Topiknyitó: watson 2010. 11. 10. 12:58

Nyíltan Tolvaj Bűnöző a Fidesz frakció  

Az alkotmányból kiirtani a magántulajdon védelméhez még a saját szabályaikat is meghágja a Fidesz frakció:



"Elsőre nem ment át Lázár János alkotmánymódosítási javaslatának hétfőn elfogadott változata a parlamentben. A gépi szavazás adatai szerint csak a jelen lévő képviselők 66,5 százaléka támogatta"



"A parlamentben gyakran előfordul, hogy képviselők a gép hibája miatt nem tudnak szavazni. Ilyenkor általában automatikusan beszámítják a szóban közölt szavazataikat. A problémát most az jelentette, hogy erre már csak a határozat kihirdetése után került sor, márpedig kihirdetett határozatot a házszabály szerint utólag nem lehet megváltoztatni. A házbizottság ennek ellenére módosította az eredményt." link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
prmiklos 2010. 11. 16. 20:11
Előzmény: #78  mondoka
#80
Szóval hadsereg. De ennek csak akkor lenne értelme, ha zsoldosok lennének, és bérbe lehetne őket adni külföldön jópénzért. Nem szeretném éni a bérüket...
prmiklos 2010. 11. 16. 20:09
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#79
Még egy dolog. Nem vagyok nyugodt, mert az a pár év a rövidke életünknek nem kis részét eszi ki. Volt már egy "adagban" részünk, azt sem szerettem. No nem mintha az utolsó 8 év csodás lett volna, bár az utilsó hónapokban azért találtam már eredményeket is Az igaz baj az, hogy elvesztegetün egy csomó évet, amit már sose lehet visszahozni. Már jóval előrébb kellene tartanunk, de most még azt sem látom, hogy merre megyünk. No ez a gond...
mondoka 2010. 11. 16. 20:08
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#78
Én tudom a megoldást a 400.000 új munkahelyre. De nem akarok ötletet adni. Pláne nem addig amíg nem én vagyok a fővezér. :)
Hadseregfejlesztés! :/ :/ :/ :/ 1,1,1-2-1 :/ :/ :/ :/ :/ :/

De nemajánlanám ezeknek az amatőröknek ezt az utat.
commander8 2010. 11. 16. 20:07
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#77
Azért én is kíváncsi lennék arra, hogy miért ekkora a csend. Az ún. fidesz szavazók között.
Tavaly, amikor arra ment ki a játék, hogy végre valahára már elfoglalhassák azokat a bizonyos bársonyszékeket, dühödten támadtak mindenre ami - még ha árnyaltan is - de próbálta a pozitív dolgokra felhívni a figyelmet amit az akkori kormányok tettek.
Most meg minimum a csend. Talán most ébred az értelem a "már megint átvertek" életérzésre. Vagy még az sem? Tapsol a birkanyáj ahhoz is ha ellopják alóla a gatyáját is?
prmiklos 2010. 11. 16. 20:06
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#76
Érdekes lesz? Hát nálam ez bőven túlmegy az érdekes kategórián.

Az arcok ráncaival kapcsolatos megjegyzésed tetszik, és tovább is gondoltam, hogy olyan "britt tudósok kutatásai" jellegű, 4 évre kiterjedő nagyszabású kutatást kellene kezdeni a témában, már csak találni kell valakit, aki pénzeli. A végén pedig kiadni egy fergeteges tanulmányt a témában.

Én attól tartok, hogy sok embernek nagyon de nagyon sok idejébe fog telni, mire rájön, hogy ő nem ezt kérte. A "nép" nem néz a szavak mögé, elég a felszín.
cscsb 2010. 11. 16. 20:05
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#75
Az új adórendszer finanszírozásához más forrásból ötszáz milliárd forint bevételt kell szerezni, ezt fedeznék a válságadók, a bankadó és a magánnyugdíjpénztári járulékok elvonása. Amennyiben ezeket a törvényeket az AB alkotmányellenesnek találta volna, borult volna a jövő évi terv.
Törölt felhasználó 2010. 11. 16. 20:00
Előzmény: #72  commander8
#74
Nyugi, nem tart ez olyan soká, csak pár év. Én csak mosolygok a fideszen és a fideszeseken. Érdekes lesz a következő néhány év, és érdekes lesz nézni, ahogy az arcokba vésődik, amit valójában gondolnak. Az arc ráncai sokat elárulnak.
Törölt felhasználó 2010. 11. 16. 19:46
Előzmény: #72  commander8
#73
A nagyon szemellenzős drop is bekajálta ezt a hazug, demagóg érvet, miszerint választói akarat. Persze meg nem kérdezték az embereket... Ahogy az alkotmányról se fogják...

Droptól megkérdeztem, hogy elfogadná-e, hogy elcseréljük az úszómedencés házát egy kisebb házra, hogy a különbözetből beteg gyerekeket mentsünk meg, ha ezt akarná a népakarat. Erre persze nem válaszolt. Pedig nem kérdés, ha az előbbit megkérdeznénk az emberektől, a többség (sőt legalább 80%) a kisebb ház és a beteg gyerekek megmentése mellett döntene...

Egyszerű a képlet, a marikanéniknek elég a demagóg szöveg, meg a gyűlölet. A drop féléket meg megvették a lin. adóval. Ő tipikusan az, aki ha magáról van szó, akkor vadkapitalista, ha másról, akkor komcsi. Mint a Fidesz.
commander8 2010. 11. 16. 19:41
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
Mindezt természetesen a "választók akaratára" hivatkozva.
Eddig is tudtam, hogy egy hazug társaság de ez már mindennek a teteje.
Holnap arról szavaz a 2/3, hogy mindenki ajánlja fel a lakása tulajdonjogának egy részét, mert ez a "népakarat".
Bizonyára Lázár et.-ra rápirítottak, hogy nem azt várták tőle, hogy finomítson, hanem, igenis keményen.
Nem tudom Szivacs itt van e. Most pl őrjöngeni tudnék.
Törölt felhasználó 2010. 11. 16. 19:14
Előzmény: #69  commander8
#71
Ezzel a törvénnyel most lenne vizitdíj, privatizálhatták volna a kórházakat, lenne ingatlanadó. Aki tehát ezeket ellenezte, de a mostani AB jogkör megvonással egyetért (ilyen az egész Fidesz), az szembeköpi magát és nyilvánvalóvá teszi, hogy vagy a korábbi álláspontja, vagy a mostani hazug, képmutató, demagóg.
commander8 2010. 11. 16. 19:03
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#70
Az lehet, de legalább ők elismerik, hogy alapvetően baloldaliak, liberálisok, amit a mai "nemzeti gondolkodásúak" szemében szitokszónak minősül.
De az a képmutatás, az a gerinctelenség ahogyan a felsoroltak - mondjuk így - politizálnak, az már vérlázító. Finoman fejeztem ki magam.
commander8 2010. 11. 16. 18:56
Előzmény: #68  watson
#69
Elolvastam a cikket amit belinkeltél.
A véleményem röviden ennyi: GYALÁZAT!!
watson
watson 2010. 11. 16. 17:56
Előzmény: #66  commander8
#68
link

walkur, ezek a tények. Inkább az a szánalmas ha valaki még tapsikol is hozzá.

Törölt felhasználó 2010. 11. 16. 17:46
Előzmény: #66  commander8
#67
Parancsnok ez amit leírtam igaz az MSZP, SZDSZ politikusaira is az elmúlt 2 évtizedben.
commander8 2010. 11. 16. 17:39
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#66
Valóban. Miért is kellene csodálkozni. A módszerek sem mások, a jellemtelenség és a populizmus is a régi.
Talán csak én voltam olyan naiv, hogy eddig ezt a kapcsolatot nem fedeztem fel. De így nem láttam leírva még sehol.
A dátumot elnézve ez már egy lejárt lemez, nem figyeltem akkor eléggé.
Ezek szerint az is naivitás, ha azon sopánkodunk, hogy más a beszéd és más a valóság.
szivacs
szivacs 2010. 11. 16. 17:10
Előzmény: #62  commander8
#65
Ez egy tendenciózusan szűrt lista fleto blogjáról: link
Erősen billeg, mert a bal oldalát levágták - igaz akkor meg teljesen balra borulna :-)
Egy régi dal:
"A párttal a néppel egy az utunk...
Mi kommunista ifjak indulunk, mert bennünk apáink reménye!"
Törölt felhasználó 2010. 11. 16. 17:00
#64
amúgy ez a topic olyan szánalmas mint watson:))))
Törölt felhasználó 2010. 11. 16. 16:57
Előzmény: #62  commander8
#63
Parancsnok utána nézhetsz a neten is, de miért is csodálkozol azon, hogy elitünk nagy része a KISZ-s MSZMP-s (és előd pártnevek)ávós világból származik vagy a szülei azok voltak.
commander8 2010. 11. 16. 16:50
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#62
A forrást meg tudnád adni? Érdekelne!
Ha jól meggondolom, akkor már nem is kell csodálkozni semmin sem. Legkevésbé azon, hogy miért akarnak ezek minden demokratikus jogállami féket leépíteni. A régi rendszerben szocializálódtak.
watson
watson 2010. 11. 16. 15:45
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
"Lázár János egy utolsó pillanatban benyújtott módosítása alapján az AB csak abban az esetben vizsgálhatja az adó- és járuléktörvényeket, nemzetközi szerződéseket és a költségvetést, ha azok bizonyos alapjogokat - például az élethez, emberi méltósághoz, vallásszabadsághoz való jogot - sért, de például az alapjogok között nincs felsorolva a tulajdon szentsége"

Egy tolvajnak nem is lehet alapjog a tulajon szentsége...
Épül a Banánköztársaság :(

Topik gazda

watson
watson
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek