Topiknyitó: motorGP 2010. 11. 15. 10:28

GSPARK  

Ma piaczárás után fog jelenteni a GSPARK.

MA hozza nyílvánosságra Q3 számokat.



Lehet hogy érdemes itt 800-on belevenni mert holnap 850-en nyit.

Vélemény?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 09. 13:38
Előzmény: #2199  fatihszultan
#2200
Ja, az kimaradt, hogy lakást meg igen ritkán vesznek az emberek, míg tejet, kenyeret, sört, stb. meg nagyon gyakran. Mea maxima culpa...
fatihszultan 2017. 11. 09. 13:35
Előzmény: #2193  upgrayeddAKS
#2199
A lakhatás a lakásárakat is jelenti! 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 09. 13:32
Előzmény: #2197  upgrayeddAKS
#2198
teljesen, mindig... numb/sausage fingers... :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 09. 13:30
Előzmény: #2194  maveryck
#2197
Ezzel pedig végképp telejesen egyetértek :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 09. 13:29
Előzmény: #2191  mage
#2196
Ez egy klasszikus slippery slope érv, de végül is mindegy. Abban viszont egyetértünk, hogy a kategóriák között nem mindiog van éles különbség.
maveryck 2017. 11. 09. 13:27
Előzmény: #2192  mage
#2195
Pedig még a 20. után is engedi:)
maveryck 2017. 11. 09. 13:25
Előzmény: #2191  mage
#2194
Az a legfontosabb, hogy folyamatosan ugyanúgy számolják, mert akkor lehet komolyabb következtetéseket levonni. Ugyanez igaz a GDP-re meg más mutatókra is. Tökéletes sosem lesz, nem is lehet egyetlen számba belepréselni az egész gazdaságot. Képtelenség.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 09. 13:25
Előzmény: #2172  fatihszultan
#2193
" Miről beszélnek ezek!!!!! Szerintetek egy melós fizetésének hány százalékát teszi ki egy 80-100e HUF-os albérleti díj (ami mellesleg 3-4 éve 35-40e volt)?" Biztos, hogy nagy részét teszi ki, de sajnos a KSH is csak azt tudja mérni, amiről adata van. Ha megbecsülné, mennyien bérelnek, akkor az volna a baj. Márpedig biztos, hogy a hivatalos szám a bérlők arányáról alatta van a ténylegesnek. Ergo ők kénytelenek úgy súlyozni ezt, hogy a lakosság elenyésző %-a bérel, ezért nincs is nagy súlya. A GDP-be sem teszik bele a feketegazdaságot, hanem csak mérik a fogyasztást meg a többit. Azt ők nem látják, hogy Kínából meg Szlovákiából ki mennyi trméket, szolgáltatást rendel, és az offshore pénzeket sem. Készítenek egy-egy becslést a számla nélküli kisiparosok "volumenéről", de azt meg úgy, hogy "úgyis elköltik", szóval a fogyasztásban látszik. Amire nincs adatuk ill. nem tudják mérni, azzal nem tudnak mit kezdeni. Legfeljebb becsülik, dehát... 
mage 2017. 11. 09. 13:20
Előzmény: #2184  maveryck
#2192
Megvolt. Csalni azért nem fogok azzal, hogy sokszor szavazok :D
mage 2017. 11. 09. 13:18
Előzmény: #2189  upgrayeddAKS
#2191
Ha befektetésnek veszel egy lakást akkor neked az se fogyasztási cikk, de az bekerül az USA inflációba, pedig nem igazán különbözik attól, ha veszel egy reit-et a tőzsdén, de még az apple-től se.
mage 2017. 11. 09. 13:15
Előzmény: #2182  maveryck
#2190
Ezzel nagyon egyet értek. Nekünk azért viszonylag könnyű kiszállni és beszállni, főleg egy holdhoz képest.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 11. 09. 13:14
Előzmény: #2185  mage
#2189
"Viszont még az USA-ba se veszik bele például a tőzsdét az inflációba, pedig azzal lenne teljes az inflációs kosár." Dehát a részvények nem is fogyasztási javak... vagy félreértettem, hogy mit kellene belevenni a CPI-ba?
mage 2017. 11. 09. 13:14
Előzmény: #2181  maveryck
#2188
Portfólión szinté volt erről cikk, hogy a bankok akkor szeretik megfinanszírozni az irodaházakat, ha 50-60%-os előbérleti szerződés van, de ez nem is baj, mert így nehezebben alakul ki túlkínálat, ami jó a parknak. Viszont mtel, mol és otp is új irodaházba költözik, nyilván a régi irodaházak felszabadulnak, szerencsére azok valószínűleg nem a parkkal versenyeznek majd.
fatihszultan 2017. 11. 09. 13:13
Előzmény: #2186  mage
#2187
Így igaz! Én kaptam is az extra osztalékot.
mage 2017. 11. 09. 13:11
Előzmény: #2178  pickpepe
#2186
Emlékeim szerint 1 nagy bérlő lépet le és ráadásul szerződés lejárta előtt, amiből per is lett amit a gsp megnyert és extra osztalékot is fizetett érte pár éve (reméljük jó tanulság a többi bérlőnek). Ezen kívül még 1 nagy bérlő ment, de az nem a válságba és elvileg azért, mert közelebb akart lenni a belvároshoz.
mage 2017. 11. 09. 13:07
Előzmény: #2172  fatihszultan
#2185
Én úgy emlékeztem még kisebb százalékkal van benne a lakhatás. Az a baj, hogy csak az albérlet árakat nézik, ami amúgy reális, mert nálunk azért főleg saját lakásba élnek az emberek. Sajnos az ingatlan ár növekedést nem veszik bele úgy, mint az USA-ban, de ez EU-s szabály. Viszont még az USA-ba se veszik bele például a tőzsdét az inflációba, pedig azzal lenne teljes az inflációs kosár.
maveryck 2017. 11. 09. 13:04
#2184
Könnyen tehetünk a népszerűsítéséért, csak egy klikk. Tessék szavazni!
http://www.portfolio.hu/ingatlan/varos/dontsd-el-te-melyik-legyen-magyarorszag-legjobb-epulete.5.267263.html
mage 2017. 11. 09. 13:02
Előzmény: #2166  fatihszultan
#2183
Egyenlőre Zsiday se szállt ki az ingatlan bizniszből, sőt tavaly vett bele irodaházba a plotinusal. Bár azt el akarja majd adni, ha sikerül felfejleszteni, vagyis a jelentésben arról volt szó még legutóbb. Viszont a hostelt hosszú távra vette.
A vállalatok főleg devizában vesznek fel most hitelt (portfólion volt erről cikk), mivel sokkal olcsóbb, mint a forint hitel, plusz azon cégek akiknek jelentős az exportja főleg megéri. A GSP-nek tudtommal csak €-os hitele van, a növekedési hitelt is amit felvettek lefedezték €-ra. A bérleti díjak pedig elvileg az euróövezet inflációjától függnek. A bérleti díjak is €-osok, tehát nincs deviza kockázat, ha csak a tartalékokból nem csoportosítottak megint át $-ba (ennek szerintem nagyon kicsi az esélye).
Zsiday ezt írta: "Azt gondolom tehát, hogy bár rövid távra semmit nem lehet mondani, de jó esélye van annak, hogy 3-5 év múlva a kisebb részvények által biztosított hozam (BUMIX) negatív lesz." Valljuk meg ebben igaza lehet, mert nehéz elképzelni, hogy az ML papírok 300-400 milliárdot érnek jelenleg. Én még nem éltem át ilyet, de azért olvasgattam az e-star, biomedical sztorikról (egyetlen amit láttam a btel).
Egyetlen ami nem tetszik nekem, az Bojár Gábor politikai szerepvállalása. Kicsit képmutató is, hogy Tarlóssal add át campust, aztán meg lázadozik a fidesz ellen. Ráadásul nem kifizetődő manapság nyíltan a fidesszel szembe helyezkedni. Tegnap néztem a haladás stadionátadóját, a polgármester végi arról beszélt, hogy azért kapták a stadion, mert Szombathely jól viselkedett és a jó gyerek ajándékot kap a Jézuskától (rossz gyerek mit kap?). Ráadásul Bojár olvastam egy cikket amiben azt mondta, hogy azért kell az új pártokat támogatni, mert ők még nem loptak. Most komolyan, nézze már meg kiknek a fiai, borjai ezek az új üdvöskék. Schiffernek is egyből menni kellett mikor kiderült, hogy nem hasonlít a kommunista mészáros dédpapára. Bízom benne, hogy az újságíró csak kifacsarta a mondandóját, mert amúgy félek, hogy el fog menni az esze Bojárnak.
maveryck 2017. 11. 09. 13:00
Előzmény: #2179  pickpepe
#2182
Szerintem itt van hatalmas előnye a kisbefektetőnek egy alapkezelővel szemben: mi megehetjük, hogy jelentős arányt képviseljen a portfóliónkban a Park, ne csak 1%-ot, hiszen a likviditás nem nagy probléma. Persze ez magas kockázatot is jelent, pláne, ha kiderülne, hogy jó ok miatt ad el a HOLD.
maveryck 2017. 11. 09. 12:53
Előzmény: #2180  maveryck
#2181
Hány olyan irodaház épül most, ahol már előre megvan egy komoly bérlő?
"Csak akkor indulunk új fejlesztésre, amikor legalább már a felére előbérleti szerződés van"
6:11-nél:
https://www.youtube.com/watch?v=_jeGmejq0gg

Topik gazda

motorGP
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek