEM AZ OSZTALÉK IS FONTOS. LASSAN KOMOLYABB CÉGEK IS VEHETŐEK PL MATÁV, MIVEL MAGUK ANNYIRA NEGATÍVAK 110-IG EZT NEM VESZEM, AKKOR IS CSAK, HA MEGKAPOM AZ OSZTALÉKOT, AMIBEN CSAK AZ DÜHÍT, HOGY SEM AZ ÉN, SEM A BANKOM MEGKERESÉSÉRE SEM VÁLASZÓLNAK......

Ezt igazán nem értem, de talán nem is fontos. Ha az osztalék a fontos, miért adta el a részvényeit? Mire következtet abból, hogy nem válaszol egy nyilvános cég befektetési kapcsolattartója?

A végül a helyesírásról és a pontos fogalmazásról. Én igyekszem nagyon pontosan fogalmazni és érthetően írni. Ha valami pontatlannak, vagy zavarosnak tűnik, általában visszakérdeznek, de a tapasztalatom az, hogy ebben a topikban inkább olyanok a résztvevők, akik nem képesek értő módon olvasni és helyesen írni.

Javaslom a számítógép spellckecker (helyesírás-ellenőrzés) funkciójának alkalmazását, mivel néhány apró hiba fellehető az Ön szövegében Ezek közül fontos ismeret lehet, hogy pl.: a „válaszol” szóban az „o” rövid, csakúgy, mint a „legutoljára” szóban is. Ez utóbbi esetében a „legutoljára” kifejezés helyett alkalmasabb lenne a „legutóbb”, ugyanis az utóbbi jelzi azt, amit szándékolt írni, a másik szó azt jelenti, hogy „legutoljára”, azaz soha többé.

Őszinte híve
Civinjanos 2011. 07. 16. 07:45
Előzmény: #3035  bereczarpad
#3037
Tisztelt Árpád,

ha megengedi, menjünk sorjában (az Ön szövege nagybetűkkel).

KÖSZÖNÖM, HOGY NEKEM IS MÉLTÓZTATOTT VÁLASZÓLNI,

Azt hiszem, kijelenthetem, hogy nem nagyon akad olyan értelmes hozzászólás, amire nem adnék választ. Néha elfelejtek ezt-azt, de erre mindig emlékeztetnek. Például a t. Zanzibár írja, hogy nem válaszoltam meg, hogy kik ellen nyomoznak.
Nos, erre itt adok választ.

Az ügyésznő határozata nem tartalmaz neveket, sem azt, hogy ismeretlen tettes ellen rendeli el a nyomozást. Ebből talán arra lehet következtetni, hogy azok ellen indíttatta el újra az eljárást, akik ellen a beadvány szól.

HA ÖNT JÓ SZÁNDÉK VEZÉRLI NAGYON PONTOSAN KÉNE FOGALMAZNI,

Nincs „ha”. A legutóbbi hozzászólásaim tényekre és adatokra hívják fel a figyelmet, amelyek egy nem igazán hozzáértő, vakmerő spekulánst tartanak távol attól, hogy túl nagyot bukjon.

A HIBÁKAT RÖGTÖN BE KELL ISMERNI,

Én abban az esetben, ha hibázom, beismerem. A legutóbbi hiba annyi volt, hogy két fogalmat összekevertem, amint leírták ezt elismertem. Egy biztos, hogy amit írtam – ettől a hibától eltekintve – értelmes, összefogott, világos, a Nutex által közölt adatokból levezetett volt. Kiindulási alap egy részvény értékének megállapítása során a mérleg és az osztalék lehet. A két mérlegadat nem releváns (ismerve az előzményeket és magát a mérleget), az osztalékból kiindulva a Nutex árfolyama valahol 50 forint körül van a helyén.

PERSZE JÓ LENNE EGY BECSÜLETES MULT IS.

Ehhez két dolog. Az első annyi, hogy felteszem a kérdést, miből meríti a bátorságot, hogy sértegetni merészel?
A második: engem és a cégeimet a közel harmincéves vállalkozói múltam során többször, több hatóság ellenőrzött. Én semmiféle olyan bírságot, büntetést soha nem kaptam, amit ki kellett volna fizetni; vagy bármiféle más szankció illetett volna (kivételek a közlekedési szabálysértéseim). Hogy a kép teljes legyen (rólam), törvényszegésen hatóság engem (CJ) legutóbb 1984-ben (ide ’s tova 27 éve ért, akkor megúsztam egy ügyészi figyelmeztetéssel.
Egyébként, ha bármely hatóság szankcióval élt volna ellenem, azt megfellebbeztem és a vége felmentés lett. Ilymódon zárult a Humet Nyrt élén töltött tíz és fél évem is.

ÉN AZÉRT ÖNNEK ÉS PÉNZNYELŐNEK IS KÖSZÖNÖM, HOGY NEM SZÁLTAM BE EBBE HAMAR, ÉS HA KICSIT DE NYERŐBEN VAGYOK. LEGUTÓLJÁRA 101-NÉL ÍRTAM, HOGY MINDENT FELTESZEK ERRE A....MA NEM VOLT TÖMÉS, AZ ÉN TÉTELEIM SORAKOZTAK 142-150 KÖZÖTT MIND ELADTAM, MIVEL PÁR NAP LEFORGÁSA ALATT50%-OT EMELKEDETT /12000DB-OT ADTAM EL/, TEHÁT MA SEM A TULAJ ÖNTÖTT,

Köszönöm az elismerését és gratulálok a több százezer forintot hozó sikeres akciójához.

NEM VÉLETLEN, HOGY NEKEM AZ OSZTALÉK IS FONTOS. LASSAN KOMOLYABB CÉGEK IS VEHETŐEK PL MATÁV, MIVEL MAGUK ANNYIRA NEGATÍVAK 110-IG EZT NEM VESZEM, AKKOR IS CSAK, HA MEGKAPOM AZ OSZTALÉKOT, AMIBEN CSAK AZ DÜHÍT, HOGY SEM AZ ÉN, SEM A BANKOM MEGKERESÉSÉRE SEM VÁLASZÓLNAK......

Ezt igazán nem értem, de talán nem is fontos. Ha az osztalék a fontos, miért adta el a részvényeit? Mire következtet abból, hogy nem válaszol egy nyilvános cég befektetési kapcsolattartója?

A végül a helyesírásról és a pontos fogalmazásról. Én igyekszem nagyon pontosan fogalmazni és érthetően írni. Ha valami pontatlannak, vagy zavarosnak tűnik, általában visszakérdeznek, de a tapasztalatom az, hogy ebben a topikban inkább olyanok a résztvevők, akik nem képesek értő módon olvasni és helyesen írni.

Javaslom a számítógép spellckecker (helyesírás-ellenőrzés) funkciójának alkalmazását, mivel néhány apró hiba fellehető az Ön szövegében Ezek közül fontos ismeret lehet, hogy pl.: a „válaszol” szóban az „o” rövid, csakúgy, mint a „legutoljára” szóban is. Ez utóbbi esetében a „legutoljára” kifejezés helyett alkalmasabb lenne a „legutóbb”, ugyanis az utóbbi jelzi azt, amit szándékolt írni, a másik szó azt jelenti, hogy „legutoljára”, azaz soha többé.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2011. 07. 15. 17:25
Törölt hozzászólás
#3036
bereczarpad 2011. 07. 15. 17:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#3035
Kedves Civin János!

Köszönöm, hogy nekem is méltóztatott válaszólni, ha Önt jó szándék vezérli nagyon pontosan kéne fogalmazni, a hibákat rögtön be kell ismerni, persze jó lenne egy becsületes mult is. Én azért Önnek és Pénznyelőnek is köszönöm, hogy nem száltam be ebbe hamar, és ha kicsit de nyerőben vagyok. Legutóljára 101-nél írtam, hogy mindent felteszek erre a....ma nem volt tömés, az én tételeim sorakoztak 142-150 között mind eladtam, mivel pár nap leforgása alatt50%-ot emelkedett /12000db-ot adtam el/, tehát ma sem a tulaj öntött, nem véletlen, hogy nekem az osztalék is fontos. Lassan komolyabb cégek is vehetőek pl MATÁV, mivel maguk annyira negatívak 110-ig ezt nem veszem, akkor is csak, ha megkapom az osztalékot, amiben csak az dühít, hogy sem az én, sem a bankom megkeresésére sem válaszólnak......
Törölt felhasználó 2011. 07. 15. 17:17
Előzmény: #3033  watson
#3034
Amúgy meg példaszerű gyűjtés volt.
watson
watson 2011. 07. 15. 17:04
Előzmény: #3031  Törölt felhasználó
#3033
ez sincs magánál aki ebben stoppol ;)
Amúgy a tömés példaszerű volt.
watson 2011. 07. 15. 17:00
Törölt hozzászólás
#3032
Törölt felhasználó 2011. 07. 15. 16:40
Előzmény: #3029  Törölt felhasználó
#3031
Boldog lehet akinek kiütötték a stoppját.
Civinjanos 2011. 07. 15. 15:29
Törölt hozzászólás
#3030
Törölt felhasználó 2011. 07. 15. 14:10
Előzmény: #3027  Törölt felhasználó
#3029
Meg lesz az. :)

A vevői oldalt még nem is pufferelték, (eddig).
Az eladók meghátráltak.
Törölt felhasználó 2011. 07. 15. 14:01
Előzmény: #3027  Törölt felhasználó
#3028
2000...
Törölt felhasználó 2011. 07. 15. 13:59
Előzmény: #3026  Törölt felhasználó
#3027
ajjjaj 400??? :)
Törölt felhasználó 2011. 07. 15. 13:40
Előzmény: #3024  Törölt felhasználó
#3026
Valaki nem aprózta el a vételt.
gold66 2011. 07. 15. 13:39
Előzmény: #3021  bereczarpad
#3025
Máris alakul :)
Nemsokára KV szünet .....
Törölt felhasználó 2011. 07. 15. 12:56
Előzmény: #3023  bereczarpad
#3024
Én nem aggódom az osztalékom miatt.
Az interneten mindent meg lehet tudni az osztalékfizetésről.
Nem csak annyiból áll, hogy utalják a pénzt.
Pl.: az MTcom-nál, Richternél gyorsan megy, nekik annyi könyvelőjük van hogy Dunát lehet velük rekeszteni.
bereczarpad 2011. 07. 15. 12:40
Előzmény: #3021  bereczarpad
#3023
Nem a pszáf-nál azt mondták, hogy ez közgyülési határozat, június 15.-től kezdik kifizetni, de hogy ez meddig tart na erre nem válaszóltak, csak, hogy nem igen érkezett ilyen panasz/gondolom az ő kezükben van a papirok nagy része/, és közölték, hohy nincs semmi felszámolási eljárás a céggel szemben, egy tény szemét cég ez is, de remélem a reális értékének harmadán sincs, így fel várom, de nem várom meg, hogy értékénél legyen
Törölt felhasználó 2011. 07. 15. 12:27
Előzmény: #3021  bereczarpad
#3022
Te megkaptad az osztalékot?
bereczarpad 2011. 07. 15. 12:23
Előzmény: #3018  gold66
#3021
Ha el akarják adni a részvényeiket, biztosan jönnek jó hírek, mert negatív hangulatban aligha sikerül, jelenleg arányaiban ez a legnyereségesebb cég, én remélem a Béten nem lehet büntetlenül hazudni, mert ha igen, akkor a többi cég is fog, és akkor mindent lutri venni, meg akkor a felügyeleteknél is kéne felelősségre vonni, egyébként a gazdasági bűncselekmények büntetése szigorodik, nőú a kockázata a csalásoknak

Topik gazda

penznyelo
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek