Topiknyitó: Portfolio 2011. 01. 25. 12:47

Meglepő fordulat - Dicséretet kapott Londonból a kormány  

Ugrás a cikkhez
Újabb londoni elemzőház csatlakozott azokhoz a külföldi piaci szakértőkhöz, akik optimistán várják a kormány által februárra ígért reformprogramot. A BNP Paribas közgazdászai korábban még kételkedtek a csomag jelentőségében, ám a napokban kiderült...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=144516
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2011. 01. 26. 11:37
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#34
rólad viszont nem derült ki, hogy ki vagy...:-)
tokos. 2011. 01. 26. 09:23
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
Ez csak azért van, mert eddig nem olvastál figyelmesen.

Ezek közül mindössze az volt újdonság, hogy a legkisebb még óvodás korú.
Törölt felhasználó 2011. 01. 26. 09:06
Előzmény: #31  szivacs
#32
Az alábbi polémia során többet tudtam meg tokosról, mint az elmúlt cirka 5 évben.

1. Óvodáskorú gyermeke van.
2. Felesége középiskolai tanár.
3. Ő maga alkalmazott.
és nem utolsósorban:
4. A család boldog fidesz szavazó.
Ez utóbbi betegség azért reméljük előbb-utóbb javulni fog...:)
szivacs
szivacs 2011. 01. 26. 00:41
Előzmény: #30  tokos.
#31
Igazad van, az apró örömök fontosak az életben.
Ne is foglalkozz azokkal, akik még ezt is el akarják rontani!
tokos. 2011. 01. 26. 00:25
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
Nem tudom, minek szántam?

Kicsit megosztottam veletek a boldogságomat.

Majd talán arról is beszámolok, mikor megpillantom az év első fizetési szelvényét.
Törölt felhasználó 2011. 01. 26. 00:06
Előzmény: #27  tokos.
#29
Tokos:

"Nyilván nem a kormányváltással van összefüggésben (ezt félreérthetően írtam, mert bár én így kérdeztem, az óvónő az önkorit említette, de ez egy apróság, nem te lennél, ha nem pont egy ilyenen szarakodnál)."

Ugyan már. Kár most finomítani. Egy kormányt dícsérő topicban leírod "véletlenül" pontatlanul a sztoridat és így fejezed be a hozzászólást:

"Kiderült, hogy igen, valahonnan felülről jött a dolog...

Na, már csak ezért is érdmes volt..."

Szerintem kár magyarázkodnod. Egyértelmű, hogy minek szánta€d, a magyarázkodás sokkal cikibbé teszi. Legalább vállald, ha már ezt írtad.
Törölt felhasználó 2011. 01. 26. 00:02
Előzmény: #26  Sigorszky
#28
Semmi indulat nincs bennem, te nem válaszoltál. Ezt is indulat nélkül közlöm. A kérdés újra: pampa szerinted hazudik itt?
tokos. 2011. 01. 25. 23:58
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#27
Pénznyelő, minek írtam volna.

Nyilván nem a kormányváltással van összefüggésben (ezt félreérthetően írtam, mert bár én így kérdeztem, az óvónő az önkorit említette, de ez egy apróság, nem te lennél, ha nem pont egy ilyenen szarakodnál). Ami biztos, az új, frász tudja milyen szintű vezetés találta ki. Ezt nem kérdeztem, nem is igazán érdekelt, hogy milyen szint volt ez.

Más is jött amúgy a nyári szünetet is átrendezték, eddig jún. közepétől volt, úgyhogy cumizott mindenki vele, most legalább júl. közepéig mehet oviba a gyerek, nem kell emiatt szabit kivennem, míg anya érettségiztet.
Apró kis örömök ezek az adócsökkentés rész emellett, de ezek is jól esnek...
Sigorszky 2011. 01. 25. 23:58
Előzmény: #25  Sigorszky
#26
Pénznyelő, vigyázhatnál jobban az egészségedre! Ez a féktelen Viktorgyűlölet még a legendásan logikus gondolkodási képességedet is lerontja, nem is beszélve a stroke veszélyeiről, amit az indulatosság okozhat!
Sigorszky 2011. 01. 25. 23:52
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
"Tudom, tudom, nem fogsz válaszolni..."
Ebben a stílusban nincs is kedvem társalogni.
A kérdésedre a választ pedig agyald ki, ha már olyan fontos kérdésnek tartod.
Törölt felhasználó 2011. 01. 25. 23:28
Előzmény: #14  Sigorszky
#24
Sigorszky

"És arra is képes hogy a hazugságok mögé lásson."

Akkor szerinted pampa évek óta hazudik itt? Ő azt állítja, hogy átverték, tehát neki nem sikerült mögé látnia. Szóval szerinted ő hazudik? Tudom, tudom, nem fogsz válaszolni...
Törölt felhasználó 2011. 01. 25. 23:25
Előzmény: #21  tokos.
#23
Tokos, te tényleg elhiszed ezt a baromságot?

"Kiderült, hogy igen, valahonnan felülről jött a dolog..."

Nyilván a gonosz Gyurcsány, meg Bajnai direkt szivatta az ovisokat, meg a szülőket, de a jóságos Viktor odatelefonált, hogy a kis tokosnak még 2 napig befizethessék a kaját.

Ne nevettesd ki magad...

Ráadásul az ovi önkormányzati egyébként is. De tudom, neked, akiről két napja kiderült, hogy masszív kádár nosztaligája van, úgy tűnik minden, ami nem magán, az azonnal egyszemélyben Viktornak köszönhető. Hatott a nemzeti együttműködési nyilatkozat, egészfalas Orbán képek nem is kellettek, az igazi hívőkben enélkül is ott van a személyi kultusz.

Döbbenet.
Törölt felhasználó 2011. 01. 25. 23:06
Előzmény: #14  Sigorszky
#22
Ha így van ("a nép nagyon jól...", akkor akár Gyurcsányt is lehetett volna engedni, hogy megszorítson (vizitdíj, tandíj és tsai).
tokos. 2011. 01. 25. 22:15
Előzmény: #1  Portfolio
#21
Pedig mi ez ahhoz képest, ami kicsiben megy.

Ma megyek az oviba gyerekért, és az óvónéni kezembe nyom egy papírt, hogy írjam alá.

Mondom mi lenne ez? Hát ez egy tájékoztató arról, hogy az eddigi havonkénti 1, azaz egy délelőtt helyett, mikor ebédet lehet befizetni a kölöknek, már egy egész nap, plusz még egy délelőtt lehetséges, sőt, ha valaki lekési, akkor még egy darabig van lehetősége az igazgatóságon is. Eddig, ha valaki valami miatt nem fizetett azon a bizonyos napon, mondjuk külföldön volt, vagy beteg volt a kölök, és nem vitte oviba, akkor a gyerek nem kapott kaját egy hónapig...

Hohohoho!!!! Mondom, mi történt? Ekkora ugrás a szolgáltatásokban? Elérkezett ide is a kormányváltás?

Kiderült, hogy igen, valahonnan felülről jött a dolog...

Na, már csak ezért is érdmes volt...
Sigorszky 2011. 01. 25. 22:01
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
A szemellenzősséget, bigottságot én is megvetem. Próbálok pragmatikus lenni, amennyire lehet. Ha érvekkel vitatkozhatok, az férfias dolog, vagdalkozásnak semmi értelme egyik oldalon sem. A szimpátiámat nem titkolom, reménykedem, mert javíthatatlan optimisata vagyok, hogy Orbánék úrrá tudnak lenni gondjainkon. Tudom, halvány az esély, de más erőnél ugyanez az esély zéró lenne. Én most ezt így látom.
Törölt felhasználó 2011. 01. 25. 21:41
Előzmény: #18  Sigorszky
#19
Bár gyanítom, én inkább bal oldali gondolkodású vagyok, Te inkább konzervatív, mégis tán piciben bizonyságot nyert, hogy eszmei különbségeknek inkább értelmes véleménycserében kell megnyilvánulnia, mintsem ország és önsors rontó bigott és elvtelen acsarkodásban. Szerintem. Sajnos, a fent említett jelenség mindig mindkét nagy pártnak az érdekét szolgálta, és nem bocsájtható egyiknek sem , hogy ezt az érdeket minden elé helyezték.
Sigorszky 2011. 01. 25. 21:29
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#18
Utolsó mondatoddal egyetértek. Azzal az érvvel is, hogy a fidesz ellenzékben másként beszélt (pl benzinár), mint most. Az a pár százalék csápoló hadd legyen hülye (bár ez is sok és luxus), mindig vannak érdekből ide vagy odaállók, akik a legnagyobb baromságok fölött is szemet hunynak. A környezetemben élők egyet már alaposan megtanultak: politikus az illető?, akkor csak hazugság lehet, amit mond.
Ez az, ami nagyon szomorú.
Törölt felhasználó 2011. 01. 25. 21:20
Előzmény: #14  Sigorszky
#17
Én semmiféle hazugságról nem beszéltem. Szerinted tudta a nép, hogy megint megszorítások jönnek? Mondjuk vegyünk egy példát , bár unalmas , elismerem. 320ft-os benzin, azt mondja Veréb Lajcsi ellenzék ,a rohadt kormánynak kell lenni eszközének. azemberek ne fizessenek ilyen baszott sokat. 380 ft-os benzin, azt mondja Lajcsi, vigyorogva , a kormánynak nincs szándékába beavatkozni a benzin árába. Szerintem nem mindenki hülye, csak aki ezt pozitívnak tekinti, de az nem kicsit az. Persze, politika, de attól még nagyon gáz.
jumbo2 2011. 01. 25. 21:19
Előzmény: #1  Portfolio
#16
Ebből kimaradt a jegybanki tartalék egy részének felhasználása az államadósság csökkentésére.
jumbo2 2011. 01. 25. 21:16
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#15
"Mert 1%-pontos hozamemelkedés meg kb. 150 mrd-al növeli a kamatterhet, így az éves hiányt."

Ha a tárgyévben újra kel finanszírozni szinte az összes adósságot. Ez ugye nem így van.

De ezek csak a számok. Teljesen egyértelmű, hogy hosszútávon a 10%-os adócsökkentést többet nyom a latba a kamatokat illetően, mint bármi más.
Sigorszky 2011. 01. 25. 21:06
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Ti egyszerúen azt hiszitek, hogy mindenki hülye. Tudja a nép nagyon jól, hogy ez így nem mehet tovább. És arra is képes hogy a hazugságok mögé lásson.
Csak Gyurcsány Ferenc áldott emlékű miniszterelnök úr nem hazudott. :o)
Törölt felhasználó 2011. 01. 25. 20:09
Előzmény: #12  johai
#13
Még semmiféle reformot nem jelentettek be konkrétan. Amennyiben az lesz a reform , amit várnak tőlük,azt nem lehetett volna a kormányzás kezdettén ismertetni, mert az a önfeledt rajongó táboruk nyílt arculcsapása lett volna. Képzeld el, valahogy így:
Köszönjük ,hogy ránk szavaztatok, megszorításokat szeretnénk bejelenteni. Hajrá Magyarország, hajrá Magyarok.
johai 2011. 01. 25. 19:14
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
Mennyivel egyszerübb lett volna a most bejelentett reformokkal kezdeni a kormányzást,rengeteg kellemetlenséget elkerülhetett volna az ország,pl:a b ovli kategoria követlen közelébe kerülést,MNB kamatemeléseket,különadókivetést a nem banki szektorokra...valószinű 5%-on állna az alapkamat ami már jelentős költségcsökkentő tényező.
~150md,annyi mint a második különadó!!
Törölt felhasználó 2011. 01. 25. 17:17
Előzmény: #3  szivacs
#11
De az nagyon igaz, hogy jelentős tétel. Ezért valóban előrelépés, hogy az adósságráta 80%-ról 70-re csökken, mert az valóban kb. 150 mrd Ft-al csökkenti a kamatterhet, így az éves hiányt.

De éppen ugyanezért nem szabad rossz kumminikációs v. antidemokratikus v. piacellenes lépésekkel növelni a kockázati felárunkat. Mert 1%-pontos hozamemelkedés meg kb. 150 mrd-al növeli a kamatterhet, így az éves hiányt.
szivacs
szivacs 2011. 01. 25. 17:16
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#10
:-)
Jobbulást!
akarom mondani, balulást! belilulást!
szóval választhatsz cuccot :-)
Törölt felhasználó 2011. 01. 25. 17:14
Előzmény: #1  Portfolio
#9
Amennyiben olyan lesz a reformprogram, amivel az elemzők elégedettek lesznek, kiváltom a mozgó büfé engedélyt a Parlament elé. Ember lesz elég...
Törölt felhasználó 2011. 01. 25. 17:11
Előzmény: #3  szivacs
#8
"Ez a tétel önmagában több mint 1000 milliárd, vagyis a legnagyobb strukturálisreformmegszorítási lehetőség!"

1000 mrd-os tétel a kamatteher, így van, csak ahhoz, hogy az teljesen eltűnjön, ahhoz kell 20000 mrd, hogy lenullázd az adósságot.
Törölt felhasználó 2011. 01. 25. 17:09
Előzmény: #6  szivacs
#7
zippzárt raktam fel az ujjaimra ..

kicsit később

:)
szivacs
szivacs 2011. 01. 25. 16:43
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
va bene, ez volt a pr duma.
Esetleg valami konkrét szakmai hozzászólás? Számok, ilyesmi?
Törölt felhasználó 2011. 01. 25. 16:42
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
így jár az aki nem olvassa el a cikket előtte, hanem zsigerből , csipőből tüzel ...

az jelen esetben én voltam ...

:)
Törölt felhasználó 2011. 01. 25. 16:39
Előzmény: #3  szivacs
#4
milyen jól teljesített ez az orbán kormány , a 2010 es gazdasági micsoda super intézkedéseivel ..

nahát....

( ez nemhogy 5 év múlva , de már ez itt és most így fog lejönni)
szivacs
szivacs 2011. 01. 25. 16:25
Előzmény: #1  Portfolio
#3
A második táblázat szerint a költségvetés elsődleges egyenlege 5 százalékponttal haladja meg a hiányt 2010-ben! Ennyit emészt fel az államadósság finanszírozása. Az adósságszint 80%-ról 70%-ra csökkentése önmagában kb. 0,6%ponttal javítaná a hiányt. Tartósan. Pozitív visszacsatolással. Elemzők álma!
Ez a tétel önmagában több mint 1000 milliárd, vagyis a legnagyobb strukturálisreformmegszorítási lehetőség!
szivacs
szivacs 2011. 01. 25. 14:37
Előzmény: #1  portfolio
#2
Ez dícséret?

Keresletet akarnak teremteni a magyar cds longhoz.

Csak aztán nehogy az ennek érdekében eltúlzott várakozásukat kielégítetlennek érezzék majd és amiatt nyomjanak bóvliba!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek