Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2017. 02. 15. 18:33
Előzmény: #5517  pomperj
#5520
3)Egyebek

a)Ma utilities, Basic Materials es technology szektorok latsznak gyengenek. A bankok erosek. Tehat a piacon szamitanak a marciusi kamatemelesre, es mar azt diszkontaljak; az rossz az elobbieknek, es jo a bankoknak.

b)Az olajjal kevesbe van baj ma. Az oras charton crude az utolso 2 nap konszolidalodo oldalazasban van inkabb, nem esik, leginkabb egy ujabb fel-kiserlet elotti stabilizacionak tunik.

De. Inkabb azzal hogy sok olajceg erosen eladosodott allapotu. Es a varhato marc. kamatemeles, mondjuk 0.25% orrbavaghatja a profitot, ha az olajar emelkedes nem kompenzalja elegge addig.
Egyelore a fracking cegeknek rosszabb ez a helyzet. Az olaj-oriasoknak kevesbe.

c)A bond piac nem tudta zarni eddig a nyitasi gap-et. Mar megvan a korrekcios a-b-c felfele belole, es epp ujra lefele keszul. Es a fel-korrekcio nem birt a TLT atmenni 119.25 szinten.

A kritikus TLT support 117 korul van. Az -2% pont innen, es a mai mozgas -0.5% volt.
Nekem ez veszesen kozel van.

d)Az overthrow allapot vege szokasosan egy outside-down gyertya szokott lenni. Erdemes figyelni, hatha segit SPY ezt osszehozni a napokban.

kozi723
kozi723 2017. 02. 15. 17:34
Előzmény: #5517  pomperj
#5519
Az elobb dobtam DO-t. Amennyire itt varhatok sp korrekciot, az olaj adatok jo szarok megint, es do annak ellenere esik, hogy a piac emelkedik. 9% nyero lett rajta, bar tobbet szerettem volna :)

Mit gondolsz, jol tettem, hogy eladtam. Szokasos turelmetlenseg vplt talan? Igazabol nem szantam tul hosszu tavu pozicionak, szoval ambivalensek az erzeseim.

Szerinted? Lehet benne 5-10% kozotti korrekcio (sp-vel parhuzamosan)? Mert akkor alapvetoen jo lehet ez igy.
Törölt felhasználó 2017. 02. 15. 16:24
Előzmény: #5517  pomperj
#5518
1)Bond piac esik tovabb.

1) 1)Bond piac normalizálódik végre

1) az NEM baj
pomperj
pomperj 2017. 02. 15. 16:21
Előzmény: #5516  Törölt felhasználó
#5517
1)Bond piac esik tovabb.

Yellen tegnapi show-ja utan a bond piac ma le-gap inditott.
link

Es van 2 baj.
A kisebbik, hogy mar 2. napja gap-el indit a bond, es nem fedi be napkozben. Es igy aztan az eses gyorsulo; a sarga csatorna meredekebbre valtott mint a kek.
A bond piac mar tegnap nyitaskor tudta, mit fog mondani Janet, es mar ott gap-el indult.

A nagyobb persze az, hogy a kritikus support mar csak fel pontra van. Ha azon atszakad, azt minden piac azonnal kovetni fogja. Ha a sarga csatorna tart, az atszakadas mar 1-3 nap kozelsegbe kerult.

Ha ma sem tudja a gap-et befedni, az a gyorsulast megerositi. Kezd a helyzet a felt, kritikushoz kozeliteni.

2)Az SPY oras charton:

link

Az idei mozgas nezheto igy: mint paralel impulzus aminek overthrow a vege.

A napos charton a DOW (es SPY) a Bollinger-sav folott van 4 napja,

link

A Bollinger also savja, mint szokasos kovetkezo rovidtavu target, 19960 szinten fut; az egy 900 pontos, kb. 5% esest prognosztizal.

Az a sejtesem, hogy a csoda-rally vege fele vagyunk, es ma mar a gyengebb szektorok esesbe fordulhatnak.

3)Egyebek
folyt. kov.

Törölt felhasználó 2017. 02. 15. 07:27
Előzmény: #5515  goapsy1
#5516
CHF-es storynal volt egyebkent bid, de csak nehany market makernel es persze kb. 6-8%-al lejjebb 5 perncenkent (ez nem jelenti azt hogy sokan kepesek lettek volna csokkenteni a pozikat jelentosen...ugyanugy mint amikor bevezettek az arfolyam gatat...
szoval jol mutatja hogy milyen az amikor limitalva vannak a bidek; de azt nem mutatja amikor egyaltalan nincs bid sehol percekig, esetleg orakig...a napokat azt most hagyjuk..., mert olyat meg en se lattam nyitott pozival amikor bezarjak a piacokat napokig, hetekig esetleg nehany honapra....

a betetbiztositasi alap nem vedi meg a bankban esetleg brokercegnel levo penzed...
(csak a betetbiztositasi alap nagysagat es a bankoknal elhelyezett toke meretet kell osszehasonlitani)...
jol mukodik amig 1-2 intezmennyel vanak bajok,de ha rendszer szintu kockazat van akkor ugymond mindenki reszt vesz a vesztesegek megfizeteseben....
akar tetszik akar nem...(szoval szazalekosan egy reszetol bucsut kell inteni a beteteknek kerdes a veszteseg hair cut merteke???)

Nincsen semmi problema a shortal ha nem hasznalsz tul nagy tokeattetelt, nem higitasz es megfeleloen kezeled a kockazatot...

Sok sikert hozza!
goapsy1
goapsy1 2017. 02. 15. 01:59
Előzmény: #5495  Törölt felhasználó
#5515
Dehogy hanyagolom:)
Nem válogatok topikok szerint, az, hogy ott a kollégák zöme örök longot vár, csak megerősít benne, h jó lesz az a short;)

Igen, lassan felnőtt egy komplett generáció, aki medvét még csak állatkertben látott.
Gondold el: ha 2009-ben, 24 évesen végzett az egyetemen, ée utána kezdett el dolgozni, akkor jelenleg 32. Simán lehet már az adott cégnél közép-, de akár felsővezető is.
Úgy, hogy egyetlen tapasztalata a tőkepiacon az, hogy a lehető legminimálisabb esés után is full tőkével-hitellel rá kell tenyerelni a buy gombra.
Ezek addig élnek, míg a jelenlegi bikapiac él.

Olyat, h nincs bid, én se láttam még tőkepiacon, de a tavalyeløtti eurchf-crash alapján van elképzelésem, milyen lehet. :))

És teljesen egyetértek, ez a bikapiac, meg a vége is valszeg bekerül a történelembe. A gond csak az, hogy valóban, a kisember issza majd meg a levét a jegybankok elb@szott politikájának.
Merem remélni, hogy most felelősségre vonják majd a felelősöket.
goapsy1
goapsy1 2017. 02. 15. 01:39
Előzmény: #5513  Törölt felhasználó
#5514
Egy bankszámlán alapjáraton sem célszerű egy bizonyos összegnél többet tartani. Bármi történhet vele, bear piactól függetlenül is.

Annál nagyobb összeget semmiképp, amire a betétbiztosítási garancia nem terjed ki.
Törölt felhasználó 2017. 02. 15. 00:47
Előzmény: #5512  Törölt felhasználó
#5513
Rosszabb esetben nem csak short Ban lesz hanem limitalva lesz a keszpenz felvet... konyen elofodulhat hogy mondjuk 20-50000-nel tobbet nem vehetsz ki 1 bankszamlarol, szoval jo ha tobb kulonbozo banknal van kisebb penz elhelyezve, most olyan aprosagokba bele sem medjek mert nem akarok remisztgetni a tobbseget, hogy a betetekre is alkalmazhatnak hair cut-ot...
( ugye jelenleg a legtobb orszagban fejlett orszag ala irta Brisbane-i talalkozon, hogy a bank betetek unsecure lend-nek minosulnek, magyarul a bankban tartott penzed torveny szerint mar a banknak adott hitelnek minosul, szoval a hitelezok kozul utolsokent vagy jogosult vissza kapni " a penzed" szoval az mar nem a tied...
Azt nem tudom hogy a mo-on alairtak-e ezt a torveny modositast de itt au-ban igen, szoval elofordulhat konyeden hogy a bankbetetek csak 1 reszet kapjuk majd vissza....
Törölt felhasználó 2017. 02. 15. 00:04
Előzmény: #5506  Tibi0002
#5512
2007 nyaran adtam az amcsi bankokat...
es ha nem is vettem millios ekszereket $-ban, arra emlekszem, hogy az akkori cseh Avon model baratnomnek amikor gyurut neztunk az elado hajlando lett volna majdnem 20%-ot elengedni az arbol ha keszpenzel fizetek...
egyebkent nem en kerdeztem hanem ok vetettek fel...
Szoval en adtam az amcsi bankokat, majd 2008 szeptembereben a Lehman csodnel vettem az ausztral bankokat majdnem 2 hetig mivel a hedge fundok tulsagosan melybe nyomtak az arat...
arra viszont emlekszem, hogy a repulo utam vegen ami sajnos extrem hosszura sikeredett alig vartam, hogy a profitot realizaljam...
ANZ bankot 2%-ra a csucstol adtam ill. jo nehany bankot, majd nehny oraval kesobb mar shortolni akartam az ausztral bankokat is...
eloszor nem fogadta el a rendszer a megbizast, majd hivtak a brokercegtol, hogy short ban van az osszes penzugyi intezmenyre au-n belul...
Nem kell egyebkent elkapni sem az aljat sem a tetejet...altalaba a csucs es alj vadaszat draga mulatsag a legtobb kereskedonek....

Eppen ezert nincsenek extrem pozicioim short oldalon, inkabb ugy mondanam hogy az a 20-25%-nyi long pozicio nehany index shortjaval van vedve....

Eshetnek-e a nemesfemek a kovetkezo felfordulasban, hat persze de ha a nagy felfordulas jon akkor a piacok konyen eshetnek 50 akar 60%-ot is....arany ill. ezust nem fog akkorat esni, eshet 20-25%-ot de 30%-nal tobbet nem tudok elkepzelni bennuk meg nehany hetre ill. napra sem, ha pedig a bankok dolnek ill. kezdik allamositani a legnagyobbakat akkor az arany ara ill. ezust ara fizikai nagyon gyorsan fog emelkedni...

Eleg valoszinunek tartom hogy egyedi rv-kben lesz short ban...

Te is tudod ill. erted Tibi, hogy egesz mas mondjuk TUR etf-et venni a kereskedesi ill. befektetesi toked mondjuk nehany szazalekaert venni, mint mondjuk egyedi rv-ket...eshet a TUR mondjuk 20,30,40 esetleg 50%-ot hat persze,de emelkedhet is 100% ill. annal tobbet nehany ev alatt...
Nem fog az osszes torok bank csodbe menni, fognak cola-t inni es telefonalni is az emberek mint ahogy olyan mas sok dolgot is fognak tenni, peldaul lesz biztositasuk is...
csak 1 recesszioban ill. gazdasagi valsagban az emberek jobban oda figyelnek hogy mire koltenek...

A hangulat egyebkent szerintem most sokkal extremebb mert nem csak az usaban, hanem szinte az egesz vilagon mindenhol rv-ek, ingatlanok es a kotvenyek extrem arazasokon forognak (eltekintve nehany kiveteltol) a kormanyok, cegek es maganszemelyek adossaga pedig nem nehany orszagban hanem szinte mindenhol extrem ill. extremebb ertekeket vett fel mint a GFC-ben...

Nem muszaly shortolni, a kereskedok nagyon kis %-a kepes nyeresegesen shortolni, raadasul jelenlegi alacsony kamatok miatt a short oldal negativ carry-vel jar a legtobb helyen ehez meg jonnek az osztalekok...
szoval amikor az amatorok azzal jonnek hogy mindenki shortol akkor nagyon eltevedtek...

Ha ugy nezed ill. 2007-9-hez viszonyitod az en netto pozicioim osszege meg mindig pozitiv (tehat nem vagyok shortban osszesegeben),de vannak mar shortjaim...

Elofordulhat hogy a tokem ertekenek 20,30%-a netto shortban legyen? igen de ehez olyan piac is kell, nem biztos, hogy hasonloan fog lezajlani mint a GFC-ben ahol mondjuk az OTP-t evekig adtak...
Lehet hogy ugy fog zajlani mint 87-ben, hogy egyik nap 20%-al lejjebb nyit a piac ill. amcsiban a circuit breakerek aktivalodnak csak eppen nem fogjak megvenni az esest es nehany nap 1-2 het alatt arra eszmelnek az emberek, hogy az ami eloszor olyan jonak tuno 5-10%-os korrekcionak tunt az nem is korrekcio (amit a tobbseg szepen megprobal majd megvenni akiknek nem lesz gondja a marginnal hanem nehany nap ill. 1-2 hettel kesobb mar medve piac....
Nagyon sokan fognak nagyon sok penzt vesziteni meg olyanok is akik el sem tudjak ezt kepzelni hogy kereskedjenek...

goaspy1 irta ill. nez ra az OTP-s topikra mondjuk 2007-2009-ig ahogy az emberek elkezdik megvenni az esest 10000-tol....vesznek 9000-en, majd 8000-nel, 6000-nel, 4000-5000-nel mar hitelre...
3000-en mar vilagveget vizionalnak es az arfolyam csak nem akar megallni az esesben...

Szerintem ha a nagy felfordulas jon a bankok nagyobbat eshetnek mint a GFC-ben, bar szerintem az egesz vilagon BAN lesz a bankok shortjara...
pomperj
pomperj 2017. 02. 14. 22:11
Előzmény: #5506  Tibi0002
#5511
Szia,
nekem altalaban a csucsot sokkal nehezebb felismerni, mint a melypontokat. Nagyon utalok bukni, ezert allandoan felem a csucsokat; es rendszerint kicsit koran, meg felmenetben eladok.

En 2007 nyaratol mar medve voltam; nem volt nehez felismeri a "subprime crisis" miatt is; raadasul akkor volt egy nagy es draga hazam is ott.
A 2007 nyarvegi rallyt oktoberi csucsig mar nem tradeltem; igaz, 2007 novembertol mar shortban ultem, nagyjabol 1 evet.

Az aljat nekem konnyebb felismerni, azt 3 nap utan, 2009 marciusban elkaptam.
luxemburg 2017. 02. 14. 21:45
Előzmény: #5500  Törölt felhasználó
#5510
Sziasztok!
Vukhoz vagy Jánostól kérnék javaslatot hosszabb távra urán bányászokat és török rv.-ket.Mi a véleményetek a román kilátásokról? Román rv.-ket is bevennék a
portfoliomba.
Évek óta örömmel olvaslak Benneteket,végre kezd normálisan müködni a topik.Mindennap
elolvasom az elemzéseiteket ha nem is irok
Nektek.Segitségeteket elöre is köszönöm és jó egészséget,sikeres kereskedést kivánva Üdv!

Ui:Trollkodok tünjetek el!
Keffer 2017. 02. 14. 20:58
Előzmény: #5507  Keffer
#5509
Ez valóban jó kérdés, egyébként én 2007-ben még óvodás voltam befektetésileg, de 2009-ben annyira biztos voltam az alj-ban, hogy egy cimborámmal majdnem jelzálog hitelből vettünk otp-t, mivel pénzünk, az speciel nem volt, de csak szülői házra tudtunk volna pénzt felvenni, és más cerkájával nem rajzol az ember, pláne nem a szülőivel...
Tibi0002 2017. 02. 14. 20:50
Előzmény: #5506  Tibi0002
#5508
Még egy ide kapcsolódó kérdés. 2007 és 2009-es fordulóknál volt-e emlékezetes tévedésetek, vagy sikeretek?
Keffer 2017. 02. 14. 20:48
Előzmény: #5505  Tibi0002
#5507
Nálam arany, ezüst, meg tőkeáttétes dollár. A maci előtt az arany és ezüst certiket el akarom adni, hogy a leértékelésben fizikaivá konvertáljam nagyon hosszú távra, a dodót EU paritásig mindenképpen tartanám, majd a macinál abból vennék rv-t, kötvényt több éves távra. Ez a terv, a többit az élet eldönti...
Tibi0002 2017. 02. 14. 20:47
#5506
Pomperj, kisvuk, és mindenki más, aki 10 éve is tőzsdézett: Mennyire ismertétek fel a 2007-es csúcsot, vártatok-e medvét már 2005-ben?
A 2009-es aljat mennyire ismertétek fel?
Itt nem alj és tetővadászatra gondolok, hanem az időszakot, a hangulatot mennyire sikerült azonosítani?
Tibi0002 2017. 02. 14. 20:37
Előzmény: #5503  pistu34
#5505
Nekem most kb. 23% a részvényarányom. Lehet, hogy mire jön a medve (ha jön), akkor addig már nem is adok el semmit. Mellette van aranyam, ami idővel kompenzálja a veszteséget, a többi cash, abból részvényt vennék, ha leárazás lesz. :)
Cipolla22 2017. 02. 14. 20:12
Előzmény: #5503  pistu34
#5504
Nálam még nem, de lehet, hogy megbánom. Az év végi realizálás után ismét van PBR részvényem. SDRL-t bővítettem tegnap (kb. -40% bukó), ami óriási rizikó (immár a tőke 2%-a van benn!), de február végétől továbbra is fordulatot várok az olajtól.
A medvével úgy számolok, hogy május végéig nem jön, meglátjuk bejön-e a számítás.
pistu34 2017. 02. 14. 19:53
Előzmény: #5502  Cipolla22
#5503
Cash is king. ;-)
Cipolla22 2017. 02. 14. 19:45
Előzmény: #5501  pomperj
#5502
Haywood szerintem számodra az a lényeg János írásából, hogy ha eljön a medve, akkor nagy valószínűséggel minden esik egy ideig. Nézd meg a 2008-09-es grafikonokat (SPY, olaj, gold). Persze lehet, hogy "de most ez más", azért nem árt óvatosnak lenni. Aztán egy idő után kezdenek el ismét emelkedni a dolgok (pl. sokan menekülnek aranyba). Az ilyen bizonytalan időkben ne hidd, hogy a cégek nem vágják meg a fejlesztésre (pl: e-auto, automata vezetés, új kutak fúrása), vagy esetleg a karbantartásra szánt budget-jüket. Ahol tudnak spórolnak, átstruktúrálnak, projekteket fagyasztanak be, leépítenek. Ahogy az emberek is jobban meggondolják, hogy szükségük van-e új hitelekre a kocsira, lakásra, iphone-ra, stb.
Ahogy a többiek is írják a bull még évekig kitarthat, de most már nem árt az óvatosság.
pomperj
pomperj 2017. 02. 14. 18:49
Előzmény: #5492  haywood
#5501
Szia es welcome.

A kerdesre, ami egyebkent igen aktualis:
Az SPY piaci kapitalizacioja az osszes tozsdei erteknek kb. 40%-a. A legutolso bantu negernek, ha van bankszamlaja Afrika.land-ban, annak a penznek egy resze, az ott van a NY tozsden; reszveny vagy bond formajaban. Sok attetelen at, de oda megy, minimum atmegy ott.
Ami tehat ott tortenik, az minden penzugyi intezmenyre, es annak minden ugyfelere kihat.

De nem egyforma mertekben. Par olyan piac van, amelyik kisebb korrelaciot mutat vele. (McDee korabban tobbszor feltett korrelacios matrixot itt, sokan orultunk neki)

es, ezek kozott van/lesz nehany, amely
kepes NYSE elleneben is menni, mas iranyba. Igaz hogy nem szep impulzusban-trendben, hanem korrekcios-csapkodosban, de megis.
A legjobb eselyek erre mostanaban a commodity-cegekben vannak, amik defenzivek vagy letfontossaguak. Az energia es az elelmiszer a legjobb tipp. A masodik legjobb tipp (nem mindig, pl. likviditashiany eseten sem) a nemesfem. Es ilyen lehet az elkerulhetetlen technikai fejlodesbol kovetkezo atstrukturalodas: lithium, uran, rez. Vagy olyan regio, amely alul-ertekelt, es profital ezekbol: Australia, Brazilia, Russia, India, stb.

A 2007 oktoberi csucs idejen SPY-nak a P/E mutatoja 21 volt. Utana 60% eses jott. Most a P/E mutato 27.
Nem a PE szam miatt esik a tozsde; az csak egy jellemzo mutato. Es elkepeszto sokaig birja a piac a tul-ertekeltseget; sokkal tovabb mint pl. en vagy masok gondoljak.

Mostanaban? eleg sok mas es jobb jel van, hogy hamarosan itt a tozsde-csucs; 8 eve szakadatlan emelkedes utan olyan jelek, amik sokszor (de nem mindig!) jol jeleznek, hogy itt a vege.

Ilyen pl. az Elliott hullam-struktura; az meg egy tobbhetes rallyt "enged", egy parhetes korrekcio utan; de a legutobbi bull struktura 13 honap utan a vegehez kozeleg.
Ilyen a Bollinger-band szakitasa. Ilyen az extremen tulvett technikai allapot. Ilyen a soha nemlatott euforias investor optimizmus.

Amig lehet, addig addig menni kell vele. Kar kimaradni, mert ekozben jol lehet keresni. Es nem kell egyszerre kilepni sem, eleg jo 1-2 honappal a csucs korul.

En igy latom, masok maskepp. Az ujjam a sell gombon; de tartom a poziciokat.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek