Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 02. 02. 16:17

Példátlan összefogásról beszélt Orbán Viktor a magánnyugdíjak kapcsán  

Jézus Mária, ki fogott össze, kivel?!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 02. 02. 20:48
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#60
ti-rex

Weöres Sándort illeti a gratulációd...
Törölt felhasználó 2011. 02. 02. 20:46
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#59
Valahol, valaki, egy mozgalmat definiált, abból egy gondolat:

"A csatlakozni kívánóknak csak jelszavakra, folytonosan hangoztatott frázisokra, és az ezek nevében elkövetett erőszakra kell figyelniük; a csatlakoztatni akaróknak pedig gondolati egység, elméleti rendszer híján bármikor lehetőségük van érdekeiknek megfelelően megváltoztatni korábban hirdetett nézeteiket."
enigma 2011. 02. 02. 20:42
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#58
Köszönöm. gondolom, ez sokat változtat a lényegen. :)
De valóban köszönöm.
jumbo2 2011. 02. 02. 20:33
Előzmény: #56  bet4more
#57
Ne álmodozz :)
bet4more 2011. 02. 02. 20:27
Előzmény: #50  jumbo2
#56
"Ne rugózzatok ezen már ennyit, bujtatott MNYP államosítás történt."

Erdekes allamositas ez. A magancegek ugyanis megmaradtak, nem kerultek allami tulajdonba. Az altaluk kezelt vagyon (tagok vagyona) nagy reszet iranyitja at "magahoz" az allam.

Hmm, mi is...?
Nekem ugy tunik, hogy nem is az MNYP-ket allamositjak, hanem sokkal inkabb a maradasrol nem nyilatkozo tagjaik vagyonat.

Kerdes szamomra az, hogy egy torvennyel meg lehet-e szuntetni automatikusan MNYP tagok jogviszonyat? Ha ok maguk errol semmit sem nyilatkoztak...
Ha ilyet meg lehet tenni (es ugy tunik meg lehet...?), az szamomra nagyon elgondolkoztato...

Ha az AB ezt kifogasolna, azzal az egesz hobelevanc ertelmet vesztene', hisz mindneki maradna MNYP tag, fuggetlenul attol, hogy nyilatkozott-e...
Peldatlan osszefogas lenne :)))))))
Törölt felhasználó 2011. 02. 02. 20:17
Előzmény: #51  enigma
#55
alkotmánybíróság - egybe kell írni....
Törölt felhasználó 2011. 02. 02. 20:16
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#54
Telitalálat a vers, gratula! )))
Törölt felhasználó 2011. 02. 02. 20:12
Előzmény: #50  jumbo2
#53
Mit jelent az ,hogy elvertek? Elitták, ellovizták, húzatták a cigánnyal , vagy mi?!
Ha elkoboznák a bankbetéted, és azt mondanák, ne rugózz annyit, adósság visszafizetésre fordítják, de szeretném látni az arcod. Persze lehet, tévedek, és átszellemülten mesélnéd otthon , gyerekek, se külön angol, se nyaralás,se semmi, apátok a családi megtakarításból országot mentett. Azért majd szólj, mert szeretnék valakire felnézni.
Törölt felhasználó 2011. 02. 02. 20:07
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#52
turbo75,

"OV szerint 97%-nyian egy irányba fejezték ki véleményüket. Mégis hogyan?"

"Egyszer volt egy nagy csoda,
Neve: birka-iskola.
Ki nem szólt, csak bégetett,
Az kapott dícséretet.
Ki oda se ballagott,
Még jutalmat is kapott..."

Hát így... :)
enigma 2011. 02. 02. 20:04
Előzmény: #44  jumbo2
#51
Ja, és arról is, hogy gondoskodnak róla, hogy az alkotmány bíróság ne köpjön bele a levesbe. (Nem szó szerint,de az értelme ez.)
jumbo2 2011. 02. 02. 20:00
Előzmény: #45  bet4more
#50
Ne rugózzatok ezen már ennyit, bujtatott MNYP államosítás történt.

Kb. 2600 mrd lesz államosítva. Gyurcsányék 2 évente elvertek ennyit. És 4 x 2 évig voltak.
A fidesz pedig nem elveri, hanem éppen az MSZP adósságtenger elhordásárának megkezdésére fordítják.

Törölt felhasználó 2011. 02. 02. 19:59
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
Rajtunk röhögnek Ausburg óta.
Törölt felhasználó 2011. 02. 02. 19:57
Előzmény: #46  prmiklos
#48
Humbug ez, népbutítás, nesze semmi fogd meg jól, magyar módra.
Mert az az igazság, hogy Mi magyarok nagyon okosnak hisszük magunkat, pedig...
Törölt felhasználó 2011. 02. 02. 19:55
Előzmény: #43  bet4more
#47
Úgy látom én már ehhez semmit nem tudok hozzátenni...
A gondolatkisérlet is telitalálat volt.

1. a visszalépőknek kellett volna nyilatkozni!
2. 24%-os járulék/adó zsarolás
3. égészségügyi ellátás zsarolás

Ezt se OV-nak, se az EU-nak, se a sleppjének nem felejtem el!!!
prmiklos 2011. 02. 02. 19:54
Előzmény: #44  jumbo2
#46
Egyéni számla az lesz, de az magában nem sokat jelent, viszont felvet egy csomó kérdést.

- Mennyit és mi alapján fognak jóváírni az egyéni számlán azoknak, akiknek 5-10-20-35 én jogviszonyuk van. Jó kis munka lesz.
- És menyit írnak jóvá mostantól? Hány %-ot vesznek alapul?
- stb, stb
bet4more 2011. 02. 02. 19:54
Előzmény: #44  jumbo2
#45
Es mit mondott?

A kovetkezo honapokban majd kidolgozzak.
Infotartalom? Szinte 0, mert konkretan semmit sem tudunk meg rola, csak azt, hogy mikorra tervezik elkesziteni.

De mi is lesz ez? Hmm...?
Egyeni szamla, ahol gyulik a befizetett penzed, de valojaban nem is gyulik, hisz masok nyugdijat fizetik belole. Ez milyen egyeni szamla?

Szerintem semmilyen.
Jo lett volna azert reszletes infokat hallani ezekrol a tervekrol, foleg a jan.31-es nyilatkozasi hataridoig. Nem?
jumbo2 2011. 02. 02. 19:49
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#44
Pedig ma is beszélt róla Orbán.
bet4more 2011. 02. 02. 19:45
Előzmény: #35  opposition2002
#43
"Mondjuk én arra lennék kíváncsi, hogyha nem lenne ez a '24%-os TB-t fizetem, de semmi sem jár nekem', valóban erkölcsileg megkérdőjelezhető tétel, akkor vajon hányan maradtak volna? Kétszázezren? Háromszázezren? Netán félmillióan? Többen biztosan nem."

Erre nagyon sokan kivancsiak lennenk, nem csak te. Mondjuk szerintem a '24%-os TB-t fizetem, de semmi sem jár nekem' nem csak erkolcsileg de alkotmanyosan is megkerdojelezheto dolog. Ennek egy demokraciaban nem lehet alapja. Es lon, jelenleg torvenybe vav foglalva.

Visszaterve a kerdesedre, hogy mennyien maradtak volna MNYP tagok a "24%-os zsarolas" nelkul?
Itt szerintem abbol kell kiindulni, hogy az MNYP tagok hany %-a teljesen passziv (nem erdekli, azt sem tudja mirol van szo, vagy teljesen jelentektelennek tartja a nyugdij kerdest, stb). Egyszoval ok azok, akik nem mennek el nyilatkozni, barmirol (!!!) is szoljon ez a nyilatkozas.

Ha azt az esetet vesszuk, hogy a maradoknak kell nyilatkozni, es kb 60% a teljesen passzivak aranya (az MNYP tagsag tobbsege a sok kotelezoen beleptetett, tajekoztatast nem kapott munkakezdo fiatal miatt valoszinuleg ide sorolhato, kerdes pontosan mennyi...), akkor 60 % ugye eleve nem megy nyilatkozni arrol, hogy maradna.
A fennmarado 40%-nak (a nem passzivaknak) kerdes hanyad resze vette volna a nyilatkozasra a faradtsagot ekkor? (nincs 24%-os zsarolas).
Szerintem legalabb a fele - 3/4-e nem ellenezte volna az MNYP-ben maradast (hisz ebben a csoportban vannak az onkent MNYP-be belepok is!!!), de a lustasag (mert hogy el kell menni nyilatkozni, es csak szemlyesen lehet...) miatt vegyunk CSAK 40%-ot: a 40% nem passziv 40% = 16% marado

Ez a 16% persze joval magasabb is lehetett volna, ha megkonnyitik a nyilatkozast, pl. nem csak szemlyesen lehet, hanem level utjon, interneten, stb. stb.

Viszont ha megforditjuk a dolgot, ahogy normalis lett volna, hisz annak kellene nyilatkozatot tenni, aki ki akar lepni az MNYP-bol, a maradoknak nem, hisz a jogviszonyuk automatikusan is folytatodik mindenfele nyilatkozat nelkul.

Ekkor: a 60% passziv ujra nem megy el nyilatkozni (ekkor sem erdekli az egesz tema), a fennmarado 40% nem passzivaknak meg mondjuk 40%-a elmegy nyilatkozni, ez 16%.
Azaz ekkor csupan 16% nyilatkozna arrol, hogy ki akar lepni az MNYP-bol, masszoval a maradok aranya: 84%

Szoval attol fuggoen, hogy kinek kell nyilatkozni menni 16% vs 84%!!! Mindez a teljesen passzivak nagy aranya miatt, na meg a nyilatkozas szigoru feltelekhez kotese miatt.

Biztos vagyok benne, hogy ezt a kormany hasonlokeppen vegigsakkozta, es mivel a cel az volt, hogy a leheto legtobb embert kilepjen az MNYP tagok kozul, ezert lett igy, ahogy lett: egy kis MNYP lejarato hadjarat, egy kis zsarolas, diszkriminativ torvenyek hozasa, egy kis tovabbi riasztgatas, es maris keszen van a 3% marado.

86% helyett.

Nagyszeru, eljen a peldatlan osszefogas! Meg a vezerkos.

prmiklos 2011. 02. 02. 19:32
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#42
A gáz az lesz, ha tényleg 2/3-os törvényben betonozzák be. Akkor baj van.
Törölt felhasználó 2011. 02. 02. 19:30
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#41
Igaz magyar embernek tűnsz Lajos.

Topik gazda

antiguru
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek