Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 04. 29. 16:28

random capital  

ma reggel hallottam a raido cafe-ban a random capital-ról.

megnéztem az oldalukat, nekem jobban tetszik, mint az equitas.



más is gondolkodik váltáson? szerintetek érdemes?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Juvefan
Juvefan 2017. 06. 13. 19:06
Előzmény: #3482  bluefrog
#3500
ha alkudozni akarsz akkor menj a piacra, de ne a Lehelre, mert már ott sem divat, kicsit távolabb Isztambulba ott el is várják, ja hogy oda meg repülőjegyet kell venni, valamiért valamit :))
dginvestor 2017. 06. 13. 10:17
Előzmény: #3496  pioca
#3499
Teljesen egyetértek piocaval és bluefroggal. Egy vicc, hogy a real time adatokért fizetni kell. Miközben külföldi piacokról ingyen lehet real time adathoz jutni, aközben a magyar piacon ez nem lehetséges. Lehet, hogy évtizedekkel ezelőtt egy érték volt a real time adat, de ma már szerintem is alap elvárás a befektetők részéről. Amúgy real time adat előfizetése nem mindenkinek kifizetődő. Aki hosszú távban gondolkodik, és alacsony a portfoliójának a forgási sebessége, annak nem igazán éri meg. Különösen akkor, ha nem az illikvid részvények közül akar válogatni. Persze így nehéz tőzsdét fejleszteni, hogy választhatsz - a tobbségében illikvid - magyar részvények közt, vagy választhatod a külföldi piacokat sokkal nagyobb értékpapír kínálattal, jobban hozzáférhető adatokkal, (pl. magyar részvényeknél sokszor alap mutatókat is külön kell számolgatni, amikhez egy amerikai részvény esetén pár gombnyomással hozzá lehet jutni.) és könnyen hozzáférhető árfolyam-információkkal.
Juvefan
Juvefan 2017. 06. 13. 09:41
Előzmény: #3496  pioca
#3498
repültél már fapadoson, én ott is megfizetem inkább az első 3 sort és a nagyobb lábtért, de nem mindenki gondolkodik így, itt a nagyobb lábtér egyenlő a nagyobb lát térrel 10-20 as könyv, nekem megéri, de nem vagyunk egyformák, itt ezek a játékszabályok, aki elfogadja játszik aki nem az kimarad, én is szívesebben költeném másra, de ez van, van aki azért nem dt.-zik, mert sajnálja a broki díjat, én nem sajnálom, de nem vagyunk egyformák, szép napot :))
Juvefan
Juvefan 2017. 06. 13. 09:34
Előzmény: #3495  bluefrog
#3497
csak annyit írtam, hogy genetikailag alkalmatlanok vagyunk a mai labdarúgáshoz , és nem ezen a fórumon mert ennek semmi köze a real árhoz, de úgy látom ez mély nyomot hagyott benned, szerintem a politikai nézeteidet ne itt csillogtasd, itt inkább kereskedj, ha van miből, ha meg nincs akkor kérj troll fizetésemelést :)))
pioca
pioca 2017. 06. 13. 09:17
Előzmény: #3491  Juvefan
#3496
A Real Time szolgáltatást alapból ingyen kellene adni mindenkinek. Ha mást nem, legalább egy ársávosat. Milyen dolog lenne az, ha bemennél a boltba és nem tudnád a friss árakat csak a tegnapit, vagy az egy hónappal ezelőttit? Az alapján kellene eldöntened, hogy melyik terméket vásárolnád meg. A tőzsde is egy nagy bolt. És valahol hátrányos megkülönböztetés az, hogy aki fizet annak megmutatják a valós idejű dolgokat. Egyetértek a Kék békával, hogy itt vannak kicsik is akiknek nem éri meg előfizetni a valós időre. Csak azért szopjon mert ő még kezdő, vagy ritkán kereskedik. Nekem sincs nagy tőkém és sokszor időm sem, ezért nem fizetek elő rá. Egyszerűen nem gazdaságos, viszont szeretek tőzsdézni. Nem fogok nyeremény betétkönyvet venni csak azért mert más úgy gondolja akinek nem gazdaságos az húzzon a tőzsdéről. Ha a BÉT komolyan gondolná a tőzsdefejlesztést, akkor az első dolga az kellene, hogy legyen, hogy egy ársávos könyvet adna mindenkinek, mellé pedig ingyenes számlát adna. Ezzel egy csomó kisbefektetőt vonzanának a parkettre, akik hoznák a kis megtakarításaikat. Az a baj, hogy sok a nagy hal, kicsik pedig nincsenek. Ez hozza magával a kannibalizmust, az pedig senkinek sem lesz jó.
bluefrog
bluefrog 2017. 06. 13. 09:09
Előzmény: #3494  Juvefan
#3495
real kell, csak 5-ös, 10-es könyv nem... figyu, a dedós smile-kat nem akarod elhagyni? mondjuk nem tudom minek társalgok olyannal, aki genetikai hulladéknak nevezi a magyarokat...
Juvefan
Juvefan 2017. 06. 13. 09:02
Előzmény: #3493  bluefrog
#3494
"arra nem gondolsz, h nem mindenki kereskedik napi szinten?" annak meg nem kell real :))
bluefrog
bluefrog 2017. 06. 13. 08:54
Előzmény: #3491  Juvefan
#3493
arra nem gondolsz, h nem mindenki kereskedik napi szinten? amúgy meg rohadt érdekes h dax vagy usa papíroknál, termékeknél millió és egy helyen találni a neten ingyenes realt, míg magyar részvényekre, termékekre sokszor nincs...
nyau 2017. 06. 13. 08:46
Előzmény: #3491  Juvefan
#3492
Példálózni én is tudok. Lejattolod az orvost, de még 300 forint vizitdíjat is kér.
Juvefan
Juvefan 2017. 06. 13. 07:50
Előzmény: #3489  nyau
#3491
elmész a boltba vásárolni évente otthagysz több százezer Ft -ot, és ha bemész egy zsemléért azt is kifizettetik, azon nem vagy felháborodva, aki nem termel ki annyi hasznot, hogy a havi pár ezer Ft-os 5-10 es könyv legalább beleférjen a kiadásaiba , annak javaslom a gépkocsi nyeremény betétkönyvet :))
Törölt felhasználó 2017. 06. 12. 14:14
#3490
Nem érhető el vagy akadozik az OTP netbankja és az OTP Webshop szolgáltatás - erősítette meg a hozzánk beérkezett olvasói jelzéseket az OTP kommunikációs osztálya. Kereskedés OTP-részvényekkel a Portfolio Online Tőzsdén! Olvasói levelek alapján reggel az OTP netbankjában indított átutalások nem mentek át, majd később egy másik olvasónk a netbank teljes "összeomlására" hívta fel a figyelmet, vagyis teljesen elérhetetlenné vált a netbanki felület. Megkérdeztük a bank kommunikációs osztályát is a hibáról. A bank válaszából kiderült, hogy "technikai okok miatt az internetbank, és az OTP Bank WebShop szolgáltatása jelenleg csak részlegesen, vagy nem érhető el". Mint írják, a bank szakemberi nagy erőkkel dolgoznak a netbank és a webshop helyreállításán.és ez mi,egyre több lesz ilyen ,mindegyiknél,sehol xem bitonságos
nyau 2017. 06. 12. 13:35
Előzmény: #3487  Juvefan
#3489
Nekem inkább az a megdöbbentő, hogy az ember néha több százezer, akár milliós jutalékot hagy évente náluk, és azt a pár ezer forintos realt is elkérik még.
Törölt felhasználó 2017. 06. 12. 13:30
Előzmény: #3487  Juvefan
#3488
... mert amatőrök. "Egy profi pár perc alatt megkeresi a real árfolyam díját."- mondta brókercégem fiókvezetője egykor. :)
Juvefan
Juvefan 2017. 06. 12. 09:55
Előzmény: #3486  MetalHeart
#3487
számomra az is megdöbbentő, hogy sokan a legalapvetőbb real árfolyamot sem fizetik elő 1000 ft ért, az 5-10 -20 as könyvről nem is beszélve, hogy lehet így kereskedni, befektetni, :))
MetalHeart
MetalHeart 2017. 06. 10. 18:44
Előzmény: #3484  bluefrog
#3486
Teljesen tiszta számomra a szitu... én még a az összes számlára való díjbevezetés előtt léptem le az Erstétől...az "1-2 százas"-t a a megbízási díjra értettem, lásd, 99.-, aztán 149.- és végül 199.- ... ezt kritizálták többen, amire szintén többen megjegyezték, hogy ha ez probléma vkinek, akkor inkább más befektetést keressen, minden más stimmel !
Törölt felhasználó 2017. 06. 10. 18:37
#3485
Lehet, hogy a Random leépíti a Forex kereskedést? Hónapok óta nem működik a honlapon az erre vonatkozó menüpont...
bluefrog
bluefrog 2017. 06. 10. 13:46
Előzmény: #3483  MetalHeart
#3484
akkor leírom a portfolios (a gyakorlatban erste) számlám történetét. anno az otp-től (bank és direktbroker) cuccoltam át az erste-hez. találtam egy nagyon kedvező bankszámlát, és az értékpapírszámla a szolgáltatás minőségében és árában sokkal jobb volt. az évek alatt nyitottam a normál é.p. számla mellett 3 TBSZ-t. ez ugye már négy számla, volt olyan, amelyiken mindössze 200eHuf volt. a nyitáskor hatályban lévő kond. lista szerint csak az állomány után kellett fizetni számlavezetési díjat. de egyszer csak hipp-hopp bevezette az erste minden számla után pluszban a fix havi díjat (250/hó/számla). ami rohadt nagy pofátlanság volt az egészben sztem, h a meglévő TBSZámlákra is. mivel 4 számlám volt, ez kapásból havi +1.000 huf díjnövekedés havonta, éves szinten már 12.000 huf. írtam mailt, h szeretném átvinni a Tbszámlákat más szolgáltatóhoz. egyből hívtak, h ne vigyem át, elengedik 1 évig a számlavez.-i díjat. gondoltam magamban, nocsak, hirtelen mégse lett indokolt a fix havidíj bevezetése? mondtam az illetőnek, köszönöm, de innentől megrendült bennük a bizodalmam. egy normál számlát hagytam a portfolio-nál (ezt csak a bankszámla és az értékpapírszámla közötti ingyenes átvezetés miatt hagytam meg, ha ezt is megszüntetik, akkor én is a maradék normál ép.számlámat náluk...). szóval az az 1-2 százas a gyakorlatban nem feltétlenül annyi, nem beszélve a bizalomvesztésről... mellesleg, ahogy figyelem a fórumot egyre többen kezdenek külföldi szolgáltató felé kacsingatni, szóval már nem kizárólag magyar riválisokkal kell számolni.
MetalHeart
MetalHeart 2017. 06. 10. 10:46
Előzmény: #3482  bluefrog
#3483
sztem nem bátorítás kérdése ez... Feriék pontos tudják, hogy miben van versenyelőnyük a piacon, miközben a ennél a cégnél is van költség emelkedés, azaz a díjakat minden körülmények közt a versenytársak díjai alatt fogják tartani, még akkor is, ha közben díjemelés is lesz ... azon kisbüfik, akiknek tényleg számít "1-2 százas" vagy befejezik a tőzsdézést vagy elfogadják a drágulást, mert még így is legalább 50%-kal olcsóbb a többihez képest...
bluefrog
bluefrog 2017. 06. 10. 09:45
Előzmény: #3477  MetalHeart
#3482
accept, értem én, de az első mondatom volt a lényeges: "sztem ne bátorítsuk őket semmilyen emelésre." ha elmegyek kocsit venni, nem dicsérem agyba-főbe, hogy aztán ne tudjak alkudni.
MetalHeart
MetalHeart 2017. 06. 09. 21:46
Előzmény: #3479  intrabenas
#3481
Yeah, Tesó... látom tanultál betűvetést, van fantáziád is, és páratlan módon még a két dolgot párhuzamosan is tudod futtatni, amit szövegértelmezésnek hívnak !+1

Topik gazda

zsilak
3 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek