Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 02. 14. 18:32
Előzmény: #5498  Keffer
#5500
Szia,

Ha eltekintunk a CFD-s hobbi szamlamtol es nehany FX poziciotol akkor a likvid vagyonom kozel 60-70%-a nemesfemekben van...
(fizikai ezust >30%; fizikai arany>5% ; platina >10% ez mellett vannak 20-25%-ban nemesfem banyasz rv-ben reszesedesem....

Ceges es CFD szamlakon is az eszkozallokacio nagy reszet teszik ki a nemesfemek, banyasz rv-ek...nyilvan van amirol korabban irtam buzam, kukoricam, BTC-m, TUR etf-em nehany uranium cegben reszesedesem ERA; PDN; CCJ; DNN...es van LEN ill. NVR-m is...ill. van UNG poziciom ami jelenleg veszteseges...

Ezeken kivul vannak Dow-ban; Nasdaq-ban es XLU-ban shortjaim ezek is vesztesegesek...
(ha jol vettem ki magyarul lebego vesztesegeknek szoktak nevezni), szoval van lebego vesztesegem nevezzuk x-nek es van lebego (ill. nem realizalt nyeresegeim amit nevezhetunk 60x-nek; tehat 60-szor akkora nem realizalt nyeresegem van mint amekkora nem realizalt vesztesegem)...
;)
Nem szoktam higitani, viszont nyereseges pozikban szivesen novelem a pozicio meretet...

Nem tudok hozza szolni a grafikonodhoz, lehet hogy igazad lesz es az is lehet hogy nem....

EZ AZ EN VELEMENYEIMRE ES HSZ-ra IS IGAZ, MINT OLYAN SOKSZOR IRTAM EN AZ ESETEK TOBBSEGEBEN TEVEDEK,de azt tudom hogy nem az szamit hanyszor van igazunk hanem hogy amikor igazunk van akkor mennyit vagyunk azzal kepesek keresni...

az idot pedig aztan foleg nem tudom hogy mikor mennyi lesz az arany ill. ezust ara...
en 1450-1550$-ra varnam jovo februar-marciusra,de ez is csak 1 lehetseges kimenetel....

Ha lenne 1 nagyobb felfordulas a piacon akar tesztelhetjuk az elozo melypontot ill. az 1000$-os szintet, de ehez nagyon komoly felfordulasra van szukseg, raadasul az 1050-1130-as szint komoly tamaszt ill. veteli erot jelenthet, hacsak nem megy a kereskedok tobbsegenek penze a marginra ill. collateral-ra...(mas poziciok tartasara, ez tortent a kinai lufi kipukanasakor is)

Korabban irtam a silver&gold topikban, hogy szamomra nagyon hasonlit a helyzet az 1998-2000-es helyzethez...utana az arany ara 200-250$-rol elszaladt 1000$-ig majd kisebb korrekcio utan 1900$-ig...
ha ehez hasonlitod akkor az 1050$-os melypontot akkor elszaladhatunk a kovetkezo evekben 4500-5000$-os ar-ig is...ami jelenleg sokak szamara elkepzelhetetlen...
ezustben az uj csucs ha a penz vasarlo erteket nezzuk akkor 135-150$-on lenne...

Nem varok 4000-5000$-os aranyarat es 100$-os ezust arat sem,de hogy a kovetkezo evekben a nemesfemek, nyersanyagok es mezogazdasagi termekek jol fognak teljesiteni azt valoszinunek tartom....
Ha van kedved nez ra mondjuk a buza grafikonjara, kukoricara, ezust stb.stb...

ezust mar nem csak naposon de hetes idotavon is kezd bullish-a vallni...es meg 1-2% es tori a 200MA-t...:
link
esetleg naposon:
link

buza napos:
link

buza hetes:
link

Korabban 1-2 evvel ezelott irtam arrol hogy bizonyos modellek arra engednek kovetkeztetni hogy 2024-re 2400-2700$-ra emelkedik az ar....(meglatjuk mi lesz en felvettem a poziciokat es azokat aktivan kezelem)...

fizikai arany, ezust es platinara nincs margin call..
;)
es a kereskedesi tokem nagy resze tokeattetel nelkuli szamlakon van ott sincs margin call...
CFD szamlan ott lehet,de ott a long poziciokat szepen fedezem shortokkal a korabban emlitett shortokkal...
szoval tolem nyugodtan emelkedhetunk 20,30,50 akar 80%-ot is es eshetunk is ugyan ekkorat is engem nem fognak margin call-okkal zavarni...
ettol fuggetlenul sajnos majdnem minden heten kapok telefonhivasokat, svajc, amcsi es Uk-bol is kulonbozo brokercegektol....

en megtettem a teteket, es hasonloan sokan megtettek ezt rajtam kivul is aztan hosszu tavon a jobbik kereskedo keres a kevesbe tapasztalt ill. akik tevednek azok meg majd fizetik a szamlat....

2014 tavaszan irtam hogy kb. 30 honapra van szuksegem hogy verjem a benchmarkot, az ido lejart; verem a XAO-t tobb mint 4-szerese a hozamom, verem az S&P500-at tobb mint 3-szoros a hozamom es verem a Daxot majdnem 4-szeres hozammal es kisebb DD-vel...
Tavaly marcius 14-en kezdtem 1 masik szamlat ott is verem az osszes a XAO,DAX es S&P500 hozamat...
(nyilvan ezek mind veletlenek)...
;)
Kerdes hogy ez akkor is veletlenek fog szamitani 5,10 ev utan es nem csak 2 hanem 3,4 ill. tobb kereskedesi szamlan amikor ujabbakat inditok mas kvantitiv strategiakkal...
raadasul meg meg is osztom nyilvanos forumon hogy milyen pozikat nyitok ill. miben latok fantaziat ...

Lesznek meg itt hatalmas lelkesedesek es hatalmas felhordulesek amikor 1 komolyabb rally utan jonnek a korrekciok...
Mi dolgunk csak turelmesen vegig ulni a trendet es a fo trend iranyaba kereskedni...

u.i.: nem kivanok minden kisebb hullamot elkapni, eleg ha egy 100,200 esetleg 300%-os elmozdulas 60-70%-at kepes vagyok elhozni...
hagyjuk meg az amatoroknek hogy utolag raneznek a grafikonra es megmondjak majd hogy ott a melyponton kellet volna vasarolni es amott meg a csucson eladni...
;)
aminek viszont orulok hogy kezd a forum szinvonala emelkedni...ez pedig mindenki szamara hasznos...
kozi723
kozi723 2017. 02. 14. 16:44
#5499
DO-val van valaki pozícióban? Szép kezdet után megint csorog le az olaj. Nincs határozott irány. Ha letörik 10% korrekció simán benne lehet.

Kitörési esélyek? Hírek jönnek mennek, tegnap le 2%, ma fel 1%. Határozatlanság eredménye általában a medve. Milyen készletadatok várhatóak holnap?
Keffer 2017. 02. 14. 15:41
Előzmény: #5497  Törölt felhasználó
#5498
Köszi, elküldtem.
Törölt felhasználó 2017. 02. 14. 14:54
Előzmény: #5496  Keffer
#5497
oogway88@gmail.com
Keffer 2017. 02. 14. 14:12
Előzmény: #5495  Törölt felhasználó
#5496
Hali!

Küldtem a weboldaladra egy üzenetet, hogy írd meg, légy szíves újra a mail-címedet, mert elvesztettem. Küldenék rá egy chartot gold témában. Köszi előre is!
Törölt felhasználó 2017. 02. 14. 13:30
Előzmény: #5493  goapsy1
#5495
Szia,

szerintem hanyagold a DAX topikot...

Ilyen hsz-kat csak a legkezdobb amatorok vagy meg azok se irnak:

"mongyuk egy bátor all-in higitással volna esély akár BE nullán is kiszállniuk...

---ötödik hullámban a shortosok is átállnak, és tudjuk, hogy amikor már a vérshortosok is longolnak…

----mindenki nyakig shortban?"

Jo nehany befektetesi menedzser kivonult a befektetesi piacrol ill. sajat maganak ill. 1 kisebb zart kornek kezeli csak a vagyonat...
Zsiday-ek sem veletlenul vonulnak ki a magyar rv piacrol...
akik pedig nem vonultak vissza azoktol a befektetok szepen elkezdtek kivoni a penzt mert, nem hajlandoak maximalis tokevel az eszement arazasok mellett teljes rv kitettseggel varni az osszeomlast....

Szoval maradtak a lekiismeretlen ill. kevesbe tapasztalt menedzserek akiknek nem erdekuk a hogy az ugyfelek erdekeit nezzek...
A napokban lehetet olvasni hogy jo nehany nagyobb befektetesi alapkezelo ceg extra dijakat szamit fel az aktivan kezelt alapok utan...(mikozben javaban folyik az index kovetes, nehanyan pedig kicsit megkeverik es kisebb %-ban a portfolion belul vagy egyeb eszkozok, opcios ill. hataridos termekek megjelennek hogy ne tunjon fel a tobbsegnek hogy a portfolio teljesitmenye nem sokban kulonbozik a benchmarktol)...
nevezhetnek ezt egyszeru lehuzasnak, atveresnek ahol szepen fejik a nagykozonseget...

A trading deskek mogott meg min. 90%-ban olyan fiatal 20-as esetleg a 30-as eveik elejen jaro emberkek ulnek aki meg nem igazan lattak medve piacot...
ill. el sem tudjak kepzelni, hogy olyan is van am a piacon amikor egyszeruen nincs bid...
semmilyen aron meg blue chippekre sem...
Sok tapasztaltabb oreg roka 87-es hasonlo osszeomlast var,de vannak olyanok akik mar a 1929-es valsagnal is nagyobb osszeomlast is elkepzelhetonek tartanak...

Egy biztos amikor ennek a bikapiacnak vege lesz az bekerul a tortenelem konyvekbe,de nem am ugy mint a GFC...(mert a GFC 1 laza bemelegitesnek fog tunni ahoz kepestami jon es sajnos nem emberek millioi hanem milliardjai fogjak ennek meginni a levet es azok kozul akiknek megtakaritasaik vannak azok kozul 90-95% nagyon komoly veszteseget fog elszenvedni....
Törölt felhasználó 2017. 02. 14. 12:25
Előzmény: #5489  Tibi0002
#5494
Szia,

Uraniumban 3-5 eves idotavban sokkal nagyobb lehetoseg van itt; ahogy pomperj is irta lesznek olyan cegek amik akar 50-szereznek persze a kisebb cegek, a nagyobbak 5-15-szerezhetik az arfolyamukat....

TUR (etf) joval osszetettebb ugy...
Erdogan hatalmon van es Torokorszagon belul vannak politikai feszultsegek, nyilvan ebben benne van az usa keze is es az eu is szepen jatszik ill. jatszott a torokokkel...

Mint korabban irtam torokok geopolitikailag, strategiailag nagyon fontos szerepet toltenek be, es ha az eu ill. amcsik nem segitenek a torokok segitsegere az oroszok es kinaiak nagyon szivesen megteszik ezt....

Ha valaki megnezi hogy mi tortent az elmult 2 hetben mondjuk EUR/TRY parban, ahol is az extrem negativ szentiment ugy nez ki megfordulni latszik ez a par ~10 kereskedesi nap alatt 8%-ot mozdult es a swap is eleg jo benne...a torok lira konyeden erosodhet meg 30-40%-ot a kovetkezo 1-2 evben es meg gyonyoru kamatot is fizetnek erte....
(most azzal nem foglalkoztam ha eu-ban a valasztasok miatt lenne 1 kisebb felfordulas, ezt sem zarhatjuk ki teljesen)...

Szoval amikor a torok piacon bankokat, tavkozlesi ceget, coca cola es egyeb cegekbe fektettel aranylag elfogadhato aron, ha az amcsi piacokon levo atlagos rv-ek arazasahoz viszonyitod akkor kb. 30-40%-ert tudtal vasarolni 1 olyan piacon ahol a kovetkezo 5-15 evben a demografia is jocskan segiteni fogja a gazdasagi novekedest, nem ugy mint a legtobb fejlett orszagban ahol is a demografiai mutatok epp ellentetes hatasokat fognak kifejteni...
(e 1 klasszikus contrarian investment)

Azt azert ne feledjuk, ha majus utan, esetleg iden osszel lenne 1 komolyabb korekcio a piacokon, esetleg lenne recesszio az usaban (ami egyebkent jo nehany szektorban megfigyelheto) akkor a TUR ujbol tesztelheti az elozo melypontokat...(nem hiszem hogy ez szamodra problemat jelentene mert gondolom nem tokeattetellel kereskeded)...

Nekem van belole tobb szamlan is, cegesen is es CFD szamlan is...(nyilvan CFD szamlan mas idotavon es kockazttal kereskedi az ember ill. rovidebb idotavon...)

Sok sikert neked is hozza!!!
goapsy1
goapsy1 2017. 02. 14. 09:57
Előzmény: #5491  pomperj
#5493
A piacok felfogóképessége mostanság még az átlagosnál is nehezebb :)

Az náluk a jelszó, mint Mulder ügynöknél az X-aktákban: "I want to believe"! :)
És hisznek is, rendületlenül, az első méretesebb tökönrúgásig.
haywood 2017. 02. 14. 09:55
Előzmény: #5491  pomperj
#5492
Kedves János!

Eddig read only üzemmódban voltam, de van egy kérdés, amit már régebben fel szeretnék tenni. Először is köszönöm a sok információt, amit megosztasz velünk, én valószínűleg egy vagyok a sokból, aki sokat tanult a beírásaidból, még ha eddig nem is adtam visszajelzést.

Már egy ideje várod a medvepiacot az amerikai indexekben, mint a lenti hozzászólásból is látható. Azt is írtad, hogy ha kitör egy válság, az minden más piacra is hatással lesz.

Másrészt viszont több ajánlásod van olyan részvényekre/szektorokra, amik az utóbbi években alulteljesítettek és most kezdenek felfelé menetelni (tipikusan nyersanyagokkal összefüggő, DO, RIG, LAC, LIT, EWZ)

Az a kérdésem, hogy ha megtörténik a fordulat és az SPY elkezd lefelé esni, akkor ezektől a nyersanyag-kapcsolt részvényektől/ETF-ektől is érdemes megszabadulni szerinted? Pl. ha a LACDF kitör most felfelé, akkor az függetleníteni tudja magát egy általános visszaeséstől és érdemes lehet tartani, vagy ilyenkor el kell adni mindent (mondjuk nemesfémeket leszámítva)?
pomperj
pomperj 2017. 02. 14. 07:14
Előzmény: #5490  pomperj
#5491
1)A Flynn-lemondas uj helyzetet latszik teremteni: az egesz Russia Dosszier a Trump pofajaba latszik robbanni.

Elkepeszto erovel nyomoz a media. valoszinuleg igazolodik, hogy Flynn nem is volt hivatalban, es ugy targyalt az oroszokkal ellenkezo ertelemben, mint a kormanyon levo Obama Administracio hivatalos politikaja; az itt minimum hazaarulas; egy Trump-altal kinevezett Nemzetbiztonsagi Tanacsadorol? Flynnt az oroszok zsarolhattak?
Es Trump tudott rola!

Ehhez kepest a Nixon-Watergate balhe egy rosszul elsult apro vicc volt.

A piacok hamarosan felfoghatjak, mit jelent ha az USA-ban kormanyzati valsag tor ki?

2)Az SPY a Bollinger-csatorna folott volt tegnap egesz nap. Ilyesmi (3) hullamokban, azok vegen szokott elofordulni, es olyankor 3-5 ilyen nap szokott lenni; aztan alatt zar, es indul a korrekcio.
Na, azt kell elkapni.

3)Az arany tovabbra is gyenge, ahogy vartuk is; ez egy bull piacban egy kis (2 of 3) korrekcios hullam lehet, ami nem szokott soka tartani. Itt is arra szamitanek, hogy par napon belul a (3) ujra felfele megy tovabb. A GLD target tovabbra is 1300 folott van; jobb becsleshez latni kell legalabb ennek a korrekcionak a meretet es alakjat.

4)Olaj nem torte at hetfon az 54.5 szintet, hanem lefordult a tegnapi charton lathato ALT. strukturaba. Meg lehet valami kozbenso szerkezet, mint a vart (C) lefele, de fogy a valoszinusege.
A chart marad.

5)A Bond piac gyenge maradt, ma ujra esett. Egyre valoszinubb, hogy kesz (c of 4), es ujra esik (5) hullamban; es a 148 support csak (3) vege volt.

link

Ez egy kis atszamozas is egyben; mert a 4=a-b-c meg a szokasos 38%-ot sem kozelitettte, szoval egyel alacsonyabb timeframe-be illik inkabb. A lenyeget nem erinti:
Ha leszakitja a kritikus supportot, akkor a bond piacon itt hirtelen oriasi megrazkodtatas (nagy kamatemelkedesi ugras) lehet.
A dollar oriasit erosodhet?

A helyzet minden sikon kiszamithatatlan lett.

pomperj
pomperj 2017. 02. 13. 18:24
Előzmény: #5489  Tibi0002
#5490
Szerintem a
- Torok kicsit oldalaz itt, aztan megy fel tovabb; az elso korrekcio ujabb +10% felfele utan johet.
Ha evekig tartod? Sokkal jobb lesz, mint barmi Europaban.

-Uranbanyasz?
10 even belul tizszerezodik, minimum. Vagy 50x lesz.
Tibi0002 2017. 02. 13. 18:01
#5489
Bár nem szokásom másokra hallgatni, pomperj és kisvuk által írt infók miatt vettem januárban török és urán etf-et. 10 és 12% hasznom van eddig rajtuk. Csak ezt a kettőt vettem a sugallatukra. Természetesen, a döntésemért vállaltam a teljes felelősséget. Ha ugyanekkora mínusz keletkezett volna a vételeimen, azt is beírtam volna.

Elsősorban jópár évre vettem ezt a két terméket, és az elvárt hasznom is sokkal magasabb. Szóljatok, ha itt az ideje dobni, de csak több éves trendet tekintve. Nem akarok ki-be ugrálni bennük. :)
felcsorgok
felcsorgok 2017. 02. 13. 17:52
Előzmény: #5485  Törölt felhasználó
#5488
Köszi szépen! Én nem szándékozok egyelőre BTC-t venni, nem is tudnék, hiszen a szolgáltatónál nem elérhető, csak kíváncsi voltam a véleményedre.
mkbr220 2017. 02. 13. 08:39
Előzmény: #5484  pomperj
#5487
Szia,
Olaj chart-od alapján, ha kiesik a háromszögből az nem bear jel lenne?
Köszi,
pomperj
pomperj 2017. 02. 13. 07:20
Előzmény: #5476  pomperj
#5486
Beletrafaltam,
Katy Perry a Grammyn is a bubble-t enekelte;-)
Törölt felhasználó 2017. 02. 12. 22:43
Előzmény: #5482  felcsorgok
#5485
Szia,

Velemenyem szerint ez azok szamara erdekes akik meg nem rendelkeznek BTC-vel; Kinai kormany, jegybankok intezkedesei szerintem jobban hatnak az arfolyamra...persze nem mondom, hogy rovid tavon nem befolyasolhatja de kezd a volatlitas lecsokkeni...
Nehany ev es az eszmeletlen elmozdulasok helyett iden 30%-os negativ elmozdulas volt es ez idovel szepen csokkeni fog...
GBTC ( ha jol emlekszem 1 befektetesi alap vagy ceg aminek az arfolyama 1/10 BTC-t tesz ki) korabban 20%-os premium volt rajta, jelenleg 6-7% van rajta...
Korabban olyan hirek is voltak, hogy a hataridos piacra ill. Opcios piacra is bevezetik....( ezek a hirek csak az eszak-amerikai befektetoknek igazan fontos)...
En szemely szerint nem latom ertelmet olyan cegekbe ETF-be vagy start up-ba fektetni ami a BTC technologiara alapul...
Hogy miert mert ezek a cegek csak ugy lehetnek sikeresek ha a BTC betolti a hozzafuzott remenyeket, mert ha nem akkor ezek a cegek sem lesznek eredmenyesek...
Raadasul a start up cegeknel, unicorn-oknal eleg magas 60-90% a bukas eselye, szoval jelenleg aki BTC bef.alapba ETF-be vagy start upba fektet az csak noveli a kockazatot es csokkenti a hozam lehetoseget...10-15 ev mulva ha esetleg a BTC mondjuk 1 olyan digitalis currency lenne mint az SDR ( a fiat money resztol eltekintve) vagy olyan commodities-nek szamitana mint napjainkban az olaj, arany, esetleg CHF na akkor el lehet kezdeni nezegetni a BTC technologiara ill. Szolgaltatasokra szakosodott cegeket..,,

A velemenyem nem valtozott a BTC-vel kapcsolatban, szerintem minden portfolioban illene minimum 0,5-1%-ot BTC-ben tartani...
Egyszeruen tul jo a hozam/kockazat arany ahoz hogy ilyen lehetoseg mellett el menjen az ember...

U.i: amikor en elkezdtem vasarolni gyujtogetni akkor az ar 250-300$ ill. 400AUD korul volt, es lehetseges kimenetelt 40000-1M$-ra tettem amire 50%-os bukast adtam...; jelenleg hogy a BTC el bukik kb. 20-30%-os esely van, es hasonlo esely hogy nem csak nem buki el de nem fog hatalmas novekedest produkalni... viszont van 40-60% esely hogy betolti a hozafuzott remenyeket...
Nyilvan az ar emelkedesevel a hozam lehetoseg csokken es a kockazata annak hogy teljesen bedol az csokken, de hogy atalakitjak vagy raepitenek 1 meg jobb rendszert ( etherium) vagy valami hasonlot annak viszont a kockazata no...
Magyarul a hozam/kockazat folyamatosan csokken, de meg igy is lehet benne 30-szoros penztol kezdve akar 100-szoros ( extrem jo esetben)...
pomperj
pomperj 2017. 02. 12. 18:57
Előzmény: #5477  pomperj
#5484
A jovo het trading tervehez erdemes atnezni az oras chartokat.

1)SPY-t az elozoben letargyaltuk. Az utolso 3 nap, febr.8 ota, az 5 perces charton szep klasszikus impulzus van. Innen egy kis visszateszt kovetkezhet, 2305 korulre. Aztan tovabb fel.

A Russel2000 index kitort, ez megerositi a varakozast. Ott 3-5% rally valoszinu.

2)Az arany mar tricky.
link
valami hasonlo fractalt varnek, mont a masik kek kockaban.

A GDX-tol is ehhez hasonlot varok, csak a korrekcio kisebb lehet. Persze, ha a SPY tenyleg megy tovabb fel, es nem zar Bollinger alatt. Mert akkor mas a helyzet: akkor GDX-nek egy melyebb korrekcioja formalodhat.

3)Az olaj.
Bullt mutat a crude 5-30 perces chart. Bullnak nez ki ADX es TASI, tehat a 2 legnagyobb arab OPEC kitermelo az oras charton. Sot a penteken eros volt naposon is. Lasd Blogban.

link

Jo lenne hetfon hajnalban Azsiaban atutni az 54.40 szintet, es kitorni; onnan szabad az ut felfele.

Ha nem tud attorni most (ez a piros valtozat), akkor most egy (b) csucs van. Es (wave c) melyebb korrekcio indulhat; az a hianyzo (c) hullam, lasd korabbi chart. Nem bear, hanem korrekcio.

4)Bond.
2016.juliustol decemberig esett, az 5 honap. A korrekcio eddig 1.5 honap. Szoval lehet hogy kesz van az a-b-c korrekcios hullam, ahogy rajzoltam. De szebb lenne, ha meg csak (c)-bol az elso (i-ii) wave lenne kesz.
Es magasabbra menne, a 2 kek ellenallas savjaba.

pomperj
pomperj 2017. 02. 12. 16:36
Előzmény: #5481  eurocent
#5483
Nagyon klassz gondolatmenet.
Kosz. Gratulalok.
Erdemes volt haromszor elolvasni.
felcsorgok
felcsorgok 2017. 02. 12. 11:38
Előzmény: #5475  Törölt felhasználó
#5482
Ez nem olaj téma, hanem Bitcoin:

link

E szerint a SEC márciusban jóváhagyhatja az első Bitcoint tartalmazó ETF-et, ami tovább pörgetheti fel a Bitcoin árfolyamát. Fontos tudni, hogy én egyáltalán nem vagyok érdekelt a Bitcoinban, nem pozicíóból írok, inkább csak mint érdekességet megemlítettem. Te mire számítasz? A cikk szerint ha bevezetik, igen nagy emelkedés lesz, a bevezetés elmaradása esetén kb 50% mínusz lehet a negatív oldalon.

eurocent 2017. 02. 12. 10:19
Előzmény: #5480  pomperj
#5481
US500 1M nagyított: link
Egy kis kiegészítés a tegnapi gondolatmenethez...
US500 havi chart projekció menete:
1. Szélsőérték alapján, azaz US500 min gyertya top (1974 október) és vélt 1-es gyerta topra (2000 március) illesztve egy parallel csatornát, a csatorna alja a vélt 2-es gyertya aljára (2009 március) került.

2. Feltűnik, hogy 2000 március és 2009 március közötti hullám tankönyvszerűen egy flat korrekciós alakzatot ábrázol (vélt 2-es hullám). Mérete a max W1*0,618-tól mindössze 666,79-630,87=35,92 ponttal marad el.

3. Tankönyv szerint flat alakzat (jelen esetben 2-es hullám) után egy megnyúlt hullám következik (vélt 3-as hullám). Ránézésre látható hogy ez teljesülni látszik.

A hármas hullámmal kapcsolatos szabály, hogy az nem a legrövidebb. Ez a szabály is teljesült, mert W1=1491,91 vélt W3=1652, 46 jelenleg. Viszont 1491,91/1652,46=0,9028 az arány, időben mérve W1/W3=305/95=3,2105, amelyek nem fibo számok, tehát W3 elvileg még nincs kész.

De, mégis lehet egy kapcsolat a W1 és W3 között. W1 bottom 60,96, W2 bottom 666,79, arányuk 60,96/666,79=0,091423 emi egy 10-es szorzóval megegyezik W1/W3 hányadossal. Szóval nem kizárt, hogy vélt W3 készen van, de ezt a lehetőséget egyelőre elvetném.

4. Ha a vélt W3-as hullámot nézzük, nekem úgy tűnik, hogy 2009 március és 2010 április volt w1=1, ez 1219,8-666,79=553,01 pont. Ha w3=w1*1,618=553,01*1,618=894,77 pont, csúcs 894,77+1010,91=1905,68, ezen már túlhaladtunk. Vegyük a 2,618 szorzót, azzal w3=553,01*2,618+1010,91=2458,69, ez még előttünk van. Ha felveszek a vélt w3-ra egy 0/100 fibo-t, akkor a megnyúlt w3 hullám i és iii-sa pont a fibo 23,6 és 0,786 körül fordult.

Tankönyv szerint nagyobb időtávon nem a hullámok abszolút értékét hanem a százalékos változását érdemes figyelni. A charton jelzett %-os változások közel fibo számok és i=v.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek