Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 16:28

random capital  

ma reggel hallottam a raido cafe-ban a random capital-ról.

megnéztem az oldalukat, nekem jobban tetszik, mint az equitas.



más is gondolkodik váltáson? szerintetek érdemes?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Foxtrader 2021. 06. 13. 09:48
Előzmény: #11199  nyau
#11200
A kbc hozzáállása miatt, annál a banknál más a kultúra, több régiós országban jelen vannak. A Random megállt a fejlődésben, te letétkezelnél banki háttér nélkül 1m db bluechip részvényt?
Bármilyen politikai, gazdaságpolitikai instabilitás jöhet, ezzel lehet rá felkészülni.
2015 áprilisában Virág Ferenc Random vezér egy előadás keretében kb 70 embernek mesélte h vagyonosabb ügyfelek a Budacash és Quaestor csalások miatt transzferálták a részvényeiket, ilyen szintű volt a félelem! Stabil banki háttér kell, így könnyebben lehet portfóliókezelési engedélyt is kapni, itt a több 10 v akár 100 millióval rendelkező ügyfelet kell megszerezni, nem arra kell törekedni h minél több pár 100e vagy néhány millióval rendelkező ügyfeleket, akikre állampapírt és méregdrága nyugdíjbiztosítást akarnak rásózni.
Ki kell szolgálni egy gazdag vállalkozói réteget aki 50 millánként rakosgatja be a tételeket, ehhez banki háttér kell és privát bróker aki kiszolgálja az egyedi igényeket. A Gránit Bank nagyon innovatív, IT fejlesztési vállalata is van, Gránit Solutions ahol profi fejlesztők dolgoznak. A banki háttér ráadásul új ügyfeleket hoz, hiszen a bank az ügyfeleinek tud kínálni értékpapírokat is.
nyau 2021. 06. 13. 02:15
Előzmény: #11198  philosopher
#11199
KBC-vel egyszer már megcsinálták a banki hátteret. Tönkre is tették.
philosopher
philosopher 2021. 06. 12. 21:44
Előzmény: #11197  Foxtrader
#11198
Akkor minden jó, miért is kellene banki háttér? Ha nem akar óriásivá nőni a cég, akkor egy olcsó diszkontszolgáltató maradhat így is. Az ügyfélszámlán lévő részvények nincsenek veszélyben a normál működés esetén, azok nem olyanok, mint egy betét. Azt csak elsikkasztani lehet (az ellen a banki háttér sem sokat véd). 
Foxtrader 2021. 06. 12. 14:53
#11197
A Random 2019 óta irányító menedzsmentje nagyon megbízható, kiváló szakemberekből áll, személyesen ismerem Madácsi Zsoltot aki nagyszerű ember, rendkívül jószándékú, mindent megtesz a társaság ügyfeleiért!
Pedro_amigo 2021. 06. 11. 22:41
Előzmény: #11195  hdl11
#11196
Nem ígérem egyből, el vagyok havazva. De a Xetra-n pl. nincs elő és utókereskedés vagy csak a Random nem nyújtja ezt. Lehet, hogy jobb ha ezt is megkérdezem levélben.
hdl11
hdl11 2021. 06. 11. 14:19
Előzmény: #11190  Pedro_amigo
#11195

Nincs mit.
A grafikont csak este 11-ig mutatja az tuti. (Csak akkor láttam zárás után több mint 1 órával a grafikont ha magyar idő szerint este 10 előtt zárt a piac az óraátállítás vagy korai zárás miatt pl háladasákor)
Lehet, hogy a kerinfoban látszik az ajánlati könyv / utolsó kötés este 11 után. Azt mostanában nem figyeltem.
Köszi,  kiváncsi leszek a válaszukra.
hdl11
hdl11 2021. 06. 11. 14:00
Előzmény: #11192  Törölt felhasználó
#11194

Természetesen ez csak USA részvényekre vonatkozik.
Itt érhető el az elő-és utó kereskedésre a szerződés egy külön alfülön, amit külön el kell elfogadni:
Netboon / Szerződések / Külföldi részvény kereskedés
atikasz 2021. 06. 11. 14:00
Előzmény: #11191  Törölt felhasználó
#11193

netboon/szerződések/külföldi részvény kereskedés/pre-és aftermarket kereskedés
azt hiszem az oldal alján kell/lehet elfogadni
Törölt felhasználó 2021. 06. 11. 13:53
#11192
"Minden részvénnyel tudsz kereskedni délután 2 és este 11 között, ha elfogadtad az erre vonatkozó szerződést."
Törölt felhasználó 2021. 06. 11. 13:52
Előzmény: #11183  hdl11
#11191
Üdv megkérdezhetem, hol van ilyen szerződés?
Pedro_amigo 2021. 06. 11. 13:17
Előzmény: #11183  hdl11
#11190
Üdv!
Nagyon szépen (tényleg!) köszönöm a részletes válaszod. Megjegyzéseim:
- szerintem (sok esetben) nem csak 11 - ig mutatja az aftert 
- Ez a du. 2 és este 11 . között egy új infó nekem, meg fogom kérdezni egy hivatalos levélben -- válaszokat elküdöm ide. / Annál is inkább mert nekem is teljesült már a fent jelzett időszakon kívül./
Foxtrader 2021. 06. 08. 07:10
#11189
A Gránit Bank alapítói közé tartozik a dél-koreai KDB Bank korábbi alelnöke aki a bankszövetség főtitkára, aki matematikus és nemzetközi pénzügyekkel foglalkozik, emellett Demján Sándor, Mécs Imre, Hegedűs Éva elnök-vezérigazgató aki már főrészvényes és a legbefolyásosabb magyar nők közé tartozik, kiváló a kapcsolata Varga pénzügyminiszter úrral, vmelyik egyetem kuratóriumi tagja lett, bízik benne a kormány.
A Gránit Bank tulajdonos alapítói között van Kostevc Péter Brokernet Investment Holding alapítója, akinek a cégébe be akart szállni a Lehman Brothers, ezt csak a 2008 őszi csőd akadályozta meg, Quantis Alapkezelő is volt a holdingban, amely egyik tulajdonosa lett a liechtensteini hercegség alapkezelője az LGT, amely a világ több országában szolgáltat.
Kostevc több alapkezelővel dolgozott együtt a Quantis Alpha keretein belül, kiválóan épít ki hálózatokat aminek része h kiválóan tárgyal, énélkül sosem veszik komolyan a garázscégeket.
Stratégia és stabil háttér nélküli cég komplex rendszerek szemlélete nélküli vezetőkkel Mari nénik brókercége marad, senki se fog 30m-nál többet rájuk bízni, sosem lesz olyan mint a Concorde és Hold alapkezelő.
Foxtrader 2021. 06. 07. 15:15
#11188
Ha a Random a Gránit Bank hátterével fog rendelkezni, akkor a partneri együttműködésnek mind2 fél és mi ügyfelek is a nyertesei leszünk, hiszen banki háttérrel sokkal könnyebb lesz alapkezelői, portfóliókezelői szolgáltatásokat indítani, saját alapkezelőt is tud majd alapítani a Társaság, sokkal szélesebb lesz a lehetőségek tárháza, a Gránit Banknak kiváló a kapcsolata az államapparátussal, az MNB-vel, ezért számos értékteremtő szolgáltatás bevezetését engedélyezni fogják, a Gránit Bank mégis Demján Sándor öröksége, hazai tulajdonú innovatív bank, amely Bankholdinggá válhat. 
A Bank 100 000-nél is több ügyfele pedig befektetési szolgáltatásokat vehet majd igénybe a Randomon keresztül. 
Foxtrader 2021. 06. 06. 15:18
#11187
A tőkemegfelelési mutató nagyon alacsony, muszáj a banki háttér!
Foxtrader 2021. 06. 06. 15:16
#11186
A Random honlapján megtalálható az éves pénzügyi jelentés, olvassátok el. 
Ami tény h az Enefitől meg kell szabadulni, egy ekkora forgalmú brókercégnek már kell a banki háttér!
kovaax
kovaax 2021. 06. 06. 11:31
Előzmény: #11184  BalogTibi
#11185
Szia, Neked kell átváltani dollárra, de utalhatsz dollárt is (elég jó árfolyamon váltanak, nekem Wise van, azzal például versenyképes). Nincs inaktivitási díj, csak a tranzakciók után kell fizetni (vétel, eladás, pénzváltás). Én például egy lusta portfoliót építgetek etf-ekből, 2019-ben 4 tranzakcióm volt (+ugyanennyi deviza váltás), idén eddig 3. Meg a NYESZ számla után a törvényileg meghatározott összeget kell fizetni, ha van olyanod. Itt van egy rakat infó: https://randomcapital.hu/hogyan-tudok
BalogTibi
BalogTibi 2021. 06. 06. 10:51
#11184
Sziasztok! 
Ha USA részvényekkel szeretnék kereskedni, számlanyitást követőn forintot is utalhatok és átváltják dollárra (ha igen, középárfolyamon?) vagy muszáj kapásból dollárt utalni? Másik kérdés, ha több hétig nem adok/veszek van esetleg inaktivitási (vagy nemezzük bárminek) díj?
Nagyon kösz annak, aki válaszol.
hdl11
hdl11 2021. 06. 05. 19:40
Előzmény: #11181  Pedro_amigo
#11183

Az utókereskedés az USA piacon magyar idő szerint hajnali 2-ig tart a New York-i tőzsdén.
Az előkereskedés meg magyar idő szerint délelőtt 10-kor kezdődik.
A Random mutatja a teljes előkereskedést, de az utókereskedést viszont csak este 11-ig.
Szerintem részvény függő (vagy likviditás), hogy melyik részvény mennyi ideig érhető el.
Minden részvénnyel tudsz kereskedni délután 2 és este 11 között, ha elfogadtad az erre vonatkozó szerződést.
Viszont vannak olyan részvények, amelyekkel korábbi időponttól kereskedhetsz, és tovább.
Nekem már teljesült a Randomnál ajánlatom délelőtt 10 óra után nem sokkal, illetve hajnali 2 körül is
kovaax
kovaax 2021. 06. 05. 08:56
Előzmény: #11181  Pedro_amigo
#11182
Ez szerintem nem Random specifikus, hanem az adott tőzsdétől függ. A Random felületein 24 órában tudsz kereskedni, de hogy mikor és hogyan teljesül a megbízásod, az attól függ, hogy az adott tőzsde mikor hogy kezeli a megbízásokat (mikor van nyitva pl.).
Pedro_amigo 2021. 06. 05. 01:26
#11181
Azt szeretném kérdezni, hogy Randomnál after marketban meddig lehet beadni ajánlatot?Es ha igaz amit ez a régebbi bejegyzés állít akkor miért csak 23- óráig? Csak mert látom hogy még aktív kereskedés folyik, akkor miért nem teljes idejű az elérés mint pre-marketban? Köszönet.
https://forum.portfolio.hu/topics/random-capital/13066?oldal=141

Topik gazda

zsilak
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek