Topiknyitó: Portfolio 2010. 06. 11. 09:01

Összeomlás jön Soros szerint   

Ugrás a cikkhez
Az európai megszorítások egy újabb recesszióhoz vezetnek Soros György szerint, tehát egy "W" alakú világgazdasági válságnak második felvonásához érkeztünk - mondta el a magyar származású hedge fund menedzser. A pénzügyi rendszer összeomlása és az...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=134454
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 13:44
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#137
.... sokat nem látok... max párat.... és páran nektek ugyanazt, amit mi... és ?!
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 13:42
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#136
Úgy néz ki neked is azt kell mondanom, hogy ha levetnéd magad az egodról az iq-dra, nagyon összetörnéd magad... részvétem...
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 13:10
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#135
Úraim !

Ezek a hangok nem méltóak magyarhon szellemi végzettségű polgáraihoz.

Tisztelet -meghallgatás és véleményformálás.......

AZ ÜZENETEM MINDENKINEK SZÓL!-na???
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 12:59
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#134
Hülyeséget te írtál, meg Vállalkozó. Olvasd vissza a topikot, elég sok ember egymástól függetlenül ugyanazt írta nektek. Most írhatnám azt, hogy ezen el kéne gondolkodj, csak hát éppen ebbéli képességeiddel lehet probléma, ha olyanokat írtál, amiket. Így nem kérlek ilyenre.
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 12:55
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#133
legalább azt is megtudtuk, a hülyeség szajkózásán kivül már bólogatni is megtanultál... gratula...
Törölt felhasználó 2010. 06. 14. 12:54
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#132
ez mióta kizárólagosan "tőzsdei spekulánsoknak szóló fórum"??! nézz már szét a topicok között, hátha megvilágosodsz... természetesen vannak azok is, de nem hinném, hogy azáért jött volna létre maga a forum itt..

én mióta vagyok nagyspeki szereplő?! szerintem szimplán kisbefektető....

hmm... szándék? nem hinném.. pl nem akaork rosszat az angoloknak, ezért nem is próbálnám meg bedönteni a pénzüket.
nagyságrend? más természetesen...
exley 2010. 06. 13. 12:55
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#131
Kuncze volt köztük az egyetlen szín magyar, vele akarták elvitetni a balhét, a kampós órúak.
Törölt felhasználó 2010. 06. 13. 12:03
Előzmény: #129  exley
#130
mszp szdsz kuncze mondta "csürhe"?
exley 2010. 06. 13. 11:09
Előzmény: #126  hjanek
#129
Nem lehet kiszámítani, legjobb, ha elkezdenek csomagolni. A népharagot nem lehet szabályozni.
exley 2010. 06. 13. 11:09
Előzmény: #126  hjanek
#128
Nem lehet kiszámítani, legjobb, ha elkezdenek csomagolni. A népharagot nem lehet szabályozni.
exley 2010. 06. 13. 11:08
Előzmény: #126  hjanek
#127
Nem lehet kiszámítani, legjobb, ha elkezdenek csomagolni. A népharagot nem lehet szabályozni.
hjanek
hjanek 2010. 06. 13. 11:06
Előzmény: #125  exley
#126
"A milliárdos vállakozók változatlanul minimál béren vannak bejelentve "
De ezért nem államcsődöt kell csinálni, hanem ezeket megregulázni.
Szerinted a milliárdos vállalkozó rosszul jöhet ki egy magyar csőd-ből, legrosszabb esetben is arrébb megy egy országot, van rá pénze, de mi itt maradunk (legalább is én, és a családom.)
exley 2010. 06. 13. 10:53
Előzmény: #122  hjanek
#125
A milliárdos vállakozók változatlanul minimál béren vannak bejelentve ügyvezetőkent. A súlyos bértehek következtében folyamatosan teszik az utcára a dolgozokat. Semmi nem történik a halandzázáson kívül.
exley 2010. 06. 13. 10:50
Előzmény: #122  hjanek
#124
A "rossz" akkor következett be amikor a választok nem radikális fordulatra voksoltak.
Állam csőd bejelentése. Az uzsora hitelek törlesztésének felfüggesztése. A parlament feloszlatása alkotmányozó nemzet gyűlés kiírása. Az Elmúlt 20 év fő kolomposainak elszámoltatása.
exley 2010. 06. 13. 10:47
Előzmény: #122  hjanek
#123
Sztem a vállakozások 90% padlón van. Az állam csőd megváltás lehet számukra. Ez a 28 pontos rizsa csak súlyosbízja a helyzetet.
hjanek
hjanek 2010. 06. 13. 10:33
Előzmény: #121  exley
#122
Te nem vagy normális az biztos.
Szerinted egy államcsőd után mi jönnénk ki jól, vagy akkora apeh tartozásod van, hogy jó lenne ha eltörölnék?
Azért vannak ebben az országban olyan emberek is akik dolgoztak , és tettek valamit.
Na ők biztosan nem járnának jól, egy államcsőddel az járna jól, akinek nincs veszteni valója.
"Tisztulna a gazdaság" arra gondolsz hogy csődbe mehetnének a vállalkozások, akkor biztosan a külföldi tőke irányítaná még jobban az országot.
Szerinted ha becsődölnénk elengednék az ország tartozásait?
Még rosszabb világ jönne az biztos, egy pár évre mindenki behúzná a féket.
exley 2010. 06. 13. 10:14
Előzmény: #120  Törölt felhasználó
#121
Miért kell félni az állam csődtől és az összeomlástól?
Eltűnnének a körbe tartozások Zéróra futnának Tb, Apeh tartozások. ki tisztulhatna a gazdaság.
fel lélegezhetnének a magyar vállalkozók.
Sztem A vitya is azon munkálkodik, hogy minnél ellöbb döljön össze ez a magyar gazdasági tákolmány. 20 év alatt nem mentünk semmire.
Nekünk már annyi és egy bambi.
A Csehek A németországi élet nívon élnek.
Mi magyarok meg a béka feneke alá kerültünk.
Törölt felhasználó 2010. 06. 13. 09:25
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#120
2Móz. 20:17
Törölt felhasználó 2010. 06. 13. 08:40
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#119
"Tényleg röhögnöm kell, amikor egy tőzsdei spekulánsoknak szóló fórumon az egyik spekis szereplő ki van akadva a "pénzkeresés módján".... Ennél álságosabb véleményt rég hallottam. "

Egytértek, ezt pofáztam én is nekik. Az meg valóban durva, hogy ezt a szöveget nem egy kocsmában nyomják, hanem itt.
Phylaxa 2010. 06. 12. 21:47
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#118
Ha nem lenne Soros akkor kinek lenne befolyása szavakban a piacokra? Mert lenne, ugyanis rajta kívül még sokan csinálják szépen csendben többször annyival. Találnának mást, mert szükségük van rá. Akik igazából mozgatják, azoknak a nevét sosem fogják rikácsolni. Szerintem.
Törölt felhasználó 2010. 06. 12. 21:41
#117
Szép dolog Sorost mosdatni, és összemosni a tőzsdei manipulációt a tőzsdei üzleteléssel. Azt azért ne felejtsük már el, hogy az ő szavaira nagyon figyelnek, és már a kijelentései is mozgathatják az árfolyamokat. Azért érdemes lenne megvizsgálni, hogy ő csak elmondja a véleményét, vagy esetleg a már felvett short pozicióit támogatja a médiakampányával....
exley 2010. 06. 12. 17:50
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#116
2008 októberében senki nem vészmadárkodott. Soros akkor beöntötte pakkját. A bux megroggyant. Most nem fog önteni.
Törölt felhasználó 2010. 06. 12. 12:38
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#115
Tényleg röhögnöm kell, amikor egy tőzsdei spekulánsoknak szóló fórumon az egyik spekis szereplő ki van akadva a "pénzkeresés módján".... Ennél álságosabb véleményt rég hallottam. Totem!!! Gondolkozz már! Te mennyivel vagy különb nála amikor poziba lépsz? Csak a nagyságrend más, de a mögöttes tartalom, és a szándék ugyanaz-
Törölt felhasználó 2010. 06. 12. 11:41
#114
javaslom megszívlelésre a következőket:
1 Mózes 12. Isten elhívása
„ és megáldom azokat akik téged áldanak és aki téged átkoz megátkozom azt”.
Akit Isten megáld az mindenféle gonosz erők célpontjává válik ezért Isten egy védelmet is ad neki / aki téged átkoz megátkozom/
Amikor Izraelt szidják vagy átkozzák vagy gonoszul beszélnek a zsidóság ellen ezt antiszemitizmusnak nevezik. Az antiszemitizmus mindig átkot von maga után, személyek vagy nemzet számára. Egyik nemzet a másik után átok alá került mert átkozták a zsidó embereket.

Még egy megjegyzés attól pedig tanulni kell akinek megy és nem kárhoztatni
Jó gondolkodást
Phylaxa 2010. 06. 12. 09:51
Előzmény: #112  Törölt felhasználó
#113
Soros akkor is figyelmeztetett mindenkit és most is. Akkor nem érdekelt senkit, tisztelet a kivételnek. Ahogy látom most sem az érdekli a nagyérdeműt amit mondd, hanem, hogy na már megint mit akar csinálni. Azt akarja csinálni ami jön. Valószínűleg nem longolni akar. Ezt közölte akkor is és most is. Egyébként bírom, hogy egy embert kipécéznek és nekiesnek, közben nem fogják fel, hogy mekkora eladások mentek. Istentelen nagy pénzek pörögtek, hogy egy papír elvessze csúcsértékének 90%-át. Egy likvid papír.
Törölt felhasználó 2010. 06. 12. 06:57
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#112
Szerintem a "mások kárára" alatt nem a mások átverésére gondolt, hanem arra, hogy zárt energiarendszerekben élünk, és az energia nem vész el csak átalakul, vagy gazdát cserél. Nincs végtelen energiamennyiség, így a rendelkezésre álló energiamennyiség oszlik meg és áramlik, az azt használók között, ami automatikusan avval jár, hogy egyvalaki fejlődése másvalaki "kárára" történik.
Törölt felhasználó 2010. 06. 12. 00:14
#111
az FM 105,9-et hallgatja valaki? eddig inforádiót hallgattam, de egyre kevésbé tetszik. túl kevés a gazdasági hír, és nem csak tőzsdeire gondolok. Mit ajánlanátok annak, akit leginkább a gazdasági és tőzsdei / FX hírek érdeklik, persze inkább NEWS, nem a "itt és itt áll most ez és ez az instrumentum" jellegű hírek? (nem baj, ha az is van benne, persze)

Előre is megköszönök minden ötletet, segítséget.
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 14:14
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#110
Azért kiváncsi lennék a te mentalitásodra amikor vezetsz, gondolom minden zebránál átengeded a gyalogosokat... Álszentségnek tartom amit beszélsz. Beállítod Sorost ördögnek, magadat meg angyalnak...
Láttad már Sorost a mindennapokban? Vagy csak annyit látsz belőle hogy egy sikeres spekuláns, aki jól végzi a dolgát? Aki a pénzpiacon agresszív az nem biztos hogy magánéletbe is! (Én is támadok a sakkba, mégse ütök meg egy nőt!) Remélem azért ismered a közhelyet "Üzletben nincs barátság".
Ráadásul azt mondod ,hogy ha neked annyi pénzed lenne nem hajszolnád a profitot... Ugyan már! Kiváncsi lennék mekkora összegnek kéne ahhoz lenni a számládon.

Szerintem itt vessünk is véget a vitának mert személyeskedés lesz a vége, meggyőzni pedig nem tudjuk egymást! Engem nem itélsz el mert jelenleg shortolom az otp-t?
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:54
Előzmény: #108  Törölt felhasználó
#109
Látom kihámoztad a lényeget... nos, 50-nel is el lehet ütni valakit, de akár 30-cal is, ha leszarja ki van ott, csak az a lényeg, hogy ő a céljához jusson....
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:38
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#108
Egyenlőre még ott tartunk hogy 120al száguldozni lakóüvezetben tilos! Amit soros csinált az nem!
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:36
Előzmény: #104  Törölt felhasználó
#107
akkor gazdag, jómódú, tehetős... ez csak szemantikai kérdés, lényegtelen..
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:35
Előzmény: #103  Törölt felhasználó
#106
Tévedsz, nem ütnék... nem motiválna, hogy mégtöbbet keressek.. már van elég.. sőt messze még annyi sem kellene... amikor mások éheznek... vagy ha lenne nekik adnám a többletet... most komolyan...

most nehogy azzal gyere, hogy Sorosnak is van alapítványa, mert hangosan felkacagok..
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:32
Előzmény: #101  Törölt felhasználó
#105
Akkor majd szólok sorosnak menjen oda a Bentleyevel vagy mittudmén mi van neki és menjen oda hozzátok Zalaegerszegre.. és vezessen úgy a kis privát lakóövezetedben, mint ahogy viselkedik a pénzpiacokon... Csak hogy izelítőd adjon a mentalításából...

Lesz majd ott is sikongás meg jajjveszékelés a zebrákon, (mikor 120-szal száguld át tökön-paszulyon,) mint ahogy itt az oti topicban volt anno...
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:32
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#104
ma Magyarországon értékteremtő munkából nem lesz kőgazdag senki...

bár kinek mit jelet a "kőgazdag" kijelentés...
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:30
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#103
de mikor fogod már fel végre????

a megkeresés módja ugyanaz, ahogyan te is tőzsdézel. ő drágán adott, olcsón vett
egy jónap pakkot, ami neked sok, neki nem jelentős...

ha elvonatkoztatunk a számoktól és megvizsgáljuk a folyamatot, akkor egy fél fikarcnyival sem csinált mást , mint te, mikor papírt vettél.

megnyitotta a trade ablakot, bepötyögte az árat, a mennyiséget, és nyomott egy entert...
gnodolom te is így szoktad...
az, hogy te nem 500.000 db otp-t ütsz be mennyiségnek, nem azért van, nem szeretnél, hanem mert nincs annyi pénzed, ha neked lenne, te is annyit ügnél....
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:26
Előzmény: #99  Törölt felhasználó
#102
ez butaság.. én nem vagyok a pénzére irigy.. a megkeresés módját ítélem el, de nem kicsit... és ez releváns különbség...

Nekem vannak olyan ismerőseim akik kő gazdagok és tiszelem őket, mert tudom milyen értékteremtő munkával hozták őssze... Nekem velük semmi problémám nincs..

Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:26
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#101
Nem értem ez most hogy jön ide, engem nem szokott idegesíteni ha megelőznek záróvonalnál és beáll elém a piros lámpánál, még be is engedem! Mosolygok egyet rajta, szerintem ez a saját kárára megy, nem én fogok az utcán meghalni miatta! Képzeld én Zalaegerszegen lakom és hihetetlen de itt is megállnak a zebránál az emberek hogy átengedjék a gyalogost!!!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek