Topiknyitó: Portfolio 2010. 09. 21. 11:59

Hogy indul a tőzsdén a CIG Pannónia? (Interjú)  

Ugrás a cikkhez
Október 11-én kezdi meg részvényeinek nyilvános kibocsátását a CIG Pannónia Életbiztosító - közölte a Portfolio.hu-val Gaál Csaba, a társaság vezérigazgatója. A szakember ismerteti az interjúban a tőzsdére lépés legfontosabb paramétereit, hozzátéve,...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=138769
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 09. 22. 09:17
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#69
a brókernetnek csak a hazafias érzelmek miatt volt szüksége a cig köntösére. most már nemcsak az ügyfeleket nyúlják le borzalmas jutalékra és rángatják be eszement befektetésekre, hanem a kisbefektetőket is leveszik a bét-en egyazon termékkel. (a legjobb az egészben, hogy az ügyfelek pénzén is jegyeznek a részvényből. kedvezménnyel persze:)))))))))

Törölt felhasználó 2010. 09. 22. 09:13
Előzmény: #67  Törölt felhasználó
#68
Szerintem felettébb kockázatos befektetés, hiszen csak és csakis akkor lehet nyereséges a biztosító, ha az ügyfelek egészen hosszú távon megtartják a biztosításaikat, legyen az akár egyszeri díjas "betét", avagy rendszeres díjas "kényszermegtakarítás".
Az első néhány és ügyfélbefizetései ugyanis kellenek a szemtelenül magas (akár 150-180%-os jutalékokra), valamint a nem kevésbé magas folyamatos működési költségekre. Még akkor is - vagy annál inkább -, ha ezeket a költségeket a lemorzsolódó ügyfelektől kőkeményen levonják...

Őszintén szólva teljesen indokolatlannak látom (funda szempontból) a 40 Ft-os névértékű részvények hússzoros áron történő kibocsájtását, persze a tőzsde alapvetően nem a fundáról, sokkal inkább a pszichológiáról, a spekulációról szól...
Törölt felhasználó 2010. 09. 22. 06:52
Előzmény: #41  mondoka
#67
Mire nyereséges lesz addigra megbukik a fidesz...
Törölt felhasználó 2010. 09. 22. 06:41
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#66
Kitűnő helyzet értékelés.
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 23:46
Előzmény: #64  tokos.
#65
Természetesen igazad van, hullafáradt vagyokés kétszer is entryt írtam exit helyett.
tokos. 2010. 09. 21. 23:35
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#64
Ha jól értettem, ez exit point az alapítóknak, entry point meg inkább nekem lehet(ne).

Ugyanakkor némileg nagyobb lelkesedéssel vennék, ha mondjuk nem 20-szoros áron akarnák a nyakamba sózni, hanem 5-szörösön... És akkor
a számításaitok szerint is kb árán lenne.

Nyilván az is belejátszik a dologba, hogy az alapítók egy része nem akar túl alacsony tulajdoni hányadot, nehogy kikerüljön a kezükből az irányítás esetleg. Lehet, hogy nem teljes az egység köztük, úgy gondoltam.
tokos. 2010. 09. 21. 23:27
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#63
Köszi,

Én elvileg kapk némi kedvezményt, ha jól tudom, de majd meg kell kérdezni a komát, aki rámsózta a dógot.

Ugyanakkor volt olyan papír, ami 2 év után 20-szorosát érte emlékeid szerint?
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 23:16
Előzmény: #60  tokos.
#62
Tokos, azért ez nem ilyen egyszerű. Másokat bevonni egy részvénytársaságba (ami most ráadásul kényszer is bizonyos értelemben) az mindig egyenlő azzal, hogy vagy az eredeti tulaj elad, vagy legalábbis csökken a részesedése, mert új papírokat nyomnak ki. Ilyen alapon pedig mindig ott lehet a gyanú, hogy ezt miért teszi. Az esetek többségében ráadásul eladás is van a kibocsátásban. Nem véletlenül. Mert, ahogy írtam ez egy entry point az alapítók számára, ha esetleg később nem alakulnának jól a dolgok (ilyen van még akkor is, ha nem eleve a lehúzás a szándék, viszont egy cég alapító számára mindig és több lépcsőben kell kiszállási pont).

Egyébként az, hogy csak alig 4-5%-ot adnak el (hogy éppen pénzüknél legyenek) és a többi marad, azt jelzi, hogy ők is bíznak a cégben, tehát eleve mutyiról meg lehúzásról hülyeség beszélni. Én a jelenlegi infók alapján drágának tartom. Jegyezni valószínűleg nem fogok (pláne úgy, hogy az egyébként sem olcsó árazás mellett mezei kisbüfiként további +25%-al szivatva vagyok, ami arra jó, hogy a tőzsdei bevezetéskor az intézményiek és kedvezményesek akár ki is tudnak szállni nyerőben, én viszont nem). Aztán azt meg meglátjuk, hogy a tőzsdén mi lesz vele.
ingcapa 2010. 09. 21. 23:06
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#61
értelek pénznyelő.
a laikus mit gondolhat?
40 ft a névérték. ok. mondjuk 7-800 forint körül beáll az árfolyam...
húúúú ez mekkora sztori emberek, ezt venni kell ezerrel, és már ezer felett az árfolyam pillanatok alatt...
ez benne lehet a pakliban nem???
na meg a jobbos média támogatása, meg csányi, meg a hazafias multiellenes közhangulat.
merthogy végre itt egy igéretes magyar cég, aki majd nem viszi ki a zsét az országból. Én ebben látom a komoly lehetőséget, az árfolyamemelkedésre.
tokos. 2010. 09. 21. 23:01
Előzmény: #1  Portfolio
#60
Azon gondolkodtam, hogy ha ez olyan qrva jó befektetés, akkor a tulajok miért eladni akarnak, és miért nem venni?

Illetve az is eszembe jutott, hogy ha eladhatja majd a bevezetés utáni égbe szökő árakon, akkor miért szórj aki sz@ros 800 pézért???

Bűzlik ez nekem. Nagy sz@rba nyúttam, félek..
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 22:57
Előzmény: #57  ingcapa
#59
Watson az eszközértékre számolta a 70Ft-ot. A névérték 40.

A névérték árazás szempontjából nem számít. De a tulajdonosok szempontjából egy új cégnél persze, hiszen ők ennyiért tették be a pénzüket. De ez a te szempontodból mindegy. A CIG nem azért drága mert 40Ft a névértéke, hanem azért, mert 700-900Ft-on akarnak eladni valamit, ami jelenleg 70-et ér, ha sokat sikerül eladni 700-900-on, akkor meg 200-at. Ezért cserébe nagy növekedés és egyelőre jelentős veszteséget ígérnek. Ezért drága, nem a névértéke miatt.

tokos. 2010. 09. 21. 22:49
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#58
Ismételtelek, pedig nem olvastalak, pont ezt számoltam ki én is.

Ráadásul érintve vagyok a dologban, a minimális díjjal én is kötöttem egy biztosítást, gondoltam megpróbálom, de így, hogy 20-szoros áron akarják rámsózni, így azért némileg elment tőlem a kedvem.

Nincs nagy tőzsdés múltam, volt olyan a nem túl távoli múltban, hogy eg ypapír 2 év alatt 20-szorozta a névértékét?

Belértve akár OTP, MOL, FHB, stb???
ingcapa 2010. 09. 21. 22:42
Előzmény: #56  tokos.
#57
Akkor mégis csak számít a névérték????
Ugye-ugye pénznyelő???
tokos. 2010. 09. 21. 22:40
Előzmény: #32  watson
#56
Ha jól olvastam, a névérték 40 Ft, nem 70.

A bót itt alighanem arra megy, hogy aki annak idején beszállt, most a részvényeinek 5%-át eladja 800-on, így megmarad az eredeti tulajdoni hányadának 95%-a, mi gyakorlatilag ingyen vót.

Na az nem lehetett rossz bót, most viszont kezd nekem is egyre gyanúsabbá válni a dolog.
ingcapa 2010. 09. 21. 22:40
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#55
Az tisztán látszik, hogy a Cig, Bnet szimbiózisban él egymással.Azt én is komoly problémának látom, hogy csak a bnet-re támaszkodnak, erről avivás Bartók tudna mesélni. A bnet által kötött szerződések megmaradása, fizetettsége az éves díjak miatt időlegesen(2-3évig) jó, de vajon hány bnetes Cig szerződés fogja megélni a lejáratot?! Gyanítom nem sok...
Egy jó életbiztosító legalább 1500-3000 ügynökkel kell hogy értékesítsen, úgy hogy az új szerzések max. 25-30%át hozza az alkusz, a fiók, stb...
A magyar piacon tisztán alkuszi értékesítésben bizni, szerintem elhibázott stratégia...
Mi lenne, ha mondjuk union, uniqa adná az új szerzésre a legmagasabb alkuszi jutalékot???
A bnet kinek értékesítene tovább???
Egy emberben lehet bízni a Horváth Bélában, ő tényleg ért az életbiztosítási üzlethez...
Neki sokat köszönhet a Cig, meg a leendő részvényesek is!
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 22:24
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#54
"aki ma magyarországon rv-t jegyez az balek. full balek."

Szerintem meg te vagy túl fiatal és tapasztalatlan.

Aki '96-ban mondjuk 100 Ft-on vett OTP-t, az még ha hozzá se nyúlt és most is megvan neki, akkoris nagyon jól áll. Örülnél te ilyen hozamnak 14 éven át...
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 22:20
Előzmény: #48  watson
#53
Tényleg jól leírtad ezt a tőzsdei álmodozás jelenséget és a hasonlatok is jók (ezekhez képest a KEG és az AAA ennél is durvább gyors tulajdonosi kiszállók voltak álmok nélkül). Nem szeretem ezt a +/- -osdit, de nyomtam egy +.

Egyébként nagyon ügyesen kitalálták a CIG-nél ezt a kibocsátást. A régi tulajok 2 millió db-ot adnak el. Azaz alig változik a kezükben lévő mennyiség (50 millióból 2 nem tétel), miközben 2 millió 750 Ft-on 1.5 milliárd. Azaz annyi, amennyivel ők már a cégbe tolt pénzüket vissza is kapták. Elindítottak egy céget és 2 év múlva ők máris a pénzüknél lesznek úgy, hogy ehhez tőzsdei mutyi még nem is kellett, a tőzsdén se kellett még eladni ehhez semmit, és a tulajdonuk is nagyrészt megmarad. Ez egy jól kitalált entry point számukra.
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 22:13
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
aki még nem tudja, előbb utóbb megtanulja, ez kisbüfi balekfogó.

ha valakinek nincs szüksége a pénzére, adja inkább a vöröskeresztnek mint a sokmiliárdos vagyonú, az emberek becsapásából meggazdagodott brokineteseknek.
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 22:11
Előzmény: #41  mondoka
#51
aki ma magyarországon rv-t jegyez az balek. full balek.

mellesleg megjegyzem, hogy Kovstec és a volt óvónéni vagyona fejenként 27 miliárd forint, ezt a sok balektól sikerült lenyúlni akik bedőltek a brokinetes hirtelen lett pénzügyi tanácsalóknak.

és aki nem tudná, a CIG Pannónia Járai papa, és a Brokinet (Kovstec+óvónéni) bulija.
ennél több infó erről nem is kell. bukta, mint a brokinetes "tuti" befektetések voltak.

onoffon 2010. 09. 21. 22:02
Előzmény: #32  watson
#50
Látom itt mindenki tisztában van azzal, hogy valójában mit is jelent a névérték és a többi szakszó!!!:D:D:D

joepappa
joepappa 2010. 09. 21. 18:29
Előzmény: #48  watson
#49
ezt az álmosat ezt nagyon szépen leírtad. :) bontok is egy sört.
watson
watson 2010. 09. 21. 18:17
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#48
persze vannak akik szeretnek álmokat vásárolni úgy hogy előre kifizetik az álmokat évtizedekre aztán reménykednek hogy bejön és a pénzükhöz jutnak ;)

Genesisben meg hol vannak már a 2800-tól, nemhogy az álmoktól... :))
Humetben is álmodoztak. Aki csodálkozna a párhuzamon annak elmondom hogy indkét tupírka milliárdos kategóriába tupírozta magát ;)

Az RFV és a Pannergy is hasonló az álomvásároltatásban csak ott van remény még a beteljesülésében, bár ott is jó előre beárazták a még meg sem lévő eredményességet.
Amúgy az rendben van hogy valamennyit beáraztak, de itt is és a Genesisnél is a kibocsátók mohósága eltúlzott, és igen kétséges hogy valaha is lesznek annyira eredményesek hogy egy többszörös felérat elviseljen tartósan az árfolyamuk.

Szerintem a Pannergy és az RFV felhúzása is előre eltúlzott ami az illikviditásukból és a könnyed manipulálásukból is fakadhat.
De ehhez legalább belátható időn belül (évek) hoznak is valamit, bár szerintem nem olyan gyorsan ahogy azt az álmokban elképzelték.
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 17:53
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#47
...teljesen igazad van. Jó hogy nem mondja, hogy a Kostecz és csapata örök hűséget esküdtek nekik ;), egy vicc. Maradt volna termék-fejlesztő...

... a biztosítási piacon köztudott, hogy az éves díjfizetésű szerződések megmaradási aránya a legjobb, hát milyen véletlen, hogy a BNET miben is engedélyezi az UL-ek kötését? Hát csak éves díjban. Ráadásul az még extra-jutalékot is termel nekik.

...ahogy otthagyták az AVIVA-t, úgy fognak majd máshova menni, ha a jutalékkulcs már nem lesz "piacképes" és találnak a "hazafiasságon" kívűl más ideológiát az MLM-hálózatuknak. Nem kéne kizárólag rájuk építeni az egészet, mert csuda vége lehet, lásd AVIVA.

...inkább a saját hálózatukat kéne erősíteni, és az alkuszi vonalakat.

joepappa
joepappa 2010. 09. 21. 17:43
Előzmény: #39  watson
#46
még nem bírtam kiszámolna a hetven forintit csak úgy hogy a saját tőke/jegyzett tőke.:)
nekem is drágának tűnik, bárhogy is kúrtam el az eddig számításaimat kilencszáz forint közelében sem volt:)
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 17:40
Előzmény: #42  Pnorb
#45
az rfv-vel pont nem kellene összevetni, és 2750-en volt a jegyzés, nem 3750-en, papírom is van róla - még a nyaralást is félbeszakítottam miatta :))

a párhuzamba állítható cég sokkal inkább pl. a kulcssoft névre hallgató...
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 17:33
Előzmény: #41  mondoka
#44
Inkább úgy kérdezd fog-e termelni valaha nyereséget?! Az okosmókus bemondta a tutit a mikrofonba:
"[..] a Brokernet piacvezető a hazai életbiztosítási piacon. Ha nem akarsz piacot veszíteni, legalább az új szerzéseid felét a Brokernetnek kell biztosítania[..] A Brokernet egy hatezer fős hálózat, év közepén a mi saját hálózatunk 268 főből állt. [..] A Brokernet ráadásul jobb minőségű állományt
termel, mind átlagdíjában, mind időtartamában jobb teljesítményt mutat a
saját értékesítésünknél. Jelen pillanatban a Brokerneten keresztül szerzett állomány esetében 12%-os a törlési arány, míg a saját hálózatban 20% fölötti."

Namost, ha nem tudnak a brokernetnél jobb (vagy legalább közel olyan jó) saját értékesítést csinálni, akkor örökre a bnet fogja diktálni nekik a feltételeket, különben az állományt átviszi egy másik biztosítóhoz, pont úgy, mint hogy most áthozta ide. Ez esetben a CIG profitja annyi, amit a bnet megenged!
Legalább annyi ész lenne a cégben (mondjuk a vezérigazgatónak), hogy nem nyilatkoznak ilyeneket.
Törölt felhasználó 2010. 09. 21. 17:24
Előzmény: #42  Pnorb
#43
...nem Japán biztosító, egy kockázati tőke-kezelő, nem ugyanaz.

"Kockázati tőkealapot üdvözölhet tulajdonosai között a CIG Pannónia Életbiztosító Zrt. a japán hátterű ELAN SBI Capital Partners személyében - jelentette be Járai Zsigmond fb-elnök. 10 millió eurós befektetésével mintegy 10%-os részesedést szerzett a kockázati tőkealap a biztosítóban. A zártkörű tőkeemelésről tegnapi közgyűlésén döntött a biztosító, a lehetőség az érdeklődő befektetők számára továbbra is nyitva áll."
Pnorb 2010. 09. 21. 17:20
Előzmény: #41  mondoka
#42
Hy,

Május környékén 240 Ft-os árfolyamon szálltak be magyar üzletemberek, majd ezután nem sokkal egy Japán biztosító 480 Ft-ért vett kb. 10%-os pakkot.
Náluk az internetes biztosítás nagyon megy, és ha megnézitek, itthon is ezirányban indulnak el a dolgok. (Olcsóbb, nem kell márványos bankszékház hozzá nem értő ügyintézőkkel).

V.ö.: tavaly tavasszal egy másik Bux cég (3 betűs nem pénzügyi cég) részvényei 3750 Ft-ért volt jegyezhető. Nézd meg ma mennyi volt.
mondoka 2010. 09. 21. 17:11
Előzmény: #39  watson
#41
Ez így nagy lutri az biztos. Ami persze később évek múltával nagy sikersztori is lehet akár. Akár igen, akár nem!
De mindenesetre most ez egy elég drága jegy erre a Pannon Expresszre.
A baj csak azzal van hogy az ember szeret közben is vigyázni a pénzére. És mi lesz az alatt a pár év alatt amíg nem termel nyereséget? És mi lesz ez alatt ha közben egyébként nagy korrekciók, vagy esetleg medvepiac lesz?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek