Topiknyitó: Portfolio 2010. 10. 28. 15:45

Hogyan módosítaná az ellenzék a jövő évi adócsomagot? - Itt a lista!  

Ugrás a cikkhez
Alig két héttel ezelőtt, szombaton nyújtotta be a kormány a parlamentnek a jövő évi adóváltozásokkal kapcsolatos törvénymódosításokat. Azóta számos módosító indítvány érkezett a jövő évi adócsomaghoz, így például egyesek a családi adókedvezmény...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=140634
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zepi
zepi 2010. 10. 29. 10:30
Előzmény: #27  jumbo2
#60
még a 220 ezres bruttó fizetés is KEVESEBBET fog kapni, mint ebben az évben
nem fájlalom, csak így van
link
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 09:49
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#59
"a mai magyar lakosság jelentős része kommunista, csak nem tudja magáról hogy az, hanem azt hiszi, hogy mszps, jobbikos, fideszes, lmp-s. pedig nem. kommunista. Kádár él"

Sajnos ezt is szó szerint gyakran leírom ide. Nem véletlen, hogy csak baloldali ígérettel lehet választást nyerni.

És ahhoz, hogy itt érdemben előrelépés történjen meg kell halnia Kádárnak a fejekben is.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 09:47
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#58
Teljesen egyetértek, pont ezt írtam én is. Tiszta kommunista adótábla ez. Kubumacit meg nem minősítem, mert felesleges.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 09:44
Előzmény: #55  jumbo2
#57
mindenkit szénné kell adóztatni aki nem földszegény és nem minimálbért keres, ennyi és kész.
a befolyt adót a szegények támogatására kell fordítani.
és kész.
de a már egyszer adózott pénz befektetéseit nem szabad adóztatni.

aki meg elhúz annak el kell venni az állampolgárságát és a vagyonát.
és kész.

és ha ez az alkotmánybíróságnak nem tetszik, be kell azt tiltani!
jumbo2 2010. 10. 29. 09:30
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#56
Sajnos ebben van valami.
jumbo2 2010. 10. 29. 09:28
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#55
"A jövedelemadót pedig ki kellene vetni minden ingatlanra és pénzügyi vagyonelemre is, úgy hogy az szja-ból leírható legyen. "

A korábban becsületesen adózó nyugdíjas meg szívjon.
Nem támogatok semmilyen új adónemet, a kiadásokat kell csökkenteni, nem adókat emelni.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 09:26
Előzmény: #52  jumbo2
#54
jumbo 2

a mai magyar lakosság jelentős része kommunista, csak nem tudja magáról hogy az, hanem azt hiszi, hogy mszps, jobbikos, fideszes, lmp-s. pedig nem. kommunista. Kádár él
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 09:26
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#53
egyébként azért lenne érdemes gazdaságtörténetet olvasni, mert akkor tudnád, hogy a különböző változások, pl. a 98%-os agyrémed várhatóan hogyan hat a gazdaságra, és rájönnél, hogy mekkor marhaság.

(adóelkerülés, képzettek kivándorálsa, GDP csökkenés pl.)
jumbo2 2010. 10. 29. 09:25
Előzmény: #50  Törölt felhasználó
#52
kubumaci, felfogtad, hogy az eu-n belül szabad a munkaerő áramlás (ok, pár ország még pár évig kivétel)? Ha Magyarországon 98%-os adót vetsz ki a jól keresőkre, akkor azok egy része emiatt le fog lépni.

Egyébként pedig kommunista vagy? Erre még nem válaszoltál.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 09:24
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#51
Szerintem a legcélszerűbb az egykulcsos jövedelemadó minden jövedelemre, akkor nehezebb ügyeskedve kerülgetni, és nincs is sok értelme, hogy mit hol mutassunk ki. Ugyanakkor szerintem szükség lenne vagyonadóra is, ui. sok vagyon halmozódott úgy fel, hogy nem fizettek rá semmiféle jövedelem-típusú adót az elmúlt 2 évtizedben. Mondjuk szerintem nem 16% hanem 20% kellene hogy legyen az általános adó, az kb elfogadható lenne a költségvetésnek is. A jövedelemadót pedig ki kellene vetni minden ingatlanra és pénzügyi vagyonelemre is, úgy hogy az szja-ból leírható legyen.

Egyébként jelzem, hogy a tőzsdei kereskedés már most is adómentes pl TBSZ számlán.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 09:23
Előzmény: #49  jumbo2
#50
és mennyi a monacoi?
meg a kuwaiti?
meg a hollywoodi?

ember ne hasonlítgassuk mér fekete afrika szintjén álló balkáni hazánkat a világ legfejlettebb országaival!!!
jumbo2 2010. 10. 29. 09:21
Előzmény: #48  jumbo2
#49
Itt pedig a svájci átlagkeresetek:

link

4500 euró körül
jumbo2 2010. 10. 29. 09:13
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#48
A 3500 euró a teljes munkaidőben foglalkoztatottak átlagkeresete Németországban.
Reálisnak tűnik.
tokos. 2010. 10. 29. 09:13
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#47
Valamit végig kellene gondolnod. Az élet nem arról szól, hogy adózzon a másik. Te így gondolod, de attól ez nem feltétlenül megoldás.

Továbbra sem értem, hogy miért kellene adómentesnek lennie mondjuk egy tőzsdei nyereségnek. Kockáztatj a pénzét? Lehet, ki nem szarja le? Mennyivel járul hozzá az ország fejlődéséhez? Mennyivel vitte előre az országot? Mennyivel viszi előre az, aki hidat épít, aki gyógyszert gyárt, vagy kifejeszt valami újat, hatékonyabban működteti egy adott cég erőforrásait?

Vagy egy másik kérdés, az OTP valamelyik vezére vezetésével elképesztő jó biznicet csinál, aminek köszönhetően az OTP árfolam megduplázódik.

Te véletlenül jó irányba hugyoztál a szélben., és nyerél 10 misit. A te jövedelmed, csupán azért, mert sikerült belepisálnod a szélbe, az adómentes, azoké meg, akiknek köszönheted adózzon 98 %-kal?!

Az égadta villágon semmilyen értéket nem termeltél, csak egyszerűen jókor, jó irányba álltál.
tokos. 2010. 10. 29. 08:49
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
Nem fáj, csak nem értek vele egyet.
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 08:46
Előzmény: #43  tokos.
#45
98%-os adót a magadfajta okoskodókra is!
állítólag tőzsdézel, akkor miért fáj az adómentesség?
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 08:42
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#44
kubumaci, a hozzád hasonló buta komenistáktól óvja az isten magyarországot!

Nem értem miért nem lehetett tanulni 40 *opásából, abból hogy a komenizmus nem jó? Én éltem akkor, gyerekként jó volt, de a lemaradásunk a világ többi részétől egyre nőtt. Zsákutca.

Ez a paraszt-mérnökös dumád meg full Kádár.

Egyébként az LMP javaslata kapcsán én is rögtön erre gondoltam: tudtam hogy ezek balos csávók, de hogy komenisták azt nem.
tokos. 2010. 10. 29. 08:30
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
Ha egy gazdag takarékoskodik, akkor ne adózzon, vagy mégis inkább?

Ha egy koma kurvák futattásából összeszed 100 misit egy év alatt feketén, és ezt megforgatja a tőzsdén 100%-os haszonnal, akkor vajon adóznia kellene, vagy nem?
Törölt felhasználó 2010. 10. 29. 08:28
Előzmény: #41  tokos.
#42
de a gazdagok sokkal többet.
98% adót rájuk 1 milla felett ezt már írtam vagy 5X,
de a lényeg a takarékosságot ne adóztassák.
tokos. 2010. 10. 29. 07:58
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#41
"Fizessenek a dolgozók, ne a takarékoskodók! "

Ne a gazdagok fizessenek inkább?

"Arról nem is beszélve hogy a sima bankszámla kamat szinte nulla, nehogy már azt adóztassák. "

Ha nincs kamat, nem adózik...

"A tőzsde és egyebek pedig kockázatosak, azért mert én kockáztatok és nyerek nehogy már adóznom kelljen, főleg 20%-ot! "

Akkor pl. legyen a szerencsejáték is adómentes!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek