Topiknyitó: Portfolio 2010. 07. 30. 08:05

Köss minél olcsóbban! - Nagyító alatt a hazai brókerdíjak  

Ugrás a cikkhez
A portfolio.hu a hagyományokhoz híven idén is elvégezte a hazai brókercégek értékpapírkereskedésre felszámított díjainak és jutalékainak összehasonlító elemzését. Felmérésünkben a korábbi 20 helyett 22 cég szerepel, miután a Strategon tavaly...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=133370
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 08. 04. 13:01
Előzmény: #20  watson
#23
Emberek, én azt érzem, hogy mindenkinek van egy "kedvenc" brókercége, és a többi legfeljebb kuka ketagória... De egy kis objektivítás azért kellene, a régiek már bizonyítottak valamit, az újakat meg hajuk már bizonyítani.

Egyébként ettől a banki háttér misztifikálástól feláll a szőr a hátamon. Az Eq jó, de szűk három éve adták el a mostani Randomosok a KBC-nek. Gondolom, nem véletlenül vették meg az Eq-t, azaz az előtte lévő 13 évben csak jól csináltak valamit.
És a bankok? Ybl, Posta stb. Mi van a K&H Kulcsár üggyel? Mi van a K&H/KBC CDO kötvény botrányával, amivel becslések szerint mintegy 30 Mrd (ez nem elírás) forinttal húzták le a magyar ügyfeleket.
Szóval, az olcsó PR fogást leszámítva mitől jobb egy banki háttér??? Talán nem lehet véletlen, hogy az Erste sem a banki hátteret nyomja, mint értékelő előnyt, hanem a szolgáltatásait...
exmnbs1 2010. 08. 02. 23:50
Előzmény: #21  exmnbs1
#22
és volt valami pszáfos számladszétválasztós
exmnbs1 2010. 08. 02. 23:48
Előzmény: #20  watson
#21
Nyitottam egy RC topikot a másikon de nem igen tudtam meg róluk azonkívül sokat, hogy Eq-osoknak küldtek egy figyelőt, amiben szó van róluk
watson
watson 2010. 08. 02. 23:29
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#20
"A lényeg:
KBC-Equitasnal 0.15-0.25 a juti, nagyobb forgalmúaknak még ennél is olcsóbb!
Quaestornál 0.15-0.3 nagyobb forgalom után kedvezmény.
Random Capitalnal 0.1-0.2 a juti, és esetleges veszteséges hónap után a juti felét VISSZAKAPOM!!!
A többi cég elégé elvan tévedve a jutalékok terén, v. egyéb más probléma van velük."

Azért a leglényegesebb kimaradt a fejtegetésedből: GARANCIA
A KBC-Equitas mögött ott egy bank az ok és a többi??? a többi nem egy sufni cég? pl a Random Capitalra mit merjen bízni az emberfia? már a nevéében is benne van hogy Random kapod vissza a pénzed :DDD
Szóval ha a garanciát is figyelembe veszem akkor az Equitason kívül a többi kiesett ;)
watson
watson 2010. 08. 02. 22:55
Előzmény: #18  ny.janos
#19
Na és az milyen hogy NYESZ számlára nem lehet értékpapírt transzferálni csak pénzt rátenni. Mondom ok akkor ott az értékpapírszámlámon a papír és kössék át a NYESZ-re. Erre tegyek rá mégegyszer annyi pénzt és majd 3 nap múlva felveszem. Mondom a NYESZen is T+3-ra kell elszámolni, meg a nem NYESZ-en is. Mondom átkötik (értékpapír számla elad, NYESZ vesz) a pénzt meg átvezeti, a díjakat meg fizetem.

Eq erre áááá nem kell nekik az én pénzem :DD
ny.janos 2010. 08. 02. 20:01
#18
Ha már úgyis azt tanítják marketingből, hogy a rossz tapasztalatait az ember sokkal több személynek mondja el, akkor adjunk nekik igazat, íme:

A mai nap folyamán, mikor az OTP áttörte az 5450-es ellenállást, gondoltam beleveszek. Egy aprócska gond volt, ami végül kiderült nemhogy nem apró, de lehetetlenné teszi, hogy vegyek akár egy darab OTP-t is.

Történt ugyanis, hogy a pénzem DKJ-ben van, amit el kellett volna adnom a napon túli OTP vásárláshoz. Azonban a rendszer 15 óra után nem fogad el állampapír megbízást. Hitelpapírokkal a BÉT-en 16:30-ig lehet kereskedni, így teljesen érthetetlen számomra az ok. Főként annak tükrében, hogy a DKJ eladási-vételi hozamkülönbözete irreális, a zárásért felszámolják a brókerdíjat, s brókerdíjat hozott volna nekik az OTP vétele is. Így viszont e kettő helyet egy hihetetlen módon felhúzott ügyfelet sikerült szerezniük, aki fontolóra veszi, hogy otthagyja őket a fenébe.

Telefonos indoklás, hogy miért csak 15 óráig lehet állampapír megbízást adni: Ez van a szabályzatban. Idétlen szabály, idétlen vezetők, ügyfélközpontúságot teljesen nélkülöző felfogás. Ma így is megél Magyarországon egy brókercég. Felháborító.
Törölt felhasználó 2010. 07. 31. 08:21
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#17
Hello K Szabolcs,

A bef alapok rohadt dragak (szerintem), foleg a kulfoldiek. A legdragabb vasarlasom egy Citi arany alapja volt, annak a jutija 2-3%kozott volt. De en legtobbszor marcsak inkabb hazaiakat veszek es mivel mar csak kis tetelben ezert sajnos az 1%hoz kozelit a jutalek, persze egy kis telefon beszelgetes, v. eppen magas prompt forgalom tud csokkenteni az arbol, de persze akkor is draga. szerintem.
A szamlak kozt broker cegen belul ingyenes a penzmozgasom.
De jon az ev vege ezert a penzem 80% ugyis megy TBSZre, igy utana mar ezzel az esetleges felmerulo koltseggel sem kell majd torodnom.
exmnbs1 2010. 07. 30. 12:12
Előzmény: #15  exmnbs1
#16
na ezt benéztem , már ott van
exmnbs1 2010. 07. 30. 12:09
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#15
az internetes listán még mindig nem szerepel, rakd be nyugodtan
Törölt felhasználó 2010. 07. 30. 12:08
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Még léteznek, szóval valószínűleg meg is éri fenntartani a többi szolgáltatónak tőzsdei kereskedés üzletágat.
Amúgy aki nem bonyolít nagy forgalmat (mondjuk hosszú távra vesz részvényt), azt nem terheli nagyon a 0,5-1% se.
Valószínűleg azért is maradnak a régi brókercégnél, mert váltani macerás is.
--
Kelemen Szabolcs
www.tozsdeasz.hu
Törölt felhasználó 2010. 07. 30. 12:00
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Így van, nem volt benne a Random capital, pedig én is náluk vagyok +equitas. A többi az nem is tudom mit akar, léteznek még ilyen 1%-os jutalékok?? Atya ég, meg 3-5ezer Ft-os min díj.. nemtudom ki a fene köt az ilyeneknél. A legjobb az equitas és random, többi mehet a levesbe.
Törölt felhasználó 2010. 07. 30. 11:48
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
Mostmár beletették, de reggel 8:50-kor még nem volt benne, hidd el.
Törölt felhasználó 2010. 07. 30. 11:42
Előzmény: #2  exmnbs1
#11
Nem maradt ki a Random, csak lapozni, meg olvasni is kéne kicsit tudni!
Törölt felhasználó 2010. 07. 30. 11:23
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
Hello GordonG!
A befalapokat milyen jutalékkal tudod venni?
(Tudom, hogy alaponként változó szokott lenni, de mondanál egy példát?)
A számlák közötti pénzmozgatást is meg tudod oldani olcsón?
Minden jót:
Kelemen Szabolcs
www.tozsdeasz.hu
Törölt felhasználó 2010. 07. 30. 11:18
Előzmény: #6  kata311
#9
A cikk cime Köss minél olcsóbban!

A lényeg:

KBC-Equitasnal 0.15-0.25 a juti, nagyobb forgalmúaknak még ennél is olcsóbb!

Quaestornál 0.15-0.3 nagyobb forgalom után kedvezmény.

Random Capitalnal 0.1-0.2 a juti, és esetleges veszteséges hónap után a juti felét VISSZAKAPOM!!!

A többi cég elégé elvan tévedve a jutalékok terén, v. egyéb más probléma van velük. Én ennél a 3 cégnél lefedtem szinte az egész világot, mert mind küldöldi piacot, mind belföldi piacot, mind promptot, mind határidőt így sikerült a legolcsóbban megoldanom itthonról.

Ja és természetesen sehol sincs számlavezetési díjam, tudok dkj jegyeket, alapokat is vásárolni és mind külföldi, mind belföldi tözsdei árfolyamokat ingyen és online kapom, pedig egyik helyen sincs pár millió forintnál több a számlámom!
exmnbs1 2010. 07. 30. 10:34
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
a határidős kontraktus árakat hiányolom
Törölt felhasználó 2010. 07. 30. 10:30
Előzmény: #1  portfolio
#7
Sziasztok!

Nagyon ajánlatos átböngészni ezt a cikket, mert simán a szükségesnek akár a 3-szorosát lehet fizetni, ha nem figyelünk oda (lásd: link ).

Az összes kedvezmény kihasználásával és némi kombinálással a költségek nagyban csökkenthetők!

Minden jót:

Kelemen Szabolcs

www.tozsdeasz.hu
kata311
kata311 2010. 07. 30. 10:29
Előzmény: #1  Portfolio
#6
kbc-nél hibás a megbízási díj: helyesen 0,15 és 0,25
(nem pedig 0,20 és 0,25)
Törölt felhasználó 2010. 07. 30. 10:21
Előzmény: #1  Portfolio
#5
NNa ennyit a függetlenségről! 1 éve még itt ajnározták, hogy új cég egyből a TOP10-ben, most mikor már konkurencia lett (fele annyiért lehet kötni mint itt!) mintha nem is létezne?!??!

De tulajdonképpen ennél nagyobb kiemelést nem is kaphatott volna, mert így már mindenki tudja, hogy van egy annyira OLCSÓ cég, amit már nem mernek kitenni a többi közé! :)

OMG! Ezt nem gondoltam volna... KÉRJÜK VISSZA A RÉGI független szemléletű PORTFOLIOT!!!!!!
Törölt felhasználó 2010. 07. 30. 09:53
Előzmény: #1  portfolio
#4
tengermély tisztelettel,

két brókercégnél kötök, az egyik rajta sincs a listán, ez a legolcsóbb jelenleg a piacon, (vajon miért is nem reklámozzátok? :), a másiknál pedig a feltüntetett értékek nem igazak...

Törölt felhasználó 2010. 07. 30. 08:54
Előzmény: #1  portfolio
#3
A Random Capital kimaradt, pedig határozottan ők a legolcsóbbak. Díjmentes számlavezetés, 0,2% (min. 99 Ft) teljesítési díj (Day-trade esetén 0,1%).
exmnbs1 2010. 07. 30. 08:33
Előzmény: #1  portfolio
#2
Legközelebb a Random Capitalt is vonjátok be a felmérésbe

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek