Topiknyitó: Portfolio 2010. 12. 30. 13:40

Eddig 3090-en nyilatkoztak a nyugdíjpénztárban maradás mellett  

Ugrás a cikkhez
A hárommillió magánnyugdíjpénztári tagból ma délelőttig 3090-en nyilatkoztak úgy, hogy maradnak a pénztáruk mellett - tudta meg az MR1 Kossuth Rádió. A nyilatkozók kétharmada a fővárosban, legkevesebben viszont a Dél-Dunántúli és az Észak-Alföldi...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=143490
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 12:00
Előzmény: #537  Törölt felhasználó
#540
Mint látod, új építésű ingatlanról szólt az írás. Mennyi is volt a fidesznél a felső határa? Megsúgom: 10M. Azért ezt egy életen át (ill. max. 25 évig ugyebár) cipelni, mint túl nagy teher... És azt képzeld el, ha a szerencsétlen fiatalok gyermekáldásnak örülhettek, még a szocpol is automatikusan csökkentette a tartozást. Elárulom, a többségének már rég nincs meg a tartozása fele sem. A fixált max. 6%os forint hitelkamat meg nem teszi kiszámíthatatlanná a jövőjüket sem.
exley 2011. 01. 07. 11:59
Előzmény: #537  Törölt felhasználó
#539
.mert megérdemlik.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 11:54
Előzmény: #508  tokos.
#538
Aki a magántulajdont nem tiszteli, ne lepődjön meg ha levegőnek néznek...
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 11:53
Előzmény: #520  Törölt felhasználó
#537
"Rengeteg új parcellázású területen sok kertesház ill. 2-4 lakásos társasház épült fel, amely lehetőséget teremtett sok 20-30évesnek"

hogy számukra túl nagy terhet jelentő adósságot a hátukon cipeljék életük végéig.
exley 2011. 01. 07. 11:50
Előzmény: #533  Törölt felhasználó
#536
Apáinkat, Anyáinkat megszakította a kommunista rezsim, nyugdíjjuk egyenlő az éhenhalással. Ezekután mindenkinek azt javaslom lépjen be az állami ellátóba, sorsuk megpescételődik, jobb, ha már ma a IC elé vetik magukat, gyors, fájdalom mentes az állami ellátó örök kárhozatra és szenvedésre ítéli áldozatait.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 11:49
Előzmény: #512  jumbo2
#535
Itt lihegsz egy államosító, jogtipró és centralizáló nemzetieskedő-kereszténykedő bolsi csapatért....
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 11:49
Előzmény: #528  Törölt felhasználó
#534
üdv a felső tizezerben :)
ezek szerint te is a fiumei úton voltál.
az állami nyuggerek 20 méteres sora és a fémdetektorok elég szép péda, hogy mi várható az állami rendszerben. 10 év múlva szögesdrót meg kutyák is lesznek. meg levesosztás-

én tegnap voltam du 2 körül, iktatószámom 1020/2011 ezek szerint én voltam az 1020ik a fiumei úton 2011ben.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 11:46
Előzmény: #517  tokos.
#533
Az arányokon lehet alkudozni, hogy 3/4 v. 2/3 állami jár a manyuposnak, de az, hogy semmi, az ellentétets a közteherviseléssel.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 11:44
Előzmény: #531  Törölt felhasználó
#532
tudom, hogy tojás kolléga zagyva írásából nehéz kibogarászni, ezért arra hívom fel a figyelmed, hogy a te példáddal élve nem a 2%-ot, hanem az x%-ot vette figyelembe. erre utaltam.

a 2% pedig nyilván nem igaz
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 11:42
Előzmény: #530  tokos.
#531

kicsit finomítottál a felosztó kirovó rendszer finanszírozási költségének figyelembe vételekor. mert tojás kolléga lenti írását megtapsoltad, pedig abban ugye az alábbi tétel szerepel:

"az mnyp-be fizetett pénzt az állam dkj-vel pótolta aminek a kamata a mi adónkból lett fizetve az elmúlt 13 év átlagában -10 Ft marad 83 Ft"

a teljes szöveg:

""

1. Eleve végig kevered a befizetés és a vagyon, mint állomány adatokat.

ne vezess kettős könyvelést a befizetett pénz a tiéd volt.

2. Nem 7% volt az évi befizeséarányos költség. Törvényi maximuma 4.5%. (korábban talán valamivel több volt, de sose volt 7, nemhogy átlagban 13 év alatt annyi lett volna). Ez tehát tényszerűen nem igaz.

2 éve 4,5% előtte 11 évig 8,5%= 7,88 átlagosan (bocs, hogy több lett.)

3. "az mnyp-be fizetett pénzt az állam dkj-vel pótolta aminek a kamata a mi adónkból lett fizetve az elmúlt 13 év átlagában -10 Ft marad 83 Ft"
Az MNYP számlára befizetett pénzednek ugyan mi köze az állam MNYP rendszer finanszírozásához? Az egyik a te mérleged, a másik az államé. Ilyen alapon minden állami túlköltést levonhatnád belőle... Az MNYP rendszerbe kikerülő pénz, ha az csak állampapírban van (ahogy volt az elején) az tulajdonképpen azt jelenti, hogy a nyugdíj kiszerveződött az állami rendszeresen kívülre. Valójában annyi, mintha a nyugdíjat, annak reálértékmegőrzése mellett állami tartozásként kellene elszámolni. Ha ez utóbbi lenne, akkor mindegy, hogy ezt egy MNYP rendszer végzi, vagy az állam. Mivel az államnak ezt (helytelenül) nem kell elszámolnia, ugyanakkor az MNYP rendszert sem lehet elszámolni, így az a féloldalas állapot áll el, ami volt: az MNYP rendszer vagyona adósságnövelő, az állami nyugdíjtartozás nincs elszámolva. Gazdasági tartalmát tekintve azonban nem szabad elfelejteni, hogy a kettő ugyanaz.

a felosztó-kirovó rendszerben az állami nyugdíjalapból hiányzott az mny-be fizetett pénz ezért az állam hitelekkel pótolta melynek kamata az adónkból lett fizetve. Ha nem lett volna mnyp nem lett volna ez a kamatteher tehát ez egyértelműen az mnyp költsége de legyen csak 8%

4. "az mnyp-k a náluk lévő állampapírokat fedezetként használva nagyon durva hozamokat csináltak saját maguknak amiről nem beszél senki"
Ez elbírna némi indoklást, hivatkozást, stb. Az, hogy "hidd el én tudom", ez a kocsmában elég, itt nem.

lesz hivatalos dokumentum róla

5. A 13 év átlagában évi 10%-os állampapírhozam és 9% inflára meg: az infla tuti erős felül lövés, mert 2000 óta 9% alatt van, így szerintem ez a szám valahol 7 körül lehet talán, az állampapír meg olyan 8-9 szvsz. De ezek a legkisebb hibáid.

a hivatalos adatokat ki lehet bányászni

És a végkövetkeztetésed:

"már leírtam nem 10 hanem 13 éves idősoron, hogy milyen iszonyú bukta volt"

Az "iszonyú bukta"-ról meg: az elmúlt 12 év átlagában az átlagos MNYP REÁLHOZAM évi 0.65% volt. Ez tény, tehát a gagyi számítgatásod egyébként is felesleges.

a reálhozam a vagyonra van számolva és nem a befizetésekre

""
tokos. 2011. 01. 07. 11:35
Előzmény: #525  Törölt felhasználó
#530
"egyes osztályzatot érdemelsz, ha a felsztó kirovó rendszer finanszírozásának tőkeköltségét is hozzáadod a magánnyugdíjak elvárt reálhozamához, annak számításakor. ezt akkor teheted meg, ha nem járulékként, hanem adóként tekintesz a nyugdíjjárulékra (tehát jó komenistaként nem tekinted tartozásnak a befizetéseket). "

Szerencsére nem te vagy a tanárom.

Ha egy adott nyugdíjrendszer költségeit akarod megvizsgálni, akkor minden azzal kapcsolatos költséget figyelembe kell venned. Ha a nyugdíjrendszer fenntartása érdekében állampapírokat adsz ki x% kamatra, és ezzel szemben a számlákon csak x-2% kamat íródik jóvá, akkor 2%-át az erre szánt pénznek elbuktad, ez egyfajta költség.

Az egyes tanuló továbbra is megkérdezi, vennél felkölcsönt azért, hogy azt a pénzt 2%-kal kisebb kamaton fialtasd?
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 11:33
Előzmény: #523  jumbo2
#529
"tömegek számára teljesen elérhetetlenné vált a saját lakás":
Szerintem nem. A hitel miatt pont mindenki vehetett ingatlant, még az is aki eredetileg nem is akart költözni, de látta/hallotta hogy mindenki ezt csinálja.
Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 11:32
#528
na tegnap a maradási nyilatkozatot kitöltöttem. A bejáratnál olyan átvizsgáló kapuk vannak, mint a reptéren, miért? szerencsére az óriási sor nem a nyilatkozat megtételére várt, de úgyszintén szerencsére, a nyilatkozatokat is folyamatosan tették le hozzám hasonlóan sokan. talán 2 perc volt az ügyintézés.

Remélem minél többen gondolkodnak racionálisan és bátran.
tokos. 2011. 01. 07. 11:31
Előzmény: #525  Törölt felhasználó
#527
"sajnálom, ha ez téged bánt. "

Nem, egyáltalán nem bánt, alapvetően nem érdekel. Az bánt, mikor egyesek a másik farkával verik a csalánt.
tokos. 2011. 01. 07. 11:29
Előzmény: #524  jumbo2
#526
Egy tojas nevű nick felvetette, hogy a hozamok azok elvileg nem is a befizetésekhez lettek viszonyítva, hanem a tőkéhez.

Vagyis mnyp-be fizetsz 100-at, ebből a számládon jóváírnak 95.5-öt.

Kijön a papír, hogy mondjuk z% volt a hozamod, akkor a a tőkéd 95.5 x (1+z/100), vagy 100+z?

Törölt felhasználó 2011. 01. 07. 11:28
Előzmény: #491  tokos.
#525
nem kívántam erősorrendet kijelölni a különböző termelési tényezők között. csak jeleztem, hogy a munka nem az egyetlen. ezt majd mindenkinek alkalma lesz megtanulni a közeljövőben.

nem bérjellegű jövedelmem van, hanem tőkejövedelmem. sajnálom, ha ez téged bánt.

végezetül:

egyes osztályzatot érdemelsz, ha a felsztó kirovó rendszer finanszírozásának tőkeköltségét is hozzáadod a magánnyugdíjak elvárt reálhozamához, annak számításakor. ezt akkor teheted meg, ha nem járulékként, hanem adóként tekintesz a nyugdíjjárulékra (tehát jó komenistaként nem tekinted tartozásnak a befizetéseket).

a 4 és 10 éves papírok között pedig elég nagy a hozamkülönbség.

egy működő mnyp rendszer tőkére vetített működési költsége nyilván monoton csökken

összefoglalva: jártál te iskolába?
jumbo2 2011. 01. 07. 11:25
Előzmény: #515  tokos.
#524
Nem követtem a vitát. Mi a pontos kérdés?
jumbo2 2011. 01. 07. 11:24
Előzmény: #520  Törölt felhasználó
#523
Persze mellékhatásként az ingatlanárak 1-2 év alatt (2000 környékén) duplájára emelkedtek és tömegek számára teljesen elérhetetlenné vált a saját lakás.
tokos. 2011. 01. 07. 11:17
Előzmény: #513  jumbo2
#522
El volt számolva a jó, ez kétségtelen, ráadásul a szocik is rosszul kezdtek a korrekcióhoz. Szerintem az adókedvezményt kellet volna kiiktatniuk első lépésben, akkor már nem lett volna olyan jó üzlet, ráadásul nem rohanta volna meg a banlkokat egymillió ember az utolsó pillanatban, de mindegy, ezen már nem lehet javítani.
jumbo2 2011. 01. 07. 11:16
Előzmény: #518  Törölt felhasználó
#521
"egy új ház árának fele a telekár"

Az V. kerület közepén 95%-a, egy alföldi faluban viszont 5%-a sincs. Úgyhogy értelmezhetetlen az általánosítás.

Az infrastruktúrával tényleg vannak gondok.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek