Topiknyitó: kereke 2010. 07. 26. 13:00

OTP tulajok ide!  

Jó lenne egy topik, azoknak, akik értelmes hozzászólásokkal gazdagítanák az Otp részvény iránt érdeklődők ismeret anyagát. Egyúttal egy kéréssel is kezdeném, hogy ne reagáljunk olyan fórumozók beírásaira, akik nem tudva uralkodni az érzelmeiken, másokba belekötnek, vagy folyton reményeiknek adnak bit lenyomatot.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kereke 2010. 08. 24. 15:06
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#72
Visszanéztem egy befektetési alapot, amit még a válság előtt nézegettem, mert stabil, és jó volt. Hát most mit ne mondjak? Szánalmas volt a teljesítménye még a többihez viszonyítva is. Ennyit a múltbeli teljesítményről, meg arról, hogy milyen szuper portfólió menedzserek vannak/voltak ott.
"Akik az én pénzemet használják arra, hogy ők is pénzt keressenek vele, mellékesen én sem járok rosszul, tehét érdekük figyelni a piacothelyettem."
Érdekük? Lehet, hogy új emberek már nem mennek hozzájuk, mert rosszul teljesítenek, de mikor hagyják ott a régiek őket. Hol az a pont, ahol felismered, hogy valami megváltozott? És miért neked kell nézni, hogy jól fial-e ott a pénzed? Ha meg tudod figyelni, miért bízod másra?
Ezek súlyos kérdések most, hogy a válság megmutatta, hogy milyen súlyos baklövéseket tudnak csinálni az alapkezelők.
kereke 2010. 08. 24. 12:42
Előzmény: #70  kereke
#71
Van egy olyan érzésem is, hogy a jegybank mintha szándékosan túlfeszítené a húrt. Mintha már most az események után kullogna, de egyre jobban lemaradva. De az is lehet, hogy már rég kényszerpályán van, csak nem akarja tudomásul venni. Vagy csak bosszút akar állni. :)
kereke 2010. 08. 24. 12:32
Előzmény: #69  kereke
#70
A grafikonból úgy néz ki, hogy az eladók egy újabb hulláma jöhet. Ha a stop nem vágja ki az embert, akkor is érdemes nap végén zárni a lehetséges gap miatt.
kereke 2010. 08. 24. 12:23
Előzmény: #68  kereke
#69
Szűk, és követő stoppal!
kereke 2010. 08. 24. 11:23
Előzmény: #67  kereke
#68
Be lehet kockáztatni a vételt rövid távra. Most kisebb a kockázat, mint ahol a longosok zöme beragadt. De ha az ingyen reklámért a másik topikba irogató 80%os pontossággal az irányt eltaláló palira szeretnének hallgatni, aki a kis mozgásokra tekintettel 10x-es tőkeáttétellel longoltat... Ahelyett inkább fagyit vegyenek, meg szórakozzák el a pénzüket, az is jobb.
kereke 2010. 08. 18. 09:33
Előzmény: #66  kereke
#67
Most, ahogy a grafikonokra ránézek, én úgy látom, hogy gép adja. De miért ilyen csúnyán?
kereke 2010. 08. 18. 09:09
Előzmény: #65  kereke
#66
Ide írtam volna értelmeset, ha lenne értelme. :)
kereke 2010. 08. 16. 09:41
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
Rövid távra azoknak, akik adják érdemes pihenni. Ez korrekciót eredményezhet. Függetlenül a várakozásodtól, a piac várakozásától. Semmi okát nem látom a pániknak. Az euribor csökken, a gazdaság viszonylag stabil, bár fordulni látszik.
Törölt felhasználó 2010. 08. 16. 09:31
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#64
Az OTP esetében hosszú lábadozásra számíthatunk,mire elhiszik beffektetői hogy venni is érdemes nem csak shortolni. Talán csak 4000 alatt válik tudatossá a vételi szándék. Ez is csak akkor ha a magyar gazdasági mutatók valós jó adatokkal tudnak szolgálni. Ez még messze van.
Törölt felhasználó 2010. 08. 16. 09:22
Előzmény: #62  kereke
#63
Most van itt az ideje a beöntésnek.
kereke 2010. 08. 16. 09:15
Előzmény: #61  outsider42
#62
Most van itt az ideje a korrekciónak, de még félnek.
outsider42 2010. 08. 12. 20:14
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#61
link

Ha áttanulmányozod a portfólió összetételét, világossá válik, hogy az állampapír piacon és a befektetési alapokban jelentős vagyona van a szektornak, de a tőzsdén nem meghatározó szereplő.
portiindex 2010. 08. 12. 20:14
Törölt hozzászólás
#60
outsider42 2010. 08. 12. 19:58
Előzmény: #58  kereke
#59
A papír most már egyértelműen túladott.
kereke 2010. 08. 12. 15:32
Előzmény: #57  outsider42
#58
Ideje egy fel korrekciónak. De szerintem még holnap, holnap utánig esés. Akik ma nyitottak shortot, még fognak izzadni.
outsider42 2010. 08. 11. 22:08
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#57
A magán- és önkéntes nyugdíjpénztárak komoly vásárlóerőt jelentenek. Az egészségpénztárak nem, mert portfoliójuk max. 10%-át fektethetik részvénybe és ez sem jellemző, mivel alapvetően nem felhalmozzák a pénzt, mint a nyugdíjpénztárak. Ha bővebben érdekel a téma találhatsz anyagokat a nyugdíjpénztárakról a www.stabilitas.hu honlapon, negyedévente van elemzés a szektorról. Ha van kérdésed, szívesen segítek.
kereke 2010. 08. 11. 15:23
Előzmény: #55  kereke
#56
Most leköveti Amerika az Oti-t, azt meglátjuk, hogy lerántjuk-e a mélybe, vagy Csányinak sikerült több pénzt csinálni. :)
kereke 2010. 08. 10. 09:42
Előzmény: #54  kereke
#55
Nagyon durva tömés van, ha jön be a pénz (erősödik a Ft.) és mégsem tud emelkedni a papír. Mondhatni, hogy szembe megy a nemzetközi trenddel. Akik meg eladják azok meg nem váltják vissza, vagy nagyon jól csinálják. Szinte megbénítja a kicsiket, hogy nem követi a nemzetközi piacokat.
kereke 2010. 08. 09. 08:14
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
Akkor meg nagyon összefogtak, hogy nem veszik az OTP-t, jó nagy pácban hagyták azokat, akik erre számítva vették nagyobb tétellel. Különben igazuk is van, lehet olcsóbban venni, ha kivárnak.
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 14:23
Előzmény: #51  kereke
#53
Mindenesetre tény, hogy komoly & állandó lé ömlött be a hazai piacra.

Én pl. a tavaly nyári időleges lejtmenetnél egyebek közt erre tekintettel nem paráztam be az égszakadás-földindulás dumáktól. Végülis megérte. :)

Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 13:11
Előzmény: #48  kereke
#52
Azt tudjuk, hogy most a legjobb hosszú távú befektetések a BRIK részvényekben lesznek (brazil orosz, indiai, kínai).
A portfoliomat úgy fogom összeválogatni, hogy ezek legyenek túlsúlyban, vagy csak ezek legyenek benne. A portfliokat nem egy ember kezeli, aki felmond és holnap máshol dolgozik 2x annyi pénzért, hanem alapkezelőK (tehát nem egy alapkezelő). Akik az én pénzemet használják arra, hogy ők is pénzt keressenek vele, mellékesen én sem járok rosszul, tehét érdekük figyelni a piacothelyettem.
Vagy nem egy dologról beszélünk?
kereke 2010. 08. 06. 13:11
Előzmény: #50  kereke
#51
A bankház egy példa szereplő, aki korábban erre a hírre vett, és most kielégítheti az újonnan felmerült vételi igényt.
kereke 2010. 08. 06. 13:06
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#50
Nem kerülte el a lényeg a figyelmemet, válaszoltam is rá.:)
Most hogy így írod, arra is gondolok, hogy jobban meg kell gondolni, mit írunk le, hiszen olvashatják. :)
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 12:54
Előzmény: #45  kereke
#49
Úgy tűnik, elkerülte a figyelmedet, hogy nem bankházakkal, hanem a hazai társadalombiztosítási alapokkkal, (pénztárakkal) kapcsolatban kérdeztelek.

Szerintem nem kifejezetten technikai jellegű kérdés az a mi piacunkon nem jelentéktelen vásárlóerő, ami kötelezően "visszatelepült" és itt kezdett mozogni a magyar részvények & állampapírok között. Ráadásul a spekikétől némileg eltérő prioritásrendszer szerint.

E mozgások dinamikájával & árfolyambefolyásoló hatásával kapcsolatban kérdeztelek - de ha jól értem, váaszod az, hogy e tényezőnek nem tulajdonítasz különösebb piaci jelentőséget.

kereke 2010. 08. 06. 12:35
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
Most azért más, mert azzal, hogy most támogatják az államok a gazdaságot, közben eladósodnak, az nem igazi megoldás, csak átcsoportosítása időben az erőforrásoknak. Az emberek majdani zsebéből támogatják a munkáltatókat, hogy vegyék fel ezeket az embereket. De a munkáltatók csak annyi fizetést tudnak adni, amennyit ezek az emberek (tömeg) visszajuttat nekik, azzal, hogy megveszik a termékét, ezt is csak akkor, ha nincs adó. Amíg a gazdaság egésze nem tud új értéket előállítani, addig bármi lehet. Várjuk a húzóágazat megjelenését. Az alternatív energia meg ebben a kapzsi világban nem lesz húzóágazat, ha nem tévedek.
Addig a portfólió menedzserek egymással fognak viaskodni, új érték nem lesz. Azt meg nem tudhatod, hogy éppen a te portfóliódat a jobbakból kezelik-e, vagy épp most mondott fel, mert másutt több fizetést ajánlottak neki.
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 12:12
Előzmény: #43  kereke
#47
Nem értem a "főleg most"-ot. Az ilyen típusú "befektetések" részvény alapúak, hosszú távra szólnak, nem egy részvénnyel, hanem portfoliokkal dolgoznak és neves alapkezelők felügyelik. Persze, akik akkor kezdték el befektetni a pénzüket ilyen típusú megtakarításba, amikor a válságból már kifelé igyekeztünk, azok nagyot szakíthattak egy év alatt, de itt mégnem áll meg az élet.
A gazdasági válságokra az a jellemző, hogy válság után a részvények ára a válság előtti plafont meghaladó szinteket tudhozni és ettől még messze vagyunk. Szerintem. Valamint ha egy portfoliobólmár kihozták, amit ki lehet, átpakolod máshová, ami éppen húzó ág,pl. alternatív energia, hogy mondjak valamit. Válságok nincsenek túl sűrűn, de attól még a tőzsdeműkszik....
kereke 2010. 08. 06. 11:54
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#46
A tőzsdén a jó megérzés, az intuíció nagyon jó, de én értelmi kontroll nélkül nem engedném szabadjára. Az intuíció az agy egy 'másfajta' gondolkodása, de az emóciók erősen befolyásolhatják, pl.: a mohóság, a félelem, hogy csak a két legismertebbet írjam.
kereke 2010. 08. 06. 11:40
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#45
Bármilyen furcsán hangzik is, de nem gondolom, hogy kéne ezzel foglalkoznom. Ez csupán technikai jellegű kérdés, nem fundamentális. Az időszakos jelentőségű hírekkel főleg az van, hogy nem tudni, beárazta-e már a piac, vagy nem. Ha egy nagyobb bankház mondjuk erre spekulálva belevett még korábban az OTP-be pl., -ne gondoljuk, hogy amit mi tudunk, azt mások nem tudják korábban,- akkor ez a részvénymennyiség pontosan csak gazdát cserél, és nincs árfolyam befolyásoló hatása már. Vagy túlméretes pakkokat vettek, és még le is nyomhatják, amikor szabadulni akarnak, vagy keveset, és akkor más a jelentősége az infónak. A lényeg, hogy ezt nem tudHATOM, milyen hatással van.
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 11:37
Előzmény: #38  kereke
#44
Köszönöm Kereke ! :-)

Tavaly év elején OTP-vel kezdtem a tőzsdézést, 3 pakkot vettem 3000-től lefelé. Mondhatod, hogy "ó, akkor könnyű volt nyereséget realizálni fél év múlva".
Nem volt könnyű. Folyamatosan azt hallottam, hogy lesz ez még névértéken, sőt, állam- és bankcsődöt emlegettek sokan.
Én meg csak türelmesen vártam. 5 hónapot, majd elegánsan, szép profittal kiszálltam.

Azóta nem vettem OTP, csak a minap. :-) Persze jó magasan, viszont keveset. Nem tudnám semmilyen tudományos elmélettel, fibo-szintekkel és gyertyákkal megtámogatni hogy miért, de úgy gondolom, most ismét várok, amíg 6800 lesz. Miből gondolom, hogy lesz ? Pusztán női megérzés. Hogy olyan nincs a tőzsde világában ? Lehet, de nekem eddig még bejött, hogy a megérzéseimre hallgattam. :-)

Ettől függetlenül továbbra is érdeklődve és figyelemmel olvasom a nálam sokkal tapasztaltabb "cápák" véleményét és elemzéseit.
kereke 2010. 08. 06. 11:33
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#43
Az egyik az, hogy kockázatos biztosítási forma így ellentmond a céljának :), főleg most. A másik, ha valakinek befektetései és hitelei is vannak, azt duplán húzzák le. Még az egyszeres lehúzást értem, mert munkával jár kezelni.
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 10:36
Előzmény: #38  kereke
#42
Én is gratulálok Neked ahhoz, hogy megkísérled itt megteremteni egy civilizáltabb hangvételű, nem csupán napi kavarásokra fókuszáló vélemény & információcsere lehetőségét.

A dolgok közepébe vágva kérdezlek: az a kormányrendelet, miszerint a hazai társadalombiztosítási alapok immár kötelesek befektetéseik nem jelentéktelen részét hazai értékpapírokba fektetni, szerinted hogyan érinti a magyar blue chip-ek árfolyammozgásait?
Törölt felhasználó 2010. 08. 06. 10:13
Törölt hozzászólás
#41

Topik gazda

kereke
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek