Topiknyitó: Portfolio 2010. 12. 30. 13:40

Eddig 3090-en nyilatkoztak a nyugdíjpénztárban maradás mellett  

Ugrás a cikkhez
A hárommillió magánnyugdíjpénztári tagból ma délelőttig 3090-en nyilatkoztak úgy, hogy maradnak a pénztáruk mellett - tudta meg az MR1 Kossuth Rádió. A nyilatkozók kétharmada a fővárosban, legkevesebben viszont a Dél-Dunántúli és az Észak-Alföldi...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=143490
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 23:12
Előzmény: #1164  Törölt felhasználó
#1180
jól értem eredeti kérdésedet (belépés előtti időszak szolgálati idejére milyen formában kapják meg nyugdíj-járandóságukat?) mert ugye akkor még a TB-nek fizették mindkét részt?
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 23:07
Előzmény: #1177  Törölt felhasználó
#1179
igazad van.
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 22:30
Előzmény: #1177  Törölt felhasználó
#1178
bocs, 2010. évi CLIV. törvény 36.§ b)
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 22:29
Előzmény: #1176  Törölt felhasználó
#1177
Köszönöm, hogy utánanéztél. Én ezt máshogy értelmezem, nem a belépés időpontjához, hanem 2011.12.01-hez viszonyítva kell meghatározni a maradók esetében a szolgálati időt. (2010. 11.01-től 2011.11.30-ig nincs magánnyp-i tagdíj-fizetés, de a szolgálati idő növekszik. 2011.12.01. után a mnyp.tag már nem szerez szolgálati időt az állami rendszerben.file://localhost/C:/Documents%20and%20Settings/All%20Users/Dokumentu mok/Megosztott%20szövegek/jogszabaly/2010_154tv_mnyp.htm 36.§ b/)
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 21:32
Előzmény: #1172  Törölt felhasználó
#1176
ha elérte a 20 évet előtte a szolgálati időd, amíg az államnak fizetted előtte a nyugdíj járulékot, akkor a link 20.§(2) alapján kapsz ellenszolgáltatást.
Oszo 2011. 01. 11. 20:01
Előzmény: #1172  Törölt felhasználó
#1175
A tb nyugdijról szóló törvény jelenleg csak két csoportot emlit, azt aki a nyugdijbavonulás pillanatában manyp. tag, és aki nem. A belépés előtti időszak nem kerül megemlitésre. (Én legalábbis nem találkoztam ilyesmivel.)
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 19:59
Előzmény: #1170  szivacs
#1174
írtam , hogy jogilag helyes .. a jog így rendelkezik .

viszont e mögé a jog mögé bújva hazudni azt hogy egész nemzet vagy a nép egésze állna mögöttük -az egy bárgyú , a 10 ből az 2,5 milkásnak szóló dolog , aki ezt becsukott szemmel és aggyal el is fogadja tapsikolva ..

na de én sosem voltam ebből a fajtából való akkor sem , amikor gyurcsány csinálta a egyik ágról a másikra történő ötleteit .

az államadósság csökkentésére még csak reménye sem volt , hiszen semmilyen erre irányuló törvénykezését sem a pártja sem az ellenzék pláne hogy nem fogadott volna el ..

a eü meg egyéb (kormányzati negyed) és egyéb izéket meg tudjuk hogy miért - szintén nem sikerültek/sikerülhettek

" a kormány minden egyes napja 300 millió forintba kerül a magyar állampolgároknak !" mondotta a nemzet pörölye akkor .. kiszámolnád , hogy azóta mennyibe kerül ez az új kormány minden egyes napja az ország állampolgárainak számára ?

na de majd most !
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 19:47
Előzmény: #1170  szivacs
#1173
csak nem gondolod hogy egyforma elbírálás alá esek a törvény be nem tartása esetére , mint egy parlam-ti képviselő ?

és én milyen törvényt hágtam most meg ?

hogy leszarom a vál.törvényt ?

és milyen elbírálás alá esne mondjuk velem szemben a pulóveres nemzet pörölye , a most már jajdenagyon nyakkendős nyárspolgárrá vedlett szargyártó ?
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 19:44
Előzmény: #1167  Törölt felhasználó
#1172
Abban az időszakban viszont nyugdíjJÁRULÉKOT és nem adót fizetett a biztosított és munkáltatója, melyért ellenszolgáltatás jár. Eddig, míg 75%-ot kapott az államtól a magánnyugdíjpénztári tag, ez a rész magában foglalhatta az ellenszolgáltatást. Ezután viszont rendezni kell ezt a kérdést a számukra, és kizártnak tartom, hogy olyan módon, hogy utólag adónak minősítsük a '98 előtt fizetett nyugdíjjárukékokat.
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 19:23
Előzmény: #1168  Törölt felhasználó
#1171
Oké, rendben, szerinted is hazugságbeszéd volt.
Pampa azért nem ír semmi elítélőt most a Fideszről, mert hisz bennünk. Te nem hiszel se bennük, se más pártokban.
szivacs
szivacs 2011. 01. 11. 19:05
Előzmény: #1165  Törölt felhasználó
#1170
"a 10 milkás néppől "csak" 2,7 milka szavazott a fideszre ezért az arányok sem akkorák , hogy lefedné a "nép" akaratát ...
lópikulát !
csak jogilag a választási törvény miatt van ekkora többségük "
- akkor a választáskor ez jogállam volt vagy nem volt jogállam?

"csak jogilag a választási törvény miatt van ekkora többségük , semmi egyébben semmiképpen nem
/a semmi egyéb "nép" meg 4x több mint amennyi rá szavazott"
- akkor ez a 4x többség jogosan elzavarhatja őket a választási eredmény ellenére?

"engem nem köt ez választási törvény semmiben"
- akkor te törvényen kívülinek tartod magad vagy te vagy törvényes szerinted és ők nem?
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 18:40
Előzmény: #1159  Törölt felhasználó
#1169
Nos pampa, kikeresed ezt a szövegemet, hogy igazold az állításod, vagy mindenki előtt bizonyítottad, hogy hazudozol? Várom.
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 18:36
Előzmény: #1160  Törölt felhasználó
#1168
Kedves sokszor kitiltott Zoli.

1. Nem veled állok vitában. Pampa az, aki hazug állításokat írt, ma többször is.
2. Marha sokszor leírtam: ilyen a politika. Egy választási kampányban hazudnak a politikusok (nálunk ciklus közben is kampány van). Gyurcsányék is hazudtak, Orbánék is. Egyébként pont ez a különbség közöttünk, hogy én simán leíro akármelyik pártra, politikusra, hogy hazudik, mert nem vagyok elfogult. Pampa 4 év alatt baromis sokszor leírta, hogy Gyurcsány hazudott, de még egyszer se írt semmit elítélőt a Fideszre.

Íme tessék: Gyurcsány hazudott. Marha sokszor leírtam már. Nem csak írni kéne, hanem olvasni is. Ez vonatkozik szegény becsapott pampára is, akitől továbbra is várom, hogy igazolja állítását. Ha nem tudja, akkor bebizonyította, hogy hazudik itt.
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 18:23
Előzmény: #1164  Törölt felhasználó
#1167
Nehezen, de megértettem a kérdésed lényegét. Ezt a kérdést még nem jártuk itt körül. Én ezt tartom az akkori tv egyik igazságtalanságának.
Megpróbálok utána nézni (mert engem is érdekel), de szvsz felejtendő időszak, csak szolgálati idő.
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 18:17
Előzmény: #1164  Törölt felhasználó
#1166
egyáltalán te elolvastad ?

sztem tökéletesen igazakat mondott abban gyurcsány ... pl.: kurva egy ország.. én azt mondtam volna inkább , hogy egy prostituált , akik minden olyannak/olyan valakiknek lefekszenek , akik vagy pénzt igér , nem csinál reformokat azaz, soha nem kell csinálnunk semmit, vagy ha szükséges a pénz hozzá azt mástól veszik el / és ráadásul genyák is egyben mert szivattyúznak minket ..

tegnap a szovjetúnionak , ma az eunak , holnap meg kinának feküdnénk oda minden esetben szinte spárgára szétrakott lábakkal .

mindegy csak nekünk ne kerüljön semmibe ( mert az a baromi balsors , meg aztán nyomják krahácsot !

hazudtak ? igen hazudtak éjjel nappal , reggel délben este máig is folyamatosan ..

most is ..

****

mi nem volt igaz az öszödiben ?
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 18:06
Előzmény: #1162  Törölt felhasználó
#1165
hozzátenném hogy sőt ! : mivel orbán a dupláját igérte annak amit gyurcsány 2006 év választásakor .

simán hazug módon megszavazta a közalk.-ti fizetés emelését is (megyóit) ,és azért hazud módon , mert /akkor még ! nagyon is jól tudta a fidesz hogy ennek a költségeit csak a további hitelek felvételéből lehet finanszírozni a bevételi oldal növelése nélkül.

2002 -ben már a fidesz lerohasztotta a költségvetést ,és a gazdaság sem ragyogott annyira már mint ahogy átvette horntól, hiszen pl orbán 2002 májusra már elköltötte az egész évi költségvetési előírányzatot .

szóval .... jó volt az az öszödi - még akkor is ha egy fidesszel kollaboráló , vagy sima gyurcsány ellenes mszp-s kiadta a felvett magnószallagot.

a 10 milkás néppől "csak" 2,7 milka szavazott a fideszre ezért az arányok sem akkorák , hogy lefedné a "nép" akaratát ...
lópikulát !

csak jogilag a választási törvény miatt van ekkora többségük , semmi egyébben semmiképpen nem
/a semmi egyéb "nép" meg 4x több mint amennyi rá szavazott

engem nem köt ez választási törvény semmiben , úgy hogy nyugodtan megállapíthatom az igazat , de bárki más is .
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 18:00
#1164
Meg tudja mondani valaki - ha lehet, hivatkozással - hogy azon magánnyugdíjpénztárban maradók, akik önkéntesen választották annak idején a magánnyugdíjpénztárat, a belépés előtti időszak szolgálati idejére milyen formában kapják meg nyugdíj-járandóságukat? Most növelik meg magnyp-i számlaegyenlegüket vagy bizonyos részt mégis kapnak a TB-től nyugdíjba vonuláskor? Esetleg felejtendő ez az időszak és csak a szolgálati időbe számít? Ez utóbbit azért kizárnám. Úgy érzem, ez a tájékoztatókból kimaradt, holott a döntéshez ez is fontos szempont lenne.
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 17:58
Előzmény: #1162  Törölt felhasználó
#1163
Pénznyelő válaszolni fog, nem kell neki ügyvéd:)
Szerinted igazságbeszéd volt?
Törölt felhasználó 2011. 01. 11. 17:48
Előzmény: #1160  Törölt felhasználó
#1162
a 2006 kampányban ugyanúgy hazudott gyurcsány , mint orbán az 1998 kampányban (amikor számon kérték a választási igéreteket : "más a kampány és más a kormányzás "- jelentette ki a fidesz Urbán nevű pénzügyminiszter jelöltje) .

az öszödi beszédben meg rengeteg igazságtartalom volt , mint a fentiek is példázzák- többek között.

mit kellene tisztázni ezen ?

pontosan hogy nem "hazugság beszéd" volt, az ellenkezője miatt kelt ki a fidesz , aztán ezt reklámozta a népének orrba szájba , vagyis a szavazóképesek 1/3 -dának /amivel aztán kétharmada lett.
gazmber 2011. 01. 11. 17:33
Előzmény: #1152  pampa
#1161
'...nálad az 97-es döntés "szabad" döntés volt a mostani pedig a "kötelező"?..."
nem mondták, hogy ha nem lépsz be akkor elveszik a nyugdíjadat, stb. (nagyon sokan pl.a Kósa sem lépett be (állítása szerint) és ami még fontosabb akkor ki vett el 3000mrd-ot "a zemberektől"?
Ezt ~1 éve a Bajnai tette volna meg akkor is így helyeseltek volna a fityesz nyasgerek?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek