Topiknyitó: Portfolio 2010. 11. 23. 19:53

A minisztériumba rendelte a pénztárak vezetőit Matolcsy  

Ugrás a cikkhez
Csütörtökön a Nemzetgazdasági Minisztériumba várják a pénztárak vezetőit. A tárca titkolja, mit akar közölni velük, nagy horderejű bejelentések is benne vannak a pakliban. A kormány amennyire csak lehet, bizonytalan helyzetet akar teremteni a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=141859
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 12:56
Előzmény: #58  szivacs
#60
Szivacs, ahogy fretek írta, egyre gyengébb az érvkészleted.

"Miért kellene a jelen nyugdíjasait nekem jóval nagyobb arányban eltartanom, mint neked?"

Aki MNYP tag, az vállalta, hogy rá 25%-al kevesebbet kell költsön majd az állam. Érted? Kevesebbet adott a közösbe, mert a befizetéseinek egy része a magánszámlájára ment, cserébe viszont lemondott az állam felé meglévő nyugdíkövetelésének egy részéről.

Nyugtass meg, hogy érted már. Ha nem, akkor olvasd el még párszor.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 12:50
Törölt hozzászólás
#59
szivacs
szivacs 2010. 11. 24. 12:45
Előzmény: törölt hozzászólás
#58
csendeske, a helyzet az, hogy Anyám meghalt, Apám meg súlyos beteg, de annakidején megbeszéltem velük, hogy most egy kicsit kevesebbszer fognak látni, mivel többet fogok dolgozni, mert nekem is ki kell termelnem azt a többletadót, amit a magánnyudíjpénztári befizetések kiesése miatt a TB nyugdíjalapjában keletkező hiány pótlására a költségvetés beszed. Úgy is lett és megértették.

Most viszont veled beszélném meg, hogy amit tőled levontak az miért lenne más, mint amit tőlem vontak le ha egyenjogúság van és nincs kettős mérce. Miért kellene a jelen nyugdíjasait nekem jóval nagyobb arányban eltartanom, mint neked? Hová is kell panaszt benyújtani az európai bírósághoz? Én is beadom veled együtt!
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 11:35
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#57
szellemes és jogos észrevétel. de talán nem lesz hiány az erő felmutatásának tekintetében. most még csak melegítenek a fiúk
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 11:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#56
Én ugyan mivel is buktam le? Hogy a stílusból rájövök, hogy megint egy beteges neten személyeskedővel van dolgom, aki képes sok nicket létrehozni csakhogy fröcsögjön meg sértegessen egy internetes fórumon? Nézz tükörbe, meg gondolkozz el magadon. Nehezet kértem?
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 11:29
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#55
Szerinted nem kellett volna felvenni az IMF hitelt? Igen vagy nem?
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 11:27
Törölt hozzászólás
#54
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 11:24
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#53
az IMF hitelt azt ki kérte akkor?
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 11:23
#52
Én személy szerint (talán mazochista módon?), de örülök a kibontakozó fejleménynek, és a hangnemnek is.
Szvsz nem kétséges, hogy a fideszt nemhogy az EU, de még az úristen sem fogja eltántorítani a mnyp-k lenyelésétől, és hogy a mnyp-k is bőven rászolgáltak eddigi ténykedésükkel minden kritikára.
Ott viszont van egy apró bökkenő, ahogy ezt eddig csinálni méltóztattak az illetékesek. A legnagyobb tisztelettel, de ha már kirabolnak, akkor csinálják tisztességesen!! Nyomják az ember fejéhez azt a rohadt puskacsövet, és ordítsák le a fejét, nehogy később -mondjuk a következő rendszerváltás után felmerülő nyugdíjkárpótlás során- kérdés legyen ki melyik végén volt a fegyvernek. Mert ha most nem erővel veszik el, akkor később nagyon könnyű lesz az arcunkba dörgölni, hogy önként adtuk oda.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 11:21
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#51
Klónok támadása...
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 11:18
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#50
igazad van
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 11:16
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
Kamuzol.
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 11:11
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
Nem tudom kik ezek a nevek, viszont te jöttél a tapsikolással...de látom kettős mércével méred még a tapsolást is :)
Mivel én sem ragaszkodom hozzád, eggezzünk meg egy gyors "szevasz"-ban :)
szevasz
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 11:07
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#47
Alighanem pop néven visszajött valami régi személyeskedő, fröcsögő. Danken, pkiru, vernyul, intek vonalra gondolok.

Érdemit egyszer sem sikerült produkálni, csak a sértegetés megy. Elég beteges, de ha te ettől vagy boldog, hát egészségedre:)
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 11:06
Törölt hozzászólás
#46
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 11:02
Előzmény: #37  szivacs
#45
egyre jobban esik az érvelésed színvonala. kubatov már csak a fradival törődik? a trolljai képzése smafu?
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 11:00
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#44
Én tapsolok, neked meg irány a Kossuth tér...majd hazamentek. Aztán ha nincs szerencséd, akkor még le is csürhéznek :)))
Fáj mi?
8 évig te tapsikoltál ezért.
watson
watson 2010. 11. 24. 10:57
Előzmény: #41  watson
#43
szokták osztogató-fosztogató nyugdíjrendszernek is mondani elosztó-kirovó helyett ;)
Törölt felhasználó 2010. 11. 24. 10:55
Törölt hozzászólás
#42
watson
watson 2010. 11. 24. 10:54
Előzmény: #37  szivacs
#41
látod szivacs, most rámutattál Viktor méretes hazugságára, a választás szabadsága valójában nincs meg attól hogy csak az egyik irányba átválthatsz. ;)

Az Mnyp-be lépés éppen úgy lehetőség kellene legyen mint fordítva, áttolva a hozzá tartozó vagyont és a jogot hogy a 25% nyugdíjat ezután a másikból kapjad.

És ez sajnos nincs így, és nem is lehet, mert foggalmuk sincs hogy az államiban aktuálisan hogy áll a nyugdíj ígéret a számodra (egyéni számla), sőt ez egyoldalúan változik (40évet dolgozó nők, rendőr nyugdíjak...). ez sajnos a 20 éve tartó és most is virágzó rövidlátó politika eredménye.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek