Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 01. 19. 22:47

Hajrá Viktor! Így tovább!  

Köszönöm Viktor a mai napot!

Most ne hátrálj meg!

Mindenki menjen a ,,,,

A gödör mélyén vagyunk,innen már felfelé

megyünk!

Veled vagyunk!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 10:32
Előzmény: #682  Törölt felhasználó
#683
A Fellegi minisztériumában, a HN-ben, és a KÖZLEKEDÉSFEJLESZTÉSI KOORDINÁCIÓS KÖZPONT-ban ilyen nem volt.

Illés államtitkárságán sem.

Ja és még egy!
A "kilövési engedélyt" még nem adták meg!
Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 09:40
Előzmény: #679  Törölt felhasználó
#682
Te nem hallotál ilyet, igaz ide a pf egyik topicjában is volt egy ilyen idézet! Egyébként az hogy te nem hallottál ilyen dolgokról attól még létezik! Ja persze aki nem azt mondja amit ti az hazudik!
Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 09:26
Előzmény: #680  Törölt felhasználó
#681
az 52 éveseknek és fölfelé , mivel nekik nem érte már meg ..

a többi maradt .. matolcsy is pedig volt már akkor vagy annyi


rengeteg beadvány érkezett ezekkel a mnyp-be való kényszeritésekkel , csak az AB érdekes módon egyetlen egy beadványt sem talált a postaládájában ..

sztem módosítani kellene pozsgaynak az alkotmányt arra és visszamenőlegesen is , hogy az AB igenis talált

(sztem már a preambulumban meg kellene ennek jelennie )

Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 09:09
Előzmény: #673  Törölt felhasználó
#680
Információid nem pontosak!!!

Kiknek is engedték meg a visszalépést és miért?

Gondolkozz!!!!
Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 09:08
Előzmény: #676  Törölt felhasználó
#679
"De hallottam ilyet önkormányzatoknál is, sőt minisztériumoknál is!"

Én nem hallottam ilyet, sőt az ellenkezőjét a pénztárak dolgozói esetében.

exley 2011. 02. 08. 08:19
Előzmény: #677  parkinson
#678
Mindenk dolgozni fog. Azt q-va, ilyet még nem is hallottam.
parkinson 2011. 02. 08. 06:34
Előzmény: #676  Törölt felhasználó
#677
a tűzoltókat, pedagógusokat és orvosokat miért hagytad ki, tudtommal ott is tájékozódtál, nem de?
Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 00:06
#676
A visszalépésről csak annyit, hogy a rendvédelmi szerveknél kérdés sem volt, hogy mit tegyenek, érdemes-e maradniuk! Megmondták mindenkinek hogy mindenki szépen visszalép! Akkor ez tényleg szabad választás volt! De hallottam ilyet önkormányzatoknál is, sőt minisztériumoknál is!
szivacs
szivacs 2011. 02. 07. 23:27
Előzmény: #674  Törölt felhasználó
#675
Igen, az ember gondolkodás alapvetően statikus, a jelent vetíti ki a jövőre és vissza a múltba is. Ám ha tárgyilagosan tekint vissza múltjára, rájön, hogy olyan fordulatok voltak az ő és a közösségei életében, melyekre előtte álmában sem gondolt volna. Ebből következik, hogy a változás - bár most úgy gondoljuk, hogy minden így marad ahogy éppen van - erősebb a jelen viszonyainál és szinte biztosan bekövetkezik és a változásnak mi is részesei leszünk, mi is változni fogunk.

Ezért nem hiszek abban, hogy "alapjában reménytelen a helyzet". Akiben maradt még némi nyitottság, empátia és képes önfegyelemre, az képes építő célú eszmecserére és ezzel jövője formálására is. Lehet, hogy még nem ma, de holnap már talán igen.
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 23:11
Előzmény: #662  szivacs
#674
Ez azért megy így, mert a lelke mélyén mindenki tudja, hogy alapjában reménytelen a helyzet; így legalább a légváraikhoz igyekeznek ragaszkodni az emberek, más már nem maradt. Ezért nincs igény értelmes vitára egyik oldalon sem.
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 23:08
Előzmény: #658  Törölt felhasználó
#673
Teljesen igazad van, a mostani einstand előtt csak enyhe kritikákat kapott a MNY-rendszer, megszüntetése fel sem merült. Arról nem is beszélve, hogy ha jól emlékszem, volt időközben lehetőség visszalépni az állami pillérbe - miért nem élt vele az a sok agyas, aki most a nyugdíjtőzsde rémtettein hüledezik? Miért nem lépett vissza Matolcsy?
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 20:52
Előzmény: #671  Törölt felhasználó
#672
azé télleg nagy ember lett ez a 1 méter 20 ..

már obama is csökkenti fogja a társ.adót

Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 20:26
Előzmény: #668  Törölt felhasználó
#671
ja ... kihagytam egyet

a ratkó korszak , az valóban hatott még dél és észak európára is vastagon ..

mennyire öregszik pl dánia magyarországhoz képest ?

- hogy ilyen bátran nyomod....
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 20:19
Előzmény: #668  Törölt felhasználó
#670
1) ha fenyegetve érzik magukat , akkor a legtöbben meghátrálnak bármitől / nagyon sokan (fiatalok)nem is törödtek vele -vonták tőlük azt arra sem emlékeztek a végén hogy hová.Ebből lesz még gond , mivel a hozam kifizetése az időközbeni lakhelyváltozásokból ...

2) milyen mnyp van pl. angliában ? és svájcban ? Ausztriában ?
(ez tök olyan mint a médiatörv. nemcsak az aki bírálja , de az sem olvasta aki dicsérte )

3) biztos hogy az hogy imf vezette be az mnyp-t az mszp-n keresztül ?

pl. 2 évvel ezelőtt hogy hogy nem látták (imf , fidesz , bárki ? ) a választások előtt még védelembe is vette a fidesz ..
mitől lett csontra május óta ennyire szar hirtelen ? addig nem "tőzsdézték" el -csak május óta ? Matolcsy pl . mint pénzhez gazdsághoz többet értő: mitől , miért lett mnyp tag ?
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 19:43
Előzmény: #668  Törölt felhasználó
#669
Teljesen osztom a véleményed!
Köszi
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 18:24
Előzmény: #665  Törölt felhasználó
#668
A munkavállalók 97%-a döntött az állami mellett.
Tudomásom szerint a FIDESZ népszerűsége még nem ilyen hatalmas, tehát valamilyen jól megfontolt érdektől vezérelve döntöttek a polgárok.

Korfa kérdése.
Kérlek, az erre való hivatkozásodat felejtsd el, mert nem csak Magyarországon öregszik a népesség. (pl. Svájc, Dánia, Németország,
Olaszország is hasonló cipőben jár.).

A megoldás kulcsa nem ott van.
A felsorolt országok egyikében sem volt olyan mnyp, mint Magyarországon.

Vajon miért?
Az MSZP akkori vezetése – szokás szerint – az IMF ajánlását maradéktalanul teljesítette, függetlenül attól, hogy ez mit is jelent évente a költségvetésnek.
Nem szabad lett volna ezt bevezetni, s ezt mára az IMF is belátta.
Sajnos, ennek a tévedésnek is mi fizetjük meg az "árát"!
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 16:36
Előzmény: #660  Törölt felhasználó
#667
igazad van !

az ilyen éleslátás ritka ..
meg is fogják becsülni, ne csüggedj !

(ma a pénztár 5 ig van nyitva)
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 16:30
Előzmény: #653  Törölt felhasználó
#666
Puritan:

"A megalkotott szabályok szerint a többségnek az állami nyugdíj a megfelelő."

Ez a te véleményed. Az államiban szerinted ilyen korfa mellett hogyan lesz pozitív reálhozam? Nos?
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 16:30
Előzmény: #653  Törölt felhasználó
#665
Puritan:

"A megalkotott szabályok szerint a többségnek az állami nyugdíj a megfelelő."

Ez a te véleményed. Az államiban szerinted ilyen korfa mellett hogyan lesz pozitív reálhozam? Nos?
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 15:57
Előzmény: #657  Törölt felhasználó
#664
viktor találkozott utoljára mubarakkal. azt tudom, mit mondott akkor. kérdés: mondott valamit azóta? csúnyán elmérte. azt értem, hogy nem érték, hanem érdek alapon (kül)politizál. legalábbis érdek alapon szeretne. csak ez a sok tarkópacsi ne lenne, amit a nemzetközi életben kiosztanak a srácnak.

Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 15:44
Előzmény: #662  szivacs
#663
nem is szoktam mindenhez hszólni , csak amikor kedvem , vagy éppen hangulatom van hozzá...

az adok -kapok végeláthatalanságaiban nem szívesen megyek bele ( ksh meg mnb stb. oldalak mindig egyoldalú idézésével szanaszét boncolgatásával, vagy újságcikkek beollózása megerősítésként )

qui prodest ?

hát csakis a sajátmagamé ..

nem fogadok el megbízásokat senkitől :)

meg aztán ne felejtsük el : egy egy politikai topic , és ez /ezek meg erről szólnak .
aki meg itt van , az ...

"bevállalja ?"

szivacs
szivacs 2011. 02. 07. 15:22
Előzmény: #658  Törölt felhasználó
#662
Tudod szvsz azért nem túl termékenyek az itteni eszmecserék, mert mindenki csak a teljes kép egy részét festi fel, így kompenzálásképpen ennek a hiányos képnek a másik felét vázolja fel valaki más és máris kész a megosztottság, meg a táborgondolkodás. Az még a jobbik, de sajnos ritkábbik eset, ha valaki csupán feledékenységből hagy el bizonyos részleteket és ha erre emlékeztetik, akkor azt jó szívvel fogadja. Gyakoribb eset, hogy ez szándékos, sőt még rá is épít állításokat, csúsztatásokat és már kész is a kibékíthetetlen ellentét, terméketlen, öncélú vita, ami gyorsan személyeskedésbe mehet át és ezzel vége bármiféle egyetértésre jutás lehetőségének. Nem hinném, hogy ennek bárki számára bármiféle hozadéka lenne, kivéve akinek éppen a termékeny eszmecsere megakadályozása a célja. Egyedül ők örülhetnek, akiknek soha nem is állt szándékukban, hogy bárkivel is egyetértésre jussanak, akivel korábban nem értettek egyet. Ám így egy idő után csak az ilyenek maradnak itt, akik megelégedetten tekintenek körbe az általuk létrehozott káosz ördögi világán.
Qui prodest?
Törölt felhasználó 2011. 02. 07. 15:14
#661
... most olvastam:
Bolseviktor

Topik gazda

ta-lidor
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek