Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 06. 03. 20:56

KÓSA A BLOOMBERGEN - \"GREEK SITUATION\"  



link



link



Forint Falls on Report Fidesz Sees Possible ‘Greek Situation’

Share Business ExchangeTwitterFacebook| Email | Print | A A A By Stephen Kirkland



"June 3 (Bloomberg) -- Hungary’s forint weakened against the euro, erasing earlier gains after Napi.hu reported deputy chairman of the ruling Fidesz party, Lajos Kosa, said that the country has a “slim chance to avoid the Greek situation” and that the new government’s primary objective is to avoid a sovereign default. "
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
oaxaca 2010. 06. 04. 09:12
Előzmény: #18  Phylaxa
#20
persze, nem mondtam, hogy egyáltalán nincs igazad, és a Mercedes-es példa is ok.
én csak arra próbáltam utalni, hogy van némi káosz a kormányzati kommunikációban/elképzelésekben. az egymillió munkahely is nagyon jól hangzik, de sose fog megvalósulni. még akkor sem, ha a németeknél (mint legfontosabb kereskedelmi partnerünk) a csillagos égig szökken fel a gazdasági növekedés.
a közszféra létszámlefaragásával is totál egyetértek, de onnan is keletkezik majd sok tízezer (esetleg 1-2-3 százezer) álláskereső. ezzel együtt pedig szintén nonszensz az 1 millió új munkahely. meg még sokminden más ami itt kampányszövegként megjelent...
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 09:00
Előzmény: #6  fortai
#19
És az öszödi nem volt nyilvános beszéd.

Az más kérdés, hogy nyilvánosságra hozták valakik.
(Valószínűleg ezek az idióták voltak akkor is a háttérben.)

Ez b@rom meg bejelenti (hazudja) a világnak, hogy csődben van az ország.
Phylaxa 2010. 06. 04. 08:58
Előzmény: #15  oaxaca
#18
Egy "devalválás" nem csak az exportcégeket segíti. Az import drágulásával kiesik nagyon sok minden. Mint ahogy az energiaimportunknak pedig nagyon rosszul fog esni. A kérdés hogyan akarsz munkahyelyeket teremteni. Mert ha jól láttam eddig csak annak örült mindenki, mikor a Mercédesz és hasonlók mellettünk döntöttek.
Törölt felhasználó 2010. 06. 04. 08:55
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#17
Én '98 óta nem hiszem, hogy bármit is értenek a gazdasághoz.

Vannak valamilyen ködös kommunisztikus elképzeléseik, de ebből én inkább nem kérek.
Phylaxa 2010. 06. 04. 08:52
Előzmény: #15  oaxaca
#16
Nekik szólt az, hogy őket kell megmenteni. Ezt várjuk, hogy miként teszik. Az önkormányzatok átalakítását is úgy várjátok, hogy a fele az utcára és minden ok? Ezt senki sem gondolhatja komolyan. Ne akarjatok már egy erős költségvetést 1 millió eltartóval a többi meg kit érdekel valósággal!!!
oaxaca 2010. 06. 04. 08:47
Előzmény: #14  Phylaxa
#15
gondolom majd a sok devizahiteles (akiket Viktorék épp gőzerővel mentenek? - 201 a CHF devizaközepe) pirosra fogja tapsikolni a tenyerét osztozva az exportcégek örömében....
Phylaxa 2010. 06. 04. 08:39
Előzmény: #10  togyozo
#14
Miért nem figyeltek oda amit mondanak? Nem ígérgettek, hanem egyfolytában mondták, hogy mire készüljünk. Mégis ki hogyan képzeli, hogy beindul a gazdaságunk? Hogy egy 3.5% hiányt tartunk és addig faragunk amíg mindenki szépen lassan beledöglik? Miért mondták a németek végig a 10 év alatt, hogy a monetáris únióhoz csak az csatlakozzon akinek biztos gazdasága van? Érthetetlen. Megdrágul az import, a kieső dolgokat elő kell állítanunk. Az export cégek pedig köszönik szépen. Ki hogyan képzelte a munkahelyteremtést? A ládagyárakat nem finanszírozzák. Ehhh.....tényleg még mindig Kádár-gondolkodás van sok fejben.
fokukac 2010. 06. 04. 00:29
Előzmény: #12  fokukac
#13
szíjjártó petya magyaráz:

link

fokukac 2010. 06. 04. 00:08
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#12
na, látom, megismerted a gazdasági "képességeiket". :)

Az az igazság, hogy csodálkoztam is, hogy 2 hónapja milyen idealisztikus reményeid voltak velük szemben, pedig ők konzekvensek, évek óta nyomatják a gazdasági bullshit-et....
Törölt felhasználó 2010. 06. 03. 23:23
Előzmény: #10  togyozo
#11
Két dolog lehet a mai Kósa-Varga ámokfutás mögött:
1.
tesztelik a piacokat, mint ahogy az IMF-nek is hónapok óta udvarolnak, a 6-7% hiány ügyében.
2.
Direkt rontanak "kicsit" a helyzeten, hogy nehogymá' a komcsik húzzák ki az országot a szarból...

Mindkét verzió játék a tűzzel!
togyozo 2010. 06. 03. 23:05
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#10
Milegyen!

"A nyilatkozat nem oszt nem szoroz. Már rég be akarták verni a buxot, Forintotot, magyar cds-t felhúzni. Most ez a Kósa dolog csak egy indok.
Nem a hír mozgatja a piacokat..."

Egymásra raktál egy EURHUF meg egy EUR/zloty chartot? Látod, mi volt 14.30-kor (a Bloomberg 14.27-kor hozta le)? Vagy az OTP piacán?
rigusz 2010. 06. 03. 23:00
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#9
Remélem egy darabig csak sűn jön ki neki kábelfektetés közben!
Törölt felhasználó 2010. 06. 03. 22:58
Előzmény: #4  malachy
#8
Rosszul látod!
A nyilatkozat nem oszt nem szoroz. Már rég be akarták verni a buxot, Forintotot, magyar cds-t felhúzni. Most ez a Kósa dolog csak egy indok.
Nem a hír mozgatja a piacokat...
Törölt felhasználó 2010. 06. 03. 22:49
Előzmény: #6  fortai
#7
Valamivel indokolni kell, hogy miert nem lehet majd adot csokkenteni. A szerencsetlen gumicsizmas paraszt, aki rajuk szavazott, mert telebeszeltek minden baromsaggal meg majd megint bologat, hogy persze Viktorka szeretne, de azok a hogyishivjak csontvazak, vagy izek miatt a vetesben, illetve koltsegmizevetesben nem lehet...errol is a szocik tehetnek...pfujjj...
Lesz itt majd nagy jolet!
fortai 2010. 06. 03. 22:38
Előzmény: #4  malachy
#6
Azért ilyen nyilatkozata egyiknek sem volt.
Kivétel az öszödi,de annak meg is lett a hatása.
Ilyet kinyilatkozni,hogy csődközelben vagyunk és Görögországhoz hasonlítani az országot teljes felelőtlenség.Ráadásul Varga is nyilatkozott a csontvázakról és már elötte is nyilatkoztak amire nem volt hatás így valami ütőset akartak.
Csak lehet túlsakkozzák a politikai játszmát és bedöngetnek minket a föld alá akkor majd lesz kapkodás és bűnbak keresés.
Törölt felhasználó 2010. 06. 03. 22:05
Előzmény: #4  malachy
#5
az ilyen nem hozzáértő b...rom ko....csog embernek távoznia kéne még az országból is! sok devizahiteles most szív a hüly...sége miatt! ki fogja kifizetni a havi 10-20-akár 50e Ft-al több törlesztőrészletet, mert ilyen szem...tek vannak a korm...on...
malachy 2010. 06. 03. 22:01
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Csak azt nem értem, hogy korábban akár Veres akár Gyurcsány nyilatkozott bármit, a piac figyelembe se vette. Most meg Kósa nyilatkozik, és minden bukik. Mert kimondta a varázsszót: Görögország. Legalább ezt az országot ne említette volna...
Törölt felhasználó 2010. 06. 03. 21:46
Előzmény: #2  rockmaster
#3
Megkérdezném a kedves fórumozókat?

Ki is ez a Kósa?
Őszintén milyen tisztséget is tölt be az úriember a jelenlegi kormányban, a Fidesz alelnöki tisztségén kívül?

Hogyan jön ő ahhoz, hogy ilyen buta nyilatkozatokat tegyen?
Hogy tehet politikus ilyen nyilatkozatokat?
Egyáltalán felméri a Fidesz ezen nyilatkozatok súlyát?
Komolyan mondom én korábban még azt hittem ezeknek van fogalmuk a gazdaságról, ma már úgy látom nincs.
Teljesen hülyeségeket beszélnek, ez a szar nagy általánosság, konkrét dolgok!!!!!

Beszarok! Uraim konkrét dolgokat várnék, nem fostalicska általánosítást, miért mosnak bennünket össze egy alapvetően adócsaló nemzettel? Direkt akarják a devizahiteleseket még nagyobb szarba vinni?
Ennyire nem gondolhatják, hogy jó nekünk a 300 feletti euró is.

A legdurvább az egészben, hogy még most sem hangzott el egy fia gondolat sem, hogyan próbálják majd meg beindítani a növekedést, mikor "szerintük" óriási a hiány.
Vicc, hogy nagyobb a növekedés, bár tény az Áfa bevétel szerintem nem biztos, hogy túlteljesül, bár az még a jövő hozadéka.

Egy szó mint száz, én korábban még azt hittem ezek majd végre tesznek valamit, ma már azt mondom, olyan ember kéne a parlamentbe akinek egy csöpp esze is van, és legalább fel tudja mérni szavainak súlyát, és nem csak kamuzik.

Orbán Viktor először pl. a lengyelekhez ment haverkodni.
Kérdem én:milyen exporttermékünk megy Lengyelországba?
Mezőgazdasági termék nyilván nem, hiszen sokkal nagyobb a mezőgazdaságuk, akkor mitől várják a csodát?

Ezek tök hülyék, agyuk nincs kapkodnak, értelme nincs amit beszélnek, a gyöngén elfogult közgazdászokkal jönnek már megint , meg az adócsökkentéssel, ami már rég nem járható út.
Utoljára megkérdem, hogyan akar ő önkormányzatot megszüntetni, mikor az csak újabb munkanélkülieket szül?
Beteg ötlet...................
rockmaster 2010. 06. 03. 21:08
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Egy igazi hazafi... szégyen...

Topik gazda

marqves
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek