Topiknyitó: Portfolio 2010. 06. 09. 15:09

Törvénymódosítások a moratórium miatt: visszatérnek a hatósági árak (2.)  

Ugrás a cikkhez
A Fidesz már javaslatokat nyújtott be az Országgyűlés elé a közüzemi díjakra vonatkozó moratórium bevezetéséhez szükséges törvények módosításához - közölte Rogán Antal a Fidesz gazdasági kabinetjének vezetője. A "lakossági" energiaárakat ismét az...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=134343
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 06. 10. 00:00
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
"akit a narancs fény felvillanása még nem vakított meg "

..hozzá teszem gyorsan, még mielőtt lekomcsinak,hogy;

...azután, hogy a korábban balról érkező rendkívül erős piros fény felvillanása után még maradt tiszta látása
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 23:17
Előzmény: #11  togyozo
#12
úgy,úgy!!! jól beszélsz!

örülök,hogy van még pár ember itt a fórumon, akit a narancs fény felvillanása még nem vakított meg
togyozo 2010. 06. 09. 23:09
Előzmény: #10  jumbo2
#11
Jumbo!

"A piac szerencsére másképpen gondolja és pontosan azt történt, amit mondtam múlt héten is. Az ország sorsát nem pár szerencsétlen nyilatkozat dönti el, hanem a fundamentumok"

Nem tűnt fel, hogy azóta bejelentettek pár dolgot? Megjegyzem minden különösebb csindatratta nélkül hozhatták volna idén is a 4%-os hiányt, nem kellett volna ez a kutyakomédia. Egyébként meg a forint visszajött már 275-ig? Vagy a hozamok visszajöttek már a múlt szerdai szintre? Azért mert nem estünk tovább a bizalom még nem tért vissza.

A bejelentett saving intézkedések közül meg egyedül a bankadónak lesz érezhető hatása. A költségcsökkentő lépésekből alig fognak valamennyit megspórolni...

Egyébként meg a nagy bürokrácia csökkentés jegyében, csak több mint száz miniszterünk államtitkárunk meg helyettes államtitkárunk lesz, meg kapunk egy 50 fős kormányzati kommunikációs titkárságot. És az IPA beszedését visszautalják az önkormányzatok hatáskörébe, ami gondolom megint nem eredményez majd sem megtakarítást, sem egyszerűsödést.

Mindenesetre nagyon kis igényeket fogalmaztál meg az új kormány felé, hogy mit kellene csinálnia a 2/3-al, ha téged kielégít ez a 29 pont...
jumbo2 2010. 06. 09. 22:45
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#10
A múlt heti dolgok annyira döbbenetesek voltak, hogy éjjel-nappal azon pörögtél.

A piac szerencsére másképpen gondolja és pontosan azt történt, amit mondtam múlt héten is. Az ország sorsát nem pár szerencsétlen nyilatkozat dönti el, hanem a fundamentumok.

Vagy te másképpen gondolod?
jumbo2 2010. 06. 09. 22:44
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#9
A múlt heti dolgok annyira döbbenetesek voltak, hogy éjjel-nappal azon pörögtél.

A piac szerencsére másképpen gondolja és pontosan azt történt, amit mondtam múlt héten is. Az ország sorsát nem pár szerencsétlen nyilatkozat dönti el, hanem a fundamentumok.

Vagy te másképpen gondolod?
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 22:40
Előzmény: #7  jumbo2
#8
Már bocsi, de a tegnapi 29 pontból még egy se törvényjavaslat. Pláne nem fogadták még el. Egyelőre csak terv. Egy értelmes ember pontosan tudja, hogy egy sor kérdésben a részleteken dől el a dolog. Azt is várjuk meg.

Értem én, hogy a múlt heti döbbenetes dolgok után most ez kitör belőled. Ezt a kognitiv disszonancia feloldása okozta. Nyugodj meg, tarts egy kis távolságot és próbálj meg racionális lenni:)
jumbo2 2010. 06. 09. 22:29
Előzmény: #6  exmnbs1
#7
Fáj, hogy az MSZP-SZDSZ 8 év alatt nem hozott annyi értelmes törvényjavaslatot, mint a fidesz egy hét alatt.
exmnbs1 2010. 06. 09. 20:18
Előzmény: #4  fateone
#6
tán meglep?
Törölt felhasználó 2010. 06. 09. 20:10
Előzmény: #4  fateone
#5
Nem fog. Ezt a miniduce-t is el lehet zavarni mint ahogy a zsebsztálin is megbukott.
fateone 2010. 06. 09. 18:53
Előzmény: #3  B Gabor
#4
jó kis diktatúra fog itt kialakulni.
a hírekben már nem is azt kellene írni, hogy a fidesz a parlament elé terjeszt egy törvényjavaslatot, hanem, hogy a fidesz a fidesz elé terjeszt egy törvényjavaslatot... szép lesz.
B Gabor 2010. 06. 09. 17:53
Előzmény: #2  exmnbs1
#3
Köszönöm, nekem elég volt az egyszereplős szabadpiacból!
exmnbs1 2010. 06. 09. 15:23
Előzmény: #1  portfolio
#2
Hogy áll a Tervhivatal létrehozása?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek