Topiknyitó: ujonc07 2010. 10. 23. 13:50

Tőzsdei ügyletből származó jövedelem (SZJA)  

Sziasztok!

Az idén kezdtem el tőzsdézgetni, most szerettem volna kiszámítani a tőzsdei ügyletekből származó jövedelmet, de teljesen belezavarodtam.

Ti ezt nyilvántartjátok valahogy? Amennyiben igen, tudnátok nekem küldeni valami módszertani útmutatót, vagy táblázatot?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 04. 02. 03:19
Előzmény: #639  kardkovacsi
#640
ez engem is érdekelne, mert eddig több napos szenvedés minden évben az szja bevallás IB kimutatás alapján, a könyvelők meg dobnak egy hátast, mikor meghallják, miről lenne szó...
kardkovacsi 2016. 04. 02. 01:37
Előzmény: #636  Törölt felhasználó
#639
Nem hiszem, hogy ehhez könyvelő kéne neked.
Ez itt a reklám helye. Van ez a szoftver: www.tradingdiarypro.com.
A következő verzió (ami már valójában kész is van csak várok a flancos weboldal készítő cégre, hogy végre befejezze az új weboldalt) az MNB árfolyamok alapján végig tudja számolni az összes traded forintban. Ez 100% megfelel annak amit a NAV elvár tőled. Egyedüli probléma, hogy jelenleg angol nyelvű a kimutatás, de nem hiszem, hogy ez valaha is probléma lesz.
Írj a support emailre (nyugodtan magyarul :) ) és küldök neked linket a bétához. Még valamilyen kedvezményes árat is tudok ajánlani.
herlas 2016. 04. 01. 22:41
Előzmény: #637  Kisfiatal
#638
Olvasd el a 614-615 számú beírásokat.
Ha 2013-ban vagy 2014-ben volt összevonható veszteséged, akkor ezt a két bevallást módosíthatod önellenőrzéssel (utólag beírod, semmi más nem változik.)
Ezt követően a mostani bevallásban már figyelembe tudod venni ezt a veszteséget és adókiegyenlítéssel csökkentheted a fizetendő adót.
Kisfiatal 2016. 04. 01. 21:16
#637
Üdv!

Tanács kellene, a következő a helyzet, kicsit égő, tudom, de ez van:)
Szóval jópár éve tőzsdézgetek, kevés sikerrel, valahogy sose fordítottam rá sok figyelmet. 2010ben volt egy papíron nyereséges évem-nem sok egyébként. De már akkor is veszteséges voltam gyakorlatban a befalapok miatt.. Ti., az csak most esett le, hogy a befalapok külön adóznak.. Tudom, gáz. Utána kisebb-nagyobb veszteségek, de sose lett feltüntetve külön a bevallásban. Na most, a tavalyi évre meg kaptam egy komoly nyereségről kimutatást, én meg csak pislogtam.. Ugyani az volt, hogy az augusztusi bezuhanásban nagyot buktam fejlett részvényalappal, kiszálltam belőle, mert úgy volt hogy nemsoká kell a pénz, de aztán mégsem kellett. Vissza akartam hozni a buktát, egyedi részvényekbe fektettem, és ez sikerült is, utólag kiszámoltam, valami minimális nyereséggel zártam az évet. De ugye az egyedi rv árfolyamnyeresége után kellene megfizetnem az adót, tehát gyakorlatilag a semmire kellene adózom, mert az összesített árfolyamnyereségem közel nulla ugyebár.. Viszont nem tudom mérsékelni sem, mert nem tüntettem fel az utóbbi két év(amúgy nem nagy) veszteségét.. Szóval sunnyogjam el vagy mi legyen? :) Vagy fizessem ki az adót a nagy büdös semmire, ha már ilyen fax voltam? :) Nem nagy pénz amúgy 100 ezres tételek..
Törölt felhasználó 2016. 03. 24. 13:44
#636
Tudtok ajánlani egy jó könyvelőt aki már könyvelt Interactive Brokers kimutatások alapján?
peggy01 2016. 03. 20. 09:58
Előzmény: #629  kardkovacsi
#635
Ezt nem te írtad?
"Én még sosem kaptam nyereségkimutatást sem a Randomtól sem az Equitastól az elmúlt 13 év során." Erre reagáltam.
Tudom miről szól a topic: 624-es hozzászólás.
Ha annyira izgat a kérdés, megkeresheted a NAV-on.
Törölt felhasználó 2016. 03. 20. 09:34
Előzmény: #617  ujonc
#634
Nekem most járt le TBSZ-em és ha az 5 évet megvárod akkor semmit, értsd SEMMIT! Nem kell bevallanod csak küldenek egy igazolást a banktól és kész.
Törölt felhasználó 2016. 03. 20. 09:31
Előzmény: #625  kardkovacsi
#633
" A legjobb az egészben, hogy a csaj aki az ellenőrzésre felvette az adatokat még azt se tudta, hogy a tőzsdei papírok után kapott osztalékra nincs EHO. "

Ez nem teljesen igaz, az Uniós papírokra nincs csak, Amcsi papírokra kell EHOT fizetned 14%.
Törölt felhasználó 2016. 03. 20. 09:28
Előzmény: #628  Spotlight
#632
A brókercéged/bankod ahol vetted/tartod az ETF-ed az kimutatást küld, vagy le tudod elektronikusan kérdezni az osztalékfizetéseket és ott fel van tüntetve mennyi adót fizettél meg utána.
kardkovacsi 2016. 03. 19. 23:25
Előzmény: #630  kardkovacsi
#631
Ez a béna fórum motort. Direkt megnéztem, hogy a hibajelzés után nincs-e ott a hozzászólásom. Nem volt :). Erre most ott van.
kardkovacsi 2016. 03. 19. 23:24
Előzmény: #627  peggy01
#630
Tudom, hogy működik :)
A dolog arra vonatkozott, hogy mit kap meg az állam a brókercégektől nem arra, hogy neked mit kell tenned. Olvass picit vissza.
kardkovacsi 2016. 03. 19. 23:23
Előzmény: #627  peggy01
#629
Tudom, hogy működik.
Olvass vissza miről szólt a topic :)
Spotlight 2016. 03. 19. 21:05
#628
Sziasztok!
Nem találtam jobban kapcsolódó témát, ezért ide írok.

Az a kérdésem, hogyha Írországban bejegyzett részvény befektetési alapot (ETF konkrétan) veszek, amely osztalékot fizet ki nekem Írországból Magyarországra, akkor Írország fog-e levonni osztalék forrásadót? Megnéztem a kettős adóztatás elkerüléséről szóló egyezményt, de abban csak annyi van, hogy Írország max. 15%-os osztalék forrásadót vonhat le, ha akar. De nem biztos, hogy le is vonja.

Honnan tudhatnám meg, hogy Írország levonja-e az osztalék forrásadót, vagy eltekint ettől?

(Vehetnék olyan ETF-et, amelyik nem fizet osztalékot, hanem azonnal újrabefekteti, de a kinézett kategóriában ilyen ETF-et sajnos nem találtam, csak osztalékfizetőt)
peggy01 2016. 03. 18. 19:50
Előzmény: #625  kardkovacsi
#627
Neked kell letölteni.
A WebBrokerben a számlamozgások/kivonatok letöltése menü alatt megtalálod az éves Számlakivonat és adóigazolást, a Nyereség/veszteség kimutatást, Igazolást külföldi részvények osztalékáról, és 2016-os havi Számlakivonatokat.

Ezen kívül a nyereség/veszteség menüben te magad is beállíthatod: jan.1-dec.31 között ugyanazt kapod, mint a kimutatás.
ujonc 2016. 03. 07. 09:13
Előzmény: #620  peggy01
#626
Köszönöm!
kardkovacsi 2016. 03. 06. 17:36
Előzmény: #623  Törölt felhasználó
#625
Így talán. Bár ebben a brókercég által számíttatott nyereség nekem kicsit fura. Érdekelne, hogy tényleg így van-e.
Én még sosem kaptam nyereségkimutatást sem a Randomtól sem az Equitastól az elmúlt 13 év során.
Trade listát küldenek, de párosított nyereség/veszteség kimutatást nem.

Ha valaki dolgozott már brókercégnél nyilatkozhatna, hogy akkor pontosan mit is kell küldeniük a NAV felé.

+1. Nemrég voltam NAV ellenőrzésem egy elrontott 2011-es bevallás miatt (felszámítottak valami adót amit nem kellett volna én meg önellenőriztem és töröltöttem a tartozást).
Rengeteg tradem volt akkoriban és a végén nullásra hoztam ki a dolgot mert voltak bukók amiket átkötöttem. A nyerő egyik brokercég volt a bukó meg másik. Rá se kérdeztek. Én meg nem vittem papírt róla, mert nem volt kedvem vacakolni vele. Az osztalékfizetésről szóló papírokat vittem, kiderült több van belőle mint amit ők tudnak :). Totál káosz volt. A legjobb az egészben, hogy a csaj aki az ellenőrzésre felvette az adatokat még azt se tudta, hogy a tőzsdei papírok után kapott osztalékra nincs EHO.
peggy01 2016. 03. 06. 17:29
Előzmény: #623  Törölt felhasználó
#624
KBC-ről:
Kap-e tájékoztatást az adóhatóság a befektetési szolgáltató társaságtól az ellenőrzött tőkepiaci ügyletekből származó jövedelemről?

Igen, jogszabályban előírt kötelezettség alapján társaságunk rendszeresen adatot szolgáltat az állami adóhatóságnak ügyfeleink ellenőrzött tőkepiaci műveleteiről. Hogy a befektetési szolgáltatók milyen adatokat szolgáltattak adott évben az ügyfelek tranzakcióiról az adóhivatalnak, azt bárki megnézheti a Nemzeti Adó- és Vámhivatal honlapján.

"tehát a brokicég csak az éves nyereséged összegét küldi meg a NAV felé, nem a trade-eket..."
Ez biztos, hogy nem így van.
Bárhogy párosíthatsz, de számodra az a legkényelmesebb, ha a brokercég elszámolását használod fel az adóbevallásnál.

Ha ráérsz megkeresheted a NAV-on.
Törölt felhasználó 2016. 03. 06. 17:02
Előzmény: #621  kardkovacsi
#623
totál félreértettél.

akkor még1x: te állítod be a készletpárosítás módját az eladási megbízásod megadása során.
broki cég ez alapján párosít és számolja ki a nyereséged. év végén az össz ügyleteiden elért nyereségeid összegéről kapsz kimutatást.

és igen, utólag megváltoztathatod a készletpárosítást, de ekkor már a bevallott nyereséged nem fog egyezni azzal, amit a brokicég megküld a NAV felé.
tehát a brokicég csak az éves nyereséged összegét küldi meg a NAV felé, nem a trade-eket...
kardkovacsi 2016. 03. 06. 16:19
Előzmény: #621  kardkovacsi
#622
A Random nyereségkimutatásának első néhány sora:
"Jelen kimutatásban szereplő adatok csak tájékoztató jellegűek. Rendszerünk a megbízások adásakor beállított készletértékelési elvek szerint párosítja az ügyleteket, de saját nyilvántartásában Ön ettől eltérő párosítási elveket is alkalmazhat. A személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény 67/A. § (5) bekezdése szerint az adót Önnek saját nyilvántartása alapján kell bevallania és megfizetnie."
kardkovacsi 2016. 03. 06. 16:17
Előzmény: #619  Törölt felhasználó
#621
Szerinted ez a FIFO számít? Mi van ha több brókercégnél van számlád? Akkor hogy megy a kimutatás? Szerintem ez a LIFO, FIFO nincs a NAV felé küldve csak a nyers tradek. Nincs értelme küldeni.
Főleg, hogy választhatsz teljesen egyedi összerendelést is.

Topik gazda

ujonc07
3 3 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek