Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 11. 07. 17:33

CIG névértéken  

Mikor éri el a CIG részvény tőzsdei ára a névértékét (40 Ft)?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 12. 13. 22:45
Előzmény: #997  Törölt felhasználó
#1000
500 korul megvizsgalom, hogy milyen jovokeppel rendelkezik, viszont ha nincs eleg informacio, akkor is 450forintnal tuti hogy megprobalnam. DE ami 938 forintnal szar, az nem bizots, hogy 600forintnal is az. Mivel nekem (ellentetben tobbi forumozoval) csak az arazassal volt bajom lehet, hogy mar lassan meg lehetne venni a reszvenyt, ám en kozel sem neztem annyira alaposan at még a ceg szamait (pl -2mrd) mint ahogy azt mar tobben megtettek itt, igy egyelore en csak figyelem, de azt mar egyre jobban, mert a chartja mar kezd erdekes lenni szamomra.
Törölt felhasználó 2010. 12. 13. 22:41
Előzmény: #994  Törölt felhasználó
#999
akira,

ugyanazon a velemenyen vagyunk, ugyhogy csak kisebb felreertesek vannak koztunk.
Azzal nem ertek egyet, hogy nyugodtan lehet biztosito reszvenyeket venni, meg olajiparit, meg bankszektorbelit akkor is ha nem ertenek hozza, de itt ez most mas volt!! Olyan marketing koltsege volt ennek, hogy még az is jegyzett szinte aki nem is akart!! Itt nagyon csunya beultetes volt, es ez az ami zavar!! A magyar piac egyebkent is szukuloben van es sajnos a maradek penzt is ilyen hazugsagokba teszik a hazaiak! Ha visszaemlekezel még a portoflio is olyan cikkeket adott le, hogy mar 3. nap elfogyott minden reszveny! Haat melyik az a kis befekteto aki ha addig csak gondolkozott rajta, akkor erre tuti hogy megy es masnap jegyez! Ugy volt megcsinalva, hogy az intezmenyiek csak utana jegyezhetnek, ezert a kisbefektetonek fogalma sem volt, hogy van vagy nincs ilyen erdeklodo!!
DE mindent el tudok nezni, meg minden magyarazhato, csak ez az ar nem! Mi tortnent ami miatt 450ftos tokeemeles utan 938forinton kellett kitomni a kisbefektetoket?!? Mert en semmi ilyent nem lattam. 450forinton még lett volna eselye az atfolyam emelkedesre, de 938rol?! UGYANMÁR!
Törölt felhasználó 2010. 12. 13. 21:58
Előzmény: #994  Törölt felhasználó
#998
Gordon,

"De ettől még fönntartom, hogy aki nem ért a részvénybefektetésekhez, és nem ért a kibocsájtó által végzett tevékenységekhez, az inkább ne vegyen részvényt kibocsájtásnál.."

Ezzel kapcsolatban még emlékeztetnélek arra, hogy mi történt az internetlufi kapcsán, amikor boldog-boldogtalan megfontolás és hozzáértés nélkül vette az újabb és újabb részvényeket - mi is történt?

Nem jó üzenet a hozzánemértők számára, hogy mindenki vegyen nyugodtan részvényeket, szvsz a részvényvásárlás nem való mindenkinek. Ismerek nem egy olyan vagyonos vállalatvezetőt, aki soha egyetlen egy részvényt sem vett, mert mint mondja, nem ért annyira hozzá, hogy vegyen is, és ideje sincs vele foglalkozni. Nem abból él, hogy más cégek nyereségéből, tőzsdei sikereiből részesedjen, inkább sikerre viszi azt a céget, amelyet ő vezet. És ezért sokkal jobban megfizetik, minthogy azzal foglalkozzon, hogy a bankbetétjei kamatai helyett, hosszú távon és átlagosan néhány %-ponttal több nyereségért izguljon.
Törölt felhasználó 2010. 12. 13. 21:57
Előzmény: #987  Törölt felhasználó
#997
Gordon Te nagy arc vagy, mindig megmondod a tutit. Szerintet mi a fair eteke a CIGnek. hol mondanad azt hogy vennel?
Törölt felhasználó 2010. 12. 13. 21:56
Előzmény: #991  Törölt felhasználó
#996
egyetertek. eletek, hogy ahol a BNET benne van az csak nagy atveres lehet, mint az osszes altaluk marketinggel eladott ilyen olyan unitelinked tipusu befektetesek. Dolgoztam a cegnek 2 evet es mindig meg volt hogy fuggetlenek vagyunk meg minden de azert mindig ki volt adva hogy mit kell letolni az ugyfelek torkan. Na ugyan ezt csinaltak most a CIG raszvennyel is.
BNET=marketing kamu
Steelman 2010. 12. 13. 21:42
Előzmény: #984  Törölt felhasználó
#995
Megmondtam waze, hogy a cigó papper retkes és büdös.
Törölt felhasználó 2010. 12. 13. 21:33
Előzmény: #978  Törölt felhasználó
#994
Gordon,

"aki nem ért a tőzsdéhez, és nem képes megállapítani egy biztosító valós értékét, mint kisbüfi, az ne vegyen biztosítói részvényt."

Ezzel nem értesz egyet? Akkor miért nem azt mondod, hogy vegyen bárki bármikor bármilyen részvényt, akkor is, ha szart se ért a részvénybefektetésekhez? Nem pont ezt használja ki a bnet és a cig is?

Egyébként abban egyetértek, hogy maga a kibocsájtás átverés volt, gyakorlatilag marketinganyagra épült, nem elemzésre. A jó marketinggel pedig a szart is el lehet adni - ugye....

De ettől még fönntartom, hogy aki nem ért a részvénybefektetésekhez, és nem ért a kibocsájtó által végzett tevékenységekhez, az inkább ne vegyen részvényt kibocsájtásnál... Érdekes módon, egyetlen egy intézményi befektető sem érdeklődött a cig részvényei iránt. Nem is fog soha. Ki lenne az? A versenytárs biztosítók? A nyugdíjpénztárak? Ki más venne 100 évre részvényt? :)
evazeller 2010. 12. 13. 21:28
Törölt hozzászólás
#993
Törölt felhasználó 2010. 12. 13. 21:26
Előzmény: #990  Törölt felhasználó
#992
amúgyan mög aztat tsiripelik a madarak hogy mostanában kitseszettű' sok szerződést visznek a CIG-hoz
Törölt felhasználó 2010. 12. 13. 21:18
Előzmény: #979  Törölt felhasználó
#991
Olvasni tudni kell(ene)...

8 okot sorolnak fel hogy miért vegyen CIG et valaki és ebből a 4. az hogy "Nehéz időszakokban edződött, rugalmas szervezeti struktúra" akkor a röhögéstől nem is tudok elvánszorogni, hogy jegyezzek ebből a csodából.

Aztán nem véletlen az sem hogy
"Az Equilor volt egyébként a részvénykibocsátás szervezője, az elemzést pedig a cég nem kötötte egyetlen szakértője nevéhez sem.

Szóval egyetértek veled, ez a bevezető ár és a meghatározott 1140 fair érték, (+ bnet) jó nagy átverés volt.
Törölt felhasználó 2010. 12. 13. 21:18
Előzmény: #989  Törölt felhasználó
#990
...ja és még valami kedves péznyelő!
mindezt 12 hónap leforgása alatt
Törölt felhasználó 2010. 12. 13. 21:14
Előzmény: #988  Törölt felhasználó
#989
Én tényleg ezer fölé várom :D

...de előbb 450-re :D:D:D

úgyhogy no para no kamu
Törölt felhasználó 2010. 12. 13. 20:51
Előzmény: #976  marslako2
#988
Ezt én írom ide hetek óta. Már a bevezetes előtt megírtuk ide többen, hogy 500-ra várjuk. Az elmúlt hetekben meg sokszor leírtan, hogy 750 alatt gyirsan 600 lesz, majd 400-500 körülre áll be.

Szabolaca eddig 1000-et írt, nyilván eladta, hogy most már 450-re várja. Pont olyan hiteltelen kamus, mint te.
Törölt felhasználó 2010. 12. 13. 20:30
Előzmény: #986  joepappa
#987
nem tudom, még nem merultem el benne ennyire, még nincs olyan árfolyamon amin engem érdekelne.
joepappa
joepappa 2010. 12. 13. 20:29
Előzmény: #984  Törölt felhasználó
#986
egyszóval eggyetértek. lehet belőle 5-7 év múlva .
Törölt felhasználó 2010. 12. 13. 20:25
Előzmény: #983  Sarpac
#985
kik varjak es milyen indokkal? En nem zarom ki, csak akik 450 forinton 6millio darabbal toket emeltek, azok nem a kisbefektetok voltak, ezert ugy gondolom, hogy akorul lehet a "valos erteke".

tele vagy varosi legendakkal, sosincs szerzo de mindig tuti! bravo
Törölt felhasználó 2010. 12. 13. 20:22
Előzmény: #982  joepappa
#984
persze, mint a legtobb biztosito tarsasagnal, de ezzel nincs is gond, mert ez a ceg még jo lehet, viszont a 450 forintos tokeemelesbol inkabb vettem volna, mint a 938forintos beultetesbol!!
szoval nyugodtan valasszuk kette a dolgot: a CIG jo hogy itt van, mert lehet belole sztori, de a 938 forintos bevezetes UNDORITO!

Minden, de minden korulmenyek kozott! :)
Sarpac
Sarpac 2010. 12. 13. 19:58
Előzmény: #980  Törölt felhasználó
#983
Lehet ott, de jóval lejjebb várják mint 600 kb 200-300 közé jöhet le tavaszra!
joepappa
joepappa 2010. 12. 13. 19:32
Előzmény: #981  Törölt felhasználó
#982
egytermékes a történet, amely termék az első évben kér sokat enni, ugyanúgy idő ott is a mire nyereség lesz.
Törölt felhasználó 2010. 12. 13. 19:28
Előzmény: #966  joepappa
#981
lehet jobb pl. romaniabol. RFV is onnan csapatja a zsét.
De az mar a sztori kovetkezo lepese, ami vagy ossze jon vagy nem. Viszont a nagy pénz beszedése már megtörtént, igy az alapítok már boven megkaptak a betett penzuket...

Topik gazda

gabzol
5 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek