Topiknyitó: Portfolio 2010. 06. 04. 13:01

Szijjártó: nem túlzás államcsődről beszélni! - Zuhannak a magyar piacok  

Ugrás a cikkhez
Ezt a rendkívül negatív kijelentést tette ma kora délutáni sajtótájékoztatóján a miniszterelnök szóvivője, amelynek nyomán hanyatlani kezdstek a magyar piaci eszközárak. Eközben a nemzetközi befektetői hangulat is kezd romolni. Forintpiaci...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=134121
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
balalajka 2010. 06. 04. 22:09
Előzmény: #199  Phylaxa
#200
Minden kommentár nélkül csak egy sport példával élnék, hozzátéve, h. szavaidban sok igazság van.
Amikor az aktuális nehézsúlyú világbajnoknak egy felhozó mérkőzésen kerítenek egy szerencsétlen ágrólszakadt bokszzsákot, h. agyonverje, akkor ez az eleve halálraítélt nem remegő lábakkal áll ki a mérlegelést követő sajtótájékoztratóra, és szavai nem emígyen hangzanak:"OMG engem itt szarrá fognak verni, ember olyan gyorsan még nem padlózott le, ahogyan én fogok", hanem általában így:" Ki a f@szom az a Tyson, kiharapom a szívét"! Hát ennyi a véleményem...
Phylaxa 2010. 06. 04. 21:58
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#199
Igazából én azt nem értem, hogy tegyük fel az urak csendben maradnak és követjük itt pár embernek a tanácsát, miszerint meghúztuk a nadrágszíjat és betartjuk az előírásokat. Namost a monetáris unióban ettől még zajlani fognak az események és bizony nem pár napos problémáról van szó, de még csa nem is pár hónaposról. Hogy képzelték a kilábalást? MItől fog beindulni a gazdaságunk? A devizahitelesek ugyanúgy szörnyű helyzetbe kerültek volna őket miből védték volna meg? Tehát egy kicsit próbáljunk már meg elgondolkodni azon, hogy mi történne ha? Mert szerintem óriási sunnyogás van a megoldásról a másik táborban. Szívesen hallanék megoldási javaslatot!!!
Ody_Mnadrell 2010. 06. 04. 21:54
Előzmény: #191  Törölt felhasználó
#198
Erre a teljesítményre inkább -100.000
balalajka 2010. 06. 04. 21:48
Előzmény: #187  Törölt felhasználó
#197
Akkor segítek egy picit!

6Mrd-t le se hívtunk
Egy része ment MNB deviza tartalékba
Másik részéből finanszíroztuk a lejáró adósságot, mivel 13-14%-on sem kellettek az állampapírok
Harmadik része ment (ezt nem biztos , h. pontosan tudom) OTP-FHB-MFB triónak vállalkozás finanszírozásra-gazdaságélénkítésre
És, h. ne legyek egyoldalú, biztos ment egy része dologi kiadásokra
Az utóbbit leszámítva, melyikkel van gondod????????
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 21:47
Előzmény: #193  Törölt felhasználó
#196
Tudod az a gáz,hogy sztem az itt forumozók nagy része a plusz pénzét forgatja, és ha bukik nem fog éhen halni, lesz hol aludnia, fájni fog de túléli!
Én se!
De a nagyrésze az országnak nem ilyen szerencsés és akár tízezrek lehetnek rövidesen kilátástalan helyzetbe otthon nélkül!
Na ez az igazi tragédia!
commander8 2010. 06. 04. 21:46
Előzmény: #191  Törölt felhasználó
#195
Mint mindig most is egyetértek veled. Magam is ezt brekegtem egy másik topikon, hogy nem ugyanaz valamit ellenzéki szerepből moondani, és más amit valaki kormányzati oldalról. A civilizált helyeket azt gondolják, hogy ennyit még a magyar politikai pártok is képesek felfogni. De nem. Még mindig Lajoska és Péterke azt hiszik, hogy ezzel lehet Viktor előtt jó pontkat szerezni. Az meg mindegy, hogy mi lesz a hitelesekkel. Nekik úgysincs.
Ideje volna már felébredni, hogy a kormányzással együtt jár a felelősség is.
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 21:43
Előzmény: #191  Törölt felhasználó
#194
ez tegnap még jópofa ötletnek tűnt a fiúknál. ma este szerintem már bánják, még akkor is, ha rengeteget kerestek shorttal
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 21:42
Előzmény: #190  Törölt felhasználó
#193
Hát persze, világos hogy azért kell az egész, hogy leplezzék a saját hazugságukat (az ígérgetéseket és azok nem végrehajtását indokolják). De ez így nézve is iszonyat gáz, mert többet bukhatunk vele, mint nyerhetnek.
enigma 2010. 06. 04. 21:39
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#192
Ezzel itt is egyetértek. A felelős kommunikációs képesség teljes hiánya.
Eddig még csak beszéltek. Mi lesz, ha tesznek is valamit?? :(
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 21:37
Előzmény: #189  commander8
#191
Egyszerűen a Fidesz úgy viselkedik, mint aki még ellenzékben van. Nem számít se a pánik, se az összeomlás, csak legyen még 10 szavazat.
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 21:37
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#190
Kicsit dejavu érzésem van!
Négy éve híres őszödi beszéd előtt kánaán mondtak utána jött a beszéd és tudjuk a következményeket és megszorításokat!
Most választás előtt 1 millió munkahely, segítség a devizahiteleseknek......
Lám most meg pár mondat és egy kicsinált piac, ami, persze "nem" miattuk van szerintük!
EGYFORMA A FORGATÓKÖNYV CSAK A SZÍNÉSZEK MÁSOK!
Kapunk olyan megszorítást, hogy beleszakad az ország 80 %!!!!!!!!!!
commander8 2010. 06. 04. 21:35
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#189
Te figyi. Nem akarok veled személyeskedni, de nagyon bátran vállalod magad. Szép dolog, hogy ennyire kiállsz a csapatodért, de legalább egy nick nevet választhattál volna.
Mindazonáltal ha még el is hiszed amiot ezek a dilettánsok ma összehoztak akkor szerintem te ne nagyon tőzsdézz. Ez nem olyanaoknak való aki ennyire képtelen megérteni azt a helyzetet amibe került.
tomalex 2010. 06. 04. 21:34
Előzmény: #187  Törölt felhasználó
#188
na már a yahoo finance is minket hoz le.

link

ezt jól megcsinálták. gratulálok! Pár hónapja még bezzeg ország voltunk...
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 21:32
Előzmény: #185  balalajka
#187
az IMF hitelnek a lényege az lenne hogy az újabb beruházások révén beindulna
a gazdaság,de hogy mikor most mindenhol adósságválság van

valakinek itt is ki kell mondani
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 21:30
Előzmény: #180  Törölt felhasználó
#186
"tisztuljon a piac!"

Te hülyeségeket beszélsz. Ez nem piactisztulás. Hanem agyament nyilatkozat egy felelős pozícióból. Ez még akkor is baromi rossz lépés, ha minden teljesen így is van. Mert a pánikoltatás saját magunk ellen a legnagyobb idiótaság.
balalajka 2010. 06. 04. 21:28
Előzmény: #180  Törölt felhasználó
#185
Kedves névtelen Barátunk!
Mielőtt a IMF hitelt, mint az ország megrontóját emlegetnéd, ajánlom, hogy nézz utáni, mi is volt a pontos felhasználása (és részben fel nem használása) a keretnek. Talán másképp láton a dolgot, bár kétlem.
Üdv.:
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 21:15
Előzmény: #182  Törölt felhasználó
#184
ajajjj

szerinted a piacok eddig mire estek?

ébresztő!!!

Európai adósságválság van a "szomszédban"

vagy te mit vártál hogy otp megy 10K -ra?

mindenképpen esés van már csak a mértéke kérdéses

Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 21:11
Előzmény: #181  zotya32
#183
milyen megoldás?

hát az eu ban nem tudnak az adósságválságra megoldást találni
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 21:10
Előzmény: #175  commander8
#182
Gratulálok Kósának és Szijjártónak, valamint a királynak Viktornak, hogy 2-3 meggondolatlan kijelentéssel elintézték a magyar emberek hiteleit ill. azt a terhet, amit a hitelesek jelentettek az országunknak.

Pár héttel ezelőtt még arról szóltak a tervek,hogy mindenkinek ki kell venni a részét a hitelesek megsegítésében,stb.

Na de most, egy pár mondattal sikerült bele lökni a gödörbe a hiteleseket....végtére is, ha nem tudjuk kihúzni őket, akkor öljük meg őket. A lényeg, hogy vagy így vagy úgy, de megoldódik a hitelesek problémája.

205Ft-os s.frank és 290Ft-os euró minden bizonnyal sokat fog segíteni, mondhatni sokat fog lökni a hiteleseken...a szakadék felé minden bizonnyal.

Köszönöm neked fidesz, az egyszerű, átlag emberek nevében!!!

u.i.: a gazdaságunknak is sokat segít, hiszen exportunk 0-a import függőségünk annál nagyobb, így a gazdaság alapja, mint a nyersanyagok pl. olaj és a hitelkamatok extra magas szintje bizonyára segíteni fog az 1000000 (egy millió) munkahely megteremtésében.
zotya32 2010. 06. 04. 21:09
Előzmény: #180  Törölt felhasználó
#181
Mi lesz akkor, ha valóban igaza lesz Szijjártónak, és fény derül rá bizonyíthatóan, hogy manipuláltak az adatok, és a valóság tényleg rosszabb??
Azt nem tudom megérteni, hogy miért nem lehetett e két nemes embernek csendben maradnia? És amikor a csontváz-guru előáll a jelentésével, akkor azzal párhuzamosan lehetett volna bemutatni a szerintük jó megoldást a problémák kezelésére.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók