Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 15:23

LCD, LED vagy plazma  

Sziasztok!



Gondoltam létrehozok egy olyan témájú fórumot, ahol a jelenleg kapható "vékony" tv-kről tudja elmondani mindenki a tapasztalatát, ha éppen unatkozik a kerekedés alatt itt az ünnepek alatt...aztán a nyereségből vett tv vételéhez jó segítséget nyújthatnak majd a hozzászólások.



Üdv. T.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 01. 01. 23:17
Előzmény: #58  tokos.
#60
Törölt felhasználó 2011. 01. 01. 23:17
Előzmény: #58  tokos.
#59
tokos. 2010. 12. 31. 12:14
Előzmény: #57  watson
#58
Az enyém még Bruce Lee-t is leköveti :-).

Mint írtam, sokmindentől függ ez, kétségtelen, az a Plazma, amit a múltkor néztem, Panasonic volt, valszeg az is számít.

Én továbbra is úgy látom, sokmindentől függ, hogy melyiket látod jobbnak, a forrástól, a fényektől, ha jövőre veszek újat, mert lehet, hogy veszek egy full HD-t, valszeg az megint LCD lesz, vagy LED, mert tökéletesen elégedett vagyok a mostanival azon kívül, hogy lehetne egy picit nagyobb, meg full HD.
watson
watson 2010. 12. 31. 12:06
Előzmény: #52  tokos.
#57
Amőbázást természetesen sarkítva írom. 42"-nál lcd-n jobban zavar/ jobban érzékelhető számomra az alacsonyabb felbontás hátránya egy TV műsornál.
A pixelhatárokat elmossa, de nem igaz az hogy a felbontás minőségét rontaná, inkább javítja számomra hogy nem 'világlanak ki' a pixelhatárok vándorlása éles kontrasztos képmozgásoknál.
Nekem nem jött be 42"-nál lcd-n a gyorsabb képmozgások jobban érzékelhető 'darabossága' sem egy normál TV adás esetében. Ezt egy nem csúcskategóriás Samsung LCD és egy Panasonic Viera Plasma összehasonlításában mondom.
És hogy tegyek egy 360 fokos fordulatot ;) természetesen 180 fokot akartam írni. A plazmát én jobban élveztem kis szögekből is (pl. konyhából bepillantani egy műsorra miközben 'heggesztem' a reggelimet ;)
seiko 2010. 12. 31. 07:50
#56
Én vettem egy Samsung 3D LED tv-t, 46"-t. Tudom az ara magas, hamar leesik majd, de az élmény óriási. UPC directen a HD s adasoknal tényleg olyan a képe mint a demo daraboke a boltokban. Remélem hamarosan minél több HD s adó lesz. Egyébként pedig a filmek mellett a fényképeket is át tudja alakítani 3D-re. Mindenkinek kívánom azt az érzést amikor a nagyik a karácsonyi képeket így nézik. Egyébként pedig szerintem egy tv-t megismerni idő kell, én nem tudnám megmondani, hogy jobb vagy nem mint egy plazama. Nekem ok és kész. Egyébként egy dolog amit csak később tudtam meg, hogy a beépített Skype hoz kamerát csak külföldről lehet rendelni, itthon nem lehet kapni :( .
alexkidd 2010. 12. 31. 07:24
Előzmény: #51  tokos.
#55
Ebben teljesen igazad van. 42"-os Lg fullHD lcd-m van, és olyan utánahúzós dolognak semmi jele.
Igazából nálunk legtöbbet dvd és xbox megy, a játéknál meg a plazmák kegyetlenül elvéreznek:)
Törölt felhasználó 2010. 12. 31. 05:43
Előzmény: #53  tokos.
#54
sony 3d
tokos. 2010. 12. 31. 01:56
Előzmény: #52  tokos.
#53
na, sikerult elirnom, az elmosodas az ami NEM jott be a plazmakon.
tokos. 2010. 12. 31. 01:54
Előzmény: #48  watson
#52
meg egy aprosag. Mikor valoban jobb forrast nezel, akkor ez a keppontok kozotti elmosodas inkabb hatrnyt jelent, mint elonyt, elmosott lesz a kep, nekem valszeg epp ez jott be a plazmakon.

Persze, ha TV-t nez az ember, ez elonyt jelenthet, en ritkan nezek, az is leggyakrabban hirado. Bar az is igaz, az ismeros otvencolos plazmajanak sem jobb a kepe tv-rol szerintem mint az en lcd-me..
tokos. 2010. 12. 31. 01:44
Előzmény: #48  watson
#51
amikor vettem a sajatomat, nezegettem egy ppar TV-t, de nekem a plazmak nagyon nem jottek be. Nyilvan sokmindentol fugg, hogy milyennek latod, fenyviszonyok, musorforras, amin es ahol en neztem, azon nem tetszett.

Erdekes modon most volt nemregiben, mikor nezegettem valahol Tv-ke, es a sok kozul egy plazma jott be legjobban.

Szerintem mindegyiknek megvannak a maga elonyei, hibai, fel lehet nagyitani de egy biztos, keves LCD TV-n van pixelhiba, mint ahogy az utanhuzas sem igazan jellemzo mar a mai TV-knel, az enyemen is csak nagyon szar minosegu filmeknel jon elo.

Viszonylag kiforrott mar mindket technika.

tokos. 2010. 12. 31. 01:33
Előzmény: #48  watson
#50
Meg a 360 fokot? Azon kivul, hogy okorseg, esetleg nalatok vlakinek csak a TV mogott jut hely?
tokos. 2010. 12. 31. 01:30
Előzmény: #48  watson
#49
Ezt az amoba okorseget honnan vetted?

watson
watson 2010. 12. 31. 01:14
Előzmény: #44  Magicmaan
#48
Meg tudom erősíteni amit írtál.
Én is kb. 5 éve használok egy 42colos Panasonic Viera Plazmát és normál TV adás mellett ég és föld a különbség az LCD-hez képest.

1m-ről is simán élvezhető a 1,5m-es képátló ellenére, nem kockásszélű amőbák másznak egy gyorsabban mozgó képnél mint egy LCD-n. Nem használok DVD-t, viszont PC-ről HDMI kábelen át nyomom a filmeket.
Sajna akkor mégcsak 720p volt elérhető, amikor vettem, de ma már 1080p /fullHD/-nél alább nem szabad adni.

Szoktam közvetlen gépről is nagyobb felbontású filmet nézni Viewsonic 26"-on /VP2650wb/ 1920x1200-ban. A cuccnak a számítógépes színhűsége nyerte meg a tetszésem a méretén, felbontásán és árán kívül ;). kb 100e+áfába került.
Sajna élvezhető TVtunnerrel még nem találkoztam. A tunnerekkel itt is játszik egy normál TV kép LCD-kre jellemző kockás szélű amőbázása :)
Nade sebaj erre van a plazma ,)

Szóval TV-re csak plazmát ajánlok mindenkinek.
- A plazma gyakorlatilag 360 fokos szögtartományból bárhonnan szinhűen és megfelelő fényerőben nézhető a lakás egész területéről szemben egy LCD-vel amin nincs két irány ahonnan azonos szineket látnál.
- Tudni kell azt is hogy a plazma élettartama kb. a fele az LCD-jének, de lényegtelen ha 10-15 évente veszel egy újat ;)
- Nincsenek képpont hibák évek múlva sem, mint LCD/LED esetén.
- A beégés csak elméleti veszély, mert beépített védelmek vannak rá ahogy írtátok. Ha nagyon közelről nézem persze így is látszik a kép két szélén hogy kicsit világosabb, ha túl sokat nézem a 4:3-as adásokat 14:9-ben, és utána szélesvásznúként használom, de ehhez is nagyon kell koncentrálni hogy észrevegyem.
- A plazma technikailag képes a digitális képpontok közötti határokat elmosni és az analóg szemnek élvezhető képet nyújtani a digitális pixelmonitorokkal (LCD/LED) szemben. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy nincsenek kockás szélű amőbák ;)
- A fogyasztása az valóban jelentősebb az LCD-nél amit a plazmában dúló gáz hőmérsékletének fenntartása igényel, de a képi élmény többszöröse annak mint amit egy gyengébb Samsung LCD kockás amőbáinak úszkálása ad.
tokos. 2010. 12. 30. 23:38
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#47
En kb 3 eve vettem a sajat samsumg LCD-met. Szerintem mindegyikben lehet jot venni, a maga hatranyaival, elonyeivel. Amit en szemely szerint fontosnak tartok az az, hogy full HD legyen, a meret nyilvan fugg attol, hogy milyen tavolsagbol nezi az ember, de nem erdemes elaprozni.

Sajat tapasztalat, hogy nem kell ahhoz kek raja, hogy jo kepe legyen, de nem szabad sajnalnia penzt a musorforrastol sem, a jobb DVD lejatszokban vannak olyan aramkorok (upscaler), amik a DVD gagyi felbontasat egesz jol feljavitjak, persze a mar elveszett infot nem tudjak visszaaadni teljesen, igy nem tud olyan minosegu lenni, mint a kek raja, de megdobbentoen sokat javit egy DVD kepen. Ismerek olyan embert is, aki megvette az otven colos plazmat par eve haromszaz ropiert, es egy otezer Ft-os nevenincs DVD lejatszoval hasznalja scart kabellel. Hiaba, az emberi hulyeseg hatartalan. Persze ez nincs ingyen, a jobb upscalert tartalmazo gepekert akar a TV-d arat is otthagyhatod. A fontos az is, hogy milyen kabellel dugod ossze a lejaccot meg a dvd-t, a HDMI-k kozott is jelentosek a kulonbsgek, nekem egy SUPRA gyartmanyu van, ez olyan kozepkategoria forma 13 ropi korul vettem, de eg es fold a kulonbseg a korabbii 2 eFt-oshoz kepest.
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 23:29
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#46
Egyszeru, ha a penz nem szamit akkor plazma. Ha szamit akkor Lcd. Ha elsosorban jatekra kell, akkor szinten Lcd. Termesetesen csakis full HD.
Plazma - Panasonic
Lcd - Samsung, Sony
Magicmaan
Magicmaan 2010. 12. 30. 23:18
Előzmény: #44  Magicmaan
#45
Jah és 169.900,-Ft vót egy éve :)
Magicmaan
Magicmaan 2010. 12. 30. 23:16
Előzmény: #43  Magicmaan
#44
Nekem Panasonic full HD 106centis plazmám van. Nagyon sokáig nézelődtem, hogy milyet vegyek, amire eldöntöttem.

Ahogy cikkben is írják, ha nagyon világos a környezet, akkor az LCD jobb lehet, de nekem van benne olyan lehetőség, hogy "dinamikus kép", így erős háttérfénynél ugyanolyan jó, mint egy LCD vagy LED. Viszont általában este nézem, meg a szoba ahol van nem olyan világos, és tényleg szebb a képe szerintem mint az LCD/LED-é, úgyhogy nálam ennek a szempontnak a plazma felelt meg.

A másik, hogy a gyors mozgásokat jobban jeleníti meg, sport stb. úgyhogy még egy pont volt a plazmának. A képe meg egyáltalán nem vibráló, ahogy a cikkben írják, legalábbis ennek a Panasonicnak nem. Én amúgy is érzékeny vagyok a vibrálásra, de nem érzékeltem!
Beégni sem égett be a kép, semmit sem vettem rajta észre, pedig már lassan egy éve megvan! Egyébként is van benne védelem, ha pl. rákötöm a laptopot és úgy felejtem "kimerevített" képpel, akkor automatikusan elsötétíti a képet egy idő után. Meg van benne egyéb védelem is a beégés ellen, negatívba kapcsolja a képet, meg a pixeleket tologatja...

A fogyasztás... ha kiszámoljuk, hogy mondjuk a plazma 30%-kal többet fogyaszt, de legyen 50%, akkor:

Mondjuk a LED/LCD fogyaszt 130W-ot, akkor a PLAZMA 65W-tal fogyaszt többet (50%). Napi 8 óra tévézést feltételezve, havonta (31 nap) ez 8x31x65W=16kWh többletfogyasztás a plazma által, ami kb. 700 Ft/hó. Ez vészes? :) Szerintem nem.
Magicmaan
Magicmaan 2010. 12. 30. 22:21
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#43
Itt egy pár napos cikk:

link
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 17:14
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#42
na,azt is vett a párom, 250K volt kb 7 éve? tavaly döglött be, 60K lenne a javítása. azért már kapni újat. de tv/monitor egyben volt, bírtam, kicsiben feltettem ha ment egy jó film és lehetett gépezni közben. :((

de a tv tényleg jó. bedöglött a régi távolkeleti dvdlejátszónk, azt sajnálom. még a kutyaszart is lejátszotta, minden másolmányt. ugyanolyat akartam venni, de szerencsénk volt, egy szintén Samsung lejátszóval most karira. az is lejátszik mindent. :))
Törölt felhasználó 2010. 12. 30. 16:56
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#41
Na látod, az lehet_!

Topik gazda

Tippmix46
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek