Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 06:05

Tény: a fidesz szerint a szegények gyermekei értéktelenebbek mint a gazdagokéi.  

Bizony, ez jön le az új "családi" adórendszerből.

A fidesz még tovább nyitja az amúgy is brutál szélesre tárt szociális ollót!

Sokan, könnyen kiszámolták már:

egy keveset kereső (kereső, adozó tehát nem segélyes roma..stb) becsületes magyar polgár gyermeke értéktelenebb, töredékét éri az amúgy is jómódban élő gazdag társának!

Szép új világ épül itt emberek.



Abba már bele sem merek gondolni mi lesz a munkanélküliekkel, mert az 1 millió munkahely nem nagyon akar létrejönni.



Ezek a törekvések a középkorba vetik vissza az országot, ahol jobbágyok, koldusok milliói csúsztak-másztak az isten által kiválasztott szűk gazdag rétegek előtt?



ez lesz a fidesz magyarországa?

köszönöm nem kell.

de ne aggódjatok, jövőre erre a nép is rájön !



és akkor még várjuk ki a z isteni elit további népnyomorító, elszegényítő intézkedéseit!


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
outsider42 2010. 10. 18. 23:07
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#120
Rendben, csak időnként ki tud borítani ez az ámokfutás.
tokos. 2010. 10. 18. 22:37
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#119
Van egy építkezési vállalkozásnál dolgozó ismerősöm, gyakorlatilag félig-meddig ő vezeti a céget, de nem az ő tulajdona.

A nyáron egy picit átalakították a házukat, a saját maga által vezetett céggel, aztán utána elhívtak megmutatni, dumcsizni, stb.

Aztán valahogy szóba került, hogy nem volt olcsó.

Mondom neki, te magad se gondoltad, hogy az építkezés ilyen qrva drága mi???

Aztán mondja, hogy hát valóban érte némi meglepetés...
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 22:27
Előzmény: #110  tokos.
#118
A szakmák (a piacképesek) szerintem is aránylag jól meg vannak fizetve. Egyébként is a piac áraz, tehát nem nagyon várható el senkitől, hogy többet adjon.

És csatlakozom: munka, gyerek, tőzsde, sport/hobbi mellett nincs semmi időm, de sokszor végzek el én is ilyen-olyan munkákat otthon.
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 22:20
Előzmény: #105  outsider42
#117
Nem kell az olyanokkal foglalkozni, mint Kubumaci. Pár éve gazdagodó néven a részvényes topicok réme volt, ott is sütött belőle az irigység és mások sikere, saját kudarca miatti düh. Úgy tűnik, tőzsdén kívül sincs ez másképpen.
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 22:14
Előzmény: #96  Bogi27
#116
Úristen, most látom csak, miket írtál:

"épitsen a állam állami boltokat ahol bevisszi a vidék termékét a városba.igy munkahelyek jönnek létre vidéken is"

Te hány éves vagy? Ilyen volt már, kommunizmusnak hívják. Láttuk is, mennyire működik...
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 22:11
Előzmény: #96  Bogi27
#115
Bogi, nem nagyon vagy képben:

"Ha magyar terméket vesszel adókedvezményt illet meg nincs áfa ezen a terméken"

1. Mi a magyar? Itt bejegyzett a cég, magyar magánember a tulajdonosa, vagy mi?
2. A fentihez ki kell lépni az EU-ból.
outsider42 2010. 10. 18. 22:01
Előzmény: #113  tokos.
#114
Nálunk is a férjem fest és megszereli amit tud.:-))
Szerintem ezt mindenki így csinálja, hacsak nem bölcsész:-))
tokos. 2010. 10. 18. 21:51
Előzmény: #112  outsider42
#113
Vellanyszerelőt sem igen szoktam hívni, a porszívót is volt, hogy magam csinyáltam.

A lakás festegetését is átvettem a szakitól, miután rájöttem, hogy az autómata kikeveri a színt, aztán meg csak henger kell hozzá, amit húzogatni kell... Tapétázásért se hívtunk anyával szakit, azt a pár csíkot feldobtuk, aztán kész.

Az a baj, hogy kicsit későn jöttem rá, hogy nem olyan bonyolútt dógok ezek, addigra sok pézt vittek a szakik.
outsider42 2010. 10. 18. 21:44
Előzmény: #110  tokos.
#112
Ez EGY szakma. És mi van a többivel?
outsider42 2010. 10. 18. 21:43
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#111
Nézd meg pl. egy Tescoban dolgozó (éjjel-nappal, hétvégén, stb.) dolgozó eladó/pénztáros stb. bérét. És szakképzett eladóról beszélek. Nyomorszint.
tokos. 2010. 10. 18. 21:41
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#110
"A szakmunkás ne lenne megfizetve? Ne viccelj! Egy normálisan dolgozó burkoló vagy asztalos annyit keres, hogy néha szégyellem is magam, hogy csak ennyire vittem... :) "

Így igaz, ahogy mondod, egy csomó burkolást magam csináltam, mert annyiért nekem is megérte.
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 21:39
Előzmény: #107  Sarpac
#109
A szakmunkás ne lenne megfizetve? Ne viccelj! Egy normálisan dolgozó burkoló vagy asztalos annyit keres, hogy néha szégyellem is magam, hogy csak ennyire vittem... :)

A bérezés pedig nem tisztesség kérdése, hanem munkaerőpiaci. Majd, ha nem találnak elég jól dolgozó kétkezi munkást, akkor majd emelkedni fog a bér. Ehhez persze megrendelői igényesség is kellene, mert ha a megrendelő nem várja el a minőségi munkát, akkor a kétkezi munkás magától igen ritkán csinálja meg olyan minőségben, mint ahogy otthon is csinálná...

Nálam az az első kiválasztási szempont egy szakmunkásnál, hogy megnézem az otthonát. Ha látszik, hogy igényes magával szemben, akkor már csak ár kérdés, hogy ő lesz-e a kiválasztott...
outsider42 2010. 10. 18. 21:32
Előzmény: #107  Sarpac
#108
Így van. Aki dolgozik, annak tisztességel meg kell(ene) tudni élnie. Ez alapkövetelmény (lenne).
Sarpac
Sarpac 2010. 10. 18. 21:30
Előzmény: #105  outsider42
#107
Egyetértek veled, de az is tény, hogy ma itthon a szakmunkás és a kétkezi munka baromira nincs megfizetve, de adóban tisztességesek akarunk lenni, akkor legyünk bérezésben is azok!:)
outsider42 2010. 10. 18. 21:24
Előzmény: #97  jumbo2
#106
Jó 5let:-)))
outsider42 2010. 10. 18. 21:23
Előzmény: #103  johai
#105
Feltehetően nem véletlen keresek többet a betanított munkásnál, igaz? Talán mert tanultam és sok energiát fektettem a szakmai ismeretekbe. Ez jó 20 évbe került, na nehogymár még nekem kelljen szégyenkeznem. Ad absurdum az ilyen kubucicamaci félék, akiket esz a sárga irigység, mert neki nem sikerült, akkor mindenki dögöljön meg, aki nála többre vitte.
tokos. 2010. 10. 18. 20:11
Előzmény: #98  stock33
#104
Kb. Ennyinek gondoltalak. Csak akkor azt nem ertem, hogy miert irtad, hogy nalatok 3 gyerek volt.

Vagy itt a te testvereidre gondolsz, vagyis harman voltatok testverek?
johai 2010. 10. 18. 20:04
Előzmény: #102  outsider42
#103
Na nee...a fizetés szerinted arányban áll az értékteremtéssel?
Hol?
outsider42 2010. 10. 18. 19:49
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#102
Hülyike, látszik semmit nem értesz az égvilágon az egészből.
Adójóváírás nem a gazdag, hanem a DOLGOZÓ, ÉRTÉKTEREMTŐ réteget támogatja.
Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 19:41
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#101
1. "mert rombolja azt a belső igényt, hogy mindenki a munkája gyümölcse által megtermelt javakból éljen és neveljen gyerekeket "
A fidesz javaslata pont ezt az igényt szeretné kielégíteni.

1. "Befizetendő adóból visszatartani" csak a tehetősebbeknél lehet.

Topik gazda

Kubumaci
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek