Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 03. 18. 19:26

Forex tréderek ide  

Akkro itt beszéljük meg a forexes dolgokat. Kezdem én. Ha külföldi rendszerrel jáccol, akkor adózás pölö hogy megy? Ahol be van jegyezve a ker. cég?

Gondolom lerágott csont, de az újszülöttnek minden vicc új.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 15:23
Előzmény: #9313  Törölt felhasználó
#9320
persze hogy nem írtál :))

de a könyvből való idevonatkozó idézetnek a konklúziója szinte ez volt (szinte mindegy hova raksz, de azt viszont jól menedzseld , főleg a kimenetét )

csakhogy ..

"ne foglalkozzék
hosszasan az optimális belépéssel,.....hanem néhány egyszerű, tárgyilagos kritériumot
kapcsoljon hozzá "

-oszt hadd szóljon ? :o))

de tudod mit is jelent az a "egyszerű , tárgyilagos kritérium " ?

mert ez így nagyon laza ..

nem is értem , hogy miért is vesztenek annyian , ha az mm re és a kimenetelre kellene csak figyelni ami ugyebár azt kellene hogy jelentse az utóbbi , hogy mennyi is lesz a profit (kevesebb vagy több)

az ő egyszerű tárgyilagos kritériuma más , illetve egyedülállóak - tőlem , tőled és mindenkiétől ..

***


maradjunk annyiban ...

szimpi/ a legszimpibb nagyon nekem is birger , de a lényeget ő sem árulja el, mert önmagát vagyis a neuronjainak a pályáját képtelen leírni , leíratni hogy mikor melyik pillanatban hogyan gondolkodik és azokból hogyan mikor hoz döntéseket a köv.pillban akár .

soha senki nem is fogja , mert az agyműködés semmilyen része nem fogalmazható meg , és nem is rekonstruálható ..

de ha meg lehetne , és azt egészében átvehető leutánozható 1/1 ben - akkor meg vége mindennek , a piacnak - mert nem lenne kitől vásárolni illetve eladni sem lehetne senkinek .
forest_30 2011. 06. 17. 14:38
Előzmény: #9311  Törölt felhasználó
#9319
Hát ugy láttom a 1,429 az meg is fogta
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 12:13
Előzmény: #9317  Törölt felhasználó
#9318
jaja, ezt mondtam én is, lehet, hogy félreérthető voltam.
Néztem én is több helyen is a "gyanús" ügyeket, kicsivel másabb, de volt mindenhol ua. jellemzőjű doji.
Nyilván, ha Dealing desk, akkor nem egyforma sehol sem, mert "házon belül" nem ua. üzemméretek vannak. Viszont a mozgás ua. jellemzőkkel bírt.
Úgyhogy én sem hiszek összeesküvés elméletben ebben, minek is, hiszen a nagy számok törvénye alapján úgyis nyereséges a sztori a brókercégnek.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 12:03
Előzmény: #9309  Törölt felhasználó
#9317
tűske az van normál menetben is , de döntsd már el hogy melyik a tuti melyik a kamu... , hiszen majd mindenki több platin nyomul , akkor csak az egyiken kellene lennie ..

de én még olyant nem láttam azaz, hogy csak az egyik platin van/volt, a másikon meg semmi ilyesmi .

levezethetném hogy miért is hülyeség , de legyen elég annyi , hogy általában a kezdők vagy a 100 dodosok jajonganak ilyesmikért- innentől kezdve már evidens hogy miről is van szó..

:o))

birger tuti nem találkozik ilyesmivel - miért is ?
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 12:02
Előzmény: #9310  Törölt felhasználó
#9316
Teljesen megértelek, és eszem ágában sincs haragudni. Kösz.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:59
Törölt hozzászólás
#9315
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:58
Előzmény: #9313  Törölt felhasználó
#9314
Kis időre lépek, de azért folytassuk az eszmecserét. :)
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:57
Előzmény: #9303  Törölt felhasználó
#9313
"sztem még te is és senki sem akárhova és akárhol lép be , és majd onnan viszont meg majd jól menedzseli az akármilyen akárhova való belépését . "

ilyet én nem írtam.

Láttam a Birger videót, és ugyanazt mondja és csinálja élőben, mint a könyvben ír. Nagyon egyszerű setup-okat használ, és többször hangsúlyozza az előadás alatt, hogy ezekhez nem kell túl sok magyarázat.

A könyvben hasonlóan fogalmaz:

"A személyre szabott kereskedési stratégia kialakításánál fontos, hogy az ne foglalkozzék
hosszasan az optimális belépéssel, hanem néhány egyszerű, tárgyilagos kritériumot
kapcsoljon hozzá és ezután ehhez a belépéshez találja meg az optimális kilépési stratégiát és
az ahhoz illő money-management szabályokat. Aki eljut idáig és pénzt keres, hamarosan
észreveszi, hogy nem érdemes nagyon kiélezni a belépést. Viszont nagy valószínűséggel újra
és újra felül fogja vizsgálni kilépési szabályait figyelemmel a lehetséges piaci változásokra és
szükség esetén módosítja azokat. "

Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:54
Előzmény: #9309  Törölt felhasználó
#9312
Liteforex a plati címe... én nem rggeltem be oda , de tudom hogy ott robotolnak is a delikvensek ..

ottvan minilot és centtel nyomathatod..

link
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:52
Előzmény: #9309  Törölt felhasználó
#9311
ja, elfelejtettem mondani, hogy szvsz ma jön a tegnap mondott 1,429x, majd az 1,433x, némi hullámzás után.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:51
Előzmény: #9307  Törölt felhasználó
#9310
ezt az e-mailt is lejátszottuk 1x 2x de minden ilyesmi kérésre egy rahedli e-mail cím jött , akiből én nem tudom kihalászni hogy melyik a bujtatott e- mail az ami a "valaki másé " :o)

azt meg nem tehetem meg , hogy csak neked küldeném el , egy számomra teljesen ismeretlen e mailre .

úgyhogy nem kockáztattam akkor sem , így most se inkább ..
ne haragudj meg ezért rám

birger könyvem nincs , akkoriban csak németül volt ...hogy azóta megjelent más nyelven is , azt nem tudom .. tadzso esetleg tud ebben segíteni , amit én is megköszönnék mert engem is érdekelne
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:49
Előzmény: #9308  Törölt felhasználó
#9309
köszi.
Rémlett az FXpro.
Én is eközött, meg az AM között vacilláltam. Az AM lett, mert van magar központja is.
Minden szerződésben bennevan, hogy skalp kereskedést szankcionálhatják.
Persze... vannak tüskék, de ha valaki elbukja a pénzét, nem lehet arra fogni, mert hát amikor helyezkednek a nagyok, jóhogy 50 pipes doji gyertya keletkezik, ők nem 1 lottal játszanak.

Hol van ez a cent izé-mizé?
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:45
Előzmény: #9304  Törölt felhasználó
#9308
én ..ellentétben a sztem túl óvatosakkal , nem tulajdonítok akkora jelentőséget az ecn meg a ciprusi cégek között.

de én nem nagyon szeretek vitázni /csak a politikában :o))

hosszú lenne magyarázni , de abban biztos vagyok: lényegesen nagyobb lélekszám "dolgozik" a nem ecn platformoknál , hiszen a "belépési' ár és a lehetőségek lényegesen kedvezőbbek az egyik oldalon /és nem annyira az ecn-kre értem/..

tűske meg ilyesmikben nem hiszek , hiszen sosem bizonyította ezt be senki - mint az ecn-ciprusi cégek közötti bizonytalanságot sem konkrétumokkal ..

de akinek a természete így ítéli meg a biztonsága szempontjából - azt is tökéletesen megértem

sosem láttam hallottam egy élő embert sem , akit átbasztak volna és nem utalták volna át a nyereségét .. egyszerűen azért , mert iszonyatos a kár egy ciprusi cégeknek is , amit ez okozna.. vannak befuccsolt cégek , de az sem bizonyított konkrétan hogy miért is .. rengeteg a mende-monda.

több mint 10 éve vagyok az fxpro ciprusi cégnél /más neve és székhelye volt azelőtt - de már nem emlékszem rá/ , de mindig pontosan határidőre kifizettek és azóta is .

***

persze !! sztem cenntel dolgozzál , minek akarsz lenni a pénzednek az ellensége ? akkor válts ha már nyereséges vagy és azt tudod is magadban ..

sztem bűnt követsz el azzal , hogy van ilyen lehetőséged, és mégis 100 dodonként veszted el a tőkédet ami előbb utóbb 1 - 2...stb K-ra nő fel .

ne csináld
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:41
Előzmény: #9303  Törölt felhasználó
#9307
Üdv Szoda!
Meg tudnátok adni a Birger féle könyv címét, vagy linkjét? Más: Csak halkan merem megkérdezni, ha maszek emilre küldenéd a Birger féle videot az is irgum-burgummal járna? Kösz.
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:28
Előzmény: #9305  Törölt felhasználó
#9306
Viszont,Bringer lehet azt mondta, hogy a piacra bármikor beléphetsz. Ez igaz...
Csak az nem mindegy , hogy melyik gombot nyomod meg. Pirosat, vagy zöldet..
Mert ha én az eddigi döntéseim alapján mindig a másik gombot nyomtam volna, lehet már nem itt járnék :)
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:24
Előzmény: #9303  Törölt felhasználó
#9305
Én is olvastam a könyvet, és ezzel a mondattal én sem értettem egyet.

Talán annyi az igazság benn, hogy strati alapján lépj be, majd utánna a piac eldöti, hogy jól tettet e, vagy nem.
100% biztos nem lehetsz benne. Miután kiválasztottad a belépési pontot, akkor már "csak" a pozíciómanagelésen legyen a hangsúly és az még fontosabb is..
Itt akár SL-t akár a kilépési stratit említjük. Kiválaszthatom én bármilyen jól a belépést, ha a végén hagyom elégni a jó pozit. Mert minden megfordul egyszer...

Nekem ez az utóbbi a legnehezebb ..
(még)
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:21
Előzmény: #9302  Törölt felhasználó
#9304
Lehet... nem... biztos, hogy Birgernek igaza van, de az én tapasztalataimmal sokkal jobban összevágnak szoda írásai.
Persze nem vagyunk egyformák, és nem vagyunk mindig következetesek, félre ne értsd a Te szisztyémád :) is nagyon jó, főleg, ha neked nyereséget hoz.
Nekem az a legnagyobb hibám, hogy nem vagyok következetes a pozíciók felépítésében, iil. főként a leépítésében.
A pozíció felvételeim az időben visszanézve meglepően pontosak, de a leépítés menetébe (nyereséges, veszteséges egyaránt) csúsznak hibák, ez utóbbiból elég 1-2-3 hogy végzetes legyen.

szoda!

Azt mondod csak csináljam centtel (jobb, mint ha porosodnék), vagy váltsak admiral-nál ECN számlára?
Te hol is vagy amúgy, nem emléxem már. Ha jól rémlik több helyen...
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 11:11
Előzmény: #9302  Törölt felhasználó
#9303
hát ez érdekes ...

sztem még te is és senki sem akárhova és akárhol lép be , és majd onnan viszont meg majd jól menedzseli az akármilyen akárhova való belépését .

hát ez aztán hót bukó is lenne de baromi nagy és 1-től 1-ig.

én aztán tuti nem akárhová, és bizony megválogatom hova mikor rakok pozit.

én birger éles játékaiban sem azt láttam, hogy "találomra " vagy "körülbelül" rakta a pozijait vagy nem tulajdonított volna ennek nagy jelentőséget sőt! fordítva , az interaktív kérdésekre adott válaszaiban részletesen és jól meg is indokolta hogy miért oda rakta a különböző belépési pontjait ahol nyitotta őket ..illetve az egész élesben való bemutatója pontosan úgy kezdődött , hogy elmondta először eléggé hosszan taglalva hogy mit miért és hova rakott longot vagy shortot..

most akkor hogy is van ez ?

én mindenesetre , úgy rakom a pozijaimat /és te is/ hogy a lehető legkevesebbet és a lehető legkisebb kockázattal kelljen "menedzselni" az sl-t ..

a birger féle éles játék nekem le van mentve , és ide is fel akartam rakni , de a portfolió rámszólt e-mailen keresztül , hogyha ezt megteszem akkor beperel ..

így nehéz bizonyítanom , hogy a könyvben általad beidézettel szemben ellentmondásban van a filmben való elmondottaival ,az élesben való bemutatottaival ..

abban viszont igaza van :)) hogy nem mágikus pontokat kell keresni-és agyalni rajtuk órákon át.

amennyiben ezt így érti a könyvben , akkor nincs ellentmondás és egyet is értek vele.

birger kilépési stratégiája ?

hm...

hót egyszerű volt de ugyanakkor nagyon meggyőzően egyszerű is volt .. húzogatta a stoppot úgy ahogy te is csinálod , meg én is .. ennyi .. a cucc addig menjen le/fel ameddig akar , és ne addig ameddig én "tudom" , vagy behúzom .

így is volt nála az, hogy 26K-ból végül 6K nyeresége maradt , mert későn rossz helyen választotta az sl húzás idejét annak kilépési pontját /sztem ezt a közvetítés sajátsága miatt egyszerűen elmulasztotta / , amit nem értettem/értem mind a mai napig se és már akkor ott sziszentem fel a monitor előtt a sztem elmulasztott zárására ...

a pozició méretezése birgernél a lot-l való varia is volt minden esetben , a sl-je minden pozijánál a donchian csat helyzetétől függő volt / a high-low csak segédcucc csak nála/ - ott meg nincs sok választási lehetőség mert adott/adja a d.csat az sl nek a helyét .. a továbbiakban ezt úgy kezelte , ahogy ezt lejjebb itt ezt le is írtad illetve a d.chat ahogy adta ..

birger csak trendcsatban dolgozik , ellentétben howard-l és az az egyiptomi csodafaszival , akik igencsak számolgatnak és fundázgatnak ..
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 10:15
Előzmény: #9300  Törölt felhasználó
#9302
Birger a könyvében talán két oldalt szentel a belépésre, és azt írja, hogy mégennyit sem akart, mert kevés a jelentősége a profit szempontjából.

"8. Kezdők szerint fontos a helyes belépés
Kezdők nagy fontosságot tulajdonítanak a helyes belépésnek, pedig ez a legkevésbé fontos.
Van viszont néhány dolog, amire ügyelni kell.
A belépés
A kezdők nagy fontosságot tulajdonítanak a helyes belépésnek. Azoknak viszont, akik kellő
tapasztalattal rendelkeznek bizonyos hibák elkerülésére, ez elég jelentéktelen.
Hosszan töprengtem, hogy írjak-e egyáltalán egy fejezetet a belépésről, mivel minden jó
trader sikere nem a belépési, hanem a kilépési stratégián és money-management-en (pozíció-
méretezés) múlik. Azonban tartottam attól, hogy egyes olvasók emiatt azt gondolhatnák, hogy
el akarom hallgatni az igazi trading-titkot, ha ezt a témát kihagyom, erről pedig szó sincs.
Szeretném azonban hangsúlyozni - még ha ismételem is önmagam -: Egy pozícióba való
belépésben nincs semmi mágikus, semmi különleges. Egyes traderek azért összpontosítanak
újra meg újra a belépésre, mert azt hiszik, hogy ezzel kontrollálni tudják a trading
eredményességét. Mivel azonban senki sem tudja, mit hoz a jövő, ez a gondolat hamis. "

Birger
Törölt felhasználó 2011. 06. 17. 10:11
Előzmény: #9299  Törölt felhasználó
#9301
"na ja... a másik ügy az / az sl-nél sokkal fontosabb /, hogy nagyon jól meg kell állapítani hogy hova és mikor raksz fel pozit .. "

Az csak egy illúzió, hogy tudod, érzed mi fog történni. Teljesen mindegy hova teszed fel a pozit, azok az évek múlásával, a tapasztalat megszerzésével egyre jobbak lesznek, kifinomúlnak, de azt meg is kell érni a piacon, és ha nem a SL-re és MM-re helyezném a hangsúlyt, már rég kivégeztem volna a tőkémet, mint ahogy azt sokan teszik, vagy tették. Természetesen én sem véletlenszerűen nyitok pozit, de nem kell tudnom, hogy mi fog történni a piacon, ahhoz, hogy nyereséges legyek. Úgy gondolom, matematika az egésznek a lényege, valószínűségszámítás, minta póker, csak némi TA-val, és fundával fűszerezve. Ha az ember a TA-re, vagy a fundára helyezi a hangsúlyt, hamar a kispadon találja magát, matekkal a játékban tudok maradni, és van esélyem a fejlődésre.

Topik gazda

R2D3
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek