Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 16:28

random capital  

ma reggel hallottam a raido cafe-ban a random capital-ról.

megnéztem az oldalukat, nekem jobban tetszik, mint az equitas.



más is gondolkodik váltáson? szerintetek érdemes?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kovaax
kovaax 2021. 02. 01. 09:47
Előzmény: #10655  bluefrog
#10660
Januárban rákérdeztem náluk, hogy migrálva lettek-e a cuccaim az IBCE-hez, mire azt válaszolták, hogy január 31-én fog megtörténni. Szóval szerintem nem volt sikeres a tegnapi akció...
bluefrog
bluefrog 2021. 02. 01. 09:21
Előzmény: #10656  gzsolty
#10659
usa pre-market 10 órától szokott lenni, ha az se lesz...
Törölt felhasználó 2021. 02. 01. 09:20
#10658
A DAX adatok nem érhetők el sajnos!
Törölt felhasználó 2021. 02. 01. 09:19
Előzmény: #10655  bluefrog
#10657
És ez mégis miért vagy hogy? Én is náluk vagyok, most akartam én is ügyködni, és tényleg semmi..
gzsolty 2021. 02. 01. 09:17
Előzmény: #10655  bluefrog
#10656
Én sem látok adatokat csak a magyar tőzsdét! Nem érem el őket telefonon sem. AMC lehet venni ma szerinted USA ban? 
bluefrog
bluefrog 2021. 02. 01. 09:15
#10655
úgy néz ki ma Randomnál nincs nyitva az EU piac. gáááz
-bubu-
-bubu- 2021. 01. 31. 11:32
Előzmény: #10652  rocky-
#10654
már január 13-án jeleztem a topikban 
#10554
aki követi tudta :)
qpec 2021. 01. 31. 11:28
Előzmény: #10652  rocky-
#10653
Nincs ebben semmi meglepő.többször kértem én is,beigérték,teljesítették.Amit nem kértem és hopp megjött,az a  deviza alapú kereskedés eredménysorán feltüntetett dev.elszámoló ár.Gondolom az IB miatt vezették be. Csak javasolni,kérni kell és ha lehet gondolom at IT szektor fejlesztői beemelik a rendszerbe.Ennek is mint minden fejlesztés kidolgozának és bevezetésének,időszükséglete van.
Mindenesetre pozitív fejlemény,ez is segíti az üzletkötést és a pillanatnyi állapot ismeretét,a megfelelő döntés meghozatalát.
rocky-
rocky- 2021. 01. 30. 20:26
#10652

Wow.
Lehet ti már láttátok, de én csak most vettem észre.
Lett nyereség/veszteség százalék az értékpapír részletes menü alatt a Netboonon :)
Úgy látszik még is olvassák a requesteket :)))
MetalHeart
MetalHeart 2021. 01. 29. 11:11
Előzmény: #10649  8uk52
#10651
Limitet kéne beépíteni, azaz az bukott alap lenullázása után szépen jelent a Tőzsdefelügyeletnek, amely felfüggeszti egy X időre a kereskedést, közzéteszi, hogy Y alap a levesbe ment (az alap befektetői elvesztették a pénzüket, az alap bezárásra kerül), majd mehet tovább a játék a következő alap kapitulálásáig, majd ismét felfügg. és és közzététel. Az "egész pénzügyi rendszert nem veszélyezteti" ez erős túlzás, de mindenképpen újra kéne gondolni a hedge fundok limitjét egy-egy papírban nemcsak a belső szabályzatuk alapján, hanem magában az adott papírban lévő súlyukat is, mert utóbbi a kritikus, amiatt van a szinte kizárólagos teljhatalmuk benne ! A mostani esettel lehetne történelmi példát statuálni, hogy vége(!!!) a kiváltságos helyzetüknek pénzügyi erejüknél fogva és bizony a közösségi média korában már nem lehet kizárólagos alapon lefejni a piacot.
wsb_yolo 2021. 01. 29. 11:00
#10650
Sziasztok!
Arrol van valami hir, hogy ma lehet-e majd venni RC-n GameStopot? Van kb egy misi, ami egeti a zsebemet...
8uk52 2021. 01. 29. 10:41
Előzmény: #10647  -bubu-
#10649
Hát ha pár részvény emelkedésétől "a hedge fundok veszteségei végtelen nagyra is növekedhettek volna, ami már az egész pénzügyi rendszert veszélyeztethette volna" , akkor ez nagyon beteg pénzügyi rendszer. Mint Dali elefántjai, csak póklábakon :)
Idea 2021. 01. 29. 09:08
Előzmény: #10647  -bubu-
#10648
Eddig kétszer volt olyan, hogy az eszközeimet többszörösen meghaladó veszteséget szenvedtem volna el, életem végéig rajtam maradt volna sok tízmillíó tartozás. Mentem én sokfelé, sokakhoz, de mind azt mondta: valóban igazságtalan, részben - de nem bizonyíthatóan - joggal való visszaélés történt, eltúlzott amit követelnek tőlem. DE a törvény betűje szerint úgy jártam. Azt olvastam, hogy Izlandon nem fizetik meg az eltúlzott és igazságtalan követeléseket, szembeszálltak a nagytőkével. Nahát ha a törvény betűje szerint a nagytőkés kicseszhet a mezei paraszttal (velem) kifinomult, aljas módon, de ennek máshol is ellenálltak, akkor nyilván lehet ezt visszafelé is, tehetek ilyet én is. Beleástam magam, fedezékbe bújtam amennyire az adott helyzetben lehetett, utána bevágtam közéjük a pénzügyi atomot.
.
Én miért nem kaphattam senkitől érdemi segítséget? Miért saját magamnak kellett megszervezni és (részben) kitalálni mindent? Engem miért nem mentenek ki ha baj van?
.
Továbbmegyek: minden téren ez van, nem csupán a pénzügyekben. Az én életem miért nem ér egy lukas garast sem? Egészségügyi vészhelyzetben, amikor két napon múlt, hogy megdöglök -e vagy sem és kellett volna egy vizsgálat, hogy mi a helyzet, miért nem kaphattam azt meg hiába fizettem volna érte akármennyit? Miért nekem kellett utolsó kétségbeesésemben a könyvtárba menni és találni! - !BAZMEG TALÁLNI! - egy alternatív módot ahogy 100 évvel ezelőtt végezték a vizsgálatot???
.
Végülis az a kérdés, ha a nagytőke görénykedhet velünk, akkor mi az akadálya, hogy eltanuljuk tőlük a fogásokat és görénykedjünk mi is velük? Kezdetnek le lehetne állítani mindenféle tartozás törlesztését, csak pislognának, hogy mi van, hogy ezt büntetlenül megteheti a nép. (Nyilván utána jönne a törvénykezés, új szabályok, de addig elment fél év bevétel nélkül és kiszabadult a szellem a palackból.)
.
Komolyan megértem az arabokat amikor robbantanak, azt a részét kivéve, hogy olyan életeket vesznek el akik valójában nem tehetnek semmiről. Akkor már legyen olyan célpontjuk aki sokak életét tette tönkre netán vette el.
-bubu-
-bubu- 2021. 01. 29. 08:25
Előzmény: #10645  BrokerJozsi
#10647
Történelmi lépés az olcsó brókercégektől. Miután a hedge fundok veszteségei kezdtek felhalmozódni a jelentős Gamestop short állományukon, illetve az kiírt opciókon, számos brókercég, köztük az eddig a pénzügy demokratizálásért küzdő Robinhood is, megtiltotta a további vételeket a kisbefektetők számára, azonban eladni lehetett, illetve az intézményi befektetők is zsákolhatták a részvényt. A Robinhood vezetői azzal indokolták a lépést, hogy a clearing house felé túl nagy költségeik keletkeztek, így nem tudták volna a további vételeket elszámolni, ennek ellentmond, hogy állításuk szerint a cég pénzügyi helyzete stabil és tegnapi további 1 milliárd dollárt vontak be az eddigi befektetőiktől. Az Interactive Brokers alapítója, Thomas Peterffy, már egyértelműben fogalmazott, amikor arról kérdezték, hogy az ő platformján miért korlátozták a vásárlásokat. Kiemelte, hogy miután a kisbefektetők vásárlási kedve nem csökkent a részvény iránt, ezért a hedge fundok veszteségei végtelen nagyra is növekedhettek volna, ami már az egész pénzügyi rendszert veszélyeztethette volna, a CNBC-n adott interjújában azt is elmondta, hogy egyeztettek a lépés előtt a szabályozókkal. A Morgan Stanley leányvállalata az E-Trade is leállította a kereskedést a Gamestop részvényével, melyet a magas volatilitással indokoltak. Ilyen, vélhetően koordinált, tiltás még nem fordult elő a tőzsdék történetében, ma a legtöbb platformon újra indulhat a kereskedés, azonban kérdéses, hogy a nap folyamán végig elérhető lesz e, hiszen ma opciós lejárat van, mely potenciálisan tovább gyorsíthatja a „short squeeze” sebességet.
pFModi-1fsz-bsszakrvaanyjat2 2021. 01. 29. 05:08
Törölt hozzászólás
#10646
BrokerJozsi
BrokerJozsi 2021. 01. 28. 16:12
Előzmény: #10644  -bubu-
#10645
Most kezd visszaütni a korlátlan ingyenpénz. 
-bubu-
-bubu- 2021. 01. 28. 15:45
#10644
2021.01.28 15:38:24Gamestop részvényben partnerünk tájékoztatása alapján jelenleg csak pozíciók zárásra van lehetőség.
bluefrog
bluefrog 2021. 01. 27. 22:32
Előzmény: #10639  Drian875
#10643
én a Randi-t már nem is használom az általad leírt dolgok miatt.
chart Investingen megnyitva, és miközben a monitor előtt ülök, mobilon adom a megbízásokat...
valszeg nemsoká nyitok számlát IB.-nél, aztán meglátjuk hogyan tovább RC-vel.
vallfa00
vallfa00 2021. 01. 27. 22:26
#10642

kérdésem lenne felétek.
tShort nyitás utan (mivel több napig fogom tartani a pozit) nap végén a jutalékot 2 részletben látom. Az egyik a 0,2% a másik a napon túli tartás díja 0,4%.
Jól gondolom, hogy a zárás  csak fix 199 huf lesz a kondíciós lista alapján? Tshort zárásnál nem találtam %-os ktg.-et, ti is így tudjátok?
köszi aki felvilágosít.
agocspeti 2021. 01. 27. 21:18
#10641
Random Capital online számlanyitás végénél járok és meg lehet adni promóciós kódot.
Tud valaki ilyet küldeni?

Topik gazda

zsilak
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek