Topiknyitó: Portfolio 2010. 06. 10. 11:45

Az állami vállalatoknál jön a 15%-os bértömegcsökkentés  

Ugrás a cikkhez
Az állami vállalatok bértömeg-gazdálkodására vonatkozik a 15%-os bértömetcsökkentés - jelentette ki kérdésre válaszolva a Világgazdaság által szervezett csütörtöki konferenciáján Szócska Miklós. Az egészségügy irányításáért felelős államtitkár az új...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=134412
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2010. 06. 12. 18:17
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#26
Tudomásom szerint nem csak a bankok érintettek a dologban.
tokos. 2010. 06. 12. 18:16
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#25
???

Az elmélet szerint ez nem csak a bankokat érinti.

Phylaxa 2010. 06. 11. 23:42
Előzmény: #23  Phylaxa
#24
Egyébként szerintem érdemes lenne a következőt kiszámolni. Valószínűleg a nagyságrend is elég lenne és akkor a leglényegesebbet meg is tudnánk az elmúlt 20 évről. Mennyi ember és melyik réteg az amelyik jelen pillanatban ledolgozott 40 évet, befizette a nyugdíjjárulékát és a tb-jét végig a 40 év alatt és most a törvény szerint 62 éves korában végre elmehet nyugdíjba netto 120K-val. Ha megvan akkor ezt a számot már csak el kellene osztani az 1948-ban születettek számával és elgondolkodni, hogy valóban egyezik-e ez azzal amiről olyan patetikusan tudunk
hazudozni. Tudniillik, hogy valóság, erkölcs, etika....az igazságot pedig inkább hagyjuk is. Az még néhány emberben egy érzés valahol mélyen.
Phylaxa 2010. 06. 11. 23:22
Előzmény: #21  kata311
#23
A tb-t majd fizeti aki akarja nem? Még egy réteg aki nem fizet tb-t. Gratulálok! 25 évet ledolgozott, abból is az utolsó 6 évben biztos, tehát ő már nem fizet tb-t. Felelős magyar törvényhozás. Röhej. Egyébként bírom a Gesztesit és nem is rá vagyok mérges. Ha ekkora ökrök hozzák a törvényeket egyetértek vele használja is ki!
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 22:51
Előzmény: #20  tokos.
#22
"a bankado asszem fedezetet nyujt azokra a lepesekre, amiket akarnak."

Szerinted mennyi folyik be majd a bankadóból? Szerinted lehetséges, hogy a 250 milliárdos nyerőből (ha lesz annyi, ezek utéán:)) 200-at elvesz az állam?
kata311
kata311 2010. 06. 11. 22:51
Előzmény: #17  tokos.
#21
25 év után??.... ez se semmi
aki meg ledolgozott 40 évet, megfáradt, lebetegedett, összemossák az ilyen fiatal, életerős emberekkel, meg a bikaerős rokikkal

link
tokos. 2010. 06. 11. 22:40
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#20
az idei evre nem latom a kenyszert, a bankado asszem fedezetet nyujt azokra a lepesekre, amiket akarnak. Mivel az adorendszer nagyobb hordereju atrendezese jovore kezdodik,, a hatekonysagjavitasnak addigra kell eletbe lepnie, vagyis az elso ertesitesek aug-szept. kornyeken fognak kimenni, ha jol gondolom. Csoportos leepites, harminc nappal a papir elott tajekoztato, utana papir a felmondasrol, ez elvileg a menetrend.
Mivel az onkormanyzatoknal ma meg tulsulyban vannak, holnap nem biztos, gyanus, hogy gyorsan fognak lepni.
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 22:24
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
Nem 30 hanem 45% jön ki négy hónapra, bocs. Még jobb.
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 22:23
Előzmény: #15  tokos.
#18
Itt szó se volt hatékonyságjavításról. Természetesen be lehetne vállalni. És sikerülne is valószínűleg. De az idei 15% hogy jön össze? Már június közepe van. Ha júliusban kezdődik az akció, akkor ugye a fennmaradó négy hónapra 30% esik, ha az előző félévben nulla volt. A két hónap végkielégítés is beszámoltam, úgy jött ki a négy hónap. Akik ott maradnak azokon spórolják meg?
tokos. 2010. 06. 11. 19:51
Előzmény: #16  tokos.
#17
"A nagy buli azért a nyugdíjak csökkentése lenne"

Itt egy kicsit félreérthetően írtam, itt az összes nyugdíjra költött pénz csökkentésére gondoltam, elsődlegesen a nyugdíjasok számának csökkentésével. A nyugdíjak csökkentését biztosan nem fogják meglépni, de a nyugdíjbavonulást korlátozni fogják, legalábbis remélem.
tokos. 2010. 06. 11. 19:44
Előzmény: #15  tokos.
#16
Még annyival egészítem ki, hogy a szemlélethez tartozik, hogy nem elég, hogy nyereséget termelsz, a nyereséget maximalizálni kell. Ehhez nyilván hozzátartozik a költségek csökkentése, mint ahogy bevétel maximalizálása is.

Ami a 15% bérmegtakarítást illetia közszférábban, érdekes, hogy akik eddig a közszféra racionalizálásáért kiabáltak folyamatosan, azok most hitetlenkednek.

Pedig mindannyian tudjuk, hogy vannak lehetőségek. Az önkormányzatok feladatainak központosításával, a feleslegek leépítésével garantáltan le lehet építeni 15-20%-ot az önkormányzatoktól. Fájni fog, tudjuk, de mindannyian tudjuk, hogy ez az út. Miután itt köztitszviselőkről van szó, a fizetések magasabbak, így a bérkiáramlás ennél nagyobb arányban fog csökkenni.

Végülis mit vártok?

A nagy buli azért a nyugdíjak csökkentése lenne, ott kb. dupla pénz folyik el, ott lehetne spórolni csak igazán.
tokos. 2010. 06. 11. 19:16
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
Még nem szoktátok az igazi manageri szemléletet. Egy magéát valamire tartó manager azt mondja, hogy 10% hatékonyságjavítást bármikor véghez lehet vinni.
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 19:06
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#14
Én állami vállalatnál dolgozom, nem termelünk veszteséget, sőt, komoly nyereséggel működünk. Piaci alapon, vállalkozói szemlélettel nyerjük el a projekteket. Nem keressük magunkat halálra. Valószínűleg fűnyíróelv alapján megy a csökkentés, nem hat majd meg senkit a jó teljesítmény. Még jó hogy nem lesznek megszorítások, mi lenne ha lennének? Hülye volt aki hitt Viktornak.
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 16:09
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
Szerintem ez akkora maszatolás hogy itt nincs is semmilyen 15%-os bértömgecsökkentés, csak nagyobb osztalék kivétel :)
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 15:54
Előzmény: #11  tokos.
#12
a pontosság fontos. sajnálom, hogy belekevertelek. visszatérve az állami vállalatokra: ha a 15%-os csökkentésnek alanyai csak ők, akkor ez maszatolás.
tokos. 2010. 06. 11. 15:50
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Kizárólag a pontosság kedvéért:

A gázártámogatásra nem azt szoktam mondani, hogy kicsi tétel, hanem azt, hogy azt elvileg behajtják az energiaszektoron a Robin Hood adóval.

Mivel az adó létrehozásának ez volt a kizárólagos célja, némileg pofétlanság lenne megtartani a gázártámogatás megszüntetése mellett.

Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 15:03
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#10
hallgattam viktor beszédét és szerintem nem állami vállalatokról volt csak szó. de ha igen, akkor ez jóval kisebb költségvetési tétel azoknál (pl. gázártámogatás), mint amire tokos és drop azt szokta mondani, hogy nem tétel.
Törölt felhasználó 2010. 06. 11. 09:54
Előzmény: #7  jumbo2
#9
Én is egyetértek ezzel maximálisan.
Phylaxa 2010. 06. 10. 16:44
Előzmény: #6  jumbo2
#8
Én pedig nem akarom támadni a bankrendszert. Nálunk ilyen. Mi mindig speciális helyzetben vagyunk. Sosem lehet minket összehasonlítani senkivel. Országok tömkelegében vannak olyan hitelek amiket, ha fix kamatra veszel fel, akkor szépen kifizeted úgy ahogy megállapodtatok és ennyi. Nálunk a valós helyzetből kell szerintem kiindulni. Ezt tudják nálunk a bankok és kész. A bianko az pedig bianko. Regényeket is írhatsz róla. Ha rosszra fordulnak a dolgok akkor emelnek és nem fognak megkérdezni. Hálistennek sokan tisztában vannak ezzel. Majd talán egyszer nálunk is lesz normális hitelpiac. Mármint a lakosságnak. Addig ez van.
jumbo2 2010. 06. 10. 16:33
Előzmény: #1  Portfolio
#7
Egyetértek, ez a helyes út.
jumbo2 2010. 06. 10. 16:33
Előzmény: #5  Phylaxa
#6
Nézd, más országokban is van nem fix kamatozású hitel, aminek kamatozását a LIBOR változása határoz meg.

Ezzel nem a bankrendszert akarom védeni, csak tárgyilagosan megjegyzem, hogy a nem fix kamatozás a hitelfelvevő felelőssége.

Véleményem szerint törvényileg szabályozni kellene, hogy a változó kamatozás alatt mit értünk:

pl. LIBOR + CDS felár + bank margin vagy BUBOR(?)-hoz kötni?

De nem vagyok szakértő, viszont konkrét szabályokat kellene megállapítani a szerződésben, akkor nem lehetne semmi vita.
Phylaxa 2010. 06. 10. 16:12
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#5
Ameddig bianko papírt íratnak alá addig számolni kell azzal, hogy duplájára vagy triplájára emelhetik, méghozzá évekig. Csak az vegyen fel hitelt aki ezt kibírja, vagy fedezni tudja. Ennyi.
user24 2010. 06. 10. 15:51
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
a kemény kádárkorszak csak most következik.
orbániának hívják.
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 15:06
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Tartottak pisztoly a fejedhez, amikor aláírtad a szerződést?
Tudtad (mert gondolom elolvastad, mielőtt aláírtad), hogy mit vállalsz be 5-10-20-30 évre, akkor meg miért kellene az államnak bármit is tennie?

A Kádár korszaknak vége. Mindenki tanuljon a saját hibáiból. Sokan megfizetik most a tanulópénzt.
Gondolom, ha felére csökkent volna a törlesztőrészlet, akkor nem rinyálnának ennyire a devizahitelesek...
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 14:58
Előzmény: #1  portfolio
#2
Őszintén remélem,sőt kérem a Magyar Köztársaság miniszterelnökét,Dr.Orbán Viktor urat,hogy tegyen érdemi lépéseket a devizahitelesek érdekében oly formában, hogy a bankok állítsák vissza az eredeti,kölcsönösen aláírt szerződésben meghatározott,komoly jövedelemképesség vizsgálat alapján jóváhagyott és az igénylőnek kiutalt devizahitel kölcsöntörlesztő részleteit.A bankok önhatalmúlag szinte a duplájára emelték a törlesztőrészleteket,de a jövedelmek egyáltalán nem emelkedtek a duplájára,sőt egyes jelentős helyeken még jelentősen csökkentek is!Az a bank amelyik nem állítja vissza az eredeti törlesztőrészlet összeget,csomagoljon össze és vigye az anyabankjának az egész általa kreált \"pénzügyi projektet\"!Nem kellene itt a bankoknak könyörögni, \"udvarolni\",hiszen ők maguk idézték elő ezt az egész pénzügyi krach-ot még 2008.szeptemberében.Nem szabad ennek teret engedni,lépni szükséges,mert emberek mentek és mennek tönkre,miközben a bankok jól elvannak a nyereségeikkel a \"válság\"közepette is.Miből tudtak ilyen irdatlan összegű nyereségre szert tenni a válság közepette,miközben országok rokkannak bele,köztük hazánk is?!!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek