Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 01. 01. 14:43

Bookline 2011  

Boldog új évet minden book tulajnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 09. 28. 18:56
Előzmény: #1234  Törölt felhasználó
#1240
593 a zaro, optikailag nem is rossz. Az h 10 darabbal lett meg, azt inkabb nem veszem eszre.
Boavista 2012. 09. 28. 13:05
Előzmény: #1238  zsaver
#1239
Szerintem itt már nem sokáig kapsz 600alatt.
zsaver 2012. 09. 28. 13:01
Előzmény: #1237  akibaci
#1238
Most öntötték rám, 18300,- ról még megogorhatja a célárfolyamot.
akibaci 2012. 09. 28. 12:54
Előzmény: #1236  zsaver
#1237
Hát, elnézve a MOL mozgását, nem mostanában fogsz venni.
zsaver 2012. 09. 28. 12:23
Előzmény: #1235  PImre
#1236
Nekem most nem sok van ebből,- én jönni akartam venni az otiból felszabadult pénzemmel,- de beraktam egy kamu mol vételre, az meg teljesült, - így most csak akkor jövök a mol eléri a 20 eFt-ot vagy inkább a 21 eFt-ot.
De előbb utóbb jövök és veszek még.
PImre 2012. 09. 27. 23:08
Előzmény: #1234  Törölt felhasználó
#1235
Nem, én valamikor tavasszal akartam eladni 630 körül, de ekkor kezdett esni, és aztán hagytam. Most meg még reménykedek egy komolyabb emelkedésben, így kivárok.

Jobb is, ha nem kereskedek, mert azon csak bukok:-)))
Törölt felhasználó 2012. 09. 27. 20:35
Előzmény: #1233  PImre
#1234
Nem a Q3 eredmenyekre gondoltam (azzal sztem nem lesz gond), hanem a holnapi zaro arfolyamra. Ha ott zarunk ahol ma, az eleg gyenge.
Ha esetleg 600on zarnank, az azt jelenti, hogy valaki vesz legalabb 1000 db papirt, ami ezen a szinten nagy batorsagra vagy jo infokra vall.
A jo zaro az 600 feletti arnal lenne az en olvasatomban, aminek kb fel% eselyt adok.
Egyebkent azt hittem, hogy te adtad el az az ezervalahany darabot 561-ig. Egy darabig alldogalt 590 korul aztan eladta piacon. Mintha azt irtad volna, hogy 600 korul kiszallnal.
PImre 2012. 09. 27. 19:27
Előzmény: #1232  Törölt felhasználó
#1233
"Q3 zaro is eleg gyenge lesz"

Ezt honnan tudod? Szólj már, ha ilyen információid vannak, mert akkor inkább eladom:-)))
Törölt felhasználó 2012. 09. 27. 18:40
Előzmény: #1231  akibaci
#1232
A mult penteki meghuzast nagy erdektelenseg koveti, Q3 zaro is eleg gyenge lesz, csoda lenne ha vki feltenne legalabb 600ra.
Pedig a vevok a boltban sorba allnak es veszik a Sotet 50 arnyalatat, mint a cukrot. Holnap meg ho vegi akcio 28 termekre, abbol is kerekedik egy kis forgalom. Jo lenne a borzen is latni mar valami forgalmat. :/
akibaci 2012. 09. 27. 11:15
Előzmény: #1230  vakablak
#1231
Én akkor aludtam nyugodtan, amikor 10e darabbal kivették 600-ig, ráadásul nem a cég volt. Ha a cég veszi, az annyival megnyugtatóbb, hogy az már nem kerül vissza a piacra, ezt a piaci vételt vissza is szórhatják bármikor, ha nem jött be a speki vagy kell a pénz másra.

Most megint megy a punnyadás ki tudja meddig, én meg hiszek rendületlenül.
vakablak
vakablak 2012. 09. 27. 11:01
Előzmény: #1228  PImre
#1230
Bevallom én nyugodtabban aludtam, amikor 1 db-bal akár, de felkötötték, mint amikor egész nap a 10 legrosszabb részvény listájának tetején csücsültünk.

Drága karbantartó van egy híved! :)
akibaci 2012. 09. 25. 20:19
Előzmény: #1220  Törölt felhasználó
#1229
A magas árakra:

megnéztem ami épp eszembe jutott: összehasonlítottam Gere Attila borainak árát a shopline-on meg a bortársaságnál. A Shopline olcsóbb volt. Ez persze egy borászat néhány bora, amiből nem lehet messzemenő következtetést levonni.
Apple iphone5 is kapható, mondjuk a 300e forintos ára durvának tűnik.
Van ami drága, van ami nem.
PImre 2012. 09. 25. 14:58
Előzmény: #1227  zsaver
#1228
Persze, hogy van, akár 1 db-os is, de minek? Ettől jobban alszik az érintett? Mert én nem ettől:-)))
zsaver 2012. 09. 25. 14:53
Előzmény: #1226  PImre
#1227
Én úgy hallottam, hogy ha a brókertől telefonon megkérdik mennyi az "X" rv árfolyama, akkor van 1-10 db-os kötést, - nem biztos, hogy igaz, de én elhittem, és az ilyen kis tételeket így is kezelem.
PImre 2012. 09. 25. 14:38
#1226
Na megjelent végre régi kedves árfolyam karbantartónk. Bátran belevágott ismét a vételbe, és hatalmas mennyiséget (5 db) felszívva emelte fel az árfolyamot 598-ra.

Dicséretes bátorság.

Komolyra fordítva persze botorság az a bátorság. Ez a szegény idióta azt hiszi, hogy az ő 3000 Ft-ja fogja szinten tartani az árfolyamot.

Félreértés ne essék, én továbbra is bízom egy előbb-utóbb bekövetkező nagy tételű emelkedésben, de ezen a 4-5 darabos szerencsétlenen mindig csak nevetni/szánakozni tudok.
Törölt felhasználó 2012. 09. 25. 12:29
Előzmény: #1220  Törölt felhasználó
#1225
Szia Pullman!

Nem értem az általad leírtakat. Szerintem csak sz@rt kavarni keveredtél ide...

"az egész Bookline nem sokat ér."

Lassan egy éve, hogy már nem ez a neve... Egyébként nem tudom miről beszélsz. A cég 100 Ft névértékű részvényei régóta 500 Ft felett forognak. Mivel alig 4,7% a közkézhányad, a többi az alapítóknál van (és azt nem is akarják eladni), ezért nem igazán lehet rájuk fogni, hogy itt a tőzsdén szeretnék a cégüket a valódi értékének többszöröséért a kisbüfiknek kiárulni. Egyébként a cég eszközállománya több milliárdot ér...

"Nincs semmi hozzáadott érték a tevékenységükben, megvesznek dolgokat, becsomagolják, aztán alvállalkozókkal kiküldik a megrendelőnek."

Ez egy most divatos, demagóg szöveg, amivel a kereskedők/kereskedelem, mint heréknek/ingyenélőknek és engedélyezett tolvajoknak a beállításával próbálkozik a mostani rezsim. Ez csak ott sántikál, hogy a kereskedelemben pont az a hozzáadott érték, hogy egy tiszta, kényelmes boltban tudod megvásárolni az óhajtott holmit/holmikat, nem kell Juci nénihez kimenni a Bácspusztapörösztögi tanyára és térdig ganéban állva alkudozni a frissen felszedett krumplira. (Mert ugye a mami eltárolni csak a saját téli szükségletét tudja, úgyhogy csak szedéskor tudod nála megvásárolni.) Ugyanígy mehetnél külön e Tejüzembe sajtért (, ha több félét eszel, lehet több helyre) és tejért, meg kefírért... Tehát én úgy tudom, a kereskedelmet (nagyker, kisker...) a vásárlók kényelme miatt találták ki....

"Annak a megrendelőnek, akinek a lojalitása nulla és általában a termék legolcsóbb beszerzési helyét keresi. "

Pont ezért veszi a Shopline-nál a könyveket. Ugyanis ő a bolti árakból alapban 15% kedvezményt ad - ezen felül is sok akcióban. Ha 10.000 Ft felett rendelsz, ingyen házhoz viszi. Ez alatt eldöntheted, kéred-e pénzért a házhoz szállítást, vagy elmész valamelyik Pick Pack pontba és ott átveszed.

"A Shopline profilbővítés merő pótcselekvés, az áraik - talán a korábban csak veszteséget termelő könyveket leszámítva - magasak. "

Biztos merő pótcselekvés, hogy pl tegnap óta QR kóddal is vásárolhatsz náluk. A csak veszteséget termelő könyvértékesítésből (ezt nem tudom honnan veszed, hiszen a shopline honlapon fenn vannak az éves jelentések, ott én - közgazdászként, csak az utóbbi két év adatait átnézve nyereséget látok). Meg gondolom a veszteséges üzem miatt tudott osztalékot fizetni a cég, mert az egy részvénynél úgy szokott lenni. Ja, ha a már feldolgozott adatok kellenek a cégről a bét honlapján is megtalálod ugyanezen adatokat már akárki számára érthetően. Ott sem látom az általad ezek szerint csak vizionált veszteségre utaló adatokat.

"Nemsokára indul a Tesco, Auchan, stb. online rendszere, ez megint helyretesz dolgokat. "

Dupla ellentmondás, amit írsz. Ha ez alapban veszteséges dolog, minek vágna bele a két multi is. A Tesco eleve csak jövőre próbálkozik majd a dologgal, ha egyáltalán elindítja. Az Auchan pedig a közeljövőben - ezt értsd náluk 3 évnek - nem tervez. (De itt is lehet más cikkeket olvastunk a témában.) Természetesen pl.: a lengyeleknél már lehet interneten vásárolni náluk...

Szerintem a fórumba való beírásoddal csak azt bizonyítottad, hogy hasonló babérokra törsz, mint a nicked névadója - Philip Pullman, aki egy angol fantasy író...
vakablak
vakablak 2012. 09. 25. 10:16
Előzmény: #1223  Törölt felhasználó
#1224
Kis ország, kis foci, kis biznisz.
Viszont befektetőként / spekulánsként számomra szinte mindegy, hogy a globális Google vagy az "ici-pici" Shopline termel számomra hasznot.

Ráadásul itt az ősz, majd a tél és a karácsony. Ha máskor nem, legalább akkor kivágja majd a rezet, az tuti.
Törölt felhasználó 2012. 09. 25. 09:18
#1223
senkinek a lelkébe sem szerettem volna belegázolni.
Ez egy pici ország, gyenge vásárlóerővel, ráadásul a potenciális 3,5 m háztartás kiszolgálásához a 93000 km2 nagy.
Amazonnal lehet összehasonlítani, de nem érdemes. Nagyságrendi a bevételi különbség, ráadásul azt a sokkal nagyobb összeget ott dollárban számolják.
A termékkört lehet bővíteni, az pénzváltásra jó is lehet, profit abból nem lesz.
Meg kell nézni mennyi a bevételhez képest az áruk beszerzési értéke, abból sajnos látható a potenciál.

Ha egy szarv és a kompjuter 100 dajcse marka, 1000 szarv és 1000 kompjuter... (Macskajaj)
Törölt felhasználó 2012. 09. 25. 07:53
Előzmény: #1220  Törölt felhasználó
#1222
Te aztán ott vagy a szeren, még azt sem tudod hogy a cég neve egy jó ideje Shopline. Megvesznek dolgokat, majd továbbadják a megrendelőnek. Igen, a kereskedelmi cégek már csak így működnek a világban. Milyen hozzáadott értékre gondolsz, a DVD mellé ajándékként fürdőszoba burkolást? A Tesco, Auchan cikket olvastam: a jövő évi tervek közt szerepel a Tesconál, de még gondolkoznak rajta, mert nincs olyan nagy igény, egyenlőre majd csak Bp. és környékén kísérleti jeleggel stb. Jártál már egy Tesco könyvosztályán mekkora árukészletük van? Egy nagy nulla, nekik a fő profiljuk az élelmiszer, azért vakaróznak az üzlet beiindításától mert komoly beruházás kellene hűtőkocsikra. Kár erőlködni, 600 Ft alatt szvsz. itt már nem igen kapsz tételt.
Viszont a Bét oldalán nem láttam tulajdonosi tájékoztatót srv-ről, akkor viszont ki vett a múlt héten több ezer darabot?
akibaci 2012. 09. 24. 22:53
Előzmény: #1220  Törölt felhasználó
#1221
Lehet, hogy igazad van, lehet hogy nincs.
A Tesco és az Auchan is megvesz dolgokat, kirakja a polcra a vevők meg elviszik és ott a nyerő, a részvényeseknek meg az osztalék, árfolyamemelkedés, stb.

Mivel több a Tesco, mint a sarki kisbolt:
- nagyobb a választék
- non-stop nyitva van, akármikor elérhető
- vannak nagy akciók (nem a tescoban a legolcsóbb minden) és az általános árszint is kedvező

Ezt a Shopline is tudja. Otthonról elérhető nagy választék, állandó akciókkal, kényelmesen lehet vásárolni non-stop, és átvenni személyesen ahol útba esik és amikor idő van rá.
A hálózat ki van építve, innentől plusz költség ráfordítással bővíthető a termékkör szinte bármivel.
Az Amazon szerinted hogy kezdte, és hova jutott. Nézd meg a grafikont...

Anno az iwiw-et mi alapján vette meg a T csoport 1 Mrd körüli összegért? Szerinted abban mi ért annyit? A regisztrált felhasználó 'ára' számszerűsíthető. A regisztrált felhasználók, a facebook like-ok száma, az így-úgy elérhető célközönségnek mind-mind ára van.

A Tesco, Auchan vajon miért indít online rendszert? Talán mert ebben a szegmensben van keresnivaló, itt növekszik, vagy legalábbis a visszaeső vásárlási volumen ellenére nem csökken a forgalom? Akkor ezek alapján a Shopline ér valamit vagy nem?

Lehetne a bétről hozni jópár példát, ahol nemhogy hozzáadott érték, de semmilyen tevékenység nincs. Azoknál biztos többet ér. Az pedig, hogy pl. a Rába biztos több hozzáadott értéket termel, mint a Shopline, még akár igaz is lehet. Viszont más-más iparágról beszélünk, az 'ötlet', vagy a jól szervezett internetes értékesítés lehet legalább olyan értékes, mint egy jól esztergált féltengely.
amazon...

Topik gazda

runner01
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek