Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 06. 03. 20:56

KÓSA A BLOOMBERGEN - \"GREEK SITUATION\"  



link



link



Forint Falls on Report Fidesz Sees Possible ‘Greek Situation’

Share Business ExchangeTwitterFacebook| Email | Print | A A A By Stephen Kirkland



"June 3 (Bloomberg) -- Hungary’s forint weakened against the euro, erasing earlier gains after Napi.hu reported deputy chairman of the ruling Fidesz party, Lajos Kosa, said that the country has a “slim chance to avoid the Greek situation” and that the new government’s primary objective is to avoid a sovereign default. "
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 07:15
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#44
Jó reggelit , Kósa egyszerűen király , szavaival még amerikát is bedönti. Meg olyan kemény , simán fel biciklizik Loki mezben Pestre , meg hagymás vért eszik velővel . És nagyon szereti a görög konyhát , a görög narancsot , a görög joghurtot , és a görög bajuszos nőket.Tehát nem csoda hogy gyakran eszébe jutnak a görögök. : o )
balalajka 2010. 06. 05. 00:43
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
Akkor rohadtul az egészségedre!
Törölt felhasználó 2010. 06. 05. 00:30
Előzmény: #41  balalajka
#42
nekem is
balalajka 2010. 06. 05. 00:06
Előzmény: #40  balalajka
#41
Ahogy iszok, egyre gyatrább a helyesírásom! sorry (lassabban)
balalajka 2010. 06. 05. 00:02
Előzmény: #38  exmnbs1
#40
Lehet külhonból a galambposta lasabban ér ide, talán a pólusváltás bezavar!!!!
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 23:38
Előzmény: #38  exmnbs1
#39
genesisben nincsenek csontvázak
exmnbs1 2010. 06. 04. 23:35
Előzmény: #35  balalajka
#38
aki ellenére nyilatkozott a stábjából, az ennyi idő alatt már repült
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 23:34
Előzmény: #35  balalajka
#37
Roubini, Möbius, Kósa
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 23:33
Előzmény: #35  balalajka
#36
eredmény?

balalajka 2010. 06. 04. 23:29
Előzmény: #33  exmnbs1
#35
Dehogy, nem, DEHONYNEEEEM!!!Bár lehet vannak fiúk, akik éreznek magukban annyi gazdasági szakértelmet, hogy kedves szavaikkal aláássák az elmúlt 1 év kínkeserves eredményeit. OV-ről pedig amióta tudom , h. néhány éve még 1 sms-t sem bírt fogadni, már azt is feltételezem, hogy a háta mögött cincognak az egerek. Talán hétfőn okosabbak, és nem jelentősen szegényebbek leszünk!!!!
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 23:24
Előzmény: #33  exmnbs1
#34
látom rápörögtél a témára rendesen

exmnbs1 2010. 06. 04. 23:20
Előzmény: #32  balalajka
#33
nem képzeled, hogy ovi nem tudott róla előre?
szerecsenmosdató cikk
balalajka 2010. 06. 04. 23:16
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#32
+++++++++++++++++++++++++Részemről Pulitzer-díj, vagy mi a szösz!
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 22:21
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
;)

ELJEN ORBAN VIKTOR!

EZEK UTAN AZT MONDANAM BE, HOGY HETFOTOL AZ ORSZAG NEM TUD KAMATOT FIZETNI A DEVIZAHITELEK UTAN!

AZTAN JOHET A ROCK AND ROLL!
EURO: 350 KORUL - AHOGY AZT RONA VIZIONALTA (FIDESZES KOZGAZDASZ TANACSADO) UTANNA MEG MINDEN ELADO INGYEN AZ ORSZABAN.........CSANYI MEGY KI MOSZKVABA MUNKATKERESNI A SBERBANKHOZ.......
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 22:09
#30
Tárgy: Mit csinálsz?
Feladó: "Főnök" viktor@orbanviktor.hu
Dátum: 2010. 06.03. 20:22
Címzett: lajos.kosa@fidesz.hu

Szerbusz Lajos!

Nem akarok durva szavakat használni, de mégis mit művelsz? Láttál te mostanában euró/forint árfolyamot? Segítek: 280 felett járunk. Az oké, hogy kormányülésen megbeszéltük, hogy 280-290 lenne az ideális árfolyam, de ettől még nem kell marhaságokat beszélni.

Ráadásul most hívott Csányi, nem igazán tetszett neki, amit délután látott. Meg tudod, hogy a Pintér Sanyinak is van százezer OTP-je, legalább neki szóltál volna, mielőtt kinyitod a szád.

Vagy azt hitted, nem érdekli a sajtót a konferencia? Próbáltam Szíjjártót mozgósítani, hogy vetesse le a napi.hu-ról a cikket, de addigra késő volt. Lehozta a Bloomberg, ott pedig már kevés az én szavam. Az oké, hogy a kampányban hónapokig államcsődről beszéltél a debreceni nyugdíjasok előtt, de most már más világ van. Finoman kell beadni az embereknek, hogy mi a helyzet.

Az egészben az időzítés volt a legkiborítóbb: miközben én Brüsszelben térdeplek, hogy egy kicsit feljebb alkudjam azt a nyomorult hiányt, te benyögsz egy ilyet, hogy államcsődben vagyunk. Még most sem hiszem el. Ezek után örülhetünk, ha marad a 3,8 százalékos hiánycél.

Persze, egymás között már megbeszéltük, hogy nem lesz itt azonnali nagyarányú adócsökkentés, de ezt még nem kell mindenkinek tudnia. Ezt majd én bejelentem pár hét múlva szomorú arccal. Most csináltál nekem egy kis pluszmunkát: szólnom kell Varga Misinek, hogy gyorsan találjon egy-két termetes csontvázat valahol, vagy ha nem talál, akkor csináljon. Azt már rég beígértük, hogy a hétvégén kihozzuk az első jelentést a gazdaság állapotáról, most már nem tudjuk sokáig húzni.

De nyugi, nem hátrálunk ki mögüled. Már felhívtam Szíjjártót, hogy holnap reggel álljon ki a sajtó elé, és süsse el, hogy tényleg államcsőd közelben vagyunk. Ezek után már ciki lenne mást mondani. Én holnap elmegyek Edelénybe, lepakolunk pár homokzsákot, aztán este majd beszélünk. Addig meg bárki keres a sajtótól ne szólj egy szót sem.

Üdv
Viktor

link

Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 22:08
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#29
Attase, te is keversz két dolgot.

Az, hogy shorton keresünk, az jó és oké.

De ettől tudjuk már meg elkülöníteni az országérdeket. Itt, amikor arról beszélünk, hogy ezek a Fidesz nyilatkozatok über gázosak, akkor ez nem azt jelenti, hogy ez nekem szar, mert longolok, hanem azt jelenti, hogy szar az országnak.

Egyébként mivel itt élsz és Ft-ban kapod a fizudat feltételezem, és mert ez a hazád, ezért alapvetően Magyarország long vagy, ahogy fretek is írta, bármit is csinálsz a tőzsdén...
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 21:56
#28
Valószínű, hogy a Lajosnak felhatamazása volt e téren.
Lehet, hogy ő sem gondolta, hogy ily vihart kavar.
A devizahiteleseket beáldozza a kormány. A gyenge forinttal talán beindul a gazdaság. Az infláció növekvő bevételt okoz, ami az egyensúlyt javítja. Mindannyian
fizetünk.Adó csökkenés majd egyszer valamikor. Az exportőrök mindenesetre köszönik.Minnél rosszabb most, annál nagyobbnak tűnnek majd az eredmények,
ha lesznek.
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 15:50
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#27
shortoslajos?
exmnbs1 2010. 06. 04. 15:38
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 09:31
Előzmény: #24  oaxaca
#25

Nem nyafogni, shortolni amíg be nem tiltják!!
oaxaca 2010. 06. 04. 09:28
Előzmény: #23  Phylaxa
#24
további szép napot mindenkinek!
örülök hogy végre lehetett politikával és gazdasággal kapcsolatban is váltani néhány kulturált hangú gondolatot!
ritka az ilyen manapság, hogy az eszmecsere kapcsán ne kívánnák egymás halálát a felek két perc után... :)
Phylaxa 2010. 06. 04. 09:24
Előzmény: #20  oaxaca
#23
Képzelheted, hogy a görögöknél mi lehet. Nekik már nincs meg ez a lehetőségük. Ez az egész "Görög" helyzettel való összehasonlítás szerintem arra jó, hogyha eurónk lenne akkor ugyanabban a helyzetben lennénk mint ők. A piac már megértette és adják is a forintot. Abban viszont igazad van, hogy önmagában nem áll meg ez a stratégia. A devizahiteleseket mindenképpen meg kell menteni, ha ezt az utat választják. Remélem, hogy a jövő héten már valóban hallunk egyértelmű lépéseket.
oaxaca 2010. 06. 04. 09:20
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
én eddig pont belőle azért többet néztem ki. mindenesetre a Fidesz egy nagyon jól szervezett, totálisan felülről irányított, fegyelmezett párt. szóval minden bizonnyal Lajosunknak épp ez volt a tegnapi napra rendelt házi feladata, hogy ráhozza a frászt mindenkire... meg is oldotta becsülettel...
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 09:16
Előzmény: #20  oaxaca
#21
kíváncsi lennék azért egy export mercedes importtartalmára. fel kellene hagyni, hogy kósahuszár próbálja beállítani az optimális keresztárfolyamot. egyrészt nem létezik olyan, másrészt ha létezne, miért pont kósahuszár tudná, hol is van, harmadrészt honnan veszi a bátorságot, hogy kísérletezzen. mert lehet, nem 2, hanem 12 %-ot tol rajta. tanulatlan, korrupt hülyegyerek ez a lajos gyerek

Topik gazda

marqves
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek