Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 07. 29. 09:01
Előzmény: #11079  Törölt felhasználó
#11080
a hulla elmélet alatt a hullám elméletet értettem

/ a "szoda: trader kifejezések, szakzsargon " című könyvből mazsoláztam ide /
Törölt felhasználó 2011. 07. 29. 01:14
Előzmény: #11078  Törölt felhasználó
#11079
no comprende... mondd el ujra mert ez igy nem vilagos nekem
Törölt felhasználó 2011. 07. 28. 19:31
Előzmény: #11077  Törölt felhasználó
#11078
nem értek annyira a hulla elmélethez de sztem haviban most csinálja a 5 -öst .. az 1 hullám volt az expanted ..

de lehet hogy megint összekavarom /ezért nem tudtam kikászálódni belőle sohasem jól :))

pedig hajdan mindent megtanultam róla, de az alkalmazása .. az valami gyötrelem volt mindig is

mintha ezt is a genetika vezérelné inkább .. legalább tudnám erre a cuccra melyik agyfélteke dolgozik jobban ../ráedzenék :o))

pedig ez az egyetlen komoly értékelhető szisztéma a forexben
Törölt felhasználó 2011. 07. 28. 19:12
Előzmény: #11075  Törölt felhasználó
#11077
ja.. és H4 -n is nézd
Törölt felhasználó 2011. 07. 28. 19:10
Előzmény: #11075  Törölt felhasználó
#11076
ilyent senki nem tudhat.

vagy várd meg hogy fordul , vagy hogy kitör - mindkettő csak megerősítés után .

sztem túl alacsony az időtáv
Törölt felhasználó 2011. 07. 28. 18:05
#11075
Megfogja a 0.8046 a USDCHF-ot?
forest_30 2011. 07. 28. 17:48
Előzmény: #11073  Törölt felhasználó
#11074
sziasztok !
ma még várunk egyébként valamilyen hírt ?

Törölt felhasználó 2011. 07. 28. 17:46
Előzmény: #11072  Törölt felhasználó
#11073
"...avagy nem zavar be semmilyen megtévesztő jel a grafikonon, gazdasági adat, hír, stb...." sajnos a fontos(piros)hírek környékén életveszélyes a "hagyományos" startégiával pozicióban maradni; én személy szerint kerülöm azokat az időpontokat amikor hírek vannak, bár van olyan skalp stratégai amivel ott is szépen lehet keresni, de kell hozzá script v EA
Törölt felhasználó 2011. 07. 28. 17:36
Előzmény: #11067  Törölt felhasználó
#11072
ez megint relatív: mit nevezünk annak h "eltalálod az irányt" ? esetleg azt h ahogy megnyitod a pozit utána következő 1 percben plusszos lennél ha zárnád ? vagy az utána köv. 5 percben ? 1 órában ? ez stratégia függő. van olyan stratégia ahol már bőven plusszos lennél 10 perc után, mégis a 30 perc után zárod nullában.

én személy szerint a merev kereskedési rendszerek híve vagyok, mivel ott a szabályrendszer egyszerűen nem engedi h egy nyitott pozit, te bármilyen külső jeltől vezérelve lezárj - kivéve ha a szabályrendszerben leírtakat teljesítette - avagy nem zavar be semmilyen megtévesztő jel a grafikonon, gazdasági adat, hír, stb.
Törölt felhasználó 2011. 07. 28. 17:22
Előzmény: #11069  Törölt felhasználó
#11071
nyomtam meg egy nagymeretu de gyors felt meg le-t
fel vagy 40 pip le csak 20 aztan mara ennyi

nem tudom tovabb mi lesz
kivartam az 50 kornyeket es onnan inditottam a longot 4290 korulig

te hogy vegezted vegul a longgal?
kassziopeia 2011. 07. 28. 15:16
Előzmény: #11069  Törölt felhasználó
#11070
plus 500-ról van tapaszt valakinek?
Törölt felhasználó 2011. 07. 28. 14:45
Előzmény: #11068  kassziopeia
#11069
pl. admiral.
kassziopeia 2011. 07. 28. 14:11
Előzmény: #11067  Törölt felhasználó
#11068
melyik céget tudjátok bizton javasolni forex kereskedéshez?
előre is köszi
Törölt felhasználó 2011. 07. 28. 13:56
Előzmény: #11066  Törölt felhasználó
#11067
Gyors reagalas csak: szinten nem emlitette senki, hogy a helyes irany eltalalasa szerencse. En azt mondtam, hogy az a szerencse ha mindig eltalod az iranyt, a hangsuly a mindigen van. Stop nelkul eleg 1-2 rossz kotes es vege. Hangsulyozom, senki nem mondja, hogy szerencse, ha az lenne, akkor en sem foglalkoznek vele. Viszont azt feltetelezni, hogy nem lesz rossz kotes, vagy nem tortenhet olyan a vilagban, hogy extrem mertekben a nyitott pozicionk ellen elindul az arfolyam vagy elkepzelhetetlen 5 rossz rossz kotes egymas utan, az szerintem naivsag es annak feltetelezese, hogy a mozgas tokeletesen kiszamithato mindig. Hangsulyozom, a vita most nem egymas kereskedesi modszerenek kritizalasarol szol.
Törölt felhasználó 2011. 07. 28. 13:23
Előzmény: #11065  Törölt felhasználó
#11066
ezt mindenkinek valaszolom mivel ugyanabban a tevedesben vagytok:

szoda ezt ugy ertette hogy adott piaci pillanatokban masok a kockazatok igy az aktualis belepesi kockazatot a piaci esemenyek fuggvenyeben kell megvalsztanod nem pedig a toked %-os aranyaban hiszen aranyaiban az mindig ugyanaz mig a piac valtozik..

a masik.. miert gondoljatok hogy a helyes iranyt eltalalni pusztan szerencse kerdese..?
ez nem igy megy hogy feldobsz egy penzt es ha jo iranyba megy akkor jo ha nem akkor meg kiut a stop

rugalmassag ertitek?
azert mert valami amit csinalsz nem olyan szaraz es merev mint tadzsu meg szarvasvadasz attol meg az lehet strategia

meg akkor is ha masok szamara nem atlathato

szoda legfontosabb tanitasa egyszeru: nincs univerzalis recept
ne strategiat tanulj masoktol
hanem tanulmanyozz masokat es csinalj sajat strategiat

azt hiszitek pl hogy komolyan erdekel ki mit gondol rolam itt vagy a strategiamrol vagy hanyan jatszanak ovodat es minuszolnak le mikozben amit csinalok az tudom hogy mukodik hiszen penzt keresek vele?

nos..hogy ne koltoi legyen a kerdes nem, nem erdekel
titeket se erdekeljen

egy idoben en is irtam komoly technikai cikkeket de rajottem hogy nem kell
en tovabbra is csinalom de mar tudom masnak nem segit igy nem rakom be

ide csak a hehereszes kerul de attol en meg komoly munkat csinalok ahogy szoda is

de ertsetek meg..ide csak beszelgetni jar az ember ettol a helytol vagy barmilyen itteni beirastol egyetlen pipnyi poziciot nem tehettek fuggove

az onallo es FUGGETLEN gondolkodasra valo kepessegtol lesztek sikeresek hosszutavon (persze az alapok kellenek elobb)
Törölt felhasználó 2011. 07. 28. 12:59
Előzmény: #11061  Törölt felhasználó
#11065
Nincs semmi koze a piacnak a tokehez, de ki mondta ezt? A kockaztatott tokenek az egyenhez van koze. En peldaul kotesenkent 1-2%-ot kockaztatok, tehat megvalasztom a stopot, majd ehhez szamolok kotesmeretet, ezzel biztositva, hogy a stop az arfolyammozgasabol adodo technikai szint, a kockazat pedig a kockazatvallalasi hajlandosagom fuggvenye. Azert 2% es nem 25%, mert 1-2 rossz kotes es oda a szamla. Stop nelkul hosszu tavon nagy valoszinuseg szerint buko, kiveve ha szerencsed van es mindig eltalod az iranyt. Nem ertem neha hogy mirol beszeltek vagy mit irtok, de ha ezzel csak en vagyok igy, akkor igyekszem tovabb tanulni meg eroteljesebben.
Törölt felhasználó 2011. 07. 28. 12:54
Előzmény: #11063  Törölt felhasználó
#11064
kicsit kusza volt, ahogy olvastam.
egyszerübben:

nem a tőke bizonyos %-hoz képest rakom a stopot, hanem a meghatározott stop helyzetéhez képest határozom meg, a kockáztatott % függvényében, a nyitható pozició méretét. Uff, beszéltem :o)
Törölt felhasználó 2011. 07. 28. 12:50
Előzmény: #11061  Törölt felhasználó
#11063
"pl.: mi köze a piacnak a tőkédhez ?

ha ezt belátod hogy semmi , akkor

akkor miért raksz a tőkéd x % mérten sl-t vagy bármit is ? "

Kizárólag az én véleményem:

Rosszul van feltéve a kérdés, más az összefüggés:
az sl-nek a tőké(m)hez van köze, nem a tőkének a piachoz. Az, hogy ki mennyi kockázatot hajlandó vállalni, és ehhez képest mekkora poziciót akar/tud nyitni arra nem nagyon ismerek jobb módszert, mint a risk managmentet. Nyilván sokszor kiüthet a rosszul elhelyezett stop, és vesztes pozi is megfordulhat, de nekem nem éri meg az idegeskedést.... ha elbukom azt a %-ot amit egy pozin veszthetek, hát benyelem (de nem azért mert rosszul tettem be az sl-t,hisz ennek is megvannak az általános szabályai, hanem mert ellenem ment a piac azt ki kellett védenem) és keresem az új belépőt.... persze Szóda módszere is nagyon jó, de ahhoz nekem sem idegem, sem tudásom, sem pedig időm nincs, hogy akkor amikor az alert megszólal, dönteni tudjak, pedig akkor aztán villámgyorsan kell
Törölt felhasználó 2011. 07. 28. 12:26
Előzmény: #11059  Törölt felhasználó
#11062
hmmm en is gondolkodtam rajta de inkabb nem
mivel fosos vagyok en meg varok :)

nekem meg nem fekszik elegge a tuladott indikator
majd esetleg kesobb delutan..
Törölt felhasználó 2011. 07. 28. 12:24
Előzmény: #11052  Törölt felhasználó
#11061
"pl.: mi köze a piacnak a tőkédhez ?

ha ezt belátod hogy semmi , akkor

akkor miért raksz a tőkéd x % mérten sl-t vagy bármit is ? "

PONTOSAN!! kivalo megfogalmazas

de vannak akik meg mindig nem ertik hogy nem a fegyelem ellen vagyok hanem csak a merev es oktalan fegyelem ellen!!

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek