Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 10:27

CIG Pannónia  

hali, cig-rő mt gondoltok? amugy vmi realtvagy 15 perccel késleltetettet hol találok?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 04. 03. 13:40
Előzmény: #796  Törölt felhasználó
#800
Az lehet hogy fideszes bélák állnak mögöttük csakhogy ez nem az állam,ahol büntetlenül lehet tévedni,szerencsétlenkedni,kárt okozni.
Ez egy tőzsdei cég ahol a teljesítmény
a lényeg.Sajátvagyont harmadolni,felezni
nem nagy teljesítmény.
Majd a piaci eldönti hogy maradnak vagy sem.
ingcapa 2012. 04. 03. 13:28
Előzmény: #798  Törölt felhasználó
#799
Vegyél még rá 400on:)
Törölt felhasználó 2012. 04. 03. 13:14
Előzmény: #794  Törölt felhasználó
#798
úgy látom a majdnempalimadárból kajakra palimadár lett :S nem hiszem el basszus, összehozok egy találkozót ezzel a könyvelő-ügynökkel, hogy akkor most hány évig fog ingyen könyvelni nekünk?
Norbert75 2012. 04. 03. 11:55
Előzmény: #796  Törölt felhasználó
#797
Igy van rács mögött lenne a helye ennek a Demjánnak is,Rabló semmitérő részvény= cigpannónia.
Törölt felhasználó 2012. 04. 03. 11:21
Előzmény: #794  Törölt felhasználó
#796
"Szerintem az ilyen cig féle cégeknek,amelyek az ügyfelik
megkárosításával harácsolják össsze a vagyonukat semmi keresnivalója az üzleti életben."

Fideszes üzleti körök és személyek állnak mögötte, úgyhogy a CIG marad. A bux-ba is nagyon gyorsan be kellett kerülniük, nem véletlenűl.
Törölt felhasználó 2012. 04. 03. 10:51
Előzmény: #794  Törölt felhasználó
#795
csodállak az őszinteségedért!! Köszi....

A tanulópénzt kifizetted... Igyál egy korty jó pálinkát és felejtsd el őket mint a rossz emléket....

Genyó banda (de a többi is, csak megjegyzem)
Törölt felhasználó 2012. 04. 03. 10:30
Előzmény: #791  Törölt felhasználó
#794
Nem vagy egyedül ezzel a signum életbiztosítással többek között engem is átvertek.Ugyan az az alapszitu.Közeli ismerős volt,bíztam benne,átvert.
Elfelejtette említeni ezt az éves 10 százalékot 10 éven keresztül,ami kitermelhetetlen.
Én már a 2. év végén kiszálltam belőle
2 millából visszakaptam 300k-ret.
Szerintem az ilyen cig féle cégeknek,amelyek az ügyfelik
megkárosításával harácsolják össsze a vagyonukat semmi keresnivalója az üzleti életben.Rendkívül nagy károkat okoznak ezzel az egész biztosítási piacnak is.
Kiváncsi vagyok ki fogja a fillért nem érő részvényeiket megint lejegyezni!)
signal2
signal2 2012. 04. 03. 09:43
Előzmény: #791  Törölt felhasználó
#793
A TKM-ből viszont egyből ki kellett volna tűnnie.
Törölt felhasználó 2012. 04. 03. 09:35
Előzmény: #791  Törölt felhasználó
#792
ezt a 10%-ot az életben nem fogja egyetlen befektetés sem meghozni! (jegybanki alapkamat 3%-körül lesz, usa-ban most 0)

Nézd meg, az utolsó 10 évben a nagy tőzsdék mind magasabban voltak mint most
Törölt felhasználó 2012. 04. 03. 07:36
Előzmény: #788  Törölt felhasználó
#791
A könyvelőnk az ügynökünk is egyben.

Nem a visszavásárlási idővel vagy %-al van bajom, azt tudtam, hanem azzal hogy 10%-ot levonnak 10 évig, na erről nem tudtam.
Törölt felhasználó 2012. 04. 03. 07:34
Előzmény: #788  Törölt felhasználó
#790
A könyvelőnk az ügynökünk is egyben.

Nem a visszavásárlási idővel vagy %-al van bajom, azt tudtam, hanem azzal, hogy évente 10%-ot levonnak 10 évig, na erről nem tudtam.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 04. 03. 03:48
Előzmény: #788  Törölt felhasználó
#789
"az állásfoglalás pedig csupán egy vélemény, nem pedig jogszabály."

bizony, a NAV pedig csak jogalkalmazó, nem pedig jogalkotó, így ha akarna sem tudna jogszabályt alkotni...
az állásfoglalás csak arról szól, hogy ők így meg úgy értelmezik a törvényt (pl. az ÁFA tv. 70 és 71 paragrafus is ráillik az IFA-ra, csakhogy az egyik alapján ÁFA-köteles az IFA is, a másik paragrafus alapján meg nem :) illene már ahhoz a söralátéthez konvergálni)
Törölt felhasználó 2012. 04. 02. 22:36
Előzmény: #784  Törölt felhasználó
#788
"Visszavásárlásra 3 év után van lehetőség először, azt hiszem 56%-on. "

Na ez az, amire korábban céloztam, hogy még az állásfoglalással is bajok vannak. Semmilyen jogszabály nem ír ilyet, hogy ha csak három év után vásárlod vissza, akkor nyugodtan elszámolhatod költségként, ilyet egyedül egy állásfoglalás ír, amit az ügynökök lobogtatnak. És mint állásfoglalás, egyáltalán nem kötelezi sem a NAV-ot, sem a bíróságot arra, hogy ezt figyelembe is vegye. A bíróság és a NAV ugyanis kizárólag jogszabályokra alapozhatnak döntést, az állásfoglalás pedig csupán egy vélemény, nem pedig jogszabály.

"Nagyon sok dolgot nem mondott el ami azért fontos lett volna."

A könyvelő? Pl. a fentieket sem. A visszavásárlási értéket nem a könyvelődtől kellett volna várnod, hanem az ügynöködtől....

Norbert75 2012. 04. 02. 11:00
#787
Na majd ma a Demján,talán be vásárol a cégéből,mert már nagyon diszkont áras.
Törölt felhasználó 2012. 04. 01. 13:47
Előzmény: #784  Törölt felhasználó
#786
kérd meg az ügynöködet, hogy mutassa meg neked a SAJÁT NEVÉRE kötött biztosítást....

ha elégedetlen vagy: kérd vissza az összes eddig befizetett pénzedet (levonások nélkül!!!!!!) a cig-től és állj el a szerződéstől.

hivatkozz arra, hogy az ügynököd átbaszott és nem kaptál megfelelő tájékoztatást.

SUTYI MUTYIBAN MEG FOGOD KAPNI AZ ÖSSZES PÉNZEDET - NEM ÉRI MEG A CIG-NEK NAGY HANGZAVART KELLTENI...

MÉG A VÉGÉN MINDENKI RÁJÖN ARRA, HOGY ÁTBASZTÁK.................................
Törölt felhasználó 2012. 04. 01. 09:25
Előzmény: #784  Törölt felhasználó
#785
A portfóliónk összetétele (SIGNUM) jelenleg 40% Tőkevédett és 60% Best Select vegyes alap.
Törölt felhasználó 2012. 04. 01. 09:19
Előzmény: #779  Törölt felhasználó
#784
Hát ekkora összeget már nem tudunk elengedni. Mint ügyfél 750-en jegyeztünk részvényt, azt még 890-en el tudtam adni azonnal, szóval a részvény bizniszen volt egy kis haszon. Viszont a biztosítás része bőven tőke alatt van már a kicseszett levonások miatt. A könyvelőnk egyébként 10 éve könyvel nekünk, mint adószakember kiváló, első ajánlásra beleléptem mert eddig maximálisan megbíztam benne. Kár volt. Nagyon sok dolgot nem mondott el ami azért fontos lett volna. Visszavásárlásra 3 év után van lehetőség először, azt hiszem 56%-on.

Egyébként ha már így jártunk először megpróbálok a befektetési egységeken hozamot elérni. van egy-két olyan alap ami garantáltan hoz, de azok keveset, évi 6-7%-ot, amit a CIG azonnal elvisz.

Vagy van az a Navigátor program, erről tudnátok írni pár szót, ismeri valaki, milyen hozamot lehet elérni vele?
Törölt felhasználó 2012. 04. 01. 08:56
#783
Ezt a lovat hiába ütjük tovább nem fog húzni mert megdöglött! Én kis naív is beszálltam a jegyzésbe, a brokernetesek ajánlására! 7 millát feccöltem bele! A kezdetek után azt mondták nyugi 1250 Ft lesz hamarosan4 Na 690 után nem bírtam tovább kiszálltam bukóban! Ezt ajánlom mindenkinek heti 10% mínusz! Alap szabály ha a csodát várod tönkremész! Akkor ne tartsd ha elszakadt a cérna! Erős a gyanúm hogy hamarosan 100-200 körül lesz. amikor megáll az esés és beáll akkor újra érdemes lehet vissza száli úgy 20-30 év Múlva!:))))
Törölt felhasználó 2012. 04. 01. 07:57
Előzmény: #781  Törölt felhasználó
#782
Arrol sem igazan beszelnek, hogy a TKM, valojaban azt muatatja meg, hogy mennyivel csokken a tenyleges hozam csupan attol, hogy UL biztositasban es nem masban takarekoskodsz.

Tehat, ha a hozamelvarasod hosszu tavon pl 5%, a TKM pedig ugyanennyi, akkor a hozam valojaban csak arra volt jo, hogy odaadd a biztositonak es a brokernetnek, te pontosan annyit kaptal vissza, mint amennyit befizettel. Nominal ertekben.

Ha a hozamelvarasod 10%, a TKM 5%, de kozben van atlagosan 5% infla, akkor szinten ugyanitt vagy, nominalisan visszakapod a befizetett penzed, viszont kozben elertektelenedik.

A TKM tehat egy olyan mutato, amely azt mutatja be az ugyfelnek, hogy mennyi realhozamot kellene elerni atlagosan a befekteteseken ahhoz, hogy az ugyfel erteken tarthassa a befekteteset.

Mar csak abban kell erosen hinnunk, hogy a biztositok alapjai kepesek lesznek hosszu tavon a TKM 5-10%-os atlagos ertekeit meghalado realhozam eleresere.

Aki ebben hisz, annak ajanlom a UL biztositasokat.
Törölt felhasználó 2012. 04. 01. 07:33
Előzmény: #778  Törölt felhasználó
#781
Ez, hogy a mezei konyveloket is megvezetik, azok meg majd az ugyfeleknek rossz tanacsot adnak, hogy adomentes, es miegymas, az mar a tudatos csalas kategoriaja, amelyben benne vannak a cig-en es a brokerneten tul mas biztositok es a kurmanyzat is, amely teves allasfoglalasok alapjan hazudnak az ugyfeleknek es a konyveloknek.
Maradekjoggal (visszavasarolhatosaggal) rendelkezo "kockazati eletbiztositas" dijanak adokedvezmenye/ -mentessege osszetetebb kerdes annal, mint ahogy azt alkalmazzak, mint ahogy a vonatkozo allasfoglalas szol.

Topik gazda

exuberance
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek