Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 02. 09. 21:43
#5460
Most hallottam az itteni ABC NEWS-on:

januarban a debt counselling service-ben 14000 telefon hivasra nem tudtak valaszolni, mivel nincs elegendo munkaero hogy fogadja a hivasokat...
a statisztikak azt mutatjak hogy a haztartasok kozel 30%-a kuszkodik valamilyen formaban a lakashitlekkel...
(mikozben a mindenkori melyponton van a jegybanki alapkamat itt es az ingatlanok rekord osszegekert kelnek el mert a vevok egymast licitaljak tul)...
Kozben az elmult napokban vasarolgatjak a bankokat az ASX-n...
Nagyon csunya, ronda felfordulas lesz ebbol!!!
Törölt felhasználó 2017. 02. 09. 21:12
Előzmény: #5457  pomperj
#5459
Hat az alacsonyabb aljak megvoltak es most jott 1 alacsonyabb csucs...
Teljes mertekben egyetertek ha a december kozepen latott aljak esnek az nagyon erdekesse teszi a helyzetet...

link

ugye azt is tudjuk, hogy a Kinaiak nem eroltetik mar nagyon a US Treasuryket es a Szaudiak sem, sot ha minden igaz akkor ok szepen csendben csokkentik a pozikat ill. hadjak kifutni, eleg valoszinunek tartom, hogy nem igazan fognak beugrani egy ujabb 20 ill. 30 eves kotvenybe...
Valoszinunek tartom, hogy a rv piacon sem ok vasarolnanak esz nelkul....

Mit gondolsz a plunge protection team az S&P ill. az amcsi rv piacokat fogja venni vagy esetleg az amcsi allamkotvenyeket...
melyik hordoz nagyobb kockazatot az rv vagy a bond piac esese...
goapsy1
goapsy1 2017. 02. 09. 20:16
Előzmény: #5457  pomperj
#5458
Kötvényekhez nem értek, de ez vmi amcsi-specifikus lefordulás?

Ránéztem a bund-ra, megy, mint a meszes.
pomperj
pomperj 2017. 02. 09. 19:48
Előzmény: #5456  pomperj
#5457
9)Bonds
A vegere hagytam a kritikus temat.

link

nekem nem tetszikez a lefordulas; ebbel nagy baj is lehet. Jo lenne, ha meg egy emelkedesi probalkozast latnank es nemi erot mutatna.
De egyaltalan nem vagyok nagyon bizakodo. Ha kialakul 60-240min charton egy impulzus innen, akkor atmegyek ovatos shortba.

pomperj
pomperj 2017. 02. 09. 18:41
Előzmény: #5455  pomperj
#5456
7)PBR
Tegnap mar volt 9-el kezdodo aron.
Kozel kesz van a korrekcio. Szebb lenne 9.3 alatti (c of 2) melyponttal, de nem biztos hogy megteszi ezt a szivesseget. A PBR rally 8 honap es +400% volt, es az meg csak a bull ciklusbol az (1) hullam. Tehat a korrekcio 5 honaposra varhato (5/8 jol kozeliti 0.62-t),
es a merete eddig fibo 23%. Nem vagyok biztos hogy lejon fibo 38%-ig.

Amikor legkozelebb 9 szamot latok, elkezdem venni.

8)Mexico
Az FMX index felfele indult. Vege a Trump-ijedtsegnek. Lehet longra indulni Mex-ban.

pomperj
pomperj 2017. 02. 09. 18:25
Előzmény: #5454  Törölt felhasználó
#5455
1)ma is magyarul tudom magam jobban kifejezni; igaz, 3-5 honapot vagyok Tihanyban minden evben. De bizonyos szituaciokban az angol kifejezesek esnek be eloszor. Az uj, gyerekek altal hasznalt Magyar szofordulatokkal vagyok zavarban; nem ismerem a preciz ertelmezeset.

2)QCOM
A multkori, bull velemenyem maradt, es egyetertek. Epp itt az ideje egy (b) felpattanasnak a gap aljaig tarthato.

link

3)India megy tovabb fel, pedig kis korrekciora szamitottam. De hat a (3) hullamok ilyenek: kitarto es stabil emelkedes; az idealis trade.

4)A GLD
Az utolso alj ota 9 napja emelkedik. Lassan megvan a szokasos 8-11 napos fel-lendulet
(A GLD Fourier analizise 17 napos legrovidebb ciklust mutat, es 40 napos a dominans)
szoval kis korrekcio mar idoszeru.
A stochastic is tulvett.
Van egy fejfeletti ellenallas is, meg a tavaly oktoberi supportbol, ami most ellenallas.
De alapvetoen GLD bull, es joval feljebbre varom.

Allitolag Drukckenmiller is visszaszallt GLD-be; a Trump-rally elejen szallt ki aranybol, es atment SPY-ba. Most allitolag ujra ket labbal van aranyban.

5)Az Uran banyaszok csinaljak a korrekciojukat a jan.13 top ota. Most mar (c)-ban vannak es szerinem itt mar nezegetni kell hogy hol kell elkapni az aljat.

5)Torok Trade
Szepen mukodik december ota. Mindegyik mar 20-25% pluszban van. Azert lassankent feljebb kell venni a stoploss-t. Nem erdemes kiulni a korrekciot,mert fibo 62% lehet a merete, es annyit kar elengedni.

6)Olajosok
Az a chart Jan.29 ota jol mukodik;
link

rovidebb timeframe-en ugy nezem, meg egy eses van benne
link

De azert par napon belul kesz lesz ez a (2 of C) korrekcico.
Es mehet tovabb fel, egy szebb (3 of C) hullamban, a target 62-65 fele.

Törölt felhasználó 2017. 02. 09. 09:29
Előzmény: #5449  upgrayeddAKS
#5454
"az ipse helyesirasa" sem igazan tokeletes...
mondhatnank tele van hibakkal...

Az anyanyelvel kapcsolatban szamodra fontos, mivel minden nap ezt hasznalod...
en pedig az angolt hasznalom a minden napokban...
es nem csak beszedben hanem irasban, ill. amikor a billentyuzetet utogetem....
(ha nem haragszol nem fogok azert magyar billentyuzetre valtani a desktopomon, laptomon, ipad esetleg a telefonom mert valakit zavar, hogy eppen a magyar helyesirasban hibat kovetek el)...mikozben informaciot osztok meg...
aki erteket talal benne az elolvassa aki nem az meg vagy tul lep rajta vagy elobb-utobb elfogadja hogy ezen nem fogok valtoztatni...

Velemenyem szerint eleg jo a magyarom ahoz kepest hogy tobb mint 16 eve nem elek mo-on, ha pedig azt veszem hogy nehanyan 2-3 ev utan torik a magyart ill. megjatszak azt hogy mar nem tudnak igazan magyarul akkor buszke vagyok a magyar nyelv tudasomra...
Szamomra a tolarencia ill. kulonbozo velemenyek elfogadasa ill. merlegelese sokkal fontosabb mint az hogy valakinek jobb ill. kevesbe jo eppen a nyelvtana vagy mas egyeb kepesege...

Mas "ami pedig a nagy nevek kovetese"...
ki allitotta hogy Kyle-t kovetem vagy mast; egyszeruen megosztottam 1 videot amiben szamomra erdekes informaciok voltak...
lehet hogy szamodra nem volt benne informacio...
Nem kovetem se Kyle-t se mast, viszont van jo nehany nev a szakmaban akivel ha interju vagy velemeny lat napvilagot akkor elolvasom...
aztan levonom a sajat kovetkezteteseimet...
azert mert 15-16 evvel ezelott olvastam nehany erdekes okos dolgot Warren Buffet-tol nem jelenti azt hogy ot kovetem...
Hidd el szivesen olvasnek toled is ha lenne ertekes informacio egyelore nem tul sokat talaltam....
bar lehet hogy ez az ne hibam es nem ertem meg meg ra...; persze az is lehet hogy nem igazan osztottal meg szamomra ertekelheto informaciot...
valojaban nincs jelentosege....
Nem vitatkozom se veled se Kyle-val, mindenkinek meg van a maga velemenye, a tied hogy Kyle tortenelem tudasa gyatra...
en ezt se es ennek az ellenkezojet se tudom bizonyitani; egyebkent szamomra barhogy is legyen ennek egyaltalan nincs jelentosege...

Velemenyem viszont lenne a tortenelemmel kapcsolatban, maga a tortenelem egy eleg rugalmas ellasztikus dolog es elegge nezopont, kultura es rendszer fuggo...
most olyan aprosagokrol nem is beszelunk hogy a szemelyiseg ill. gondolkodas mod fejlodesevel a sajat velemenyem ill. velemenyed is jelentosen valtozhat ill. az ido fuggvenyeben...

Szerintem Kyle videoiban ill. interjuiban rengeteg hasznos informacio van eppen ezert ha talalok valami ujat meghallgatom ill. megnezem...ez nem jelenti azt hogy kereskedem es azt se hogy valamit pedig igen...

szamomra hogy 1 informacio youtube-rol, cnn-rol, portfoliorol, emailbol, mo-rol, del-afrikabol vagy au-bol jon nincs jelentoesege, maganak az informacionak van jelentosege, erteke...

Legyen szep heted ill. hetveged!
Törölt felhasználó 2017. 02. 09. 06:23
Törölt hozzászólás
#5453
Törölt felhasználó 2017. 02. 09. 06:10
Törölt hozzászólás
#5452
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 02. 09. 04:00
Előzmény: #5393  McDee
#5451
Maradt még korábbról egy restanciám a QCOM kapcsán. FTC elindította a vizsgálatot még januárban (múltkor ezt is elszabtam, és a DoJ-nál kerestem, amit az FTC-nél kellett volna), a QCOM és az FTC persze eléggé "eltérő szemszögből" nézi ezt...
Apple-nél a QCOM és az Intel a modemben versenyeznek csak, így én ennek a pernek nem látom (már) akkora jelentőségét már csak azért sem, mert totál igazad van ebben is: "a legesélyesebb jelölt - Intel - technológiai hátrányban van." Viszont ebben a QCOM és a Huawei között húzódhat még komolyabb törésvonal - utóbbi szintén élen jár az 5G fejlesztésben, és az a QCOM egyik "szerencséje", hogy a kínai eszközöket a legtöbb gyártó nem tartja elég biztonságosnak a kémprogramok miatt...
(Ha CPU-ról lenne szó, abban nem volnék biztos, hogy megmarad az Intel előtti QCOM-előny... bár elég jelentős ott is az előny még. Viszont a Samsung valamivel jobb SoC-ket készít még mindig a QCOM-nál, noha nem konzisztensen jobbat.)
Szóval ja, teljesen eltúlzott az elmúlt időszak QCOM-büntetése. De ha nem ilyen lenne a piac, akkor nem teremtene annyi jó beszállót :)
LEhet amúgy masszív DD is a pozin, de a QCOM most elég "olcsó" :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 02. 09. 03:45
Előzmény: #5446  upgrayeddAKS
#5450
jav.: ...nem tud arra rávenni, hogy ne "a teljes eseményteret" igyekezzek felmérni, átlátni, vagy legalább megbecsülni.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 02. 09. 02:56
Előzmény: #5445  Törölt felhasználó
#5449
" gyakran felhivod a figyelmemet a helyesirasra, ami engem abszolut nem erdekel,.... "

Bár kezd (?) az ipse elméje megbomlani, azért abban igaza van, hogy a helyesírás egy kicsit annál fontosabb, mint elsőre tűnik. Ha hozzászoksz a "csapodár" írásmódhoz, akkor onnan nehezebb "visszatérni". Én pl. inkább lépek be és írok ritkábban (időt nyerve ezzel), mint hogy one-linerekben kövessek el kismillió "szabotázst anyanyelvem ellen" :)
Hiába terjednek a neten az automatikus ellenőrző (szemantikai, szintaktikai, stb.) szoftverek, ezek nem helyettesítik magát az IGÉNYESSÉGET. Nem mondom, hogy szépirodalmi mű legyen minden beírás (nagyon extrém volna), de valami határra szükség van a nívó érdekében, amit persze mindenki saját maga "beállít" majd valahogy. Szóval az a lényeg, hogy előbb-utóbb devalválódnak az igények, ha engedünk belőlük: mint amikor valaki elkezdi a kuka mellé dobni a szemetet, a többi meg folytatja. Egy idő után megszokott képpé válik a szemét az utcákon, stb. Ez a folyamat maga a lefelé tartó spirál...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 02. 09. 02:30
Előzmény: #5395  Törölt felhasználó
#5448
Hsz.-ed másik fele igazi "gyöngyszem", így egyelőre csak anynit reflektálnék rá, hogy sikerült teljesen félreértened egy eleve OFF témát. Én konkrét "recepteket" osztottam meg, amit nem muszáj kipróbálni. Keverted a szezont a fazonnal. De annak örülök, hogy van közös nevező :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 02. 09. 02:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#5447
Komolyan mondom, hogy ebbe bele fogsz őrülni, ha így folytatod. De most mákod van, mert adok neked fogódzó pontokat...
1. konzisztencia-teszt: az 5445-ben leírt hsz.-ben Kisvuk belinkelt egy táblázatot. Ezt össze tudod vetni önmagával is (hogy a táblázat egyes oszlopai konzisztensek-e) és azzal, amikor az 5342-ben leírta a pf-ját. Pláne, ha felismered, melyik brokicég felületét rakta be...
2. ha megvan az 1. pont eredménye, akkor vagy az jön ki, hogy Kisvuk nem csalt (ill. nem tudod, hogyan tette, de akkor meg olyan ügyes, mint Houdini, és azt kellene elismerned), vagy le tudod leplezni. Akárhogy is lesz, de ezzel a módszerrel lényegében kiderítheted az igazságot, és nem kell visszajárnod, mint egy béna kísértetnek egy B-kat. horror filmben. :) Nem kell tehát önmagad kínozni tovább - mindenki nyer.
Hajrá!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 02. 09. 02:20
Előzmény: #5395  Törölt felhasználó
#5446
Nézd, én értékelem az igyekezetedet, de komolyan. Nyilván nehéz volt neked megtanulni a befektetési szakmából egy sereg dolgot autodidakta módon. Nem vitatom, hogy sok területen az a jó, és nem a "klasszikus oktatás". Sőt, a befektetéseknél is néha csak hátrány az a "szemellenző", amit a klasszikus oktatás ad. DE! Mindez az alapösszefüggéseken nem változtat. A híres-hírhedt "görög betűket" sokan nem ismerik például. (Btw. tudod, miről van szó? Nem muszáj, mert ez is csak egy szelet ezen a területen.) Másik összefüggés: Kyle történelem-tudása csapnivaló és/vagy manipulált adott videóban (levezettem, hogy miért - ha van kedved, azzal a levezetéssel vitatkozz, és ne olyan állításokkal, amiket nem jelentettem ki).
Ami pedig a "nagy nevek" agyatlan követését illeti: kövesd nyugodtan a vágóhídra, ahol majd az olyan "okosok" kerülnek terítékre, mint a vakhitűek. Én megmaradok a jó, öreg, évszázadok óta bevált módszertannál, a tudományos metodikánál, és sem Kyle Bass, sem más "nagy név" nem tud arra rávenni, hogy "a teljes eseményteret" igyekezzek felmérni, átlátni, vagy legalább megbecsülni. Vannak, akik beérik a szórással vagy a várható értékkel, de nekem min. mindkettő kell :) Tömören fogalmazva: a módszer(tan) a fontos, ami időtálló. Kyle Brofslovski / Bass :) jóval gyakrabban téved, mint mondjuk a tudományos módszertan. Számomra tehát egyértelmű, hogy nem őt fogom "követni". Az egyén ugyanúgy tévedhet, mint ahogy én is meg Kyle is. Remélem, így már érthető(bb) voltam.
Törölt felhasználó 2017. 02. 08. 23:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#5445
az elso 2 szo elegge ellentetbe van a "nagy arc helyett tobb szerenyseget ajanlanek..."-kal

Azzal azert a tobbseg tisztaban van, hogy te sokkal tobb vagy mint aminek elsore latszol...
persze nem biztos hogy jo ertelemben!!!

Eleg gyakran felhivod a figyelmemet a helyesirasra, ami engem abszolut nem erdekel, ezzel szemben a sajatodera nem igazan forditasz figyelmet....

magyarul te keresed az osszes emberben a szalkat,de sajat magadban a gerendat sem vagy kepes eszre venni!!!

es mivel az eleted arrol szol hogy masok hibajan, tevedesen lovagolj, halkan megjegyeznem, hogy csak az utolso par hetben mirol maradtal le egyetlen tevedesed miatt...
;)

link

"eloszor tanuld meg kereskedni a bitcoint" ja hogy meg demon sem ment????
viszont gunyolodni tudtal rajta...
(kezd egyre dragabb leckenek tunni szamodra)....
ip cimmeimel es a szamitogepeimmel nem kell kulonosebben foglalkoznom, mert azokkal az elektronikus eszkozokkel amivel kereskedest folytatok, azokat nem hasznalom masra, neked arrol viszont halvany foglamad sincs...

Viszont en korultekintobb lennek a helyedben azt hallottam tavasszal rengeteg baleset tortenik mo-on...
Biztos sok embernek hianyoznal...

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2017. 02. 08. 22:41
Előzmény: #5443  Cipolla22
#5444
fullon vagyok én is
Cipolla22 2017. 02. 08. 22:17
Előzmény: #5441  Törölt felhasználó
#5443
Ugy gondolom hogy iden meglesz. Tavaly meg tavaszra vartam, lassuk.
Törölt felhasználó 2017. 02. 08. 21:30
Előzmény: #5441  Törölt felhasználó
#5442
és úgy általában vélemények WTI-ről...?
Törölt felhasználó 2017. 02. 08. 20:53
Előzmény: #5438  Cipolla22
#5441
mire várod a 60-at...?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek