Topiknyitó: Portfolio 2010. 12. 30. 13:40

Eddig 3090-en nyilatkoztak a nyugdíjpénztárban maradás mellett  

Ugrás a cikkhez
A hárommillió magánnyugdíjpénztári tagból ma délelőttig 3090-en nyilatkoztak úgy, hogy maradnak a pénztáruk mellett - tudta meg az MR1 Kossuth Rádió. A nyilatkozók kétharmada a fővárosban, legkevesebben viszont a Dél-Dunántúli és az Észak-Alföldi...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=143490
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 14:01
Előzmény: #558  Törölt felhasználó
#560
Köszi, ez nagyon jó tipp.
Akkor ezek szerint vidéken voltál? Ott álitólag alig van ember, aki marad. A fiumei utcán, ami a legnagyobb MNY forgalmat bonyolitja alig voltak, a sorszámkérésnél volt előttem egy manyupos ember, és kész. Több ablakon ment a kiszolgálás, de sztem nem csak manyup volt.
Akkor számitok nagy rohamra, ha az AB eltörli a diszkriminativ részt.
tokos. 2011. 01. 07. 13:54
Előzmény: #557  Törölt felhasználó
#559
Esetleg van valami infód arról, hogy a hozamot mihez viszonyítják? Alapból nem a befizetéshez szokták.

Pénznyelő azt írta, hogy nem tudja, de biztosan nem a tőkéhez.

Drop még nem válaszolt, legalábbis nem találkoztam vele.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 13:52
Előzmény: #556  Törölt felhasználó
#558
Nem. De itt elkülönülten kezelik a MNY ügyeket. (Különben sokkal többen voltak, mint vártam. Kiváncsi vagyok a végére én kb. 50 ezer emberre számítok.) Különben van egy nyomtatvány (internetről is letölthető ha jól tudom) amin kéred hogy az általuk nyilvántartott szolgálati időről nyilatkozzanak. Nekem ez megjött egy hét alatt. A macera most kezdődik, mert ami nekik nincs meg arról másolatokat kell készítenem, és kérnem a hivatalos szolgálati időbe történő beszámítását. Katonakönyv, diploma, munkaszerződések stb.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 13:47
Előzmény: #554  tokos.
#557
453-as hsz-edre gondolok, amikor tojás 448-as "zseniális" levezetését helybenhagyod.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 13:43
Előzmény: #555  Törölt felhasználó
#556
Kösz a tippet. Már csak annyi kérdés, hogy Bpi vagy? Ha igen, hova mentél, a Fiumei utcán horror sorbaállás van a sima TB ügyintézéshez.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 13:38
Előzmény: #553  Törölt felhasználó
#555
Sziasztok,

Nem vagyok egy aktív forumozó, de egy adalék. Én már decemberben a maradás mellet döntöttem speciális okból. A következő lépésem, hogy az eddig eltöltött szolgálati időmet igazoltatom, ha esetleg tényleg minden lehetséges szinten azt mondják, hogy ez a lépés teljes harmonizál bármilyen jogrendszerrel. Az igazoltatásba azért kezdtem bele, mert éltem a gyanúperrel, hogy esetleg a TB nyilvántartás hiányosabb, mint az enyém. Sajnos nem tévedtem. A kb. 23-éves szolgálati időmből, hiényzik úgy 6-7. Katonaság, felsoktatás teljesen és 2 munkahely. Január 1-től lehetőség van a szolgálati idő igazoltatására kortól függetlenül. Ha esetleg másnál is szerepet játszott az, hogy több mint 20 év szolgálati ideje van saját számítása szerint, (öregségi nyugdíjhoz kell ha jól tudom) akkor nézzen utána, mert később még nehezebb lesz.
tokos. 2011. 01. 07. 13:32
Előzmény: #553  Törölt felhasználó
#554
Pontosan abban, amit írtam, miben tévedtem?

Szerintem még semmit sem cáfoltál, legalábbis semmiféle konkrétum nem jött tőled.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 13:24
Előzmény: #552  tokos.
#553
értem. az elég valószínű, hogy lett volna mit szabályozni a rendszer működésén. de azt hiszem, tojás nagyívű levezetésének főbb hibái azok, amiket soroltam. és azért voltam kénytelen sorolni, mert szemmel láthatóan nem vette a fáradtságot a hozzáértő közönség, hogy rámutasson a baromságaira. eleinte én sem. akkor kezdtem csodálkozni, amikor a konzervatív élmezőny (te) helyeselte tojás eszementségét.
tokos. 2011. 01. 07. 13:18
Előzmény: #546  Törölt felhasználó
#552
Nem ellenőriztem minden számát, magával a felvetéssel tett bogarat a fülembe, hogy nem a befizetés, hanem a tőke alapján számítják a hozamot.
tokos. 2011. 01. 07. 13:15
Előzmény: #547  Törölt felhasználó
#551
Becslés.
sasa44 2011. 01. 07. 13:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#550
"Nnna,ma reggel 9.13-kor kiírtam magam a nemzeti együttműködés rendszeréből... "
Sztem jól tetted. Én hétfőn megyek.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 13:03
Előzmény: #548  Törölt felhasználó
#549
a zemberek kongergencia befektetőként viselkedtek és átlagosan nem jártak rosszabbul, mintha forintban adósodtak volna el (csak az eddigi törlesztőrészlet különbségből, amit a forint hitelhez képest megnyertek, nem képeztek céltartalékot). Sebaj, most képeznek ilyet helyettük a bankok; mert a zemberek a hitelfelvételkor nem a thm-re, hanem az akkori árfolyam melletti aktuális törlesztőrészletre optimalizáltak.

Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 12:57
Előzmény: #510  jumbo2
#548
"Viszont ennél még nagyobb hiba volt a devizahitel engedélyezése."

Miért lett volna hiba eurohitelt engedélyezni húsz-harminc éves futamidőre, mikor - igaz, már vagy tíz éve - öt évre vagyunk az euro bevezetésétől? A hiba az a gazdaságpolitika volt, amely ilyen devizaárfolyamokhoz vezetett.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 12:50
Előzmény: #544  tokos.
#547
alapkamat hogy jön ide?
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 12:49
Előzmény: #542  tokos.
#546
felsoroltam a tévedéseit. a félreértés azon alapult, hogy számomra úgy tűnt, nem vitatod az állítását és a levezetését. elkerülte a figyelmem, hogy kritizáltad volna. sőt.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 12:47
Előzmény: #540  Törölt felhasználó
#545
a focista kamattámogatásából vásárolták a rózsadombi forradalmárok a 2., 3. lakásukat és ekkor ugrott az otp nettó eredménye 100 MD Ft-ra (20MDFt/év hasznot köszönhet csányi viktornak). ezt most persze viktor visszaveszi csányitól
tokos. 2011. 01. 07. 12:23
Előzmény: #542  tokos.
#544
Az alapkamat és az infla között átlag 3% volt a számításom szerint, vagyis a 2 + 0.65-tel aligha lőttem nagyon mellé.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 12:12
Előzmény: #540  Törölt felhasználó
#543
Ha ez így lett volna, a bankok most bövelkednének szabad forint forrásokkal.
tokos. 2011. 01. 07. 12:09
Előzmény: #532  Törölt felhasználó
#542
Tévedhetett ő is, majd megnézem.
tokos. 2011. 01. 07. 12:01
Előzmény: #531  Törölt felhasználó
#541
Ezt kár volt belinkelned, mert pénznyelő és tojás oda-vissza válaszai halmozva voltak benne, tök átláthatatlan az egész.

A lényeg, ha nem lenne mnyp, a 10%-nyi befizetések fejében nem kellene állampapírt kibocsátani, hiszen ennyivel kevesebb kellene az állami nyugdíj fenntartásához.

Az állampapír ugye nincs ingyen az államnak, ezért kamatokat fizet, az elmúlt időszakban jellemzően jóval inflát meghaladó mértékben.

Tehát összességében az mnyp fenntartása extra költséget igényel az állam részéről, ez tény. A kérdés, hogy az a költség, amit kifizet, illetve amit jóváírnak a számládon, hogy viszonyul egymáshoz, és a költség viselője dönti el, hogy ezt vállaja-e, vagy sem.
A költség viselője ez esetben az állam.

Pont úgy, ahogy te is eldöntheted, hogy veszel-e fel kölcsönt azért, hogy roszabb kamatra kamatoztasd az így szerzett pénzt.

Természetesenlehet morfondírozni, hogy az egyik a te pénzed, a másik az államé, csak ez nem teljesen egyértelmű, hogy melyik-melyik több okból sem.

Egyrészt az állam lemondott az egyes bevételeiről azért, hogy ebből a későbbi nyugdíjak finanszírozódjanak. Nyilván ezt megteheti, mint ahogy azt is kiszámolhatja, hogy ezáltal mennyi extra költséget vesz a nyakába, és ebből mennyi kerül a számládra, és ha úgy látja, hogy ez nem éri meg, akkor esetleg léphet.
Másrészt, ha az állam a csökkentett költségek fejében kevesebb adót szed be, az is ugyanúgy a te pénzed, mint ami az mnyp számládon áll. Annyi különbséggel, hogy egyiket el tudod költeni, a másikat meg nem. De ezt a pénzt akár be is teheted önyp számlára, ha feltétlenül a nyugdíjadra akarod költeni.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek