Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 12. 31. 12:53
Törölt hozzászólás
#8140
Törölt felhasználó 2017. 12. 31. 12:52
Törölt hozzászólás
#8139
Törölt felhasználó 2017. 12. 31. 12:43
Törölt hozzászólás
#8138
Boole 2017. 12. 31. 12:31
Előzmény: #8135  pitcairn2
#8137
Tényleg Silvercorp-ot akarsz venni vagy csak érdekelt példaként?
Boole 2017. 12. 31. 12:20
Előzmény: #8132  pitcairn2
#8136
Egyébként tudom javasolni, ha nem rövidre játszol egyedi részvényekben. Azonban vannak problémáim, amelyek az alábbiak.


Egyéb problémáim a kereskedési rendszerrel kapcsolatban: 1) Ha egyszer EUR-ban veszek részvényeket, akkor a számlámon egyrészt ne a jegyző ország pénznemében tartsák nyilván a befektetéseimet, pl. CAD vagy USD-ben, mert nagyon zavaró. Egyszerűen nem látja rendesen az ember, hogy akkor most mennyivel is kereskedhet és hogyan is áll. Nekem nagyon sok érdekeltségem van és nagyon hosszú áttekinteni. 2) Azt sem értem, hogy a részvény aktuális értékét és a teljes számla aktuális értékét, miért nem lehet percről-percre nyomon követni? Miért csak másnap láthatom, hogy az előző napi zárás után mennyi is az egyenleg? Ezek középkori körülmények. Nem hiszem, hogy a pontos nyilvántartás leprogramozása olyan bonyolult dolog lenne. 3) Volt már olyan esetem is, hogy vettem egy részvényt, amit telefonon visszaigazoltak, majd később még sem került a számlámra, mert később kiderült, hogy még sem vették meg. Olyan is volt, hogy azt mondták, hogy nem vettem meg, de aztán még is sikerült megvenni, mert később megerősítették, hogy mégis megvan. Hogy fordulhatnak ilyenek elő? 4) Ha veszek egy német vagy egy kanadai, amerikai részvényt, akkor miért csak napok múlva látom a számlámon (a T+2 vagy T+3 elvnek az elszámolásra kellene vonatkoznia, nem arra, hogy mikor kerül a számlára)? 5) Remélem az csak egy vicc volt, amit a bróker tájékoztatásul mondott, hogy az Erste központ sem lát real árfolyamokat az egyes külföldi részvényekre? Nekem is van olyan programom, ahol real árakat tudok nézni minden részvényre.
Még folytathatnám a problémákat. De a könyvemben írtam más cégeknél ennél cifrább dolgokat is, amelyeket személyesen átéltem. Tehát Én nem vagyok elszállva egy cégtől sem. Nekem fontos, hogy az esetleges felelősséget Magyarországon és magyar törvényeknek megfelelően lehessen kezeltetni. Az is fontos, hogy lehessen valakivel felelősen beszélni, az is, hogy TBSZ-re helyezhető legyen és hogy mindent vehessek, adhassak. Elég gyakran vannak vízióim, jó ötleteim és nem szeretem, ha korlátoznak. Egy kereskedő számára van kb. 20 kockázat, amivel számolnia kell. Mások marhaságával, felkészületlenségével azonban nem lehet kalkulálni. Az angolokban egyáltalán nem bízom meg, mert külföldi velük szemben nem nyerhet és nagyon sokba kerül, és sok időbe mire elér valamit az ember. Lengyelekkel jó volt a tapasztalatom, mert mikor tényszerűen beadtam a panaszomat, úri ember módjára intézték a dolgot és nem volt mellébeszélés. A németek kényelmesek, hiányzik a befektetéshez szükséges rugalmasságuk, noha sokat változtak az elmúlt 5-10 évben. Amerika meg túl messze van. A több 100 oldalas tájékoztatóikhoz és a bonyolult jogfenntartásaikhoz nincs elég időm. Talán az Erste itthon még a legjobb és az xtb eddigi tapasztalataim alapján. Gyakorlatilag a Concorde sem jobb összességében.
pitcairn2 2017. 12. 31. 12:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#8135
köszönöm a tippet!
de valóban mindent lehet ott elektronikusan is venni?
pl. szúrópróbaszerűen megnéznéd az alábbi kettőt?
https://finance.yahoo.com/quote/SVM.to?ltr=1
https://finance.yahoo.com/quote/xau.to?ltr=1
előre is köszönöm!
eurocent 2017. 12. 31. 10:43
#8134
Russia chartokban:
 
https://s10.postimg.org/5scswbryx/GC-1_M.png
 
A napokban több cikk jelent meg, hogy az orosz jegybank jelentősen növelte arany tartalékait. Ha megnézzük a 2016.11-2017.11 időszakot, leszámítva az arany árfolyam növekedését valóban 14,4%-os a növekedés. Kérdés, hogy a tartalékok sminkelése miatt, történt-e a növekedés?
 
https://s10.postimg.org/mu5mycm8p/RSX-1_M-log.png
 
Hogyan viselkednek az orosz indexek? RSX log charton kitört a 2008 óta tartó eső trendvonal fölé és 2017 decemberben visszatesztelte azt. A 2017 évet ugyanott zárta, mint a 2016 évet. 
 
Kérdés, hogy 2017 szeptemberi egy fals kitörés volt, vagy  határozottan a bull korszak jele. Az év végi záró ár a 2006 januártól húzott trendvonal felett zárt. Kérdés hogyan tovább? Minden esetre a 2016 január óta tartó hullám átfedéses, hamarosan korrekció várható. Na de mikor?
 
https://s10.postimg.org/fthn5dx9l/Brent-1_M.png
 
Mivel az orosz nyersanyagfüggő gazdaság érdemes megnézni Brent olaj árfolyamát. Nekem úgy tűnik, hogy még lehet benne egy emelkedés 68,03-ig, aztán 58,37 alá várok egy esést, utána újratervezés.
 
https://s10.postimg.org/3rm9bi3jd/IRTS-1_M.png
 
Az orosz IRTS index mozgása is hasonlót sugal mint a Brent, érdemes figyelmi. Hamarosan orosz karácsony, ilyenkor esni szoktak az orosz indexek.
 
BUÉK
Törölt felhasználó 2017. 12. 31. 09:50
Törölt hozzászólás
#8133
pitcairn2 2017. 12. 31. 09:32
Előzmény: #8122  Boole
#8132
ez ha jól értem akkor a rövid távú kereskedésnél és a "gyors reagálásnál" okoz neked problémát, mivel eddig mindent beszereztek amit kértél
én is az Erste-nél vagyok ezért érdekel a téma és már régóta kacsingatok az amerikai részvénypiac felé (pl. nemesfémbányász cégek)
összességében akkor még mindig ajánlód az Erstét erre?
(mondjuk jobb híján...  )
pitcairn2 2017. 12. 31. 09:24
Előzmény: #8070  pomperj
#8131
nem lepődnék meg azon, ha újabb lazításba kezdenének és még egy-két évig küzdenének a buborék összeomlása ellen
szvsz
ilyen kolosszális buborékot senki sem akar bedőlni hagyni...
ezt csak akkor fogják hagyni ha nem lesz más választásuk:
mondjuk összeomlik a dollárindex...
pitcairn2 2017. 12. 31. 09:21
Előzmény: #8070  pomperj
#8130
nem pukkadnak ki azok olyan könnyen, mivel a mi "zseniális" jegybankárjaink ugrásra készen állnak a "szuper-fegyverükkel:
a printerrel...
pomperj
pomperj 2017. 12. 31. 07:48
Előzmény: #8121  upgrayeddAKS
#8129

1)A buborekrol mas a velemenyunk. Annak nemcsak penzugyi kornyezete,  hanem human visszatukrozodesei es okai is vannak; es valahogy  a muveszek erzekenyen reagalnak ezekre. Valahogy sok a buborek a dalokban is.  Nem igy volt az a 20-as evekben is? 
.
Szoval, lehet hogy Kathy Perry nepszeru Bubble dala veletlen szulett iden? Lehet. Es lehet-e hogy Kanye West veletlenul epp most vette par szazezer dollarert, de oriasi nagy publicitassal, a felesegenek, (Kim K. ) az 5 legnepszerubb reszvenybol egy csomagot ajandekba? Ok, ez is lehet. De vajon mit tudhat Kanye West, amit a piac nem tud?
.
2)A gondolat  lenyege megiscsak mas. Az Inflacio felbukkanasat gondolom 2018 egyetlen igazan fontos uj tenyezojenek.  Persze, az olaj 2016ban 45 USD atlagaron volt. 2017ben mar 55 USD. Es mi lehet abbol, ha 2018-ban 75 USD  lesz? Nem fog atmenni a hatasa a gazdasag minden szektoraba? Es ha hasonloan, megy fel az aluminium, meg a rez, gaz,  sot a  tobbi is, akkor sem? Akkor is olyan siman lehet atnezni folotte? En speciel azt hiszem, hogy nem.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171231v00nxhw2.jpeg
A kovetkezmeny persze ezen a diagramon van. Igen, szajbaragosan irom: ezert foglalkozom a CRB mozgasaval, figyelem az olaj es gaz, meg a DBA indexet. Mert ezek az arak mennek fel, az inflacio meg ottmarad 2% alatt? Nem hiszem. 
Most a piac eloretekinto PE mutatoja 19 korul van, mar bearazva a 2018-ra varhato profitnovekedest is.  Am, ha a fenti chart szerint, ha  2018ban atmegy az inflacio a 2-4% savba, akkor mar 20%-al alacsonyabb szokott lenni a PE. Az majd meglatszik az arakon.
'
Egyebkent nem baj, ha maskepp interpretaljuk a  muveszeket;-)
 
Törölt felhasználó 2017. 12. 31. 07:23
Előzmény: #8127  upgrayeddAKS
#8128
Egeszsegben es sikerekben gazdag Uj evet Kivanok mindenkinek!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 12. 30. 17:52
Előzmény: #8124  Boole
#8127
Érdemes lenne zaklatás miatt feljelentést tenni ellene, hátha akkor leáll. Páran kiderítették, ki zakkant meg ennyire. Ha feltételezzük, hogy más nem őrült meg a fórumon az amúgy is agyhalott fidesznyikeket leszámítva :) akkor (bár elítélni nyilván nem fogják) szerencsés esetben bizonyítékként lefoglalják a számítógépét + kihallgatják. (Legalábbis akkor, ha nem egy szolgalelkű patkányzsernyákokkal teli országban élnénk, hanem egy jogállamban, akkor lenne rá komolyabb esély. De itt csak a kisku...va esküvőjén eltűnt mobilok után nyomoznak nagy erőkkel a seggzsernyákok... na mindegy, nem leszek ennyire negatív :) van pár bűnbanda, amik még mindig szabadlábon mozognak, pedig bűncselekményeket követnek el sorozatosan...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 12. 30. 17:45
Előzmény: #8121  upgrayeddAKS
#8126
Boole 2017. 12. 30. 16:56
Előzmény: #8115  berlini
#8122
Voltam az Equilornál, ez volt a harmadik cég, ahol kereskedtem. Most csak kettőnél vagyok. Nem voltam eldurranva tőlük. Semmivel nem jobbak, mint az Erste. Az xtb nekem tökéletesen megfelel a tőkeáttételes kereskedéshez. Nem kell jobb. Viszont promton részvényt, csak saját kezűleg véve, sehol nincs USA, német, kanadai, Ausztrál stb. Ezt a négy piacot kereskedem. Elég nagy portfóliókat tartok közép, hosszú távra. Azért vagyok mérges, mert álláspontom szerint az Erste felkészületlen és olyan termékeket árul, amivel kapcsolatban nincs kellő információja és semmit nem tud róluk. Ez olyan, mint ha a pincér nem tudja, hogy svéd felszolgálási szabály szerint jobbról kell felszolgálni. Vagy az autóvezető nem tudja, hogy mely megállók tartoznak az útvonalához. Az Erste is be tud minden olyan részvényt szerezni (venni), amely Frankfurtban, NYSE stb. kereskednek. Nem ez a gondom velük. Én egyébként sem beszélgetek velük, mert csak megbízásokat adok és ennyi. Korábbi brókerem és barátom, akivel 20 évig együtt dolgoztunk, sajnos évekkel ezelőtt saját más üzletbe kezdett. Azóta meg ilyen társasággal kell dolgozni. Ráadásul Én meg nagyon elfoglalt vagyok, nem érek rá mindennek utána olvasni. 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 12. 30. 15:32
Előzmény: #8070  pomperj
#8121
Neked végképp jól jönne egy kis pihizés :) Idén volt már a sok értékes és jó hsz.-od mellett:  1. Katy Perry dalának extrapolálása a tőzsdékre (a bubble-s dalra gondoltam)    2. hatványfv. és exponenciális fv. totális összekeverése    3. egy fickó kidobta a computerét, és ennek kvázi biztonsági hibaként ill. negatívumként beállítása  (és még biztos volt sok ilyesmi, de én ezeket olvastam ill. ezek jutottak eszembe így kapásból) A következő problémákat találtam fentiekben: 1. no comment :)  (bár azt én is elismerem, hogy az említett macának jók a lökhárítói... de azért analyst-nek sem venné fel senki a fal utcai fiúk közül :) legfeljebb macának...) 2. szintén no comment 3. amikor filléreket ért, akkor nem foglalkozott vele, most meg igen, mert sokat ér. Ha ez nem a user oldalán a hiba, akkor mi? Amúgy demat. értékpapír is könnyen eltűnhet, a materializált meg pláne... ja, és most az zajlik FYI a "kriptopiacon", beleértve az ETH-t, stb. is, hogy új adózási törvények lépnek életbe 2018-ban az USÁ-ban, és ezek kedvezőtlenek a 2018 után realizált nyerőt tekintve. Aki tökös, az most vesz vagy legalábbis tartja a poziját. Korea téma: amikor a Kínaiak ettől sokkal durvábbat jelentettek be, attól kapott egy taslit a BTC, aztán rallizott okt. és nov. nagy részében. Miért? Mert ez olyan dolog, mint az internet: ha valahol "betiltják", majd "felvirágzik" máshol. Amelyik ország kifarol mögüle, az nem jár jól anyagilag. Lehet, hogy a politikusoknak ez megfelel, ők tudják... de hogy semmi köze ennek ahhoz, hogy bárki is "vigyázna" a "polgárok pénzére", az tuti. Felnőtt ember nem hiszi el, hogy a politikusok értünk dolgoznak, stb.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek