Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2012. 01. 22. 19:45
#12000
Hogy mik vannak...

link
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 19:29
Előzmény: #11998  Törölt felhasználó
#11999
kis számlával is lehet szép profitot elérni, kérdés érdemes-e : idő,fáradság, megtérülés? ezt mondjuk 1000 dollár alatti számlákra értem elsősorban.

a kis számla arra való, hogy felmérje a merész trédelő alkalmas-e mentálisan elviselni a forex piac sajátosságait, eltud-e szakadni gondolatban a részvénytőzsdén beidegződött szokásoktól(plö ráülni és tartani)
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 19:21
Előzmény: #11997  Törölt felhasználó
#11998
Jaj Macko, azt hittem túlbeszéltük már ezt a "kis számlát"! Te, aki már sok-sok éve koptatod a klaviatúrádat ezen a fórumon, hány embert láttál itt milliós számlával elvérezni? Na ugye! Azokat a pszichikai csapdákat, amiről Péter írt, se kicsi, se nagy számlával sem lehet elkerülni, csakis hittel, kitartással, és önfegyelemmel. Minden kezdő trédernek ezeket kell magában megerősítenie. Amíg ezt nem teszi, nem jobb, ha kis számlákat nulláz le? Persze, ha jobban belegondolok, és tegyük fel jutalékot kapnék a kezdők számlanyitásából, azonnal én is mindenkit lebeszélnék róla, hogy kis összeggel kezdjen trédelni. :DDDDDD
Törölt felhasználó 2012. 01. 22. 17:09
Előzmény: #11993  Törölt felhasználó
#11997
/133/ poszt

link
fxboy
fxboy 2012. 01. 21. 18:01
Előzmény: #11995  Törölt felhasználó
#11996


Mindenesetre tanulságos az eszmecserétek.

Kössz mindkettőtöknek!!

Törölt felhasználó 2012. 01. 21. 13:55
Előzmény: #11994  szarvasvadasz
#11995
Csak egy utolsó gondolat.
Amit leírok, az a saját tapasztalatom alapján kialakult vélemény. Tudom, és el is fogadom, hogy aki más utat járt be, mást tapasztalt, ezért más a véleménye róla, én legfeljebb csak másképp értékelem.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2012. 01. 21. 13:46
Előzmény: #11993  Törölt felhasználó
#11994
OK.
Törölt felhasználó 2012. 01. 21. 13:33
Előzmény: #11990  szarvasvadasz
#11993
"Ha röviden össze szeretném foglalni a mondandód lényegét, akkor az ez lenne:
- ne várjunk az ideális beszállási pontok kialakulására
- vegyük meg/adjuk el a pull-backeket, ha az árfolyam természtes támasz/ellenállási zónához ért (avagy nyissunk az egyel magasabb timeframen uralkodó trend irányába)
- mindezt akkor, ha a szabályaink szerint mindehhez jó R/R hányados tartozik"

Nem ez volt a lényege. Szerintem félre értetted.

Röviden arra szerettem volna rámutatni, hogy a kereskedést nem a piacelemzés tökéletesítésével tudjuk eredményesebbé tenni (aki ezt erőlteti, még eredménytelenebb is lesz), Hanem a pozíció menedzselésével.

"Illúzió, a tanulási szakaszt leszámítva."

Ez a szakasz meddig is tart? Szerintem akkor elég sokáig lehet kis tőkével kereskedni.

"amivel érdemes üzletszerűen elkezdeni üzletileg értékelhető mennyiségű profit reményében, éppen a kockázat folyamatos alacsony szinten tartása miatt ez az alsó határ."

Ha a kockázatot és a pszichikai nyomást alacsonyan akarjuk tartani, akkor 10-20 000-nél többre van szükség szerintem. El lehet kezdeni ennyivel, de magas lesz a kockázat, így a nyomás is nő az emberen, és nem fog tudni megfelelő döntéseket hozni. Ugye most nem a tanulási, hobbi szerű kereskedésről beszélünk, hanem az üzletszerűről.

"...Az egyik ilyen az, hogy kis tőkével is lehet forexen boldogulni...,"

Ebben a mondatomban az "IS"-en van a hangsúly.

"Hangsúlyozhatod, hogy számodra fontosabb a pozíció menedzselése a jó beszállási pontnál, de valójában ez "sántít", mert az igazán jó Risk/Reward hányadosú set-upok a jó beszállási pont megválasztásától lesznek azok, kihasználva a piac momentumát és annak az irányába kereskedve, nem ellene."

Ezt az "ideális beszállási pontot" kidobhatod a kukába, ha nem a találati arányodhoz megfelelő R/R hányadosú "ideális kiszállási ponton" zárod le a pozíciót. A tréderek többsége megtalálja a jó beszállási helyet, ezzel általában nincs gond, de utána nem jó helyen zárja le a pozíciót, ezért folyamatosan apad a tőkéje.

"úgy hogy általánosságban ez a legrosszabb találati arányt biztosító manuális "stratégia".

Pontosan ezért hoztam fel példának. Rossz találati aránnyal is LEHET, - nem kell - kereskedni. A kereskedés kezdetén igen sok pénzt vesztettem ezzel a módszerrel, úgyhogy most igen sokat kell keresnem vele ;) A alacsony találat miatt kell csökkenteni a pozi méretét, és az eleve kis stopot minél gyorsabban 0-ba húzni. Nem mondtam, hogy ezzel a módszerrel kezdjen bárki is kereskedni. Sőt minden kezdőt óva intenék tőle. Én viszont szeretem, mert a kellő önfegyelemmel mindig alacsonyan tudom tartani a kockázatomat, a profit pedig ha jön, elég magas. Olyan, mint a pókerben a "kézben kis párok" (22-77-ig). Statisztikailag a legjobb hozamú lapjaim közé tartoztak. Magas volt az elvárt értékük. Szinte mindig játékba mentem velük, ha az ellenfél előtt sok zseton volt (jó TP), ha kevés volt a zsetonja dobás, mert ezekkel a lapokkal sokat kell nyernem, hogy hosszútávon profitot termeljen. A flop után könnyű volt döntenem, ha a párom tercé fejlődött, nagy esélyem lett egy jó profitot elvinni, ha nem, akkor könnyű szívvel megszabadultam tőlük, így csak a kezdő tétet buktam (kis SL). Észre lehet venni, hogy a pókerben nincs breakeven. Ez csak a tőzsdézők tehetik meg. Tőzsde vs. Póker 1:0 :DDDD
Törölt felhasználó 2012. 01. 21. 12:39
Előzmény: #11989  Törölt felhasználó
#11992
igen olvastam. az egész kereskedésem az ő, és a Mark Douglas féle filozófiára próbálom építeni.
Törölt felhasználó 2012. 01. 21. 12:07
Előzmény: #11990  szarvasvadasz
#11991
A kevés pénzes mm-et én se javaslom.

A 10k eur/usd nyitóval - persze ha már megvolt a tanulópénz - indított kereskedéssel lehet minimálisan biztosítani, h ne kelljen állandóan attól tartani, h "basszus, ellenem megy, zááárni kell, óóóóóó".

Persze itt is meg kell tartani a szabályokat, de amikor kevéssel "játszottam", állandó para volt és a találati arány is rosszabb lett.

Így most több a para is. :)
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2012. 01. 21. 10:00
Előzmény: #11988  Törölt felhasználó
#11990
"...Az egyik ilyen az, hogy kis tőkével is lehet forexen boldogulni...,"

Illúzió, a tanulási szakaszt leszámítva. Minimum 10 000 USD, 20 000 USD az ajánlott összeg, amivel érdemes üzletszerűen elkezdeni üzletileg értékelhető mennyiségű profit reményében, éppen a kockázat folyamatos alacsony szinten tartása miatt ez az alsó határ.

"...sokkal fontosabb a pozíció menedzselése, az hogy mikor és hol szállok ki, mint az, hogy egy tökéletes beszállási pontot találjak. Ez utóbbi az én ismeretemben nem is létezik, és jelentősége sincs abban, hogy pénzt keressek...Azt már korábban is írtam, hogy jelentős szinteket próbálok keresni a charton, ahol kis kockázattal tudok belépni, és lehetőleg ennél nagyobb hozampotenciál legyen a piacban..."

Amit a charton formálódni látsz, attól lesz kecsetető R/R hányadosú piacra lépési lehetőség, hogy a szabályrendszered alapján objektív válaszokat kapsz az alábbi kérdésekre:
- hol kellene belépnem a piacra?
- hol van(nak) a potenciálisan elérhető célára(i)m (TP1 és TP2)?
- hová kerül(nek) a stop(ok) (SL1 és SL2)?
- és végül ezek alapján milyen Kockázat/Hozam tartozik a set-uphoz?

Ezt a három adatot egyszerre kell ismerned ahhoz, hogy objektíven meg tudd ítélni, elég jó-e az előálló set-up R/R-je ahhoz, hogy belépj a piacra vagy várj inkább a következő alkalomra.

Hangsúlyozhatod, hogy számodra fontosabb a pozíció menedzselése a jó beszállási pontnál, de valójában ez "sántít", mert az igazán jó Risk/Reward hányadosú set-upok a jó beszállási pont megválasztásától lesznek azok, kihasználva a piac momentumát és annak az irányába kereskedve, nem ellene.

"...Nem valószínű, hogy elsőre eltalálom az alját, ezért kis stopot kell használnom (10p)...Az eredményesség titka, hogy nem lépek be olyan poziba, ahol nem tudok megfelelő hozam/kockázattal tervezni, és ha nő a kockázatom, akkor csökkentem a pozi méretét."

Az alj/tetővadászat hullámelméleti alapon pl. értelmezhető ugyan, de adott/felismert mintázat esetén lehet rá építeni csak (az Elliott alapú robotok nem véletlenül vadásznak egy nagyobb időtávon kialakuló mintázat utáni C hullámra), úgy hogy általánosságban ez a legrosszabb találati arányt biztosító manuális "stratégia". De értelek, csak mondom.

Ha röviden össze szeretném foglalni a mondandód lényegét, akkor az ez lenne:
- ne várjunk az ideális beszállási pontok kialakulására
- vegyük meg/adjuk el a pull-backeket, ha az árfolyam természtes támasz/ellenállási zónához ért (avagy nyissunk az egyel magasabb timeframen uralkodó trend irányába)
- mindezt akkor, ha a szabályaink szerint mindehhez jó R/R hányados tartozik

És akkor máris ott tartasz, hogy ideális beszállási pontokat keresel (és persze tőkét védve pozíciót méretezel) ;-)
Törölt felhasználó 2012. 01. 21. 08:48
Előzmény: #11988  Törölt felhasználó
#11989
ismetelten csak annyit lehet ra mondani h ugyes :)

az irasodbol kiderul h valoszinuleg te is olvastad a birger konyvet :P
Törölt felhasználó 2012. 01. 21. 00:29
#11988
Áve! Összeszedtem pár gondolatot, ami egy tréd kapcsán felötlött bennem. Előre is elnézést kérek a terjedelme miatt, de remélem mindenki talál a számára értékes részeket benne.

Mai napra nem terveztem kereskedést, mert délben volt egy kis dolgom, mégis egy remek lehetőséggel találtam magam szemben a délelőtt folyamán, amit vétek lett volna kihagyni. Elsőre kis jelentéktelen trédnek gondoltam – azt leszámítva, hogy az első percétől, az utolsóig élveztem a pozícióban lenni – viszont miután újra megvizsgáltam, több olyan dolgot is találtam, amit példaértékűnek gondolok. Az egyik ilyen az, hogy kis tőkével is lehet forexen boldogulni, a másik, hogy alacsonyan lehet tartani a kockázatot olyan kereszten is, mint az EURUSD, és hogy sokkal fontosabb a pozíció menedzselése, az hogy mikor és hol szállok ki, mint az, hogy egy tökéletes beszállási pontot találjak. Ez utóbbi az én ismeretemben nem is létezik, és jelentősége sincs abban, hogy pénzt keressek. Megértem, hogy ezt sokan másképp gondolják, hisz itt a topic 90%-ban arról folyik a diskurzus, hogy mi, mettől, meddig mehet. Ezt én nem tartom problémának, csak azt ha erre van helyezve a legtöbb hangsúly. Az hogy valaki azt gondolja, hogy ő azért sikertelen, mert nem talál jó lehetőségeket, mindig rosszkor lép be, ezért még több időt fordít piacelemzésre, hírek puzzle darabkáit rakosgatva próbálja tökéletesíteni a piacra lépést, ez nem segít. Ez energiát és időt vesz el az értékes munkától, ami a pozíciómenedzselésből (exit stratégia, MM, RR), és önmagunk menedzseléséből (tréd napló, pszicho napló, és ezek rendszeres elemzése) kellene, hogy álljon.

A tréd(ek) első ránézésre scalpolásnak tűnnek, de én úgy gondolom, nem sok köze van hozzá. Azt már korábban is írtam, hogy jelentős szinteket próbálok keresni a charton, ahol kis kockázattal tudok belépni, és lehetőleg ennél nagyobb hozampotenciál legyen a piacban. Feleslegesnek tartom a fibo-szinteket, a pivot-vonalakat, és más indikátorokat a charton, mert ezekből annyi van, hogy valamelyik úgyis egybe fog esni az árfolyam mozgásával, és ilyenkor hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy az támasz, vagy ellenállás szint. Ezek szerintem véletlen egybeesések. Én azokat veszem figyelembe, amik ténylegesen a charton vannak, csúcsok és völgyek. Minél többször érint meg az árfolyam egy ilyen szintet, és minél több és magasabb idősíkon történik ez, annál nagyobb jelentőséget tulajdonítok neki, és azzal nem foglalkozok, hogy ez fibo-szint, vagy pivot, vagy napos mozgó. Az ilyen jelentős szintek közé sorolom a 00-ás szinteket (1.27; 1.28 stb). Ezt a lehetőséget is egy ilyen szintnél sikerült levadászni.

Piacelemzést nem is csináltam a mai napon, mivel tegnap már úgy gondoltam, hogy az euró meg tette azt az utat, amit hetente szokott (kb. 340p), és ilyenkor nagyobb valószínűséget adok egy oldalazós korrekciónak (ráadásul péntek), mint egy erőteljesebb mozgásnak, ezért és a déli programom miatt nem is akartam kereskedni. De melyik az a daytrader, aki leül úgy a gép elé, hogy ne legyen nyitva egy M5-ös chart? Így hát felfigyeltem rá, mikor az euró az éjszakai sávját letörve, egy 85p-s eséssel megérkezett az 1.29-es szintre, és nem is akárhogy. Az utolsó két öt perces gyertya jelentősen nagyobb volt a többinél, és a forgalom is kiemelkedő volt bennük. link Valójában akkor is megpróbáltam volna lekereskedni, ha csak az utolsó lett volna ilyen. Most biztos többen azt gondoljátok, aljvadászat = szerencsejáték. És igazatok van! Ez egy fogadás a piac többi résztvevőjével. De! Ebben az esetben én úgy gondolom, hogy a fogadásban több olyan valószínűség is van, ami nekem kedvez.

Mik is ezek? Az egyikről már beszéltem. A támaszszint (1.29), és ahogy az árfolyam elérte (két nagy forgalmú, túlhúzott gyertya). Ebből én azt valószínűsítem, hogy úgy ért el egy eleve erős szintet, hogy kifogyhatott a szufla. Ez egy olyan hely, ahol már megjelennek a vevők, és lesz egy kis csetepaté. Erős momentum ellen próbálok kereskedni, ezért csökkentenem kell a pozíció méretét. Valahol az is előnyt jelentett számomra, hogy az elmúlt pár nap fő mozgásainak irányába akartam kereskedni. Nem valószínű, hogy elsőre eltalálom az alját, ezért kis stopot kell használnom (10p), és még ennél is kisebb breakeven-t (5p), hogy alacsonyan tudjam tartani a kockázatot. Van viszont egy másik komoly feltétele, hogy be tudjak lépni. Mégpedig az, hogy a trédem irányába legyen elég tér (megfelelő profit), ahol nem ütközik a mozgás ellenállásba. Nálam egy ilyen trédnél, 3X, 4X nagyobbnak kell lennie a kockázatnál (30-40p), hogy egyáltalán belevágjak. Itt az első próbálkozásnál 30 volt, majd ahogy sikerült egyre lejjebb nyitnom, úgy nőt ez a távolság. link Szükségem van ekkora profitra, hogy az ilyen aljvadászatok hosszútávon nyereséget termeljenek. Azt próbálom ezzel érzékeltetni, hogy nem azon van a lényeg, hogy milyen technikával léptem be, hanem mekkora kockázatot vállaltam ,és ahhoz mekkora profitot terveztem. A célárnak a tréd megtervezésénél van jelentősége, hogy lássam egyáltalán van értelme bekötni. Végül 35p profitban zártam a pozit (RR1:3,5). Lett volna lehetőségem korábban is kisebb nyereséggel kilépni, de az nem elég az ilyen stílusú kereskedéshez, ezért inkább kockáztatom a már meglévő profitot, egy jobb reményében. link

Végül nézzük meg egy 1000$-os tőkével - gondolom ennél kisebb összeggel nem vág bele senki a forex kereskedésbe – hogyan alakul a tréd. A kockázatot tegyük 1%-ra, ezzel sokáig a piacon tud maradni a tréder. Azt jelenti, 10$-t kockáztatunk egy kötésen, tehát ebben az esetben 0,1-es poziméretet tudunk felvenni, így a 10p-os stop kiütése esetén 10$ lesz a veszteségünk. Ha viszont nyerünk, 30-40$-t teszünk zsebre (3-4%) 60 perces időráfordítással. Ezekkel az arányokkal gondolom mindenki megbékülne. Vizsgáljuk meg kicsit jobban. Nézzük meg a mostani esetet, a 35$ profitot, egy gyenge találati aránnyal (30%), amikor 10 trédből csak 3-at sikerül elkapnom, 0,3X35=10,5; 0,7X-10=-7; így 10,5-7=3,5$ lesz a trédenkénti elvárt eredményem. Aki üzletszerűleg kéjelgett a póker világában, az már találkozhatott az elvárt értékkel. Ez azt jelenti, ha a találati arányom hosszútávon ilyen marad, akkor ezekkel a trédekkel 3,5$ profitot tudok termelni minden esetben. Az átlagos nyereségem 35$, az átlagos veszteségem 10$ lesz. Ha a 35-öt elosztom a 10-zel, megkapom a payoff-ratio-t, ami esetünkben 3,5. Szerintem ezzel is többen kibékülnének. Egy 30%-os találati arányhoz 7/3=2,3-as payoff-ratio kell ahhoz, hogy nullszaldósak legyünk.

Nem akarok senkit sem tovább fárasztani ezekkel a példákkal, de ez a két legfontosabb adat, amit folyamatosan figyelemmel kell kísérnünk, és ezek felett kontrollunk is van. Kétféleképp is kontrollálható. A hozam/kockázat arány javításával, és a pozíció méretezésével (RR. és MM.) Míg a találati arányunkat eredményesség, azaz profit szempontjából nem tudjuk kontrollálni, és nincs is rá szükség. Az eredményesség titka, hogy nem lépek be olyan poziba, ahol nem tudok megfelelő hozam/kockázattal tervezni, és ha nő a kockázatom, akkor csökkentem a pozi méretét.

Jó hétvégét mindenkinek!
Törölt felhasználó 2012. 01. 20. 16:45
Előzmény: #11986  Törölt felhasználó
#11987
Nyűves oillal mi van, felszabadították iránt az amcsik?
Törölt felhasználó 2012. 01. 20. 08:15
Előzmény: #11985  Törölt felhasználó
#11986
na mar toljak a komoly bull hireket !

link

akkor kozel a vege :)
Törölt felhasználó 2012. 01. 20. 07:59
Előzmény: #11984  Törölt felhasználó
#11985
sztem nem hullam alapon, de igen :)

most mar nagyon sok emberrel elhitettek h long van....
Törölt felhasználó 2012. 01. 20. 07:59
Előzmény: #11979  Törölt felhasználó
#11984
vadasz mit lat elliot alapon ??

meg mindig csak egy felfele korrekcio ??
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 21:51
Előzmény: #11982  Törölt felhasználó
#11983
én is azt néztem durván lenn van :D kérdés hol lehet az alja??
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 21:32
#11982
Ahogy nézem, jövő héten már ingyen lesz a gáz...... :))))
Törölt felhasználó 2012. 01. 19. 19:21
Előzmény: #11979  Törölt felhasználó
#11981
Igen látom. Minden nem jöhet be. :)))
Longoltam volna én egész nap, de amíg nincs jó RR, addig csak leshetem a chartot. ;)

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek