Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 10. 01. 00:15
Előzmény: #7290  Törölt felhasználó
#7300
Sejtelmeset én is tudok, sőt... :) link Ha titkolod a neved, amit btw. megértek, akkor ide írhatsz egy mailt: warrantbuf(kukac)freemail(pötty)hu Nem fogom felfedni az inkognitódat, sőt - ha igazat állítasz, akkor még "verifikálom" is az állításaidat. Persze nem muszáj, csak gondoltam, felajánlom, hogy a kecske is jóllakjon meg a káposzta is megmaradjon. Ha írsz, akkor előtte / nem sokkal utána ide is írd be, kérlek, mert csak akkor fogom keresgélni a sok spam között (sajnos teleszemetelték...)
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 22:02
Előzmény: #7298  Törölt felhasználó
#7299
Hálás vagyok a nyers őszinteségedért. Pontosan az ilyen válaszokat kerestem, amikor valaki, aki már járt ott elmondja a valóságot. Hasznos volt a válaszod. Köszönöm. Elnézést a topic-tól, amiért eltértem a témájától.
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 19:42
Előzmény: #7296  Törölt felhasználó
#7298
"- pre-market/after hours kereskedés elérhető?/market order vagy csak limit order adható meg? - ER (earning report) lekereskedése a terv."adhatsz meg market ordert pre és afterhousban is.Nem tudom, láttad-e már, hogy egy gyorsjelentésnél hogy mozog az ár?Azt lekereskedni market orderrel kb. öngyilkosság. Eleve te nem is látod még sehol a jelentést, mikor az ár már rég elszállt/beszakadt.(itt mp-kről beszélek, ami itt rengeteg idő:))Limit order meg azért életveszély, mert sokszor simán megjáratják az árfolyamot a másik irányba (jó jelentésnél pár másodperc alat szakad 5%-ot az ár pl), utána irányba áll meg sok más egyéb "trükköt" is láttam már.Én jelentést opciókkal kereskedtem le.Jó messze az ártól beadsz call/put eladást, aztán várod, h másnapra kiárazódjon a vola.Itt nem vagy annyira kifeszítve, mint mkt.ordernél, ha neked rossz irányba megy túlzottan az ár, akkor egyszerűen fedezed rv-el.Mondjuk keresni se lehet annyit vele, de vmit vmiért:)
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 19:13
#7297
"Day trade pattern" - Pattern day trader
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 19:08
Előzmény: #7295  Tazsomaru
#7296
Köszönöm a válaszodat. Elolvastam az anyagot. Ami érdekelne (amennyiben valakinek van személyes tapasztalata) - USA piac: - skalpolás - mennyire gyorsan teljesíti a megbízást, amennyiben hot key-vel beviszem (slippage?) - pre-market/after hours kereskedés elérhető?/market order vagy csak limit order adható meg? - ER (earning report) lekereskedése a terv. - a "day trade pattern" elkerülése érdekében be kell váltanom az összes átutalt forintot, vagy csak a teljes összeg kell meghaladja a 25.000 USD limitet (bármilyen valutában is van). Előre is köszönöm a válaszokat.
Tazsomaru
Tazsomaru 2017. 09. 29. 10:45
Előzmény: #7294  Törölt felhasználó
#7295
Google keresőbe beírod "IB számlanyitás" és nézd meg a találatok között az összes opciógurus anyagot. Szerintem a legtöbb kérdésedre megtalálod a választ ingyenesen.
Törölt felhasználó 2017. 09. 29. 10:29
#7294
Az Interactive Brokers-nál szeretnék számlát nyitni. Bárki, aki náluk van és tud segíteni (nyitás menete, tapasztalatok), kérem vegye fel velem a kapcsolatot. Köszönöm. varganya1970_kukac_gmail.com
-bubu-
-bubu- 2017. 09. 28. 09:16
Előzmény: #7292  -bubu-
#7293
"A tőzsde számára legfontosabb, hogy 35 százalékról 20 százalékosra javasolja mérsékelni a vállalati nyereségadót, ez az eredetileg ígért 15%-hoz képest visszalépés, de még így is kérdéses, hogy megvalósítható -e. Donald Trump ígérete és tervezett reformja 30 év után a legnagyobb változás lehet az amerikai adózásban, noha ennek részletes kidolgozása, egyeztetése és elfogadtatása több időt emészthet fel. Nem kizárható, hogy a Republikánusok az adótörvény elfogadása nélkül zárják az évet. A korábbi nagy adócsomag elfogadása közel 4 évébe került a Kongresszusnak. Az adóreform ellenzői a múltbéli adatokkal is támadják a tervezetet, mondván a George W. Bush adminisztráció által végrehajtott adócsökkentések ellenére nem pörgött fel az USA GDP-je, ahogy az Obama érában történt módosítások után sem. Ellenben George HW. Bush ideje alatt elfogadott adóemelések és a clintoni fiskális szigorítás is egyaránt ösztönözte a növekedést. Az amerikai gazdasági szakértők abban egyetértenek, hogy a vállalati nyereségadó egyszerű csökkentése nem feltétlen élénkíti a privát szektort abban az ütemben, mellyel kinőhető lenne a költségvetésen keletkezett hiány."
-bubu-
-bubu- 2017. 09. 28. 08:23
Előzmény: #7291  pomperj
#7292
Azt lehet tudni, hogy a kieső adóbevételeket mivel kívánják pótolni a költségvetésben?? vagy csak simán kinyomtatják a hiányzó pénzt? :o))
pomperj
pomperj 2017. 09. 28. 08:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#7291
Most ujra van egy fundas alapja is egy SPY rally varakozasnak mert a heten tervezik a Trump-adocsokkentes reszleteit bejelenteni. Ha jovore be is akarjak vezetni, akkor epp ideje. A kerdes az, Mekkora rally ? Most az USA cegek atlag-adoja kb. 25%, es tegyuk fel, hogy leviszik 15% szintre. (ezzel konnyebb szamolni, s egyben ez a vart - maximalis adocsokkentes). Az extra adomentessegek miatt az atlag-ado kb. 14% lesz Ha a nyereseg eddig 100 pont volt, akkor eddig maradt netto 75 pont az ado utan. Most meg maradna 84-85, szoval 85/75=13%-al none meg a netto profit. Feltesszuk hogy a PE marad ahol van, (most eloremutatoan =20), akkor 13% rally kovetkezne. Innentol nehez tovabb szamolni. Mert ha beszamitjuk a Trump-beiktataskori rallyt, ami nov-marc kozott volt 2150--->2350 kozott kb. 9% volt, akkor 13-9= 4% lehet jogos. A piac mar akkor, egy eve, bizony elore ivott a bull-adocsokkentes varakozasra. Aztan persze lehet, hogy nem is 15$ less az ado. Es hol van a csalodas szint? Szerintem egy25--->18%, tehat 7%-os adocsokkentes mar nem fogja megdobogtatni a sziveket. A szamok nyilvan szivarognak ki, a piac elore mar diszkontal. Most lehet TA alapon gondolkodni errol a 60 min charton. Tehat? Egy ujabb 100 pont SPY rallyt ki lehet kalkulalni ezen az alapon. A piac nem racionalis, es a lelkesedes konnyen tulfuthat, lehet ebbol 200 pont emelkedes is. Hogyan lehet legjobban profitalni? A bankok, felvezeto gyartok mutatkoztak ma a legerosebbnek. Talan nem veletlenul. Egy kis cash-t elkulonitettem erre a lehetosegre.
Törölt felhasználó 2017. 09. 28. 06:50
Előzmény: #7281  upgrayeddAKS
#7290
"Men, it has been well said, think in herds; it will be seen that they go mad in herds, while they only recover their senses slowly, and one by one.";)))))
Törölt felhasználó 2017. 09. 27. 20:12
Törölt hozzászólás
#7289
pomperj
pomperj 2017. 09. 27. 19:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#7288
Igen, ez a 64 Mrd dollaros kerdes;-) Nekem ugy tunik, NDX mar 2 honapja oldalaz. Nezheted ezt egy atmeneti korrekcionak egy bull piacban, hiszen nyilvan tele van atfedesekkel es nincs is benne egyetlen tiszta impulzus semerre. link Ha azonban a 2 eves NASDAQ chartot nezzuk, akkor mas a kep. Akkor a vegen jarunk egy 5 hullamos impulzusnak. link Ennel tobbet most nem merek megfogalmazni. Az utolso 2 honap igy nezve mutat egy egesz vilagos kepet, es a fentebbi chartot most, megegyszer megnezve ? Alighanem ugyanazt fogjuk gondolni.
pomperj
pomperj 2017. 09. 27. 19:22
Előzmény: #7285  kozi723
#7287
Szerintem jo a modelled az EEM kilatasokra. Igen, az Azsia piacok korrigalasa lefele elkezdodott, es szerintem a tobbseguk mar a stabilabb (c) subhullamban tart lefele. Ez itt India Nifty Indexe, de a tobbi is nagyjabol hasonlo helyzetben van: link Ha tobbseg ilyen, akkor van esely arra, hogy EEM is ilyen lesz. Indiaban van lendulet lefele, ez meg nem tart ott hogy fordulasi jeleket (pl. divergencia) erdemes legyen figyelni.
Törölt felhasználó 2017. 09. 27. 18:21
Törölt hozzászólás
#7286
kozi723
kozi723 2017. 09. 27. 18:12
Előzmény: #7267  pomperj
#7285
Mit gondolsz az alábbi eléképzelésről EEM-et illetően? 27-től 38-ig történő emelkedés 61,8-as fibo környékéig korrigált, majd ment új csúcsra. link Legutóbbi 45,88-ról kezdődő korrekció 61,8-as fibo szintje 41,4 környékére mutat, ami felgyorsuló esésben akár mélyebb is lehet. link Ha a teljes emelkedést nézem mélyebbre mutat, és már az emelkedő trend alá is esne, így ez túlzás lehet. link Támaszként 40,99 - 40,18 zóna mint esetleges long beszálló. link Jelenlegi szintekről 10%-kal kedvezőbb áron történő beszállás.
pitcairn2 2017. 09. 27. 14:40
Előzmény: #7283  upgrayeddAKS
#7284
ok, 2015-ben még csak number 2 volt link
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 27. 14:37
Előzmény: #7280  pitcairn2
#7283
Kína nem akarja bezárni a szénbányáit, amiket annyira favorizálsz btw. Ha bezárná, kiválthatná gázzal/olajjal + napenergiával + atommal. A vízenergia meg ugyebár nem is kérdéses, mert az az egyik legjobb így is-úgy is. (A szén csak azért olcsó, mert nem a bányász cégek fizetik meg a teljes költségét a cuccnak. A zemberek fizetik egy részét az egészségükkel - savas esők, asztma, stb. formájában. Nyilván most sarkítottam, ez a téma ennél jóval komplexebb...)
pitcairn2 2017. 09. 27. 14:34
Előzmény: #7272  Törölt felhasználó
#7282
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 09. 27. 14:33
Előzmény: #7212  Törölt felhasználó
#7281
"mert $ milliokat csinalok, ezert toltok be kulonbozo poziciokat kulonbozo cegekben..." Részletezhetnéd ezt, hogy mire gondolsz. Tibinek is igaza van, mert valaki vagy ne "vagánykodjon" azzal, hogy milyen pozíciókat tölt be, vagy ha "vagánykodik" vele, akkor pár infót írjon is róla, pl. ami a cég honlapján van, az totál publikus infónak számít. Nyugodtan meg lehet írni, ha van ilyen honlap. (Csak van honlapja egy pénzügyi világcégnek, nemde?) Gyuszi amúgy ügyesen trollkodik, de csak olyan emberekkel tud általában "szívózni", akik nem eléggé kiegyensúlyozottak.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek