Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 10. 07. 16:43

OTP Supra  

Van valakinek OTP suprája? Miért zuhan ez mint a kő? A forint erősödött a tőzsde + -os ez meg naponta 2 -3 % esik.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Momentumtrader1 2022. 02. 02. 15:48
Előzmény: #37  kukacponthu
#40
az 1,21 es szint körüli események a spekik kicucliztatásánál egy kicsit ngayobb veszélyt jelentettek szerintem
Törölt felhasználó 2022. 02. 02. 15:31
Előzmény: #35  Momentumtrader1
#39
Ha az OTP-t akarod ezzel a stílussal védeni, akkor azt tanácsolom, hogy ne tedd, mert egyre mélyebbre süllyedsz.
Abszolút hozammal 2020. márciusától értéket nem növelni az azt jelenti, hogy az alapkezelő fogalmatlan volt.
Mondom ezt úgy, hogy egyetlen fillérnyi alapom sincs - régebben megtanultam a leckét már, hogy csak a számlavezető zsebét tömtem a 1,5-2% körüli éves jutalékért - és jól elvagyok ETF-ben is, ott legalább hozza a piacot, és mindössze 0,07-0,2%-ba kerül.
forma1bt
forma1bt 2022. 02. 02. 15:23
Előzmény: #35  Momentumtrader1
#38
Ebben igazad lenne, csak éppen ők nem tartják magukat profinak, illetve szakembernek, nem ígérnek hosszútávú profitot, és nem mások pénzét cseszik el. Igenis ez ugyan olyan hűtlen kezelés, mint hogy odaadom a pénzem egy építőnek, hogy csinálja meg a házam, elk+rja, aztán megvonja a vállát, hogy bocs, így sikerült, benne volt ez a kockázat. Aztán belefog egy másik ház építésébe...
kukacponthu 2022. 02. 02. 15:16
Előzmény: #33  Momentumtrader1
#37
Itt azert engedj meg egy gondolatot, megprobalom picit szofisztikaltabban, remelem nem okoz szamodra gondot…
Volt egy 1,21-es rogzitett deviza kereszt, ezen az opcios traderek gennyesre kerestek magukat es azt hittek, a bab is hus…na, ekkor jott a svajci jegybank es jokorat rottyantott a ventillatorba. Elindult a stop henger es bizony ez a spiral fajt, nagyon sok befektetonek, alapkezelonek, tradernek…jelzem, a pozit ok vettek fel, nem a svajci jegybank adta az akcios farhat melle.
Kovetve az analogiad, ha bukos egy pozi, az nem a trader/befekteto hibaja, hanem az adott cege, instrumentume.
Klasszikust idezve:
“A pozi jo, csak az irany rossz”
Picit szerenyebben kollega, szerenyebben…
Törölt felhasználó 2022. 02. 02. 14:46
#36
It was a "nice try" by Cs. Szalma...     ) 
  
re: 
  
"...Mindenki alapkezelő akar lenni. Beszedni a lehető legtöbb pénzt, aztán vadul egymás ellen trédelni, majd a végén a díjakból lehúzni a sápot. Ismerek valakit; baromi okos a csóka és amellett még ügyes befektető is lehetne. Egyszer megkérdeztem őt: "Milyen hozamokkal kecsegteted az intézményi ügyfeleidet?" Erre ő: "20 százalék." Nem hittem el amit hallok, hiszen ő is tudja, hogy ez lehetetlen. De ezt mondta: "Nézd Charlie, ha kevesebbet mondok, nem adják ide a pénzüket." ... Az alapkezelői biznisz totál bolondokháza lett." 
  
[Charlie Munger, 2014]
  
)
Momentumtrader1 2022. 02. 02. 14:40
Előzmény: #34  VUK1980
#35
érdekes lenne a sok okostojás háromfilléres portfóliójának a hozamát kielemezni, mert a hápogók nagy része fizuból foltozgatja a bukóit
VUK1980
VUK1980 2022. 02. 02. 14:38
Előzmény: #31  SimpleB
#34
Ennyi erővel én is csinálok egy VUK alapot, és lehet rám bízni a vagyonkezelést, pénz szaporítást :) lehet jobban tolnám mint ezek :)
Momentumtrader1 2022. 02. 02. 14:31
Előzmény: #27  zsoltee77
#33
a svájci összeomló nem Szalma bűne volt hanem a svájci jegybank felelőssége, ha pedig ezek ellenére visszahozta a bukódat akkor miért szidod? Paraszt!
forma1bt
forma1bt 2022. 02. 02. 11:58
#32
Pont tegnap nyitottam egy topicot, ahova az OTP G10 alap veszteseit és elszenvedőit (meg bárkit) várom. Annál is sikerült 5 év alatt az árfolyamot megfelezni. 12 milliárdnyi pénzt kezeltek a végére ez már csak 3 lett. Hatalmas pénzek éghettek el. Aztán decemberben beolvassztották az alapot egy újonnan indított alapba, így gyakorlatilag az eddig veszteséget termelő G10 megszűnt, eltűnt. A Supranak is ez lesz a sorsa! És mindez bármiféle következmény nélkül!!!
SimpleB
SimpleB 2022. 02. 02. 11:21
Előzmény: #29  eszpe2
#31
Másnak is feltűnt a két éve tartó balfaszkodás...
BokrosLaci 2022. 02. 02. 11:12
Előzmény: #29  eszpe2
#30
És a Vakmajom marad? Az Ő alapja is csak arra jó, hogy kezelési költséget raboljanak az ügyfelektől a semmiért cserébe.
O1Gci 2021. 12. 01. 21:29
#28
Nekem kb. 7-8 évvel ezelött volt pár hónapig és emlékeim szerint egész szépen hozott,de -már nem tudom miért- kiszálltam belőle és erre rá pár héttel esni is kezdett.Ritkán van ilyen megmagyarázhatatlan szerencsém,örültem is neki.Ekkor még az ersténél voltam.
Aztán 2019 nyarán átjóttem az otp-hez és kinéztem egy pár alapot,köztük ezt is mert már hallottam ugye róla.Asszem 1.5 év után untam meg,hogy nem hoz kb. semmit,de továbbra is követtem a folyamatos esését.Néha rá is kérdeztem a brokimnál,hogy változtattak e már a növekvő piaci hangulatban kb. mindenben shortot (olaj,s&p) nyitó stratégián mert szeretnék pénzt rakni bele,ha végre emelkedni kezdene.A válaszokat gondolom mindenki ismeri.
Múlthét pénteken viszont nagyon meglepett mikor megint rákérdeztem.
Azt mondta,hogy semmi változás és már azt javasolják az ügyfeleknek,hogy:SZÁLLJANAK KI BELŐLE!
Ez elég őszinte és hihetetlen válasz volt nekem.
Legalábbis én még nem hallottam ilyen hozzáállást.
Mármint a bank részéről,hiszen ezzel azt kommunikálják,hogy kb. szarnak erre a befektetésre.
Nem is értem,hogy ekkora vagyoni hátrányt okozva (tulajdonképp direkt),hogyhogy nincs még valaki a rácsok mögött?
zsoltee77
zsoltee77 2021. 12. 01. 20:45
Előzmény: #24  eszpe2
#27
én a svájci frankos balhée előtt vettem belőle 1 nappal. :D Másnap omlás, na mondom ebbe belenyúltam rendesen, dobtam amikor ez a gyökér szalma visszahozta nullára.
gyula1971
gyula1971 2021. 12. 01. 20:37
Előzmény: #25  HARDCORETERROR
#26

Remélem a hozam alapján kapják a fizetésüket!
Most 2012 nyári szinten van az árfolyam, 2020-év elejétől, már majdnem feleződött.
Ezen a bef- stratégián nem tudom miért nem változtatnak?
-Ezt írják: Supra-A befektetési eszközök és a kockázatvállalásra alkalmas időszakok kiválasztását az alapkezelő szakembereire bíznák. Ajánljuk továbbá mindazoknak, akik a kockázatvállalásra alkalmasnak ítélt időszakokban megtakarításaikat a lehető legszélesebb befektetési területen, globálisan fektetnék be.
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2021. 12. 01. 20:27
Előzmény: #24  eszpe2
#25
"egy full amatőr sem tud összehozni."
Dehogynem :DD
de tény, h ez az alap és a menedzsere a szakma szégyene..
eszpe2 2021. 12. 01. 18:22
#24
Én - valamilyen isteni sugallatra - még a svájci frankos bukó előtt szálltam ki kb. 3 héttel +20%-kal. Pedig abban az időben még nagyon sokan nyomták és erőltették a Suprát, prémium- és privátbanki tanácsadók is.
De amit a Supra idén is művelt, az katasztrófa. Nem értem, hogy pl. a Szalma Csaba ezek után hogyan lehet még az OTP-nél portfólió menedzser... ennyi mínuszt (és ilyen környezetben, mint az idei) egy full amatőr sem tud összehozni.
Törölt felhasználó 2021. 12. 01. 16:04
Előzmény: #22  return.value
#23
Jól tetted. Az egyik legjobb befektetői döntésem volt, mikor megszabadultam az utolsó befektetési alapomtól is. Áldani fogod ezt a pillanatot.
return.value
return.value 2021. 12. 01. 15:56
#22

Én a mai nappal eladtam a több, mint 10 éve gyűjtögetett pakkom nagy részét, kb 35% bukóval.
Soha többet ilyen OTP-s mocskot.
kgergelyt 2021. 11. 23. 09:03
#21

HI!
Attól tartok itt egy hatalmas esés lesz megint... Vagy lehet, hogy az olaj long pozik valójában nem is lettek eddig beárazva? Mert az olaj ára az egekben van, az alap meg az olaj miatt esett óriásit 1 éve... Fura ez, mert ha kimentek a stopok akkor ahhoz képest sem stimmel az esés mértéke... A mostani emelkedő trendben meg tovább esett... Nagyon furcsa... büdös ez nekem.

Topik gazda

kaposztas
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek