Topiknyitó: Portfolio 2010. 06. 11. 09:01

Összeomlás jön Soros szerint   

Ugrás a cikkhez
Az európai megszorítások egy újabb recesszióhoz vezetnek Soros György szerint, tehát egy "W" alakú világgazdasági válságnak második felvonásához érkeztünk - mondta el a magyar származású hedge fund menedzser. A pénzügyi rendszer összeomlása és az...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=134454
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:25
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#100
Miért fáj,hogy más lehet így is sikeres a családja, szűk környezete és üzleti köreiben?
Ennyire hihetetlen?
Tényleg megyek jó az idő, kint is kell lenni és pihenni!
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:23
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#99
ez így igaz...

amúgy meg csúnya dolog az irigység...
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:22
Előzmény: #96  Törölt felhasználó
#98
"Mások kárára, ismétlem MÁSOK kárára sose kerestem pénzt magamnak"

Ez a tőzsdén biztosan nem igaz.

+ Ott vannak a lenti költő kérdéseim...
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:21
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#97
hmm.. téged bosszant, amikor végigelőzve a záróvonalon beáll eléd a lámpánál egy terepjárós?! csak mert nem volt ott betonfal?!....

képzeld régebben sokat jártam Németországban, és ott már messziről lassítottak a zebra előtt, még akkor is ha nem volt a környéken gyalogos... Én egyszer át akartam menni.. na most mikor látta, hogy le akarok lépni, voltaképp padlógázzal átmehetett volna, hisz tudja, én úgyis félreugrok, mintsemhogy meghaljak.. és a rendszer is ad neki lehetőséget, hisz nincs ott sorompó... max kap büntit ha meglátja a rendőr... mint anno Soros az otp bizniszért... és mégse.. a hülye lúzerek képzeld megálltak és átengedtek... még ilyet?!
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:21
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#96
Mások kárára, ismétlem MÁSOK kárára sose kerestem pénzt magamnak!Lehet hihetetlen de vannak ilyenek és ez az igazi tőke!A jó hírnév, becsület ezzel többet kerestem mint sokan mások átveréssel!
Persze az más kérdés,hogy nem építhetek 4-es metrót és autópályát és nem forgok az ő köreikben!
De tudod nem is hiányzik!
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:20
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#95
mint ahogyan azt már mondtam.

akár hosszú, akár rövid távó a befektetés, profit csak akkor keletkezik ha legalább ugyanannyi bukó van vele szemben valahol máshol

talán belegondolhatnál. Sorosnak abból semmi haszna, ha tönkreteszi Magyarországot. ő árfolyamnyereségre spekulált. ahogy te is , meg mindenki más , aki tőzsdére megy.

az hogy neki 40 milliárd dolláros számlája van, egyértelművé teszi, hogy 200 otp-kkel nem foglalkozik...
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:20
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#94
Az egész világ úgy működik hogy mások kárára vagyunk sikeresek, még az állat világban is! lásd: evolúció
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:18
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#93
ÉRTÉKTEREMTÉS ez a szó nagyon ismeretlen itt mostanság!
További jó forumozást, és kitartást, az érveid és írásaid igazak és jók!
Szép napot!
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:16
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#92
Gondolom, te a legdrágább és legjobb telket veszed meg és a legdrágább alapanyagokból építed a házakat.

Még véletlenül sem fordulaht elő olyan, hogy a telek azért volt jó árban, mert gyár van a közelében, vezeték közelében van, légifolyosó alatt van, szar a talaj, a környéken üzem épül majd, stb. stb. És nyilván sose vettél akciós alapanyagokat sem.

És persze minden rejtett problémáról 100%-ban tájékoztatod a leendő vevőt.

És abban is biztos vagyok, hogy a melósok között EGYETLEN feketemunkás sincs. A legutolsó gödörásó románt is bejelentetted és megfizetted utána a járulékokat. És persze nem számoltál el olyat költségként sose, ami nem tartozott szigorúan a vállalkozáshoz. És éppen azért az APEH felé is rendesen nyereségesen működő vállalkozásod után minden adót, közterhet megfizetsz.

Nem kell válaszolj.
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:15
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#91
Na mindegy szerintem mára ennyi elég is!
Nem kell általánosítani, itt már írták egy páran!
Mindenki pénzből él ez az igazság de nem mindegy azt,hogy szerzi az ember!
Erről sokat lehetne vitázni itt ezen a forumon ez esélytelen,mert úgy látom sokan a semmiért a gyorsan meggazdagodás hívei!Legyen sikerük de na nem mások kárára!
További szép napot!
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:14
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#90
miért soros mit csinált?

"!Vevő és eladó állandóan lesz és nem kérdés,hogy mindenki jobb áron szeretné eladni"

drágán adott olcsón vett... csak neki nagyobb a pénztárcája...

mindenki , aki nem adta el az esés elején, saját magára vessen, ne pedig soros-ra mutogasson...

mondok egy hatalmas trükköt: "stop loss megbízás"

Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:14
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#89
De talán akkor nem azokat kéne kritizálni akik kihasználják a rendszer adta lehetőséget, hanem akik megteremtették a rendszert.
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:14
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#88
várj, ha a szomszéd építési vállalkozó házait felgyújtod... majd atombombát dobsz egy városra, majd odaállsz, hogy te segítesz és csinálsz nekik persze jó pénzért házakat, persze előtt riogatod őket, hogy nem szabad fedél nélkül lakni, mert megöl a sugárzás, akkor talán egálba kerülhetsz Sorossal.. :))
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:13
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#87
Meggyőztél rossz volt az érvem!
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:11
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#86
nem tudom, de ha házat épít és keres rajta az ő bére, amiért megdolgozott és ezzel segített azokon akiknek nem volt fedél a fejük felett..

de a nagytételű spekluatív shortolás és főleg a felesleges pánikkeltés, és mondjuk egy állam pénzének elértéktelenítése csak kifejezetten Önző célból, amiből emberek milliónak lehet komoly bajuk az mennyiben hozható egálba a fentiekkel, most komolyan?!
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:11
Előzmény: #75  Törölt felhasználó
#85
Ha ő úgy gondolja,hogy neki megéri venni és szerinte később ha eladja keres vele miért vertem át?
Nézd meg a részvények 80% milyen távon mozog nem napi éves ötéves ciklusokban!
Szerintem egyértelmű!Ha neki drága és úgy gondolja,hogy olcsobb lesz akkor nem vesz, és nem tudom eladni!Vevő és eladó állandóan lesz és nem kérdés,hogy mindenki jobb áron szeretné eladni!DE a SZÁNDÉK mögött az eszköz már nem mindegy és a tudatos átverés,félrevezetés a piac manipulatív irányítása már GÁTLÁSTALAN dolog!
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:10
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#84
Értem, tehát Soros továbbra is szemét, de azért te is szeretsz néha szemétkedni, csak a tiédet nem így hívod.
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:08
Előzmény: #79  Törölt felhasználó
#83
akkor te megteremtetted az "erkölcsös befektető" fogalmát :D
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:08
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#82
ez nem teljesen van így.. a célom ez... csak tudom nehéz kivitelezni.. ezért kicsit vicces nekem is....
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 13:06
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#81
A smiley arra enged következtetni, hogy te magad is kineveted ezt az érvelést. Jól teszed, tényleg nevetséges:) De annak örülök, hogy beláttad, hogy nekem volt igazam.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek