Topiknyitó: Portfolio 2011. 01. 07. 18:48

Orbán nagyobb érzékenységet kér a különadóval sújtott cégektől  

Ugrás a cikkhez
Orbán Viktor azt kérte az átmenetileg, három évig válságadó alá vont cégektől, hogy ne legyenek érzéketlenek Magyarország problémái iránt. A különadó ügyében az Európai Bizottság José Manuel Barroso elnök közlése szerint január végéig várja...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=143831
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 21:26
Előzmény: #73  tokos.
#80
szerintem elég jó rátával dolgoztam. nyilván matolcsyt nem tudom űberelni, de ne feledd, az ő értelmezési tartománya a valós számokon kívül esik.

szerintem leszel te még a hvg előfizetője. messze a legkorrektebb újság.
commander8 2011. 01. 08. 21:25
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#79
Veled még ugye nem beszélgettem soha. Ennek a névnek nem véletlen a választása.
commander8 2011. 01. 08. 21:24
Előzmény: #75  tokos.
#78
Én a sajátomat. Ha nem hiszed, olvass utána. Sőt még arra büszke is vagyok, hogy nekem van. Szerencsére ahova jártam, iskolába, megtanítottak az anyagon kívül összefüggésekre, meg a gondolkodásra.
De visszakérdezek!! Te kiét mondod?
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 21:16
Előzmény: #36  commander8
#77
"hatalomvágyó "
írja commander8
ilyen nicknévvel...

savanyú a szőlő
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 21:15
Előzmény: #36  commander8
#76
"hatalomvágyó "
mondja commander8

savanyú a szőlő
tokos. 2011. 01. 08. 21:14
Előzmény: #74  commander8
#75
miert, itt a forumon kinek a velemenyet mondod el?

Ma olvasgattam a hvg-t. Egy cikk ugy kezdodik benne, hogy a z europai unios asshole-ok es cunt-ok. Aztan folytatodik egy motherfuckerrel.

Latod meg ez is belefer a liberalis ertelmisegi lapba...
commander8 2011. 01. 08. 21:09
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#74
Tudod kik szoktak így beszélni?
Néró, Hitler, Pinochet, Mussolini, de említhetném Sztálint, Rákosit, Szálasit, valamelyest puhábban Hortyt, akit most a jobbik akar hősként felfedezni.
Ide illik Kim Ir Szen, meg a fia, stb.
Gratulálok. Én nem szeretnék már olyan országban élni, ahol nem mondhatom el a véleményemet szabadon.
tokos. 2011. 01. 08. 21:06
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#73
Ugyan mar. Melyikotoknek lettek volna ennyire kretiv otletei a meggyozeshez?

Fretek mondott egyet-kettot, de meg sem kozelitette azt amit kaptatok...
commander8 2011. 01. 08. 21:04
Előzmény: #70  commander8
#72
Ezzel,szemben mit látok ma?
2/3-al szavaz a bábként, birkaként bégető vazallushad, miről? Az alkotmánybíróság jogkörének csorbításáról, olyan médiatörvényről, melyben csőre van töltve a pisztoly a médiák felé, ha nem azt írják, mondják, amit hallani akarnak. Van egy köztársasági elnök, aki a nevét tudja talán helyesen leírni, egyébként funkcionális analfabéta, a bíróságok működésével kapcsolatban pedig bizonyos vizsgálóbizottságok megjegyzéseket tesznek. "Idézem: Azok a bírók akik ekkor meg akkor, ilyen meg olyan döntéseket hoztak, nem méltók arra, hogy ott dolgozzanak."
Vazallus kinevezése az Alkotmánybíróságba. Még sorolhatnám.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 21:01
Előzmény: #70  commander8
#71
a 2/3-d montesquieut is felülírja ...

punk-tum

(nyert volna egy jó baloldali párt )
commander8 2011. 01. 08. 20:53
Előzmény: #64  jumbo2
#70
Nem.
Őszintén mondom, hogy nem akarlak megbántani, de nehéz vitába szállni akkor, ha a partner, bizonyos definíciókkal nincs tisztában.
Szóval: A magyar jogrendszerben ma, jelen van a francia forradalom során kikristályosodott demokrácia felfogás, nevezetesen a Montesquieu-i hatalommegosztás elmélete.
Ez arról szól, - röviden -hogy a hatalmat, egy demokratikusan működő országban ki kell egyensúlyozni, ha jobban tetszik meg kell osztani. Mert ha nem teszik, akkor annak az a legelemibb tulajdonsága, hogy mindig koncentrálódik, bizonyos érdekszférák, esetlegesen személyek felé. Márpedig ha ez a koncentráció megtörténik, akkor előbb utóbb egy személy vagy egy kisebb csoportosulás kezében fog összpontosulni, akik képesek diktálni a többség felett. Magyarán kialakítják a maguk diktatúráját. Amely lehet jobb-, illetve baloldali, de ebbe ne menjünk bele.
A hatalomnak vannak ágai: Törvényhozói ág, végrehajtói ág, illetve a harmadik hatalmi ág az igazságszolgáltatói ág. Újabban a negyedik ágként a sajtót szokták emlegetni. De klasszikusan három van, a felsoroltak.
A hatalommegosztásnak vannak intézményes elemei: A törvényhozóinak nyilván a parlament, a végrehajtónak a kormány, és az állami hierarchiában alatta lévő szervek, önkormányzatok, akik egyben jogalkotók is. Végül, az igazságszolgáltatás tokkal vonóval az ügyészségek, bíróságok. A jelenlegi magyar alkotmányban úgy van kiegyensúlyozva a hatalom, hogy a felsorolt három ágnak nincs beleszólása az egyik munkájában és döntéseibe sem. A törvényeket a parlament hozza, de nem ő hirdeti ki, hanem, a köztársasági elnök.
Alkotmányos fék a az alkotmánybíróság, mit testület. Nem hoz jogszabályt, de megállapíthatja, hogy a kérdéses jog megfelel e az alkotmány elveinek. Végül a bíróságok, amelyek a fent felsorolt jogforrások alapján döntenek a kérdéses ügyekben.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 20:51
Előzmény: #58  pampa
#69
Pampa, nem véletlenül vagy te itt az öngólkirály:

"Azon módszerek alkalmazásásval bármelyikünk aki itt ír a fórumon meg tudná csinálni.
Ez nem nagy "művészet"."

Az MNYP lenyúlással nem nagy művészet (a köv.i 2-3 évben) hiányt csökkenteni. Ezt bármelyikünk meg tudná csinálni.
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 20:40
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#68
basssszus ..

kihagytam az offshorozót a pufajkást és még egy csomó mindent ..
Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 20:38
Előzmény: #64  jumbo2
#67
normális baloldali pártra ?
viccelsz ?

valami k305 suttyó nevű bukott ügynökre gondolsz, vagy valami igazi vérkomcsira , kiszes notafára ?

ha nem az mert 5éves ..az nem számit mert csinálnak belőle 50 éves komoly kádárbérencet vagy bűnöző lopóst, liberalistát ( ez is szitokszó) , népnyúzóbankárt , libást , kacsást ezt vagy azt - akármit, de tuti nem lesz "hiteles" és megfelelő a hazának (aki meg nem lehet ellenzékben - naná!) ..

és mindezeket "egy a zászló" böffenet alatt kihirdetve az astoria beachen ..



Törölt felhasználó 2011. 01. 08. 20:22
Előzmény: #57  commander8
#66
Nekem nem a bálványom. Jelzem sok jó dolgot talált ki a Fidesz a kommunikáción kellene 1 kicsit javítani még.
Én vállalom.
commander8 2011. 01. 08. 20:21
Előzmény: #62  johai
#65
Mélységesen egyet értek veled.
Azzal a kiegészítéssel, hogy egy ilyen költségvetési helyzetben még szvsz. az is belefér, hogy legyen válságadó. A kivetésnek a módja, valamint a fenntartásának a lebegtetése a probléma. Illetve inkább az, hogy nem látható tisztán a szereplők részére, hogy mikor lesz megszüntetve, ezen kívül mikor kezdődik el végül a strukturális reformok időszaka. Szvsz.
jumbo2 2011. 01. 08. 20:19
Előzmény: #50  commander8
#64
"hatalom túlburjánzása elleni fékek"

A 2/3-ra gondolsz? Akkor erre a válasz az MSZP eltűnése és helyette egy normális baloldali párt. Az SZDSZ már eltűnt, úgyhogy egy liberális pártnak is ideje lenne.
jumbo2 2011. 01. 08. 20:17
Előzmény: #62  johai
#63
"Épeszű tőkés ide nem ruház be"

A termelő vállalatokra nem vonatkozik ez az adó, sőt, ők állami támogatásban részesülnek, ha ide települnek.

Azt pedig túléljük, ha nem jön be az országba egy újabb áruházlánc.
johai 2011. 01. 08. 20:14
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#62
Szerintem államcsőd csak elmélyülő EU váltság esetén lehetséges,és akkor sem mi leszünk az elsők.
Orbánék igen találékonyak a pénzteremtésben.2/3-al szinte mindent meglehet csinálni,lásd mnyp lenyulás,ami kézenfekvő volt. 2/3 -al meglehet más is megcsinálta volna.
Sokkal sulyosabb a különadó ,mivel ez alapjaiban rengeti meg a Fidesz gazdaságpolitikáját,ugyanis az válalkozásélénkitésen,ujabb külföldi tőke idecsalogatásán(járulékkönnyitésekkel) alapszik,ami új munkahelyeket teremt.

Ezek a válságadók,és mértékük az egyik fő társasági téma gazdasági körökben,és marad is egész elnökségünk alatt.
Épeszű tőkés ide nem ruház be,majd év végén meglehet nézni mennyi müködőtöke áramlott a környező országokba,és mennyi hozánk...
commander8 2011. 01. 08. 20:09
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#61
Más tollával ékeskedő!
Megdicsérte Bajnait. Aki pedig Gyurcsány elgondolása alapján kormányzott.
Azért ez sajátos logika nem?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek