Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 11. 08. 15:12

Kezdő Tőzsdézők és Spekik ide! – Általános kérdések+válaszok Kezdőknek és Középhaladóknak!  

Szevasztok!



Az új, kezdő Tőzsdézők, tőkepiac iránt érdeklődő Személyek kedvéért nyitottam ezt a fórumot. Segítsünk Egymásnak, segítsünk az ifjonc Tőzsdetitánoknak! :-)

Közös összefogással minden sikerülni fog Gyerekek!!



Itt bárki leírhatja a témával összefüggő kérdéseit, és biztosan válaszok is érkeznek e kérdésekre a már tapasztaltabb, haladó Tőzsdézőktől, Spekiktől.



Mindenkinek sok sikert, szerencsét és kitartó küzdelmet kívánok az életben és a tőzsdén is!

Hadd tegyek föl kezdetként jómagam néhány szakmai, általános jellegű kérdést (is):

(Demonstrálva, hogy bármilyen (akár könnyűnek mondható kérdést) is föl lehet tenni, nem szégyen!)



1.Mit jelent az ’EV’?

2.Marzs fogalma?

3.Részvényfelaprózás fogalma?

4.Részvényösszevonás fogalma?

5.'Reversed split' mit jelent?

6.Nyitó szakasz, záró szakasz hogy alakul ki, hogyan kell kiszámolni a részvények nyitó és záró árait?

7.Tőzsdei Kivezetési szabályok?

8.Stop Loss fogalma? Mikor érdemes használni?

9.Lombardhitel fogalma?

10.Tőkeáttételes pozíciók felvétele? Mit jelent pontosan és hol lehet ilyet igénybe venni?

11.Arbitrázs fogalma?

12.Derivatíva fogalma?

13.Swap, Swaption fogalma?

14.1 kontraktus=100 db részvény? Jól tudom?



Minden Kezdő és Érdeklődő nevében köszönjük szépen a válaszokat előre is!



Merjünk bátran kérdezni! Ne szégyelljük tudatlanságunkat! :-) Tanuljunk!!



Sziasztok!! Legyetek jók!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 12. 21. 22:03
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#113
A hétvégén tanácsotokra tanulmányoztam kicsit a Randomot. Hétfőn számlát nyitottam, tényleg garantálják az alacsony díjakat, asszem 2 évig.
Tazsomaru
Tazsomaru 2010. 12. 21. 10:28
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#112
Saxonál kereskedek, nincs velük semmi bajom, 2 nap alatt itthon van a pénz. USA részvények 20USD/kötés, számlanyitásnál min. 10000USD, de ennél kevesebbel nem is érdemes. Viszont számlanyitás után visszautalhatod a pénzt. Én is inkább csak 1-2000-et tartok náluk, és részvény, meg index CFD-vel kereskedek. Van magyar felülete, és ügyfálszolgálata.
Törölt felhasználó 2010. 12. 21. 09:12
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#111
Mert? Miért nem egyszerű lelépni tőlük?
Törölt felhasználó 2010. 12. 21. 09:04
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#110
hozzáteszem hogy 15 év után
Törölt felhasználó 2010. 12. 21. 09:04
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#109
én már leléptem az EQ-től..

(az sem egy egyszerű ügy )
Törölt felhasználó 2010. 12. 21. 08:33
Előzmény: #107  Törölt felhasználó
#108
Amúgy én is kiváncsi lennék az equitasra, hogy milyen díjakkal lehetne kereskedni usaban. Securities me egy vicc..
Törölt felhasználó 2010. 12. 21. 08:27
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#107
Szerintem a saxo se olyan drága, 0.02$, ez mellé még aki annyira figyel a költségekre az nyisson egy fio számlát, ott fix költséggel lehet kereskedni, ami ugye akkor jó ha sok olcsó részvényt veszünk. És igen, aki nem perfekt angol az idegenkedik a csak angol ügyfélszolgálattól.
Törölt felhasználó 2010. 12. 21. 08:13
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#106
Segítsetek légyetek szívesek!
2006 előtt kapott richter dolgozói részvényt szeretnék értékesíteni.
Hogyan kell utána adózni?
Mennyi lesz az árfolyam nyereség és hány %-os az adókulcs?
Törölt felhasználó 2010. 12. 20. 11:19
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#105
Ha a Randomnál még idén számlát nyitsz, akkor 2 évig garantáltan nem emelik a jutalékodat!

link
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2010. 12. 19. 23:35
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#104
Egyetértek veled, csak tájékoztatásnak szántam, hogy bővülnek a lehetőségek.

Lehet, hogy a nyelvi korlátokkal van a baj, ezt a luxust fizeti meg a "lusta" csak magyarul beszélő befektető.

"...Csupán hat olyan tagállam volt 2006-ban, ahol többségben voltak a csak anyanyelvükön tudók: Írország (az emberek 66 százaléka nem beszél egyetlen idegen nyelvet sem), az Egyesült Királyság (62%), Olaszország (59%), Magyarország (58%), Portugália (58%) és Spanyolország (56%)."

Csak érdekességképpen, Szlovákiában ez mindössze 3%.

link
Törölt felhasználó 2010. 12. 19. 20:30
Előzmény: #101  szarvasvadasz
#103

Nem eleg equitas ugyfelnek lenni, hanem a kbcsecuritasnal kell szamlat nyitni a kuldoldi piacok eleresere!

Ezek a LAKOSSAGI dijtetelek!!! Portfoliora mondjak, hogy bazi draga, de akkor ezt még nem látták!!! Olyan mintha mondjuk 7-8 eve elfelejtettek volna aktualizalni az arakat!! :)
En nem hiszem el, hogy ilyen dijakkal valaki még kereskedik!!!!

******
II. Megbízások díjtételei
1. Megbízási díjak BÉT-en és BÉT-en kívüli vételre, eladásra
Teljesült megbízások esetén 0,7 % min. 3.000 HUF
2. Megbízási díjak külföldi részvények vételére, eladására
Teljesült megbízások esetén
Euronext 0,5 % min. 5.000 HUF
Nasdaq, NYSE, Amex 0,5 % min. 5.000 HUF
Xetra 0,5 % min. 12.000 HUF
*****

link
Törölt felhasználó 2010. 12. 19. 20:04
Előzmény: #101  szarvasvadasz
#102
Haat nekem mar evek ota igerik ezt!! Mar tobb mint 3 eve KBC az equitas tulajdonosa es azota nincs naluk online kulfoldi kereskedes!! Eloszor 2008ra igertek, majd mindig mondtak, hogy miert csusznak 3, majd 6 honapot. De most tenyleg a Bolero magyarra forditasat nevezik fejlesztesnek?! Ha igen, akkor kb 2 evvel kullognak a piac utan!

Regen az equitas volt az úttörő, mindenki oket kovette, de ez az elmult evekben alabb maradt! Valahogy az uj tulaj megorult annak, hogy milyen jo uzletet csinalt es ugy gondolta, hogy amig ok a legolcsobbak addig semmi gond nem lehet! Kozben szepen megjelentek mellettuk a Saxo platformok majd kesobb a budacashes marketstar es a portfolios nemzetkozi "bazi draga" platformja.
Miert nincs naluk koveto stop, vagy if/done?!? Vagy olyan dolgok, amiket a ninjaban lathatunk mar egy ideje?! vagy csak azok kozul jopar, amit mar nem csak en hanem jopar ugyfeluk kert?! Azokkal megint huzhatnanak valami olyat, amiben elsok lehetnenek itthon!
Ha valaki mindenkeppen magyar szolgaltaton keresztul szeretne a kuldoldi piacokon kereskedni azoknak eddig is ott volt a saxo, de barmilyen utat is valasztunk itthonrol mindig joval dragabb mintha egy nyugati (akar amerikai) oldalon keresztul csinaljuk ugyanazt.
Szoval ha most a eq 2011re előall egy olyannal, amit masok mar 2009tol hasznalnak. En csak elore gratulalni tudok, es még azt sem mondhatom, hogy meg vagyok lepodve, mert mintahogy az OTPtol sem jonnek az istenert sem az emberek (hiaba ad nagyobb kamatot mondjuk az mkb, es olcsobb a cib), ugy a brokercegeknek is jol jon a befektetok lustasaga!
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2010. 12. 19. 17:51
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#101
"Jelenleg a KBC Securitiesnél Belgiumban és Lengyelországban már most is működõ on-line kereskedési rendszer újabb generációjának magyar verzióján dolgozunk.

A fejlesztés eredményeképp egy, a PETI funkcionalitásához hasonló kereskedési rendszert fogunk a jövő év folyamán bevezetni a magyar piacon, de annál lényegesen több kényelmi és információs funkcióval.

Ezen új rendszeren keresztül Ügyfeleink a világ kb. 25 tőkepiacát tudják elérni elektronikus formában."

Szóval fejlesztenek, a nemzetközi egységesítés jegyében. További tudnivalók:

link
Törölt felhasználó 2010. 12. 19. 15:19
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#100
Az eqval az a gond, hogy a jelenlegi vezetesnek egy fikarcnyi fogalma sincs, hogy mit is szeretne a hazai kisbefekteto! DigiPass, automata telefonos ugyfelszolgalat es egyeb olyan dolgok bevezetese, amit ugy probalnak beallitani, hogy az az ugyfelnek jo. Haaat. A biztonsagi reszt még megertem (mondjuk a kotelezove tetel helyett en csak lehetoseget adtam volna), de a telefonos ugyfelszolgalatot nekem sehogy se magyarazzak!
En csak ezt a 2 ceget tudom osszehasonlitani, es jelenleg a Random sokkal kozelebb all a befektetokhoz, mint az EQ (nem csak a jutalek terén, hanem mar a feluletekkel - pl mobil broker - kapcsolatban is).
Nem ertem, hogy mi van a tobbi ceg ugyfeleivel, miert nem irnak ide? Hiszen van még azert az erstenek, a cibnek, es az quaestornak is internetes felulete, de vagy tenyleg csekely szamu ott az ugyfel, vagy akik ott vannak azok nem az internetrol kerultek oda, hanem csak valami kapcsolt termekkent lett ertekpapir szamlajuk es fogalmuk sincs, hogy egyebkent a tobbi helyen milyen rendszer es milyen dijak vannak. En nagyon kivancsi lennek ezekre az emberekre, mert lehet, hogy ott vannak olyan lehetosegek, amiket csak a meglevo ugyfelek felé prezentalnak es igy mi mint kulsosok ezeket nem kaphatjuk meg.
Törölt felhasználó 2010. 12. 19. 15:17
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#99
Az eqval az a gond, hogy a jelenlegi vezetesnek egy fikarcnyi fogalma sincs, hogy mit is szeretne a hazai kisbefekteto! DigiPass, automata telefonos ugyfelszolgalat es egyeb olyan dolgok bevezetese, amit ugy probalnak beallitani, hogy az az ugyfelnek jo. Haaat. A biztonsagi reszt még megertem (mondjuk a kotelezove tetel helyett en csak lehetoseget adtam volna), de a telefonos ugyfelszolgalatot nekem sehogy se magyarazzak!
En csak ezt a 2 ceget tudom osszehasonlitani, es jelenleg a Random sokkal kozelebb all a befektetokhoz, mint az EQ (nem csak a jutalek terén, hanem mar a feluletekkel - pl mobil broker - kapcsolatban is).
Nem ertem, hogy mi van a tobbi ceg ugyfeleivel, miert nem irnak ide? Hiszen van még azert az erstenek, a cibnek, es az quaestornak is internetes felulete, de vagy tenyleg csekely szamu ott az ugyfel, vagy akik ott vannak azok nem az internetrol kerultek oda, hanem csak valami kapcsolt termekkent lett ertekpapir szamlajuk es fogalmuk sincs, hogy egyebkent a tobbi helyen milyen rendszer es milyen dijak vannak. En nagyon kivancsi lennek ezekre az emberekre, mert lehet, hogy ott vannak olyan lehetosegek, amiket csak a meglevo ugyfelek felé prezentalnak es igy mi mint kulsosok ezeket nem kaphatjuk meg.
Törölt felhasználó 2010. 12. 18. 02:44
#98
T. Mindenki!
köszönöm nektek a nagy segítséget.
hálás vagyok érte Nektek!
azonban T. pénznyelő válaszára,segítségére is kiváncsi lennék még.nagy tisztelője vagyok,amióta idejöttem fórumra,ő segített sokat nekem kezdőként,és örök hála neki,és jól esett!
tapasztalt tőzsdés lehet szerintem.
nagy ajándék lenne számomra karácsonyra a segítségE!:-)
és 100 évig lennékhálás,és mindenben számíthatna rám,köszi előre is ! üdvözlet4
kellemes hétvégét !!
Törölt felhasználó 2010. 12. 17. 14:13
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#97
az equitas megbízható és jó rendszerrel rendelkezik , szinte soha nem döglött be a rendszere , illetve a telefonos ügyfélszolgálata is jó volt egészen addig , amig át nem tértek erre a szar ügyfélszolgálati automata rendszerre . Megvan a módja a gyorsabb kapcsolat felvételre ott is, de mérföldekkel lassabb így is , mint volt az ami évtizedig jó működött .

(én kiléptem a magyar tőzsdéből hozam lehetőségei több mint korlátozottak és kockázatosabb is lettek )
konknapott 2010. 12. 17. 13:40
#96
Sziasztok!

Nagyon rég vetemedtem írásra, de most olyan helyzetbe kerültem, hogy jó lenne átkötni néhány részvényemet. Mivel igen szerény darabszámokkal "játszom", magam is tettem egy kísérletet. Synergonról van szó :) 600-ról van, gondoltam átkötöm. Kisforgalmú papír lévén beálltam vételre és magamra dobtam, a 200 jó magyar forintot le is vonták, de a "beker" áram maradt 600 a portfolios rendszerben. Mit rontottam el, ha egyáltalán... azon túl hogy a synergont nem adtam el +10% nyerőben 2x sem :D

köszi előre is!
Törölt felhasználó 2010. 12. 15. 17:24
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#95
Köszi, megnézem.
Az Equitasról a barátaim korábban azt mondták, hogy gyakorlatilag nincs telefonos ügyfélszolgálata. Ettől egy kicsit félek, mert mi van , ha valamit rosszul csinálok. Ezt a ERandom Capitalt megnézem. Új? csak mert akkor biztos segítőkészebbek.
Törölt felhasználó 2010. 12. 14. 20:56
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#94
Szia! Nekem csak két évre nyúlik vissza a tőzsdei múltam, de ez alatt az időszak alatt már több hazai online brókercéget is kipróbáltam. Ezek közül a legjobb felülettel a KBCequitas és a Random Capital rendelkezik, (az Erste rendszere kevésbé testreszabható), ám a bróker díjakban messze a Random a befutó. Egyelőre külföldi kereskedésre egyiket se lehet használni, viszont Nekem nem hiányzik, hogy este 10 órakor is a monitor előtt izguljak.
Törölt felhasználó 2010. 12. 14. 20:38
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#93
Köszi az infót!!!
Törölt felhasználó 2010. 12. 14. 20:20
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#92
Tegnap írtam az OTP topikba, de ott vszínüleg pörgős tőzsdések vannak, így hát itt próbálom megtudni, hogy szerintetek melyik a legkönnyebben használható felület, amit én "háziasszony " is tudnék használni? CIB kizárva, régen próbáltam.
Törölt felhasználó 2010. 12. 14. 19:29
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#91
ohh haat en mar szerencsere a digipassos idoszak elott elmozditottam a nagyobb teteleket (engem csak ketszer kerdeztek a miertet) igy most mar csak egy atlagos ugyfel vagyok az eqnal. En is még azokban az idokben nyitottam naluk szamlat, amikor még nem tartoztak a bank alá, mivel akkor még messze ok voltak a legolcsobbak, ám ez megvaltozott. Most a hazai dolgokat elsosorban a randomnal csinalom mivel valahgoy ok jobban reagalnak az ugyfel igenyekre, es nem kell mindenfele forgalommal stresszelnem azert, hogy olcsobb jutalekot kaphassak majd a kovetkezo honapban... ez azert szerintem eleg ongerjeszto, foleg ugy hogy az randomnal alapbol indulok olyan jutirol amit az eqnal vagy senki vagy csak az atyauristenek kaphatnak! es akkor meg a digipassrol nem is beszeltem!!! :)

őő a pokert eloben is nyomod?
Törölt felhasználó 2010. 12. 14. 19:20
Előzmény: #85  exley
#90
Elhiszem, hogy ez jon le belole, de pl kulonado bejelentesnel 630 volt a matav zaro, tolem akarmit csinalhatott azota az altalad emlitett szemelyek en ma lezartam a shortjaimat kozel 20% nyerovel.
OTP siman technikai alapon megy: 5-6%okat le-föl. Nekem ez is tokeletes, es akkor a buxrol még nem is beszeltem.
Sok baratommal beszelgettem errol mostanaban es a tobbseg valoban ugy latja, ahogy te, de azert szerintem nem olyan hajemereszto a helyzet. Szerintem a legtobb orszagban vannak ilyen "hajmereszto" dolgok csak azokkal nem vagyunk annyira tisztaban, mivel az nem a fejunk folott tortenik. Ha csak az elmult evekre gondolok, akkor mit mondhatnak pl izlandon?
szerintem ha erzelemmentesen csinaljuk akkor nemhogy nehezebb, hanem még talan konnyebb is lett a penzkereset a magyartozsden!
Tazsomaru
Tazsomaru 2010. 12. 14. 18:03
Előzmény: #83  Törölt felhasználó
#89
Úgy gondolom, ha én mindig x,x% veszteséget vállalok a kockázati tőkémre vetítva, akkor mindegy, hogy azt 1:1-ben, vagy 1:500-ban kötöm be, a veszteség mindkettőnél azonos, de a nagyobb tőkeáttéthez kisebb tőke is elég. Így a tőkém nagyobb részét itthon tudom "pihentetni", csak a fedezet kell, hogy a brokinál legyen. Pl; 1:500-on egy 1000$-os számlával (200 000Ft), 5milliós tőkére tudsz kötni, 0.5-1% MM-el. 4 800 000Ft pedig itthon kamatozik.
Törölt felhasználó 2010. 12. 14. 11:55
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#88
sztem a nagyobb büfik (és alapok) a válságkor kivonták a cuccukat és a legtöbben vagy sokan nem tértek vissza a magyar piacra ...

nekem ez a konklúzióm

(el fogják előbb utóbb adni az egészet ha ez így megy tovább , ill. ha csökkentenek tovább a nagyobb befektetők )
Törölt felhasználó 2010. 12. 14. 11:44
Előzmény: #85  exley
#87
én visszadtam az összes digipassomat és kivéve a zsét elhagytam a magyar tőzsdét . hát onnan kicuccolni sem volt egyszerű , háromom brókinak kellett eldumálnom a tőszde otthagyás indkainak magyarázata miatt , pláne hogy az egyik legrébbi kliens voltam ott - no meg a zsé nagyságának kivéte sem esett jól nekik :))

így sem cuccoltam rá már legalább egy éve (csak pitit néha) mert egyszerűen túl kicsi lett immár cirka szintén egy éve azaz, a kevesek nem tudnak igazi nagy mozgásokat produkálni,de ha meg mégis , akkor annak nagyon sokszor semmi köze nem volt semmihez azaz random walk-szerű volt a mozgás a magyar piacon ..

ezen meg csak bukni lehetett volna ..
Törölt felhasználó 2010. 12. 14. 11:33
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#86
alxandr,
a teljesség igénye nélkül:link
Ha a fenti csoportok között lenyitod a BSE-t, akkor találsz néhány magyar papert. Sikeres kereskedést!
exley 2010. 12. 14. 11:15
Előzmény: #84  Törölt felhasználó
#85
A bux fVitya kormányülésen felveti a bennfenteseknek a választás óta. Na shortoljatok, holnap büfögni fog kósa, vegyétek vissza ké múlva. Aztán megy egy kicsit fel 500 pontott ujjabb ülés nyissatok shortot, szijjártó másnap köhög, ujjabb esée , aztán vissza vétel. megint megy fel kínkeservesen 1000 pontot, akkor megint short nyitás, másnap Vitya martonyival büffent egyet, hogy módis és fics is egy f@s. Atán megint esik 1500 pontot na így néz ki a mi kis mutyi buxunk, persze az nyugdíj eltözsdézök nincsenek beavatva, persze, hogy totális tacsra vágták a mnyp-ket a szerencsétlenek.
Törölt felhasználó 2010. 12. 14. 11:07
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#84
2. Asszem, kicsit régi jegyzete lehet a haverodnak, talán a múlt rendszerből. Bárki vehet fel lombardhitelt, ha van, aki adjon neki.

3. Igen

5. A recesszió és fellendülés alakzatai: Képzelj magad elé egy grafikont, ami mondjuk a BUX árfolyamot az idő függvényében ábrázolja. Utána hasonlítsd össze a V, W, U vagy L betűvel a grafikon formáját. Ennyi az egész mögött a tudományos definíció. :)

7. link
Törölt felhasználó 2010. 12. 14. 10:35
Előzmény: #75  Tazsomaru
#83
ez így sem jó...

a tőkeáttét nagyságának választásákor a tőkédnek a nagysága számít

egy kezdő a 100 dodojával ne nyisszon (még demoban sem ,de később sem ) 500 áttétet .

ha 50K a vagyonod, akkor sem annyira függvénye az áttét nagysága , hanem a P/L különbözőségének a nagysága azaz, mennyi a nyerő és mennyi a vesztes traded és milyen minőségüek azok - általánosan .. ha 1000 lehetne az áttét , akkor sem bizonyos az hogy többet nyer a pali mint aki 200- 300 -l cuccol .

nem garancia semmire a nagyobb tőkeáttét.
Törölt felhasználó 2010. 12. 14. 10:25
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#82
Törölt felhasználó 2010. 12. 14. 10:16
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#81
hát ... aki devizázik , annyira a kérdéseidre várt válaszokat (amik igencsak specifikusak) nehezen tudod megkapni , és ez nem pénznyelő ugymond "hibája" ..

pl . az összes BÉT adatra (záró-nyitó) azt gondolom , ha ezerből ha egy trader kiváncsi /ezért nem is nagyon találsz ilyent a hálón . Ennek/ezeknek magadnak kell utána járnod .

nem igazán jellemző egy "kezdő" tradertől az ilyen szerteágazó és eléggé speciális kérdések.

nem is értem hogy jön egy-több pozi nyitásához -zárásához és a közbelevő történésekhez ...-hez pl. a lombard hitel

mivel már több mint tíz éve cuccolok ..

nem is nagyon látom az értelmét .. sztem idő és munkaigényes a dolog , és végül nem is annyira hozz a konyhára 99% -ában , az azokból az adatokból való leszűrtek ..

a bibi sokkal inkább máshol található

örökös igazság a tőzsde-deviza világában : a tudás 20% , 80% a pszichológia . A baj az - és ezt majd mindenkire vonatkoztatva - , hogy ezt fordítva gondolják/művelik.

az idő nagy része agyalás soknak , és csak 10 - 20%-a a trade..

legyen egy hozzádvaló, sajátmagadra szabott jó stratégiád/vagy több - ha napizol , egy jó MM-l és hajrá ! Csak így szerzel pszichológiai 80%-t

itt a könyv,statisztika , millió jegyzet meg a felrajzolt színes vonalkák garmada , a több ezer indi egy büdös fillért nem hoz önmagában -és nem is fog, mivel egy egyszerű bármely devizapár mindennap és annak egy percében is szarik mindezekre .

sosem fogod tudni egyetlen egy percre sem , hogy merre indul köv. percben az árfolyam .. amikor pakolsz , akkor is csak a " szerintem most .." - ből teszed . ezen a lombard hitel vagy a bét/v.világ összes adata sem segít azaz, nudlit ér .

Topik gazda

MrGordon
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek